Benard Maumo

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Numrat e fundit në Wikipedia zbulojnë se Mbretëria e Bashkuar është shtëpia e më shumë se 2.1 milionë lojtarëve në internet. Nëse kjo do të ndodhë, çdo grumbullues ambicioz i përmbajtjes së kazinosë në internet do të dëshirojë të marrë një pjesë të këtij tregu të iGaming. Epo, Ezugi së fundmi njoftoi se kompania kishte siguruar lejen për pushtet faqet e drejtpërdrejta të kazinove në MB. Këtu ka më shumë rreth marrëveshjes:  

Pragmatike Play Inks Live Tregtar Studio Marrëveshje me aksionet
2022-07-09

Pragmatike Play Inks Live Tregtar Studio Marrëveshje me aksionet

Agreguesi kryesor i përmbajtjes iGaming, Pragmatic Play, ka qenë i zënë me lançimin e lojërave të reja dhe mbylljen e marrëveshjeve gjatë gjithë vitit. Më 3 maj 2022, kompania njoftoi një marrëveshje me Stake për të krijuar një studio të dedikuar live të ndërtuar me qëllim. Pra, çfarë po gatuhet në këtë partneritet të ri?

Strategjia e basteve të sheshta në Blackjack live dhe Baccarat
2022-07-05

Strategjia e basteve të sheshta në Blackjack live dhe Baccarat

Të luash live blackjack dhe baccarat është argëtuese dhe shpërblyese. Këto nuk janë vetëm disa nga lojërat më të drejtpërdrejta dhe më shpërblyese, por lojtarët mund të përdorin gjithashtu një sistem bastesh për të minimizuar humbjet. Ju ndoshta i njihni sistemet e basteve Martingale dhe D'Alembert, apo jo?

Rrota 1P Live Roulette – Luaj pa shumë rreziqe!
2022-06-19

Rrota 1P Live Roulette – Luaj pa shumë rreziqe!

Duke luajtur ruletë live në kazinotë më të mira live është argëtuese dhe e lehtë nëse nuk e thyeni domosdoshmërisht bankën. Ruleta, siç e dini, është një lojë e bazuar në fat. Si i tillë, edhe sistemi më i mirë i basteve nuk do ta shpëtojë lëkurën tuaj nga skaji i shtëpisë. 

Bonuset më të mira në kazinotë e drejtpërdrejta 2022
2022-06-10

Bonuset më të mira në kazinotë e drejtpërdrejta 2022

Të luash në një kazino live ka shumë përparësi. Përveç shijimit të një ndjesie realiste të ngjashme me kazinotë me bazë tokësore, kazinotë live ofrojnë gjithashtu shpërblime bujare të mirëseardhjes dhe besnikërisë. Këto kazino u ofrojnë lojtarëve një shans për të luajtur falas duke përdorur bonuse si bonuse pa depozitë, bonuse depozite, kthim parash, etj. Pra, pavarësisht nëse jeni i ri apo besnik i kazinosë, më poshtë janë bonuset më të mira në kazinotë live për t'u shfrytëzuar këtë vit .

Si tatohen bonuset e kazinove në MB dhe juridiksione të tjera?
2022-06-02

Si tatohen bonuset e kazinove në MB dhe juridiksione të tjera?

Të luash në një kazino të drejtpërdrejtë në internet në MB ose në ndonjë juridiksion tjetër të lojërave të fatit për këtë çështje është argëtuese dhe shumë shpërblyese. Kazinotë më të mira live u ofrojnë lojtarëve stimuj bonus për t'i joshur dhe inkurajuar ata të depozitojnë dhe të luajnë më shumë. 

A kërcënojnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë ekzistencën e lojërave RNG?
2022-05-10

A kërcënojnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë ekzistencën e lojërave RNG?

Kur Microgaming hapi kazinonë e parë në internet në 1994, pritshmëritë nuk ishin aq të larta. Por ndërsa teknologjia kompjuterike dhe e internetit vazhduan të përparonin, lojtarët prisnin më shumë. Zhvilluesit e lojërave filluan të shikonin përtej lojërave RNG njëdimensionale, prandaj lindën lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë në fillim të viteve 2000. 

10 fakte interesante rreth Bingos që nuk i dinit
2022-04-07

10 fakte interesante rreth Bingos që nuk i dinit

A ju pëlqen të luani lojëra kazino live? Atëherë nuk keni nevojë të njiheni me Bingo. Për ata që ende nuk e kanë luajtur këtë lojë, është një lojë argëtuese "ulëse" ku lojtarët përputhen me numrat në një kartë të printuar. Por nëse doni të fitoni më shpesh, të mësoni disa fakte rreth kësaj loje është një fillim i mrekullueshëm. Pra, sa dini për Bingo? Më poshtë janë disa fakte argëtuese në lidhje me këtë lojë emocionuese të kazinosë.