Çmime të fituara në kazino drejtpërdrejt

June 23, 2022

Çmime në kazinotë e drejtpërdrejta – Pse të gjithë janë të etur për të bërë përshtypje

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë po mbijnë kudo si kërpudhat. Këto kazino u ofrojnë lojtarëve të lojërave me letra dhe zare një përvojë gjithëpërfshirëse të lojërave të drejtpërdrejta të organizuara nga tregtarë profesionistë. Është gjithashtu e njohur se variantet e lojës live ofrojnë më shumë mundësi fitimi, falë basteve dhe shumëzuesve të shumtë anësor. 

Çmime në kazinotë e drejtpërdrejta – Pse të gjithë janë të etur për të bërë përshtypje

Por me të gjithë që pretendojnë të vënë bast më të mirën, duhet një lloj moderimi për të gjetur qentë më të mirë. Dhe këtu vijnë çmimet në kazinotë live. Më të mirat kazino live dhe zhvillues lojërash janë të nominuar për çmime të ndryshme vjetore për të nderuar dhe vlerësuar arritjet e tyre. Pra, në këtë postim, do të mësoni se si funksionojnë çmimet e kazinosë live dhe për cilat vlerësime ia vlen të luftoni. 

Si funksionojnë çmimet në kazinotë e drejtpërdrejta

Ndonjëherë mund të shikoni të nominuarit ose fituesit për të ndryshme çmime të drejtpërdrejta të kazinosë dhe pyes veten nëse marka juaj e preferuar nuk është atje. Epo, gjëja është se gjyqtarët zgjedhin vetëm markat që plotësojnë standardet më të larta. 

Para së gjithash, kazinoja ose ofruesi i softuerit duhet të marrë komente të ndezura nga lojtarët. Organizatorët do të kryejnë një kontroll të plotë të sfondit për të siguruar që të nominuarit të ofrojnë një përvojë të shkëlqyer lojërash. Ata marrin komente nga platforma dhe forume të paanshme dhe të pavarura në internet.

Nëse një kazino shënon këtë kuti, rishikuesit do ta kufizojnë atë në cilësinë e lojës. Të kazinotë më të mira live ofroni një përvojë loje pa probleme në celular ose desktop. Gjithashtu, bibliotekat e tyre të lojërave mundësohen nga zhvilluesit më të mirë të softuerit. 

Sa i përket grumbulluesve të përmbajtjes, gjyqtarët shikojnë nivelin e kënaqësisë së lojtarëve me publikimet e tyre të fundit. Furnizuesit kryesorë të lojërave përdorin teknologjitë më të mira për të ndërtuar dhe transmetuar lojërat e tyre, duke u dhënë lojtarëve një përvojë argëtuese dhe të sigurt. Për më tepër, ka rëndësi se sa shpesh zhvilluesi lëshon tituj të suksesshëm. 

Por siç pritej, shumica e kazinove dhe zhvilluesve të drejtpërdrejtë do të përmbushnin lehtësisht të gjitha nëse jo shumicën e kërkesave. Prandaj, paneli do ta presë listën deri te opsionet e kremës së kremës. Ata do të krahasojnë vlerësimet, mbështetjen, numrin e publikimeve, tregjet e licencuara dhe më shumë. 

Çmime prestigjioze të industrisë së kazinove

Disa çmime të drejtpërdrejta të kazinosë do të thonë shumë për operatorët dhe zhvilluesit. Fitimi i një çmimi apo edhe marrja e një nominimi në ndonjë nga këto ngjarje mund të rrisë imazhin ndërkombëtar të markës dhe të zgjerojë mundësitë. Pra, cilat janë disa nga këto çmime që markat do të paguanin gjithçka për t'i marrë?

Çmimet SBC

SBC Awards nderon kompanitë e shquara të lojërave të fatit që operojnë në Amerikën Latine. Kjo ngjarje përfshin kategori si Furnizuesi i Vitit i Kazinosë dhe iGaming, Furnizuesi i Vitit të Librave Sportiv, Inovacioni i Industrisë i Vitit dhe më shumë. Ceremonia e këtij viti do të mbahet më 22 shtator 2022.

Çmimet EGR

EGR është padyshim ngjarja më e spikatur vjetore për të festuar fuqitë e industrisë. Kjo ceremoni përmban 30+ kategori, duke përfshirë Operatorin e Vitit, Produktin e Kazinosë Mobile, Lojën e Vitit, Operatorin e Kazinosë, etj. Ceremonia EGR 2022 do të jetë më 25 nëntor.

Çmimet SIGMA

SIGMA është një gala ekstravagante çmimesh vjetore për njohjen e kompanive dhe lojërave më të mira të industrisë së lojrave. Është interesante se çmimi ka samite të ndryshme për Evropën, Amerikën, Azinë dhe Afrikën. Për shembull, të gjitha rrugët do të çojnë në SIGMA Europe nga 14 shtatori. 

Çmimet IGA

IGA (International Gaming Awards) është një ceremoni për të nderuar palët e interesuara të lojërave të fatit në tokë dhe në internet. Kategoritë e disponueshme përfshijnë kompaninë më të mirë të shërbimit ndaj klientit, operatorin e kazinosë, lojën e vitit, furnizuesin e softuerit iGaming dhe më shumë. Ceremonia e këtij viti ishte më 31 janar. 

Çmimet GIA

GIA (Gaming Intelligence Awards) është një ngjarje vjetore e lojërave dhe basteve për të kurorëzuar kompanitë më të mira në Azi, Afrikë, Amerikën e Veriut, Evropë dhe Amerikën Latine. Në këtë çmim, ekipet e nominuara prezantojnë hulumtimin e tyre dhe u përgjigjen pyetjeve të gjyqtarëve. GIA 2022 ishte më 19 shkurt. 

Çmimet Starlet

Starlet Awards është një ceremoni vjetore për të festuar kompanitë e suksesshme të lojërave B2B. Trupi gjykues është përzgjedhur me kujdes nga ekspertë të industrisë me njohuri të jashtëzakonshme të produkteve dhe inovacioneve. Kategoritë përfshijnë lojën e vitit, platformën e vitit, lojën e inovacionit të vitit, shërbimin më të mirë ndaj klientit të vitit, etj. Kjo ceremoni zbret në fund të vitit. 

Live CasinoRank Awards

Marrja e çmimeve të mësipërme mund të jetë përmbushëse për të nominuarit. Por shumë faqe interneti, duke përfshirë LiveCasinoRank, kryejnë verifikimin dhe renditjen e tyre paralele. Ideja mbetet e njëjtë; u japin lexuesve/lojtarëve të tyre një pasqyrë në lojërat më të mira të kazinosë, operatorët dhe furnitorët. 

Që një kazino të jetë në listën konkurruese të çmimeve LiveCasinoRank, duhet të ketë një reputacion të shkëlqyer mes lojtarëve. Ai gjithashtu duhet të ofrojë produkte nga zhvilluesit më të mirë të softuerit dhe faqosja duhet t'u sigurojë lojtarëve një përvojë të lehtë dhe argëtuese. Dhe nëse kazinoja fiton ndonjë çmim të madh ndërkombëtar, ky është një plus i madh.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme