888 Casino - Responsible Gaming

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Varësia nga kumari është një çështje serioze që mund t'i ndodhë kujtdo nga çdo fushë e jetës. Të luash lojëra online duhet të jetë një aktivitet argëtues dhe argëtues, por për fat të keq për disa njerëz kumari mund të bëhet një obsesion jo i shëndetshëm që mund të sjellë pasoja të rënda në jetën e tyre. Kushdo që merret me varësinë ndaj lojërave të fatit duhet të kërkojë ndihmë të menjëhershme. Ata mund të kontaktojnë një nga organizatat e mëposhtme:

Varësia nga kumari konsiderohet të jetë një çrregullim i kontrollit të impulsit. Çdo lojtar kompulsiv nuk mund ta kontrollojë dëshirën për të luajtur kumar edhe pse kjo mund të ketë pasoja negative për të dhe të dashurit e tyre. Kumarxhinjtë problematikë do të vazhdojnë të luajnë edhe kur e dinë se nuk mund të përballojnë humbjen e parave të tyre.

Lojtarët që nuk janë plotësisht jashtë kontrollit mund të kenë gjithashtu një problem kumari. Çdo aktivitet që prish jetën e përditshme konsiderohet të jetë kumar problematik. Lojtarët që ndjekin vazhdimisht humbjet dhe janë të preokupuar me lojërat e fatit janë gjithashtu ata që duhet të ngadalësojnë punën dhe të përpiqen të kontrollojnë sjelljen e tyre të kumarit.

Problemet e lojërave të fatit shpesh lidhen me sjellje të tjera ose çrregullime të humorit si abuzimi me substancat, stresi dhe depresioni, vetëm për të përmendur disa.

Ndonjëherë, mund të duket sikur kjo është një situatë pa rrugëdalje, por lajmi i mirë është se me mjetet e duhura dhe ndihma e profesionistëve të varur nga bixhozi mund të kapërcejnë problemet e tyre dhe të rifitojnë jetën e tyre. Hapi i parë drejt rimëkëmbjes duhet të jetë ndarja e miteve nga faktet rreth lojërave të fatit.

Nëse luani kumar çdo ditë, ju jeni një lojtar problematik - E vërteta e çështjes është se shpeshtësia e lojërave të fatit nuk e përcakton një person si një lojtar problematik. Bixhozi është problem vetëm kur shkakton probleme, pavarësisht nëse lojtari luan shpesh apo rrallë.

Lojtarët që mund të përballojnë të luajnë bixhoz nuk mund të bëhen lojtarë problematikë - Kumari mund të shkaktojë probleme që mund të prekin një person në çdo aspekt të jetës së tyre, jo vetëm financiare. Shpenzimi i tepërt i kohës duke luajtur bixhoz mund të çojë në probleme të marrëdhënieve, humbje të punës dhe madje edhe probleme të shëndetit mendor.

Vetëm njerëzit me vullnet të dobët dhe të papërgjegjshëm mund të zhvillojnë varësi nga kumari - Fatkeqësisht, varësia nga kumari mund të prekë këdo, pavarësisht nga mosha apo inteligjenca e tyre. Pra, të gjithë duhet t'i qasen kumarit me kujdes dhe të përfitojnë nga të gjitha mjetet e disponueshme në seksionin e lojërave të fatit të përgjegjshëm në 888 Casino.

Partnerët e kumarxhinjve me probleme mund t'i shtyjnë të dashurit e tyre të luajnë bixhoz - Zakonisht, lojtarët me probleme përpiqen të racionalizojnë sjelljen e tyre, kështu që priren të fajësojnë njerëzit e tjerë për problemin e tyre të kumarit. Kjo është një mënyrë për të shmangur marrjen e përgjegjësisë vetëm për veprimet e tyre.

Nëse njihni dikë me një problem kumari, i cili duhet të krijojë një borxh, duhet ta ndihmoni - Mund të duket sikur një zgjidhje e shpejtë mund të duket se është gjëja e duhur për t'u bërë, por fatkeqësisht në këtë mënyrë kumarxhinjve u mundësohet vetëm të vazhdojnë lojërat e fatit. . Kjo sepse ata do të mendojnë se ka gjithmonë dikush që t'i ndihmojë financiarisht.

Shenjat dhe simptomat e varësisë ndaj lojërave të fatit

Varësia ndaj lojërave të fatit nuk shfaq asnjë shenjë apo simptomë fizike në fillim. Për këtë arsye, ajo shpesh quhet një sëmundje e fshehur. Për më tepër, kumarxhinjtë me probleme shpesh përpiqen të fshehin ose minimizojnë problemin e tyre. Këtu janë disa nga shenjat e para treguese që mund të tregojnë lojtarët me probleme:

Fshehni sasinë e kohës dhe parave që shpenzojnë për kumar - Momenti që një lojtar i bixhozit ndjen nevojën për të qenë i fshehtë në lidhje me lojërat e fatit duhet t'i tregojë atyre se mund të kenë një varësi.

Probleme me kontrollin e lojërave të fatit - Lojtarët që kanë një dëshirë të pakontrollueshme për të luajtur bixhoz, ka të ngjarë të zhvillojnë një varësi nga kumari.

Luajnë bixhoz edhe kur nuk mund ta përballojnë - Lojtarët që shpenzojnë të gjitha paratë e tyre duke luajtur bixhoz, madje edhe paratë që synojnë të paguajnë faturat.

Familja është e shqetësuar për sjelljen e një lojtari - Lojtarët duhet të dëgjojnë familjen dhe miqtë që janë të shqetësuar për ta. Nuk është shenjë dobësie të kërkosh ndihmë dhe të vendosësh jetën në rrugën e duhur.

Vetë-ndihmë për problemet e lojërave të fatit

Hapi i parë për të kapërcyer një problem është të kuptosh se ekziston një. Lojtarët që merren me varësinë nga kumari kanë nevojë për shumë forcë për të pranuar se kanë një problem dhe të përpiqen ta kapërcejnë atë. Ata do të kenë nevojë për ndihmë nga të dashurit e tyre në çdo hap të rrugës. Ajo që lojtarët duhet të kuptojnë është se ata nuk mund ta bëjnë këtë vetëm, pasi shumë të tjerë janë marrë me të njëjtin problem dhe shumë histori suksesi mund të inkurajojnë këdo që të mos dorëzohet kurrë.

Kumarxhinjtë problematikë duhet të mësojnë se si të lehtësojnë ndjenjat e pakëndshme në mënyrë më të shëndetshme. Kumari mund të jetë një mënyrë e mirë për disa lojtarë për t'u çlodhur, por ka shumë mënyra të tjera më të shëndetshme për ta bërë këtë. Është një ide e mirë të kaloni pak kohë me lojtarë që nuk luajnë bixhoz, nuk marrin një hobi të ri ose thjesht fillojnë të ushtrojnë.

Varësia është e vështirë dhe është diçka që askush nuk mund ta përballojë i vetëm. Është mirë të kesh një rrjet mbështetës, kështu që lojtarët me probleme mund t'i kontaktojnë ata sa herë që ndiejnë një dëshirë për të luajtur kumar.

Ka shumë grupe mbështetëse ku lojtarët me probleme mund të bashkohen. Gamblers Anonymous është një nga organizatat më të njohura që janë të disponueshme në mbarë botën. Çdokush mund t'i kontaktojë ata përmes faqes së tyre të internetit për ndihmë dhe mbështetje, dhe në të njëjtën kohë, ata udhëzojnë se cili duhet të jetë hapi tjetër. Për më tepër, Gamblers Anonymous ofron një program rikuperimi me 12 hapa ku të gjithë duhet të gjejnë një sponsor. Sponsorët janë zakonisht njerëz që e kanë kapërcyer varësinë dhe ata mund të ofrojnë udhëzime dhe mbështetje të paçmueshme.

Kumarxhinjtë problematikë nuk duhet të shkarkojnë çrregullime të tjera të humorit me të cilat mund të merren, pasi ato mund të shkaktojnë probleme me lojërat e fatit.

Në këtë pikë, lojtarët ndoshta po pyesin se çfarë mund të bëjnë për të ndaluar për mirë lojërat e fatit. Fatkeqësisht, nuk mund të themi se ka një përgjigje të drejtpërdrejtë që do t'i ndihmojë të gjithë. Problemi që lojtarët e fatit e kanë të vështirë është të qëndrojnë larg lojërave të fatit. Dhe, në ditët e sotme kumari në internet është lehtësisht i aksesueshëm, gjë që e bën të vështirë për të varurit që shërohen të shmangin rikthimet. Gjithsesi, qëndrimi larg lojërave të fatit mund të jetë i lehtë nëse lojtari problematik është i vendosur të qëndrojë në rikuperim. Ata mund të rrethohen me njerëz që nuk janë të interesuar për lojërat e fatit, të shmangin faqet joshëse të internetit duke përdorur softuer bllokues, madje të heqin dorë nga financat e tyre për një kohë, janë vetëm disa nga aktivitetet që do t'i ndihmojnë ata të qëndrojnë larg lojërave të fatit.

Mbrojtja e të miturve

Kazino 888 pranon lojtarë që janë në moshë madhore për të luajtur. Për këtë arsye, çdo lojtar duhet të kalojë një procedurë shumë të rreptë verifikimi ku duhet të dërgojë prova se janë në moshë madhore për të luajtur kumar. 888 Casino nuk dëshiron të tërheqë fëmijët me lojërat e tyre dhe ata përdorin sisteme inteligjente verifikimi për të identifikuar të miturit që tentojnë të hyjnë. Gjithsesi, interneti është lehtësisht i aksesueshëm, prandaj kompanitë dhe prindërit duhet të bashkëpunojnë. Ne i këshillojmë lojtarët të instalojnë softuer filtrues për të parandaluar të miturit të hyjnë në faqet e internetit të lojërave të fatit. Këtu janë disa nga programet më të njohura që ata mund të kontrollojnë:

Kufiri i depozitave

888 Casino ofron shumë mjete që do t'i ndihmojnë lojtarët të kontrollojnë kumarin e tyre. Një nga më të njohurit është Kufiri i Depozitave, i cili i lejon lojtarët të qëndrojnë në kontroll të sasisë së parave që depozitojnë në ditë, javë ose muaj. Lojtarët mund të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe ata do të jenë të lumtur t'i ndihmojnë ata në vendosjen e kufijve të tyre. Lojtarët mund të rregullojnë kufijtë në çdo kohë që dëshirojnë. Ata duhet të kenë parasysh që kur të vendosin të ulin limitet e depozitave do të hyjnë në fuqi menjëherë, por kur të vendosin të rrisin limitet duhet të presin 7 ditë që rritja të hyjë në fuqi.

Test i Vetëvlerësimit

Lojtarët që shqetësohen për sjelljen e tyre të lojërave të fatit duhet të bëjnë testin e vetëvlerësimit. Ky është një grup pyetjesh që do t'i lejojnë lojtarët të përcaktojnë nëse kanë një problem me lojërat e fatit apo jo. Nuk mund të thuhet se ata duhet t'u përgjigjen të gjitha pyetjeve me ndershmëri.

 • Humbni kohë në punë apo shkollë për shkak të lojërave të fatit?
 • A ndiheni ndonjëherë të pakënaqur për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • A ndikon kumari në reputacionin tuaj?
 • A ndjeni ndonjëherë pendim pas lojërave të fatit?
 • A luani kumar për të marrë para për shpenzimet e përditshme?
 • A ndjeni një rënie në ambicien tuaj për shkak të zakoneve të lojërave të fatit?
 • A mendoni se duhet të ktheheni dhe të fitoni paratë që keni humbur në kumar?
 • A keni një dëshirë pas një fitoreje të madhe për t'u rikthyer dhe për të fituar më shumë?
 • A luani kumar derisa të humbisni të gjitha paratë tuaja?
 • A keni marrë ndonjëherë para hua për të financuar lojërat tuaja të fatit?
 • A ndiheni ndonjëherë hezitues për të përdorur paratë e lojërave të fatit për shpenzime të tjera?
 • A ndiheni të pakujdesshëm për mirëqenien e njerëzve të tjerë për shkak të zakonit tuaj të lojërave të fatit?

Vetëpërjashtimi

Lojtarët mund të bëjnë një pushim nga lojërat e fatit dhe të mbyllin llogaritë e tyre përkohësisht ose përgjithmonë. Ne sugjerojmë lojtarët të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'i ndihmojnë ata të marrin vendimin më të informuar.

Vetëpërjashtimi është një veçori që do të ndihmojë njerëzit që duan të ndalojnë lojën e fatit për të paktën 6 muaj. Së bashku me vetë-përjashtimin, lojtarët mund të marrin në konsideratë softuerin që bllokon aksesin e tyre në faqet e internetit të lojërave të fatit. Vetëpërjashtimi është një opsion i shkëlqyeshëm për këdo që ka vendosur të ndalojë lojën e fatit, por ata që kanë të bëjnë me varësinë nga kumari duhet të konsiderojnë të kontaktojnë një nga organizatat e shumta për këshilla dhe udhëzime.

Që nga viti 2018, lojtarët kanë pasur mundësinë të përdorin GAMSTOP, i cili është një skemë vetëpërjashtimi me shumë operatorë. GAMSTOP do t'i ndihmojë lojtarët të kontrollojnë lojërat e tyre të fatit në internet. Pasi të regjistrohen, do të pengohen të përdorin faqet e internetit të lojërave të fatit për një periudhë që ata zgjedhin.

Është përgjegjësi e lojtarit që t'i përmbahet marrëveshjes së tyre të vetëpërjashtimit. 888 Casino do të respektojë vendimin e secilit lojtar dhe ata nuk do të dërgojnë asnjë material promovues gjatë kësaj periudhe.

Problemi i lojërave të fatit

888 Casino është i vetëdijshëm se shumica dërrmuese e individëve luajnë për argëtim, ndërsa ka një përqindje të vogël të njerëzve që zhvillojnë një varësi. Kazinoja e merr këtë çështje jashtëzakonisht seriozisht dhe ka përdorur një sërë masash për të luftuar këtë problem:

 • Kazino 888 përfshin metoda dhe teknika për të ndihmuar punonjësit e tyre të identifikojnë kumarxhinjtë kompulsivë ose të mitur dhe pasi ta bëjnë këtë, ata mund të ndërmarrin veprimet e duhura.
 • Lojtarët mund të kërkojnë vetëpërjashtim sa herë që ata besojnë se është e nevojshme dhe kazinoja do të bëjë gjithçka në fuqinë e saj për t'i ndihmuar lojtarët të përdorin programin e tyre të vetëpërjashtimit.
 • Lojtarët kanë mundësinë të vendosin shumën maksimale të depozitës.
 • Lojtarët mund ta heqin veten nga lista e emailit të kazinosë dhe të ndalojnë marrjen e materialeve promovuese.
 • Kumari është një formë argëtimi, por lojtarët duhet të kujtojnë se duhet të hyjnë në këtë botë me kujdes. Njohja e të gjitha pasojave që mund të sjellë kumari do t'i ndihmojë lojtarët të jenë më të kujdesshëm. Ka disa gjëra që lojtarët duhet të mbajnë mend kur fillojnë të luajnë lojëra kazino në internet për para të vërteta:
 • Kumari është një formë argëtimi dhe nuk është një mënyrë për të fituar para të lehta.
 • Bixhozi është të luash lojëra fati. Askush nuk mund t'u garantojë lojtarëve se do të fitojnë, pavarësisht nëse dinë të luajnë lojën ose nëse kanë përdorur një strategji të caktuar.
 • Lojtarët duhet të kujtojnë se ata kurrë nuk mund të ndjekin humbjet. Do të ketë një ditë tjetër dhe një mundësi tjetër për të luajtur dhe për të fituar.
 • Dhe ajo që lojtarët duhet të mbajnë mend më së shumti, është të argëtohen. Bixhozi është një aktivitet argëtues dhe lojtarët duhet të pushojnë dhe të çlodhen ndërsa luajnë lojërat e tyre të preferuara. Është e mundur të fitosh të mëdha vetëm në një rrotullim, por shanset për të humbur paratë e tyre janë gjithashtu të mëdha. Lojtarët duhet të dinë se paratë që humbin janë vetëm një paradhënie për të gjithë argëtimin që kanë pasur gjatë lojës.

Kontroll i realitetit

888 Casino u tregon lojtarëve se sa kohë kanë kaluar duke luajtur lojëra me veçorinë e tyre të Kontrollit të Realitetit. Lojtarët do të marrin një njoftim gjatë sesionit të tyre aktual.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (7)
Bonus ndeshjeBonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi me depozitë
Kodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (15)
Angleze
Daneze
Franceze
Gjermane
Hungareze
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Polake
Portugeze
Ruse
Spanjolle
Suedeze
Çeke
LicencatLicencat (8)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (66)
Live 3 Card BragAll Bets BlackjackBaccaratBaccarat Dragon Bonus
Badminton
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Gara me kuaj
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Grand RouletteLive Immersive RouletteLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Motorsport
PokerPoker me tre letra
Politika
Prestige Live Roulette
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho BlackjackSoiree Blackjack
Sportet virtuale
Sportive
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
The Oscars
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit CardDiners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
MonedhatMonedhat (6)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Daneze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (15)
Franca
Hungaria
Italia
Japonia
Kanadaja
Kina
Korea Jugore
Letonia
Mbretëria e Bashkuar
Polonia
Portugalia
Republika Çeke
Rumania
Rusia
Spanja
SoftwareSoftware (10)