Faqet më të mira për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta Atmosfera 2024

Zhvilluesi i softuerit iGaming Atmosfera është i specializuar në lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë dhe kombinon transmetime të drejtpërdrejta direkt nga studiot e tij përmes logjikës dhe ndërfaqeve të lojërave. Kompania është një nga furnizuesit më të përkushtuar të Rusisë për faqet e internetit të Bingos. Ndonëse një kompani e re, Atmosfera ka krijuar një imazh me reputacion në industrinë e lojrave.

Si pjesë e misionit të saj, Atmosfera përpiqet të krijojë produkte inovative me cilësi të lartë për lojtarët e fatit dhe ruan një mjedis të shkëlqyer lojrash duke avancuar industrinë. Disa nga kazinotë me reputacion të drejtpërdrejtë të Atmosfera janë theksuar në këtë përmbledhje.

Rreth AtmosferaKarakteristikat unike të AtmosferaAtmosfera StudiosLojërat Atmosfera Live
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth Atmosfera

Atmosfera është një kompani me bazë në Rusi që filloi funksionimin në vitin 2017. Në vitin 2020, ata morën pjesë në ekspozitën ICE në Londër. Kjo pasoi nga afër pasi lansuan produktet e tyre të para dhe kishin grumbulluar mbi 10 tituj për bibliotekën e lojërave. Kompania ka zgjeruar portofolin e saj të lojërave me tituj të rinj që nga viti 2021. Sot, ata kanë zyra në Maltë, Moskë, Riga dhe Erevan. Mbi 50% e palëve të interesuara, të udhëhequr nga Yuri Ermantraut, CEO, janë të vendosur në vendet e Amerikës Latine, veçanërisht në Brazil.

Brenda tremujorëve të tyre të parë, kompania shpesh bëhej tituj në shtypin kryesor duke njoftuar partneritete me ofrues të mëdhenj të lojërave të drejtpërdrejta si ne BetConstruct, SoftGamings dhe SoftSwiss. Që atëherë, Atmosfera ka krijuar një kazino live loboni për disa nga platformat më të mëdha të lojërave të fatit në Rusi dhe vendet evropiane. Për momentin, këto sajte mbështesin anglisht dhe rusisht, por së shpejti do të shtohen më shumë gjuhë. Përmbajtja unike e lojërave mbështetet nga një licencë Curacao.

Karakteristikat unike të Atmosfera

Disa kazino të drejtpërdrejta zgjedhin që tregtarët të prezantojnë lojërat e tyre, ndërsa të tjerat jo. Në të kundërt, ofruesi i softuerit Atmosfera ridizajnon plotësisht mjedisin e lojërave për të dhënë një përvojë krejtësisht të re, në vend që të konkurrojë me lojërat tipike të dyshemesë së kazinosë në një mjedis statik ose të shtuar. Objektivi është të ofrohen lojëra live tërheqëse estetike nga një hapësirë që imiton një kazino të vërtetë në Monako ose Las Vegas. Thënë kështu, lojtarët mund të presin veçori të tilla si:

 • Ndërtimi i pezullimit
 • Grafika të qarta
 • Kolona zanore origjinale

Integrimi API

Një tipar unik i softuerit të tregtarit të drejtpërdrejtë Atmosfera është aftësia e tij për t'u integruar në një kazino në internet sa më shpejt të jetë e mundur. Kjo është bërë e mundur nga një integrim i unifikuar API nga partneri i tyre, SoftGamings. Për më tepër, moduli i integrimit ofron akses në mbi 10,000 lojëra nga rreth 100 ofrues, me norma të larta pagese, lojë të ndershme dhe dizajn modern.

teknologjitë

Meqenëse Atmosfera përdor teknologjinë më të fundit HTML5, lojërat e tyre janë optimizuar për të gjitha pajisjet dhe përshtaten me tendencat më të fundit të industrisë.

Lojëra celulare

Një cilësi tjetër thelbësore e kazinove Atmosfera është pajtueshmëria me celularin. Faqet funksionojnë në pajisje mobile dhe desktop. Lojërat Atmosfera mund të luhen në iOS, Android dhe sisteme të tjera operative. Ato janë gjithashtu të aksesueshme nëpërmjet luajtjes së shfletuesit; prandaj, nuk ka nevojë të shkarkoni skedarë. Për më tepër, ka mundësi për mënyrat e luajtjes me portret dhe peizazh.

Bonuset dhe promovimet

Biblioteka e lojërave të Atmosfera vjen me të ndryshme bonuse dhe promovime për lojtarët e kazinosë. Përsëri, sistemi i pavarur i bonusit nga SoftGamings ofron shumicën e veçorive të bonusit si ndeshjet e depozitave, nivelet e besnikërisë etj.

Atmosfera Studios

Fillimisht, Atmosfera kishte studiot e lojërave live në Rusi, por më vonë e zgjeroi degën në Armeni, ku menaxhohen nga mbi 120 tregtarë dhe mikpritës. Kompania prezantoi një Akademi të Prezantuesve të Lojërave për të trajnuar drejtuesit e TV dhe për të siguruar performancë të lartë në studio. Ekipi i profesionistëve, i cili përbëhet nga zhvillues, projektues dhe analistë, transmeton lojëra nëpërmjet internetit dhe satelitit. Ata janë përgjegjës për t'u siguruar që lojërat unike të kazinosë të jenë të pandërprera gjatë gjithë orarit.

Duke përdorur risitë më të fundit në transmetimin e videove, kompania ofron transmetime ekskluzive të drejtpërdrejta. Me makineritë e certifikuara të lojërave, mekanikën më të fundit të lojës dhe efektet vizuale, ato ofrojnë lojë të vërtetë dhe nivelin më të lartë të argëtimit. Detajet e tyre novatore janë arsyeja e një ndërfaqeje të mirëmenduar përdoruesi që ka transformuar perceptimin tipik të atmosferës së lojërave të fatit. Përveç kësaj, Atmosfera ka makina loto me vizatime të garantuara 24/7. Zhvilluesi është duke punuar në një studio blackjack dhe kërkon të përmirësojë studion Live Roulette.

Zgjidhjet më të fundit të studios

Fleksibiliteti i studiove Atmosfera u jep atyre një avantazh konkurrues. Pikat e tyre unike të shitjes mund të përmblidhen si më poshtë:

 • Një zgjidhje vizuale inovative për studiot
 • I ndjeshëm ndaj nevojave të partnerëve dhe i shpejtë në përshtatje
 • Shërbim fleksibël në të gjitha fushat

Këto cilësi i kanë lejuar Atmosfera të nënshkruajë mbi 10 marrëveshje partneriteti për vitet e ardhshme. Në një intervistë të fundit, CEO pohoi se ata do të krijojnë një atmosferë që pasqyron vlerat e besimit, besueshmërisë dhe ekspertizës. Kjo duhet t'i çojë lojtarët në një humor të mirë, ndërsa ata luajnë lojën e tyre me tregtarët e drejtpërdrejtë që kanë gjithashtu këto emocione.

Mundësia për të mbledhur një grup njerëzish me mendje të njëjtë, investitorë dhe ekspertë në lojëra nxiti idenë e kësaj kompanie. Vetë emri përmbledh të gjithë konceptin. Atmosfera përpiqet të krijojë një mjedis gjithëpërfshirës që mund të ndihet si nga brenda ashtu edhe nga jashtë me partnerët dhe përdoruesit përfundimtarë.

Lojërat Atmosfera Live

portofoli i lojërave të kazinosë live përbëhet nga lojëra të ndihmuara nga njeriu dhe lojëra mekanike. Titujt janë në dispozicion për transmetim të drejtpërdrejtë 24/7. Me mirësjellje të SoftSwiss, kazinotë Atmosfera tani përfshijnë ruletën amerikane të bingos, ruletën evropiane të bingos dhe ruletën live në studio. Rreth 225 lojëra elektronike të drejtpërdrejta me lojëra të ndershme dhe tarifa të larta pagese janë tani të disponueshme në mbi 700 automate. Pavarësisht nga biblioteka modeste e lojërave të Atmosfera, ka shumë diversitet në të.

Ruletë Bingo Evropiane

Kjo është një lojë unike e tipit loto, ku lojtarët bastojnë në numrat që do të tërhiqen. Makina e lotarisë përmban 37 topa, secili me një numër të caktuar. Shumica e basteve janë si ato të ruletës evropiane, duke përfshirë baste kolone/duzine. Një bast me një numër të vetëm ka një potencial fitues deri në 35:1. Lojtarët kanë 30 sekonda për të bërë parashikimet e tyre, ndërsa vizatimi zgjat rreth një minutë.

Ruletë Bingo Amerikane

Ndryshe nga ruleta evropiane e bingos, e cila përbëhet nga 37 opsione bastesh, American Bingo Roulette u lejon bastuesve të bastojnë në numrat nga 1 deri në 38. Nëse lojtari parashikon saktë numrin që do të bjerë nga shpërndarësi i topit, ata fitojnë. Shanset për të fituar janë pak a shumë si në rrotën standarde të ruletës.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e drejtpërdrejtë merr formën klasike të rrotës evropiane të ruletës, me një zero të vetme. Çdo vend i caktuar në timon ka një numër ose ngjyrë basti. Opsionet e basteve të jashtme përfshijnë numra tek/çift, numra të ulët/të lartë, dhjetra, etj. Shkalla e pagesës për bastet e drejtpërdrejta është 35:1, ndërsa pjesa tjetër mund të jetë 1:1 (baste me ngjyra) ose 17:1 (baste të ndara).

Rrota muzikore

Kjo është një lojë e drejtpërdrejtë me paqëndrueshmëri mesatare me kolona zanore të ndryshme. Tifozët e Rrota Mega e Pragmatike do ta shohë këtë lojë tërheqëse. Tregtarët e vërtetë e organizojnë lojën me muzikë optimiste me ekrane elektronike. Basti i tij maksimal është 1000 € dhe përqindja mesatare e kthimit te lojtari qëndron në 95%. Si lojtarët e rastësishëm, ashtu edhe ato me rrotulla të larta shijojnë "Rrotën e muzikës" në platformat celulare dhe desktop.

Luftanije

Bazuar në lojën e famshme të bordit Battleship, kjo lojë kërkon që pjesëmarrësit të mposhtin numrin më të madh të anijeve të mundshme. Shkatërrimi i të gjitha anijeve luftarake në afatin më të shkurtër kohor ofron më shumë shpërblime fantastike. Çdo kartë luftanije përfshin 90 numra, ndërsa luftanijet mund të jenë dy deri në katër. Këta numra janë tërhequr në një stil lotarie.

Disa nga lojërat e stilit të lotarisë nga Atmosfera nuk jepen nga krupierë të drejtpërdrejtë, duke përfshirë sa vijon:

 • Bast në Poker
 • Blackjack
 • Bakarat
 • Keno
 • Bingo
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A transmeton Atmosfera nga kazinotë e vërteta?

Po. Atmosfera transmeton lojëra drejtpërdrejt nga studiot e kazinove reale në Rusi dhe Armeni. Të gjitha lojërat transmetohen në cilësi HD, duke funksionuar vazhdimisht për t'u dhënë lojtarëve një përvojë autentike të kazinosë.

A janë të sigurta vendet e Atmosfera?

Po. Atmosfera lehtëson vende të sigurta dhe të sigurta të lojërave të fatit. Duke përdorur metoda të kriptimit të avantgardës, ata mbrojnë lojtarët duke ruajtur besimin, drejtësinë dhe transparencën. Çdo lojë në portofol është verifikuar nga komisione me reputacion të lojërave të fatit.

A rrjedh edhe Atmosfera nga SHBA?

Jo. Aktualisht, Atmosfera nuk ka studio në SHBA. Por duke qenë se është një kompani relativisht e re me një interes të madh për partneritet me gjigantët e industrisë, ata së shpejti mund të vendosin këmbë në SHBA.

A shfaqen tabelat e Atmosfera në shumë site kazino?

Lista e kazinove të mundësuara nga Atmosfera po evoluon vazhdimisht, veçanërisht në kontinentet aziatike dhe evropiane. Aktualisht ka një numër të kufizuar vendndodhjesh, por padyshim që do të rritet në muajt në vijim.

A janë të disponueshme lojërat Atmosfera në MB?

Pas pjesëmarrjes me sukses në ekspozitën ICE që u mbajt në Londër, Atmosfera nënshkroi disa marrëveshje që hapën mundësi për të arritur një audiencë në Mbretërinë e Bashkuar.