20bet Kazino Drejtpërdrejt Rishikoni - Account

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
BonusDeri në 120 dollarë + 120 rrotullime falas
96%+ Pagesa në Top Sports
Shërbim i shpejtë ndaj klientit
Kazino bastesh sportive
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
96%+ Pagesa në Top Sports
Shërbim i shpejtë ndaj klientit
Kazino bastesh sportive
20bet
Deri në 120 dollarë + 120 rrotullime falas
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNeteller
Merr bonusin
Account

Account

Për të luajtur për para të vërteta në 20Bet Casino, lojtarët duhet së pari të krijojnë një llogari. Kjo është një procedurë e thjeshtë dhe lojtarët do të bëhen shumë shpejt. Për t'u regjistruar për një llogari, lojtarët mund të klikojnë në butonin Regjistrohu që mund të gjendet në këndin e sipërm djathtas dhe të plotësojnë të gjitha informacionet e nevojshme.

20Bet Casino i lejon lojtarët të krijojnë një llogari në vetëm 3 hapa të thjeshtë. Pasi të klikojnë në butonin Regjistrohu, duhet të plotësojnë fushat me të dhënat personale. Në hapin e parë, ata duhet të fusin vendin, emailin dhe fjalëkalimin e tyre. Hapi i dytë kërkon që lojtarët të fusin monedhën, emrin, mbiemrin dhe datën e lindjes. Dhe, në hapin e tretë, ata duhet të fusin rrugën dhe numrin, kodin postar, qytetin dhe numrin e telefonit. Përpara se lojtarët të dorëzojnë të dhënat e tyre, ata mund të zgjedhin bonusin e mirëseardhjes. Ekzistojnë tre opsione të disponueshme këtu ku lojtarët mund të zgjedhin një bonus mirëseardhjeje në sport, në kazino ose të vazhdojnë pa bonus.

Verifikimi i llogarisë

Lojtarët mund të krijojnë një llogari të re dhe të luajnë për para të vërteta pa pasur nevojë të verifikojnë llogarinë e tyre. Pasi një lojtar të kërkojë një tërheqje, ai do të duhet të dërgojë kopje të dokumenteve ligjore për të verifikuar identitetin e tyre.

Verifikimi është bërë një pjesë e rëndësishme e kazinove online dhe ka disa arsye pse ky është një hap i rëndësishëm, por kryesorja është ajo e sigurisë.

Verifikimi i moshës

Lojtarët që janë nën moshën 18 vjeç nuk lejohen të luajnë kumar në 20Bet Casino dhe të tërheqin asnjë fitim. Kjo është një nga arsyet pse lojtarët duhet të dërgojnë një kopje të ID-së ose pasaportës së tyre për të vërtetuar se janë në moshë madhore për të luajtur kumar. Lojtarët që nuk arrijnë të verifikojnë identitetin e tyre rrezikojnë t'u pezullohet llogaria e tyre.

Autoritetet Rregullative dhe procesi KYC

20Bet Casino rregullohet nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar, i cili vendos kërkesa strikte për operatorët e lojërave për të garantuar sigurinë e lojtarëve. Kështu, procesi KYC është shumë i rëndësishëm këtu, dhe ky është një akronim për 'njih klientin tënd' dhe arsyeja kryesore për të është parandalimi i përdorimit të kazinove në internet për qëllime kundër pastrimit të parave.

Lojtarët nuk duhet të dërgojnë dokumentet e tyre dhe nëse nuk e bëjnë, llogaria e tyre do të ngrihet dhe ata nuk do të mund të tërheqin asnjë fitim.

20Bet Casino do të dëshironte që secili lojtar të konfirmojë moshën, identitetin dhe vendbanimin e tij. Lojtarët mund të konfirmojnë moshën dhe identitetin e tyre duke dërguar një kopje të një karte identiteti, pasaporte ose patentë shoferi, përpara dhe mbrapa. Dhe, si dëshmi e vendbanimit, lojtarët duhet të dërgojnë një kopje të një faturë të fundit të shërbimeve, jo më të vjetër se 3 muaj.

Kazinoja mund të kërkojë një kopje të kartës së debitit ose kreditit të lojtarit të përdorur për të depozituar dhe tërhequr fonde. Lojtarët duhet të kenë parasysh se mund të tërheqin fondet në të njëjtën kartë ose në portofolin elektronik që kanë depozituar në fillim.

Rrotulluesit e lartë mund t'u kërkohet të dërgojnë një kopje të deklaratës së tyre bankare, e cila tregon se nga vjen burimi i tyre i fondeve. Kjo bëhet gjithashtu si pjesë e programit të Lojërave të Përgjegjshme, për t'u siguruar që lojtari mund të përballojë të vendosë shuma kaq të mëdha.

Një arsye tjetër e rëndësishme pse një kazino mund të kërkojë një deklaratë bankare është rreziku i pastrimit të parave. Disa lojtarë mund të përpiqen të vendosin para të marra nga aktivitete kriminale ose të paligjshme dhe t'i kthejnë ato në fitime legjitime.

Ne jemi të vetëdijshëm se verifikimi i dokumenteve mund të marrë kohë, por në fund të fundit, kjo do të thotë se kazinoja po bën çmos për të përmbushur standardet strikte të sigurisë për t'u siguruar që çdo lojtar të ketë një përvojë të sigurt lojërash.

Si të identifikoheni

Lojtarët duhet të fusin emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin e tyre sa herë që duan të hyjnë në llogarinë e tyre dhe të luajnë lojëra. Ne i këshillojmë lojtarët që të dalin gjithmonë nga llogaria e tyre kur të mbarojnë së luajturi, veçanërisht nëse e ndajnë kompjuterin e tyre me dikë tjetër.

Si të zhbllokoni një llogari

Llogaritë mund të bllokohen për shumë arsye të ndryshme. Nëse kjo ndodh me një lojtar, gjëja e parë që duhet të bëjnë është të mos panik. Është normale të hasni probleme me trajtimin e llogarisë, por kjo nuk do të thotë që llogaria në fjalë do të mbetet e kyçur përgjithmonë.

Ne do të shqyrtojmë disa nga arsyet kryesore pse një llogari është bllokuar dhe si ta zgjidhim atë:

  • Përpjekjet për hyrje të dështuara – lojtarëve që futin shumë herë të dhëna të gabuara do t'u bllokohet llogaria. Kjo mund të jetë e papritur për disa, por është një nga arsyet kryesore pse një llogari është bllokuar.
  • Çështjet e verifikimit – lojtarëve që nuk arrijnë të dërgojnë kopje të dokumenteve të tyre ligjore për të verifikuar llogarinë e tyre do të pezullohet ose bllokohet llogaria e tyre.
  • Shkelje e kushteve - lojtarëve që shkelin termat dhe kushtet do t'u bllokohet llogaria. Për këtë arsye, është shumë e rëndësishme të lexoni dhe kuptoni termat dhe kushtet përpara se ata të vendosin të luajnë për para të vërteta.
  • Llogari dublikatë – lojtarët lejohen të kenë vetëm një llogari në 20Bet Casino. Kushdo që krijon shumë llogari për të përfituar nga bonuse të ndryshme rrezikon t'i bllokojë të gjitha llogaritë.
  • Informacion i gabuar – lojtarët që përpiqen të krijojnë një llogari duke përdorur të dhënat e dikujt tjetër do të dështojnë në procedurën e verifikimit dhe kështu do t'u bllokohet llogaria.
  • Bixhozi për të mitur - lojtarët që janë në moshë madhore për të luajtur kumar mund të hapin një llogari dhe të luajnë për para të vërteta. Të miturit nuk lejohen të luajnë në 20Bet Casino dhe do t'u bllokohet llogaria.

Këto janë disa nga arsyet më të zakonshme pse një llogari është e bllokuar. Gjëja më e mirë që një lojtar mund të bëjë nëse has një problem është të kontaktojë mbështetjen e klientit dhe ata do të shqyrtojnë problemin dhe do të ndihmojnë në gjetjen e një zgjidhjeje. Lojtarët mund të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit nëpërmjet funksionit Live Chat ose mund të dërgojnë një email.

Mbështetja e klientit do të shqyrtojë çështjen dhe ata duhet të jenë në gjendje të tregojnë pse llogaria është bllokuar. Nëse është diçka e thjeshtë si futja e detajeve të gabuara të hyrjes, ata do të dërgojnë një email për të rivendosur informacionin e llogarisë.

Nëse ndodh të jetë një problem verifikimi, sapo një lojtar të dërgojë dokumentet e nevojshme, atij do t'i hapet sërish llogaria.

Gjithsesi, nuk është e mundur të kesh një llogari të zhbllokuar, veçanërisht nëse një lojtar është në kundërshtim me termat dhe kushtet.

Si të mbyllni një llogari

Lojtarët që duan të mbyllin llogaritë e tyre për çfarëdo arsye mund ta bëjnë këtë lehtësisht. Ky është një proces i thjeshtë dhe 20Bet Casino ofron një mënyrë të thjeshtë për të mbyllur një llogari.

Në disa raste, 20Bet Casino rezervon të drejtën të mbyllë një llogari nëse një lojtar shkel kushtet dhe kushtet ose nëse zbulohet se është përfshirë në çfarëdo forme mashtrimi ose aktiviteti të paligjshëm. Nëse kjo ndodh, një lojtar rrezikon të humbasë fondet e mbetura dhe ata nuk mund ta rihapin përsëri.

Ne do të hedhim një vështrim nga afër se si një lojtar mund të mbyllë një llogari dhe disa opsione të tjera që mund të jenë një zgjidhje më e mirë nëse dëshiron të luajë përsëri në të ardhmen.

Mbyllja vullnetare e llogarisë – lojtarët që nuk duan të luajnë më kumar ose kanë të bëjnë me varësinë nga kumari, mund të mbyllin vullnetarisht llogarinë e tyre. Kjo mund të bëhet lehtësisht duke kontaktuar mbështetjen e klientit. Kazinoja do t'i lejojë lojtarët të tërheqin çdo fond të mbetur në llogaritë e tyre. Lojtarët që mbyllin llogarinë e tyre përkohësisht, do të kenë mundësinë të hapin përsëri llogarinë.

Përfundimi nga kazino – nëse një lojtar është në kundërshtim me termat dhe kushtet, rrezikon mbylljen e llogarisë së tij. Është e qartë se lojtarët duhet të ndjekin rregulla të caktuara në çdo kohë. Kur lojtarët regjistrohen për një llogari, ata do të zbulojnë se kazinoja deklaron qartë kushtet për mbylljen e llogarisë dhe lojtarëve u kërkohet të ndjekin këto rregulla.

Lojtarët që duan të bëjnë një pushim nga lojërat e fatit kanë shumë opsione të ndryshme që mund të marrin në konsideratë. Mbyllja e përhershme e një llogarie nuk është opsioni i vetëm këtu në 20Bet Casino.

Një zgjidhje është opsioni i vetë-përjashtimit i cili do t'i lejojë lojtarët të çaktivizojnë llogarinë e tyre për një periudhë të caktuar. Lojtarët mund të zgjedhin se sa kohë duan të kenë llogarinë e tyre joaktive dhe gjatë kësaj kohe ata nuk do të jenë në gjendje të bëjnë depozita dhe të luajnë për para të vërteta.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:390 €
22BET
22BET:300 €