Kazinotë më të mira live me 888 Gaming 2024

Me kazinotë live, njerëzit që dëshirojnë një përvojë autentike të kazinosë tani mund ta marrin atë pa lënë komoditetin e shtëpive të tyre. Gjithçka që u nevojitet është të bashkohen me një kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë, të bëjnë një depozitë dhe të luajnë ndonjë nga versionet klasike në kohë reale. Ndërsa disa kazino përdorin softuerin e tyre të kazinosë live, shumica e tyre u drejtohen zhvilluesve për softuer, me 888 Gaming që është një nga furnizuesit kryesorë.

Në 888 Gaming, lojtarët e kazinove mund të shijojnë një përvojë të përsosur kazinoje në kompjuterin ose smartfonin e tyre ndërsa janë në pizhame. Kompania ka investuar shumë në një gamë të gjerë lojërash live, duke përfshirë klasike si ruleta, blackjack dhe baccarat, të cilat i furnizon në disa nga kazinotë më të mira live.

Rreth 888 GamingLojërat më të njohura të drejtpërdrejta të 888 Gaming
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

888 Gaming është një lojtar kryesor në industrinë e lojrave. Kompania me shumë aspekte është një kompani e njohur softuerësh dhe ka marrë një vlerësim të gjerë për inovativitetin e saj. Softueri 888 përdoret si në faqet e internetit të kompanisë ashtu edhe në kazinotë e tjera partnere. Kompania ekziston që nga viti 1997 dhe është rritur në mënyrë eksponenciale me kalimin e kohës.

Rreth 888 Gaming

888 Loja është një Zhvilluesi i lojërave të kazinosë që është gjithashtu pjesë e një kompanie gjigante të njohur si 888 Holdings Public Limited. I licencuar për të operuar në shumë vende, duke përfshirë Mbretërinë e Bashkuar, Italinë, Spanjën dhe disa shtete amerikane, zhvilluesi është padyshim një nga ofruesit kryesorë të softuerëve në kazinotë e drejtpërdrejta. Fakti që është i listuar në bursën e Londrës flet shumë për sa i respektueshëm është.

888 Gaming u themelua në vitin 1997 nga dy vëllezër, Shaked dhe Ben Yitzhak, në Antigua. U lançua në të njëjtin vit me Virtual Holdings Limited. Katër vjet më vonë (në 2002), firma lançoi Reef Club Casino, si dhe një lojë pokeri online me shumë lojtarë të njohur si Pacific Poker. Një vit më pas, 888 Gaming mori një licencë në Gjibraltar.

Rritja dhe Produktet

Pas marrjes së një licence në Gjibraltar, 888 Gaming e zhvendosi selinë e saj nga Antigua në Gjibraltar. Në vitin 2008, ofruesi e zgjeroi praninë e tij në katër sektorë kryesorë të lojërave të kazinosë, duke përfshirë lojërat e kazinosë, sportet, pokerin dhe bingo. Sot, është një nga ofruesit më të njohur të lojërave të kazinosë në industri, duke furnizuar si RGN ashtu edhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë në qindra kazino, disa prej të cilave drejtohen nga vetë kompania.

Me një portofol prej mbi 200 titujsh, 888 Gaming është një nga furnizuesit gjigantë të lojërave sot (që nga viti 2022). Disa nga titujt e tij të shquar përfshijnë Wild Gambler, Midas Millions dhe Deal or No Deal. Për sa i përket lojërave elektronike të jackpot-it progresiv, bie në sy filmi i bazuar në thriller A Nightmare on Elm Street, pasuritë irlandeze të frymëzuara nga folklori dhe Rise of the Faraons me temë egjiptiane. Ofertat e tregtarëve të drejtpërdrejtë përfshijnë ruletë, blackjack, baccarat, Poker me tre letra dhe Poker Caribbean Stud.

Gjuhët e mbështetura

Lojërat e 888 Gaming mund të luhen në të paktën një duzinë gjuhë, duke përfshirë anglisht, frëngjisht, spanjisht, suedisht, kinezisht, japonisht, turqisht, rusisht, portugalisht dhe gjermanisht. Shanset janë që lojtarët e lojës live do të gjejnë gjithashtu një krupier që mund të flasë gjuhën e tyre amtare.

Karakteristikat unike të 888 Gaming

Zhvilluesi krenohet me një kabinet mbresëlënës trofesh, duke përfshirë sa vijon:

  • Operatori i Vitit i EGR (pesë herë)

  • Kazinoja Gaming Intelligence e Vitit 2015

  • Zgjedhja Global Gaming për Operatorin më të Mirë Dixhital të Vitit (2014).

    Lojërat e tij zhvillohen duke përdorur HTML5, një gjuhë programimi që siguron që ato të funksionojnë pa probleme në çdo pajisje që përdor, duke përfshirë iOS, Windows dhe Android.

Lojërat më të njohura të drejtpërdrejta të 888 Gaming

Kur është fjala për kazino live lojëra, përsosmëri në ofrimin e shërbimit nënkupton aftësinë e zhvilluesit për të identifikuar nevojat e lojtarëve dhe për të krijuar lojëra për të përmbushur ato nevoja. Kjo deklaratë përmbledh 888 Gaming si një zhvillues i shkëlqyer lojërash me tregtarë të drejtpërdrejtë. Siç u përmend më parë, portofoli i lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë të kompanisë vjen i mbushur me të gjitha lojërat klasike të tavolinës që imitojnë tavolinat autentike të Vegasit. Në lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë, veprimi nuk drejtohet nga gjeneruesi i numrave të rastësishëm; në vend të kësaj, është një tregtar njerëzor i ulur në anën e kundërt të ekranit të lojtarit dhe transmetimi i drejtpërdrejtë i pandërprerë do të thotë që lojtarët mund të shohin gjithçka pa asnjë sekondë vonesë.

  • Ruletë me tregtar të drejtpërdrejtë

Kjo lojë klasike e kazinosë është e njohur për sa e lehtë është të luhet. Ndoshta një përfitim tjetër është se një tavolinë e vetme ruletë live mund të strehojë shumë lojtarë. Nuk ka rëndësi se sa baste janë vendosur; asnjë bast individual nuk ndikon në një tjetër. Pra, lojtarët mund të paraqiten gjithmonë në çdo kazino të drejtpërdrejtë 888 Gaming dhe të gjejnë një vend në kazino tavolinë ruletë live.

  • Tregtar i drejtpërdrejtë Blackjack

888 Gaming kupton se sa popullor blackjack live është, dhe kjo është arsyeja pse kompania vendosi të shkojë shumë në këtë. Në këtë lojë, lojtarët përpiqen të mposhtin dorën e tregtarit pa kaluar mbi 21. Loja e lojës është gjithashtu e thjeshtë, ku lojtarët lejohen të ndahen ose dyfishohen vetëm në lëvizjen e tyre të parë. Me aq të ulëta sa $1, mund të hyni në kazinonë e tyre të preferuar dhe të luani blackjack live nga 888 Gaming. Lojtarët e baccarat live mund të shohin tregtarin duke përzier letrat, që do të thotë se loja është sigurisht shumë më e mirë se versioni i saj i krijuar nga kompjuteri.

  • Baccarat me tregtar të drejtpërdrejtë

Bakarat live vjen me një nga skajet më të ulëta të shtëpive në industrinë e kazinosë, gjë që e bën atë një zgjedhje ideale për lojtarët me një buxhet të vogël. Këtu, lojtarët vënë bast se kush do të ketë një dorë më të mirë, midis 'bankierit' dhe 'lojtarit'. Ekziston edhe një bast barazimi, i cili zakonisht është i rrallë, por paguhet më mirë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Evolution bashkohet me 888 në NJ
2019-08-15

Evolution bashkohet me 888 në NJ

"Evolution gaming ka një partneritet mjaft të mirë me kompaninë 888. Mendohet nga shumica si paketa më e njohur e softuerit të kazinosë kur arrin në një lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë. Nuk është tronditëse që evolucioni dhe 888 vendosën të rinovojnë dhe zgjerojnë partneritetin e tyre.