Authentic Gaming

December 23, 2021

Lojëra autentike bën hyrjen e madhe spanjolle

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Authentic Gaming, një zhvillues kryesor i lojërave të kazinosë live, njoftoi hyrjen e saj në tregun spanjoll më 16 shtator 2021. Kjo është pjesë e strategjisë për të zgjeruar gjurmën e saj globale në tregjet e rregulluara. Pra, çfarë duhet të presin miqtë spanjollë të Authentic Gaming nga ky nisje?

Lojëra autentike bën hyrjen e madhe spanjolle

Goditi tokën duke vrapuar

Pas njoftimit, kompania do t'u ofrojë operatorëve në rajon vertikalet e saj live të kazinosë. Disa javë përpara nisjes, niveli i shumëfishtë 1 operatorët tashmë po ofronin lojën live të zhvilluesits. Entain's Bwin, PokerCasino dhe PartyCasino janë emrat më të shquar.

Authentic Gaming do të përdorë bazën e saj ekzistuese të klientëve për të "goditur në terren". Kompania tashmë ka integrime dhe marrëdhënie me kompanitë me njohuritë e tregut spanjoll të lojërave të fatit. Marrëveshja do të shohë padyshim shumë operatorë të tjerë dhe lojtarët regjistrohen në muajt e ardhshëm në kazinotë live.

Instalimet me pesë rrota

Duhet mbajtur mend se Authentic Gaming tashmë ka instalime me pesë rrota në kazinonë e famshme Gan Via në Madrid. Këtu zhvilluesi ofron vertikalet e tij në internet nëpërmjet iJuego.es del Casino Gran Via.

Lëvizja e bën grumbulluesin më të rëndësishëm në Spanjë pasi asnjë ofrues tjetër i drejtpërdrejtë i kazinove në internet nuk ofron aq shumë rrota. Ofruesi do të ofrojë tre nën-kategori të drejtpërdrejta të ruletit, duke përfshirë:

  • Studio Ruletë
  • Auto Ruletë
  • Ruletë autentike

Ndër yjet e shfaqjes është Gran Via Madrid Ruleta en Vivo. Kjo lojë ruletë u jep përdoruesve ndjenjën unike të mjediseve në internet dhe të bazuara në tokë. Me fjalë të tjera, lojtarët mund të luajnë kundër njëri-tjetrit pavarësisht se nga janë duke luajtur. Kjo zgjeron apelin e lojës së lojtarëve dhe operatorëve, falë integritetit të krupierëve dhe shefave të gropave të Gran Via Casino.

Siç u tha në fillim, ky plan zgjerimi në Spanjë është pjesë e një strategjie më gjithëpërfshirëse për t'u bërë Authentic Gaming një fuqi globale në tregun e rregulluars. Fakti që tregu spanjoll i lojërave të fatit së fundmi shënoi një rritje prej 43% nga viti në vit midis 2018-2020 është thjesht shumë i mirë për t'u injoruar.

Deklarata zyrtare e lojërave autentike

Sipas Magdalena Podhorska-Okolow, COO Authentic Gaming, marrëveshja shënon një kohë të rëndësishme. Ajo e quajti lëvizjen spanjolle "strategjike" sepse përmbajtja e tyre do të shfaqet në një treg tjetër të rregulluar të iGaming. Për më tepër, lançimi do t'i hapë rrugën më shumë operatorëve spanjollë të kazinove për të ofruar më shumë varietete rulete për lojtarët e tyre.

Për ta përmbledhur, Padhorska-Okolow shtoi se vertikalet e zhvilluesit në Spanjë janë unike dhe novatore në çdo aspekt. Si e tillë, kompania do të bashkëpunojë me operatorët crème de la crème në Spanjë për t'u ofruar lojtarëve një përvojë të pakrahasueshme të lojërave.

Zgjerimi vazhdon në Afrikën e Jugut

Më herët, më 4 tetor, Authentic Gaming njoftoi debutimin e lojërave të shumta të kazinosë live dhe rrotave auto ruletë në Afrikën e Jugut. Sipas marrëveshjes, Lojtarët do të kenë akses në vertikalet e drejtpërdrejta të kazinosë së zhvilluesit për herë të parë.

Tifozët në internet të kazinosë live do të kenë akses te titujt e njohur të lojërave autentike si Casino Floor, Viva Las Vegas, Night Club, 24/7 dhe Grand. Këto tavolina studio përmbajnë sfonde të përpunuara dhe të zbukuruara të drejtuara nga krupierë të trajnuar mirë.

Lojtarët do të kenë gjithashtu një ndjenjë të Roulette Cricket, e cila aktualisht është e disponueshme vetëm për lojtarët. Është një ruletë e drejtpërdrejtë me temën e kriketit, e cila luhet në një mjedis të dedikuar tavoline.

Tabela vjen gjithashtu me një tabelë të drejtpërdrejtë të rezultateve ku lojtarët qëndrojnë të përditësuar për rezultatet më të fundit nga ligat dhe turnet e njohura të kriketit. Tani kjo do të thotë të vrasësh dy zogj me një gur të vetëm nëse je një lojtar i etur për kriket.

Në përgjithësi, hyrja e Authentic Gaming në Spanjë dhe Afrikën e Jugut janë momente të rëndësishme për zhvilluesin. Kompania po hyn në juridiksione të populluara dhe të rregulluara, duke i dhënë asaj tërheqjen globale shumë të nevojshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme