Playtech RNG dhe lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë tani të disponueshme në platformat 888

Lajme

2021-04-28

Eddy Cheung

Kur bëhet fjalë për botën e lojërave të fatit në internet, pak mund të krahasohen me Playtech për sa i përket ofertave të lojërave dhe pozicionit në treg. Për të çimentuar statusin e saj, kompania së fundmi nënshkroi një marrëveshje fitimprurëse me 888 që do të shohë gjeneruesin e saj inovativ të numrave të rastësishëm (RNG) dhe lojërat e drejtpërdrejta të tregtarëve drejtpërdrejt në 888casino. Është e rëndësishme të mbani mend se 888casino është aktualisht një nga më të njohurat kazinove online, duke e bërë këtë marrëveshje një marrëveshje të rëndësishme për Playtech.

Playtech RNG dhe lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë tani të disponueshme në platformat 888

Playtech shkon për 888

Duke shtuar 888 në gamën e saj të bashkëpunëtorëve premium, Playtech, si një nga zhvilluesit më të mirë të programeve kompjuterike të kazinove në internet, do të zgjerojë më tej gjurmën e saj në treg. Si pjesë e marrëveshjes, 888 do të presë kazino live lojërat e transmetuara nga Kazinoja Live e gjeneratës së ardhshme të zhvilluesit që ndodhet në Riga, Letoni. Kjo studio funksionon që nga viti 2017, ndaj prisni një gamë të gjerë përmbajtjesh.

Duke folur për përmbajtjen e lojës, dhoma e tregtarëve të drejtpërdrejtë të 888 do të jetë shtëpia e lojërave live të Playtech, duke përfshirë Ruletë, Blackjack, Bakarat, Poker dhe Sic Bo luksoz. Marrëveshja përfshin gjithashtu tituj të njohur si Adventures Beyond Wonderland, Live Slots, Spin a Win, Rubik's Cube dhe Sporting Legend's Suite. Në përgjithësi, 888 lojtarë do të marrin diçka të veçantë nga kjo marrëveshje.

Marrëveshja për të përfituar të dyja palët

Përfaqësuesit e Playtech shprehën shpejt kënaqësinë e tyre pas këtij partneriteti krejt të ri. Sipas CEO të kompanisë Live Casino, Edo Haitin, kjo marrëveshje vjen kur Playtech po lançon më shumë lloje lojërash se kurrë. Ai shtoi se Playtech është i kënaqur të punojë me 888, të cilët kanë investime të rëndësishme në industrinë e Live Casino. Drejtori Tregtar i Playtech, Yori Arami, shtoi se kompania po pret me padurim partneritete më të suksesshme në të ardhmen.

Sa i përket 888, kompania shprehu kënaqësinë e saj për të punuar me partnerë të cilët do të forcojnë pozicionin e saj në treg dhe mezi presin të punojnë me partnerin e tyre të ri. Sipas Guy Cohen, SVP, Shef i B2C në 888, kompania beson se përmbajtja RNG dhe Live Casino e Playtech do të zgjerojë paketën e saj ekzistuese të lojërave. Gjithë të mirat për partnerët e rinj!

Partneritete të tjera emocionuese

Në lajme të tjera të lidhura, Playtech njoftoi në nëntor 2020 se do të ishte partner me Casumo, një tjetër markë e respektuar e iGaming. Marrëveshja do të thotë që lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë dhe RNG të Playtech janë tani të disponueshme në Suedi, Spanjë, MB dhe Danimarkë përmes kazinosë në internet. Por kjo ishte vetëm e para nga marrëveshjet e shumta që ndiqte me marka të tjera si CasinoSecret, Dunder dhe Kazoom Casino. Jo vetëm që këto kazino do të kenë akses në një koleksion më gjithëpërfshirës të lojërave të markës së Playtech, por ato do të ofrojnë gjithashtu tituj progresivë.

Për çështjet më të fundit, kompania njoftoi më 18 mars 2021 se do të zgjasë partneritetin e saj me Flutter Entertainment për pesë vjet të tjerë. Flutter Entertainment operon markat e njohura të kazinove në internet dhe librave sportiv si Sky Casino, Betfair dhe Paddy Power. Nën zgjatjen pesëvjeçare, të gjitha markat e Flutter Entertainment do të vazhdojnë të ofrojnë lojëra ekskluzive të kazinosë live të Playtech dhe tituj RNG.

Ja çfarë tha Conor Grant, CEO i Divizionit UK&I të Flutter: "Ne jemi të kënaqur që kemi nënshkruar një marrëveshje shtesë me Playtech. Gjatë viteve, ne kemi ndërtuar një partneritet shumë të suksesshëm dhe jemi të ngazëllyer që vazhdojmë t'u ofrojmë klientëve tanë qasje në softuer nga një nga furnizuesit kryesorë në botë të produkteve të lojrave me cilësi të lartë." 

Parashikimet e së ardhmes për Playtech

Duke u nisur nga marrëveshjet e fundit që Playtech ka arritur të mbyllë, është e sigurt të thuhet se kompania është duke shkuar në vend. Ndërsa industria e lojërave të fatit offline vazhdon të luftojë me Covid-19, Playtech është e zënë duke siguruar që lojtarët nga juridiksione të ndryshme të kenë akses në lojërat e tyre të preferuara të tavolinës nga komoditeti i shtëpive të tyre. Në përgjithësi, fansat e kazinosë live në internet duhet të presin më shumë marrëveshje Playtech në të ardhmen e ardhshme.

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?
2023-02-07

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?

Lajme