Authentic Gaming

February 18, 2022

Debutimet autentike të lojërave MultiBet Baccarat – Vështrim i detajuar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Zhvilluesit e lojërave janë vazhdimisht duke inovuar në një përpjekje për të qëndruar në kulmin e rendit në industrinë e iGaming. Një kompani e tillë është Authentic Gaming (AG), e cila publikoi MultiBet Baccarat në fund të vitit të kaluar. Ky version i baccarat live është argëtues dhe shpërblyes, falë shumë basteve anësore për çdo marrëveshje. Në fakt, ata që kanë luajtur MultiBet Blackjack të kompanisë nuk kanë nevojë për prezantim këtu. 

Debutimet autentike të lojërave MultiBet Baccarat – Vështrim i detajuar

Çfarë është MultiBet Baccarat?

MultiBet Baccarat është një baccarat live online që nuk ndryshon bazat e kësaj loje klasike tavoline. Thjesht thuaj se kjo lojë live kazino ruan rregullat tradicionale të lojës së tavolinës standarde të baccarat. 

Sidoqoftë, kjo lojë shton një modalitet pa komision në krye të modalitetit standard. Por kjo nuk është e gjitha; MultiBet Baccarat përmban baste të shumta anësore që mund t'i vendosni pa bast në dorën kryesore. Në fakt, ka deri në 16 baste anësore, më shumë se çdo gjë që mund të gjeni në një tavolinë baccarat.

Si të luani Baccarat MultiBet të Authentic Gaming

Siç u tha më parë, nuk ka asgjë komplekse në lidhje me këtë kazino live variant. Çdo raund fillon me lojtarët që vendosin një bast në bast kryesor ose anësor. Më pas, do të vendosni vlerën e monedhës dhe do ta vendosni në kunjin që dëshironi të luani. Mbani mend, duhet të konfirmoni bastin tuaj të zgjedhur përpara se kohëmatësi të mbarojë. Përndryshe, raundi do të vazhdojë me bastin tuaj të zgjedhur.

Pasi të pranohen bastet, raundi do të fillojë, me tregtarin që tërheq dy letra për pozicionet e bankierit dhe lojtarit. Është interesante se të gjitha letrat shpërndahen ballë-lartë, duke i bërë raundet më të shpejta për t'u përfunduar. 

Siç pritej, letrat e shpërndara në çdo pozicion krijojnë totalin e dorës. Nëse ndonjë pozicion merr një 8 ose 9, ai automatikisht mbart raundin. Përndryshe, një kartë shtesë mund t'u jepet të dyja palëve. Gjithashtu, nëse totali i kartës është më shumë se 10, shifra e parë eliminohet. Për shembull, krijimi i një dore totale prej 13 u jep lojtarëve një 3. Thjesht merrni një numër më të afërt me 9 dhe fitoni raundin.

Baste anësore të çiftit MultiBet Baccarat

Tifozët e shitjeve të drejtpërdrejta të baccarat kanë mundësi të shumta bastesh dhe fitimi në këtë lojë live. Kjo për shkak se loja përmban disa nga bastet më të thjeshta anësore të baccarat në histori. Më të thjeshtat janë bastet anësore të çiftit, duke përfshirë çiftin e bankierëve, çiftin e lojtarëve, ose çiftin dhe çiftin e përsosur.

Dyshja e lojtarit dhe e bankierit janë vetë-shpjeguese. Këtu, ju vetëm duhet të parashikoni nëse dy letrat e para të shpërndara në secilin pozicion janë një çift. Nëse e bëni këtë si duhet, ju pret një pagesë 11:1. Me fjalë të tjera, nëse vini bast 1$ dhe fitoni, shpërblimi total do të jetë 12$, që është basti juaj 1$ plus 11$ shtesë.

Nëse kjo pagesë është shumë e vogël, merrni parasysh çiftet e përsosura. Në këtë bast, një dorë me dy letra identike për sa i përket vlerës nominale dhe kostumit fiton. Pagesa këtu është 25:1. Së fundi, secila palë ka një pagesë prej 5:1 nëse secila dorë ka një palë. 

Komplete të tjera anësore MultiBet Baccarat

Lojtari natyral dhe bankieri natyral janë baste të tjera anësore që duhen marrë parasysh. Në këto baste anësore, lojtari fiton nëse dora shënon një rezultat natyral në dy letrat e para. Një e natyrshme është thjesht barazimi i 8 ose 9. Bastet e të dyja palëve paguajnë në një raport 4:1.

Ndërkohë, ju mund të shijoni pagesa 1.5:1 dhe 0.54:1 me bastet anësore të vogla dhe të mëdha, përkatësisht. Raundi përfundon me katër letra të tërhequra në baste të vogla, ndërsa basti anësor i madh paguhet nëse raundi përfundon me gjashtë ose pesë letra.

Pikët totale të bankierit dhe lojtarit gjithashtu paguajnë përkatësisht me 0.7:1 dhe 1.23:1. Qëllimi është të parashikohet saktë nëse totali i pikëve të bankierit ose lojtarit do të jetë mbi/nën 9.5. 

Lojtarët mund të shijojnë gjithashtu bastin anësor Dragon që ka nevojë për një të natyrshme për të fituar. Përveç formimit të një natyrale, lojtarët duhet të fitojnë me një diferencë të caktuar pikësh. Sigurisht, shpërblimi është më i lartë me një diferencë më të madhe pikësh. Pagesa është si më poshtë:

  • 4 pikë diferencë – 1:1
  • 5 pikë diferencë – 2:1
  • 6 pikë diferencë – 4:1
  • 7 pikë diferencë – 6:1
  • 8 pikë diferencë – 10:1
  • 9 pikë diferencë – 30:1

E fundit, por sigurisht jo më e rëndësishmja, lojtarët mund të bastojnë në bastin anësor të Dragon 7. Nëse pozicioni i bankierit e kalon ditën me tre letra me vlerë 7 pikë, ky bast fiton. Çmimi për parashikimin e saktë të rezultateve në këtë bast është 40:1.

Dhe për ta përfunduar, kjo baccarat live në internet ka një bast anësor Panda 8, i cili është shumë afër bastit Dragon 7. Nëse lojtari fiton raundin me 8 pikë të grumbulluara nga tre letra, ai gëzon një raport pagese 25:1. 

konkluzioni

Në përgjithësi, kjo baccarat live ofron një lojë të ngjashme me baccarat standarde. Ai përmban shumë baste anësore, gjë që nuk është befasuese nga Authentic Gaming. Mund të luani edhe bastet anësore pa prekur bastet kryesore të bankierit, lojtarit dhe barazimit. Thënë të gjitha, është një përvojë emocionuese e drejtpërdrejtë e tregtarit nga zhvilluesi i lojërave me bazë në Maltë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme