Çmime të fituara në kazino drejtpërdrejt

October 18, 2022

Vivo Gaming merr çmimin e Furnizuesit të Kazinosë Live EGR 2022

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

2022 është viti për të luajtur në një kazino live në Vivo Gaming. Përveç sigurimit të licencave në juridiksione kritike dhe lançimit të lojërave të suksesshme, Vivo Gaming u emërua Furnizuesi më i mirë i Kazinosë Live në EGR Awards. Kjo shënon një arritje të rëndësishme, duke marrë parasysh konkurrencën e mprehtë në industrinë e kazinosë live. Vivo Gaming duhej të shmangte konkurrencën nga ofruesit e tjerë të softuerit të kazinosë live si Evolution Gaming, Ezugi dhe Pragmatic Play. 

Vivo Gaming merr çmimin e Furnizuesit të Kazinosë Live EGR 2022

Lobi unik dhe interaktiv CMS

Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë Vivo Gaming janë të famshëm për veçoritë e tyre inovative që shtojnë klas dhe emocion në lojë. Kohët e fundit, kompania lançoi hollin e saj CMS, duke lejuar operatorët të personalizojnë të gjitha aspektet e markave të tyre të kazinove të drejtpërdrejta. Operatorët mund të personalizojnë çdo gjë, nga ngjyra e lëkurës dhe e shkronjave deri te turnetë dhe promovimet e lokalizuara. 

Duke folur për opsionet e personalizimit, Vivo Gaming u lejon operatorëve të personalizojnë studiot e drejtpërdrejta të kazinosë me mbivendosje të çelësave chroma ose ndarjes së ngjyrave. Kjo veçori është e zakonshme në transmetimet e drejtpërdrejta televizive, kryesisht në parashikimin e motit. Ajo i jep studios live një sfond me ngjyra të forta, duke krijuar oferta sezonale si Krishtlindjet, Halloween, Kupa e Botës, etj. 

Ndërkohë, mjeti promovues i turneut i lejon operatorët të krijojnë promovime dhe turne unike të drejtpërdrejta të kazinosë për të rritur tërheqjen dhe mbajtjen e lojtarëve. Operatorët mund të ftojnë lojtarë të pakufizuar në të gjitha markat e tyre të lojërave për t'u bashkuar me turnetë speciale. Edhe më mirë, ky mjet është i pajtueshëm me të gjithë lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, duke përfshirë ato nga partnerët RNG të Vivo Gaming. 

Por tërheqja kryesore e ofertave të Vivo Gaming është veçoria e pakufizuar e lojtarit. Kjo veçori inovative lejon që një tryezë e drejtpërdrejtë e tregtarëve të presë të paktën shtatë lojtarë në të njëjtën kohë. Flisni për një përvojë e përshtatshme dhe realiste e kazinosë live

Deklaratë Zyrtare

Pas arritjes në EGR Awards 2022, Martin Hodges, Drejtor i Marketingut i Vivo Gaming, tha se kompania është e kënaqur dhe e përulur që u emërua Furnizuesi më i mirë i Kazinosë Live në EGR Awards. 

Ai përsëriti angazhimin e Vivo Gaming për t'u ofruar lojtarëve produktet më të mira të mundshme dhe se është kënaqësi të shohësh kompaninë duke marrë njohje në fazën prestigjioze. 

Për ta përmbledhur, Hodges tha se Vivo Gaming do të vazhdojë të inovojë, të identifikojë nevojat e klientëve të tyre dhe të tejkalojë pritshmëritë e tyre. Urime për ta nga LiveCasinoRank!

Vivo Gaming përmirëson ofertat e veta të dedikuara në studio

Në lajme të tjera, Vivo Gaming ishte e kënaqur të njoftonte shtimin e Teen Patti nga studio e saj e drejtpërdrejtë e kazinosë në Bullgari. Është një lojë në modë në Azi, me zhvillues të softuerit të kazinove të drejtpërdrejta si Evolution dhe Ezugi që tashmë gëzojnë sukses masiv në këtë fushë. Kjo lojë me letra indiane është e disponueshme në të paktën 26 gjuhë, duke i lejuar të gjithë lojtarët të shijojnë përvojën. 

Për të luajtur Teen Patti nga Vivo Gaming, lojtarët fillojnë duke vendosur një bast ante, pas së cilës letrat shpërndahen. Më pas, lojtari do të përpiqet të krijojë dorën e rangut më të lartë me vetëm tre letra të shpërndara. Pra, provoni këtë version krejt të ri të Vivo Gaming nëse mendoni se mund të jeni lojtari i fundit në këmbë. 

Përveç Teen Patti, Vivo Gaming njoftoi gjithashtu se Chroma Key Baccarat do të dalë drejtpërdrejt në Uruguay. Loja do të transmetohet në kohë reale nga tabelat e zhvilluesit me bazë në Uruguai, të menaxhuara nga tregtarë që flasin anglisht, portugalisht dhe spanjisht. Fillimisht, lojtarët e LatAm mund të hynin në këtë lojë vetëm në portugalisht dhe spanjisht. Pra, shtimi i tregtarëve anglishtfolës është një plus i rëndësishëm. 

Rreth Vivo Gaming

I lançuar në vitin 2010, Vivo Gaming është një nga zhvilluesit më të mëdhenj të softuerit të kazinosë live. Kompania ka një prani të gjerë globale, duke përfshirë në MB, SHBA, Kosta Rika, Kolumbi, Kili, Gjeorgji, Maltë dhe më shumë. Aktualisht, Vivo Gaming krenohet me deri në tetë studio moderne të përhapura në të gjithë Azinë, LatAm dhe Evropë. Përveç Teen Patti dhe Baccarat, lojtarët mund të shijojnë edhe lojërat e mëposhtme:

  • Blackjack
  • Sic Bo 
  • Tigri i Dragoit
  • Kazino mbajini ato
  • Ruletë Amerikane
  • Ruletë evropiane
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme