Benard Maumo

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live
2023-05-25

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live

Pragmatic Play, furnizuesi i lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë, ka shtuar lojën shumë të pëlqyer të tavolinës Snakes & Ladders në koleksionin e saj të kazinosë live, pasi njoftoi lançimin e Snakes & Ladders Live. Është një shfaqje lojërash emocionuese e drejtpërdrejtë që bashkon përvojën klasike të lojës së tavolinës me një mjedis magjepsës Live Casino. Kjo lojë krejt e re u premton lojtarëve lojë dinamike, me ritëm të shpejtë, me një përzierje të komponentëve të lojës tradicionale dhe moderne.

Betfinal i trajton lojtarët me kthimin e parave të drejtpërdrejta të kazinosë të martën
2023-05-23

Betfinal i trajton lojtarët me kthimin e parave të drejtpërdrejta të kazinosë të martën

Të martat janë disa nga ditët më të gjata në kazino, me shumicën e lojtarëve që kërkojnë baste falas pasi kanë shpenzuar paratë e tyre në fundjavë. Betfinal përpiqet t'i ndriçojë të martat tuaja me një promovim të Kazinosë Live Cashback. Pra, çfarë saktësisht është ky bonus i kthimit të parave dhe çfarë duhet të bëjnë lojtarët për ta fituar atë? Ky artikull hedh një vështrim!

Evolution zgjeron marrëveshjen e licencimit me Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution zgjeron marrëveshjen e licencimit me Galaxy Gaming

Evolution Gaming, një zhvillues i nivelit të lartë të lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë, ka njoftuar një zgjatje të kontratës aktuale të licencimit me Galaxy Gaming. Kontrata do të zgjasë për 10 vjet, duke i dhënë Evolution të drejta ekskluzive për produktet e grumbulluesit të përmbajtjes.

Luajtja pragmatike sjell dimensione të reja të kazinosë live me Mega Baccarat
2023-05-18

Luajtja pragmatike sjell dimensione të reja të kazinosë live me Mega Baccarat

Pragmatic Play, një furnizues kryesor i teknologjisë në sektorin e iGaming, ka shtuar Mega Baccarat në koleksionin e tij gjithnjë në rritje të lojërave të kazinosë live. Është një ritëm i shpejtë lojë baccarat live ku lojtarët mund t'i rrisin fitimet e tyre kur hidhet zaret gjithsej tetë ose nëntë, duke aktivizuar Mega Round. Dështimi për të ulur një natyrore do të fillojë raundi klasik i lojës Baccarat.

Bonuset më të mira të mirëseardhjes së kriptomonedhave për lojtarët e kazinove të drejtpërdrejta në maj 2023
2023-05-17

Bonuset më të mira të mirëseardhjes së kriptomonedhave për lojtarët e kazinove të drejtpërdrejta në maj 2023

Kumari i kriptomonedhave është kthyer në një fenomen këto ditë. Lojtarët mund të përdorin monedha të njohura si BTC, mBTC dhe USDT për të kryer transaksione të shpejta, anonime dhe të sigurta në kazino, duke i bërë ato alternativa të shkëlqyera ndaj opsioneve konvencionale të pagesave. Dhe për ta bërë të gjithë idenë edhe më të mirë, kazinotë e drejtpërdrejta të kriptomonedhave ofrojnë disa nga promovimet më të mëdha të mirëseardhjes. Në këtë artikull, do të zbuloni dy bonuse të mirëseardhjes për të kërkuar në një kazino kripto.

Fito një pagesë në Rabona's Crazy Time të martën dhe Gameshow të Enjten
2023-05-16

Fito një pagesë në Rabona's Crazy Time të martën dhe Gameshow të Enjten

Nisur në vitin 2019, Kazino Rabona është një faqe kazino live e licencuar nga Curacao e famshme për koleksionin e saj prej 8,500+ lojërash. Përveç ofrimit të qindra lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë nga zhvilluesit e programeve të njohura, Rabona rrit shanset tuaja për pagim me bonuse të shumta të përshtatura për lojtarët e kazinosë live. Ky artikull zbërthen kutitë e të Martave të Crazy Time dhe të Enjteve të Gameshow të kazinosë për të ditur se çfarë ju pret.

Evolution njofton rrotullimet epike shtesë të shumëpritura
2023-05-04

Evolution njofton rrotullimet epike shtesë të shumëpritura

Për fansat e Lojëra evolucionare, një furnizues i përmbajtjes së kazinosë live me bazë në Suedi, ka kaluar një përjetësi që kur kompania shpalli një lojë të re të kazinosë live. Pritja më në fund mbaroi pasi kompania deklaroi se e shumëpritura Extra Chilli Epi Spin do të godiste së shpejti faqet e kazinove të drejtpërdrejta në internet.

Merrni pjesë në Promocionin e Kazinosë Live të Kazinosë për 1,5 milionë euro të Nomini
2023-05-02

Merrni pjesë në Promocionin e Kazinosë Live të Kazinosë për 1,5 milionë euro të Nomini

Jo shume kazino live online ofroni lojtarëve bonuse dhe promovime për të luajtur lojërat e tyre live. Por gjithmonë mund të mbështeteni në LiveCasinoRank për t'ju ndihmuar të gjeni çdo javë promovimet më tërheqëse të kazinove live. Në rishikimin e sotëm, do të mësoni disa gjëra rreth Kazino NominiOferta e Drops & Wins Live Casino dhe si funksionon ajo.

Luaj pragmatike dhe fito Prêmios për të bashkëpunuar në Brazil
2023-04-13

Luaj pragmatike dhe fito Prêmios për të bashkëpunuar në Brazil

Lojë pragmatike, një furnizues kryesor i teknologjisë, kohët e fundit nënshkroi marrëveshje të shumta strategjike me operatorë të shumtë brazilianë. Win Premios është operatori më i fundit brazilian që është partner me Pragmatic Play në rajonin me popullsi të dendur.

Ezugi debuton lojën e parë Live Show Ultimate Roulette
2023-04-12

Ezugi debuton lojën e parë Live Show Ultimate Roulette

Ezugi, një ofrues kryesor i zgjidhjeve të kazinove të drejtpërdrejta, së fundmi zbuloi shfaqjen e saj inauguruese të lojës live, Ultimate Roulette. Kjo Lojë Ruletë live shquhet për shumëzuesit e tij unikë dhe është vendosur në një atmosferë spektakolare të stilit cirku.

Play'n GO lëshon lojën e saj të parë në internet
2023-03-23

Play'n GO lëshon lojën e saj të parë në internet

Play'n GO, një furnizues kryesor i përmbajtjes me bazë në Maltë, përpiqet vazhdimisht të përmirësojë ofertat e tij me përmbajtje të ndryshme premium dhe origjinale. Kohët e fundit, Luaj'n GO njoftoi se lojtarët e saj do të hynin në lojën e saj të parë craps.

Lojërat Shkencore Emërojnë CFO shumë të arritur Nick Negro
2023-03-22

Lojërat Shkencore Emërojnë CFO shumë të arritur Nick Negro

Lojëra shkencore, një furnizues kryesor i teknologjisë në kazinotë më të mira live, ka njoftuar punësimin e Nick Negro si Drejtor i ri Kryesor Financiar i kompanisë pas një kërkimi gjithëpërfshirës kombëtar. Emërimi i zezakëve në këtë pozicion është në përputhje me daljen në pension të James Bunitsky, i cili ishte me kompaninë për 40 vjet. Bunitsky ishte i përfshirë në shitjen strategjike të Lotarisë së Lojërave Shkencore te Brookfield Business Partners në prill 2022.

Brezi i ri preferon kazinotë e drejtpërdrejta mbi kazinotë me bazë tokësore
2023-03-21

Brezi i ri preferon kazinotë e drejtpërdrejta mbi kazinotë me bazë tokësore

Kazinotë me bazë tokësore ishin një nga burimet më të mira të argëtimit në kohën e tyre. Por epoka tani ka ndryshuar, dhe është epoka e kazinove live. Nuk mund të themi me siguri nëse kazinotë me bazë tokësore po vdesin apo jo, pasi boomers preferojnë të luajnë atje. Megjithatë, popullariteti i kazinove me bazë tokësore nuk është aspak afër kazinove të drejtpërdrejta, dhe ka disa arsye për këtë.

Pse të luash lojëra të drejtpërdrejta në kazino duhet të renditet lart
2023-03-14

Pse të luash lojëra të drejtpërdrejta në kazino duhet të renditet lart

Kazinotë në internet kanë revolucionarizuar industrinë e lojërave të fatit që nga faqja e parë e lançimit në vitin 1994. Këto kazino u ofrojnë lojtarëve lehtësinë për të luajtur lojërat e tyre të preferuara nga distanca nga desktopët ose telefonat inteligjentë. Dhe edhe përpara se industria të mjaftonte me lojërat e fatit në internet, kazinotë live u prezantuan në fillim të viteve 2000 për t'u ofruar lojtarëve një përvojë tradicionale të kazinosë.

Ezugi zgjeron hollin e saj të drejtpërdrejtë të kazinosë me Andar Bahar Ultimate
2023-02-13

Ezugi zgjeron hollin e saj të drejtpërdrejtë të kazinosë me Andar Bahar Ultimate

Ezugi, pjesë e Evolution Gaming, nuk po ngopet me Andar Bahar, a? Gjithçka filloi në vitin 2019 kur kompania prezantoi versionin e parë të kësaj loje klasike indiane me letra. Një vit më vonë, grumbulluesi i përmbajtjes së drejtpërdrejtë lançoi variantin OTT (Mbi-the-Table) të kësaj loje.

Evolution hap një tjetër studio kazinoje të drejtpërdrejtë në New Jersey
2023-02-12

Evolution hap një tjetër studio kazinoje të drejtpërdrejtë në New Jersey

Duket se Evolution Gaming po e mbyll vitin mjaft fuqishëm. Në mesin e nëntorit 2022, kompania ishte e lumtur të njoftonte debutimin e një tjetër studioje moderne të kazinosë live në New Jersey. Kjo është një vazhdim i studios së parë që u hap në NJ në gusht 2018. Studioja e re e ndërtuar me qëllim u hap më 10 nëntor pasi mori dritën jeshile nga Divizioni i Nju Xhersit për Zbatimin e Lojërave.

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?
2023-02-07

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?

Bakshishi i tregtarit ka qenë gjithmonë një temë ndarëse midis lojtarëve të kazinosë. Ndërsa disa lojtarë argumentojnë se tregtarët duhet të jetojnë brenda çeqeve të tyre, të tjerë pretendojnë se bakshishi i tregtarit përmirëson përvojën e tyre të përgjithshme të lojërave të fatit. Pra, cili argument është i saktë?

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?
2023-02-06

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?

Sa prej jush marrin kohë për të llogaritur fitoret dhe humbjet në kazino live? Mos u shqetësoni shumë sepse shumë lojtarë janë fajtorë për këtë gabim. Të dish se sa shpenzon dhe fiton në kazino live është jetike, pavarësisht nëse je një lojtar kazino argëtues apo profesionist. Kjo për shkak se është e lehtë të bësh baste të gabuara ose të shpenzosh tepër nëse nuk i mban gjurmët e rezultateve të lojës.

Rezolutat e Vitit të Ri Shumica e lojtarëve të kazinove ka të ngjarë të prishen
2023-02-05

Rezolutat e Vitit të Ri Shumica e lojtarëve të kazinove ka të ngjarë të prishen

A keni hartuar tashmë një listë të zgjidhjeve tuaja të lojërave të fatit të Vitit të Ri? E shkëlqyeshme, kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të filluar 2023-shin në një nivel të lartë. Me përfundimin e vitit, shumë lojtarë të fatit do të shikojnë prapa dhe do të dëshirojnë të kishin bërë disa gjëra ndryshe.

Si të dështoni në kazinotë live në internet: Shmangni këto gabime në menaxhimin e parave!
2023-01-31

Si të dështoni në kazinotë live në internet: Shmangni këto gabime në menaxhimin e parave!

Lojtarët janë gjithmonë të detyruar të bëjnë gabime në menaxhimin e parave, qoftë duke luajtur në një kazino me bazë tokësore ose në internet. Por edhe pse është në rregull të bësh gabime në kumar një ose dy herë, të mësuarit nga përvoja është kritike. Vini re se kumari i drejtpërdrejtë i kazinosë përfshin përdorimin e parave të vërteta. Pra, çdo gabim i menaxhimit të bankrollit që bëni mund të çojë në pasoja të tmerrshme.

Si të fitoni në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë
2023-01-17

Si të fitoni në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Kohët e fundit, kazinotë live janë rritur në popullaritet. Të luash ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë është njësoj si të luash në çdo lloj tjetër kazinoje. Dallimi i vetëm do të jetë versioni i tregtarit të drejtpërdrejtë (nëse është i disponueshëm). Përndryshe, gjithçka është e njëjtë. Pra, siç e dimë, Roulette është një nga lojërat më të luajtura në historinë e lojërave të fatit dhe është e dashur nga shumë njerëz.

Si të argëtoheni më shumë duke luajtur lojëra të drejtpërdrejta në kazino
2023-01-16

Si të argëtoheni më shumë duke luajtur lojëra të drejtpërdrejta në kazino

Për një kohë tani, kazinotë live kanë fituar popullaritet të madh. Për shkak të kazinove në internet, epoka e kazinove tokësore tashmë ka mbaruar. Të gjitha për hir të komoditetit më të madh? Ky mund të jetë një nga shkaqet kryesore, megjithëse nuk është i vetmi. Megjithatë, disa lojtarë e kanë të vështirë të argëtohen në një kazino live sepse u mungon kënaqësia.

Ruletë Live vs Blackjack Live, e cila është më e mirë
2023-01-09

Ruletë Live vs Blackjack Live, e cila është më e mirë

Kazinotë live janë jashtëzakonisht të përshtatshme kur bëhet fjalë për të luajtur lojëra në internet. Lojtarët kënaqen me lojërat në kazino të drejtpërdrejta, por gjithmonë ka pasur një debat se cila lojë është më e mirë. Debati shumicën e kohës sillet rreth Live Roulette dhe Live Blackjack.

A do të marrin më në fund lojërat e kazinosë Live në 2023?
2023-01-02

A do të marrin më në fund lojërat e kazinosë Live në 2023?

Ndikimi i lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë në industrinë e lojërave të fatit në internet nuk mund të nënvlerësohet. Këto lojëra lejojnë lojtarët e kazinove në internet të kenë një përvojë të gjallë në studiot moderne të menaxhuara nga tregtarë dhe prezantues profesionistë. Por pavarësisht arritjeve, ka ende shumë vend për përmirësim. Ky postim diskuton të ardhmen e lojërave të kazinosë live dhe pse duhet të prisni ndryshime të rëndësishme në 2023, pavarësisht pengesave të dukshme.

A mund ta mposhtin lojtarët shitësin e kazinosë live?
2022-12-27

A mund ta mposhtin lojtarët shitësin e kazinosë live?

Shpikja e teknologjive Android dhe iPhone nuk do të kishte ardhur në një kohë më të mirë për kumarxhinjtë në internet. Këto ditë, lojtarët që nuk u besojnë lojërave RNG mund të luajnë kundër tregtarit të drejtpërdrejtë në një mjedis kazinoje të ngjashme me jetën. Këto lojëra transmetohen në kohë reale nga studiot moderne të kazinove me kamera të gjithanshme për më shumë transparencë dhe emocion.

Si të mësoni shpejt një lojë të re të kazinosë live në 2023
2022-12-20

Si të mësoni shpejt një lojë të re të kazinosë live në 2023

Shumë lojtarë të kazinosë live janë fajtorë për të luajtur të njëjtën lojë në mënyrë të përsëritur derisa të duket si një rreth vicioz. Ju mund të pëlqeni të luani ruletë live sepse loja ju favorizon më shumë se lojërat e tjera të kazinosë live në internet. Por bukuria e lojërave të fatit në internet është eksplorimi i koleksionit të madh të lojërave në një bibliotekë të drejtpërdrejtë kazinoje. Nuk ka asnjë të keqe të provosh pokerin nëse je një adhurues i live blackjack.

10 librat më të mirë të lojërave të fatit për lojtarët e kazinove dhe bastuesit sportivë
2022-12-05

10 librat më të mirë të lojërave të fatit për lojtarët e kazinove dhe bastuesit sportivë

A jeni një lojtar i pasionuar i basteve sportive ose lojtar i kazinosë në internet që kërkon të zgjerojë njohuritë tuaja për lojërat e fatit? Ju duhet të keni lexuar një ose dy libra kumari. Për ata që nuk e kanë bërë, këta libra mund të rrisin zgjuarsinë dhe aftësitë tuaja vendimmarrëse për të mbijetuar në mjedisin e ashpër të lojërave të fatit. Nga Bringing Down the House nga Ben Mezrich te Mastering Poker Math nga Chuck Clayton, nuk mungojnë librat e basteve për të lexuar. Më poshtë janë disa mostra të zgjedhura me kujdes për të blerë:

A janë kurthe bonuset e kazinosë live në internet apo mundësi bastesh falas?
2022-12-04

A janë kurthe bonuset e kazinosë live në internet apo mundësi bastesh falas?

Pothuajse të gjitha kazinotë live online u ofrojnë lojtarëve bonuse dhe gjëra të tjera të bukura këto ditë. Por, përveç bonuseve të kazinosë live në internet, juria është ende jashtë. Ndërsa kazinotë pretendojnë se këto promovime u japin lojtarëve mundësi lojrash falas, kritikët argumentojnë se bonuset janë në të vërtetë kurthe të vendosura mirë për lojtarët. Pra, pasi të lexoni këtë postim, do të dini nëse ia vlen të pretendoni bonuset e drejtpërdrejta të kazinosë ose nëse ato janë thjesht karrem.

A mundet që lojërat video-poker të kenë një normë kthimi mbi 100%?
2022-11-29

A mundet që lojërat video-poker të kenë një normë kthimi mbi 100%?

Shumë njerëz pretendojnë se rezultatet e lojërave të fatit janë 100% të bazuara në fat. Por këta njerëz nuk ju thonë se lojëra të tilla si blackjack dhe video poker u lejojnë lojtarëve të zvogëlojnë avantazhin e shtëpisë duke përdorur një strategji optimale. Por pavarësisht konsensusit për uljen e avantazhit të shtëpisë në poker, juria është ende jashtë nëse lojtarët mund të gëzojnë norma pozitive kthimi 100%. Pra, për lojtarët dyshues, ky artikull do t'ju ndihmojë të kuptoni pse është e mundur të luani me një avantazh negativ në poker. Lexo!

Rishikimi, bastet dhe strategjia e Evolution Live Monopoly Big Baller
2022-11-28

Rishikimi, bastet dhe strategjia e Evolution Live Monopoly Big Baller

Evolution Gaming, grumbulluesi më i madh i përmbajtjes së drejtpërdrejtë, po kërkon gjithmonë të përmirësojë koleksionin e tij të shfaqjeve të lojërave të drejtpërdrejta. Shtesa më e fundit është Live Monopoly Big Baller, lëshuar në gusht 2022. Ashtu si Monopoly Live, kjo shtesë e re përqendrohet rreth makinës së vizatimit të topave, ku topat vazhdojnë të dalin jashtë dhe lojtarët rreshtojnë numrat në kartën e bingos. Pra, vazhdoni të lexoni për të ditur se për çfarë ka të bëjë kjo lojë live kazino.

Ezugi bën debutimin në Mbretërinë e Bashkuar me marrëveshjen inxhinierike të Playbook
2022-11-27

Ezugi bën debutimin në Mbretërinë e Bashkuar me marrëveshjen inxhinierike të Playbook

Mbretëria e Bashkuar është një nga tregjet më të sigurta dhe më të mëdha të iGaming në botë, me numrat më të fundit që tregojnë se mbi 40 milionë banorë të Mbretërisë së Bashkuar luajnë lojëra kazino në internet. Nuk është çudi që zhvilluesit e lojërave dhe operatorët e kazinove live online duan një pjesë të këtij tregu të rregulluar.

Fjalori i Termave Craps që duhet të dini përpara se të luani
2022-11-22

Fjalori i Termave Craps që duhet të dini përpara se të luani

Craps është një nga lojërat e kazinosë në internet më miqësore për lojtarët. Është e thjeshtë të luash, dhe bastet me para të barabarta u japin lojtarëve pothuajse 50% mundësi për të fituar. Por është një gabim i thjeshtë të mendosh se mund të bëhesh një lojtar i suksesshëm i craps live pa i kuptuar frazat dhe terminologjitë në këtë lojë tavoline. Në dritën e kësaj, ky artikull diskuton fjalorin e termave craps dhe lingos për të zotëruar përpara se të luani. Bëjeni gati fletoren tuaj!

Bastet Live Pok Deng shpjegohen në detaje
2022-11-14

Bastet Live Pok Deng shpjegohen në detaje

Pok Deng është një lojë letrash jashtëzakonisht e njohur në Azi, veçanërisht në Tajlandë, ku quhet edhe Pok Kao. Kjo lojë ka rregulla të thjeshta për t'u kuptuar dhe është mjaft e ngjashme me baccarat me një element të renditjes së duarve të pokerit në video. Disa lojtarë madje mund të argumentojnë se loja është më shumë blackjack sesa baccarat.

Si të filloni me sistemin e basteve të sheshta
2022-11-13

Si të filloni me sistemin e basteve të sheshta

Udhëtimi i parë në kazino është gjithmonë emocionues dhe konfuz në të njëjtën kohë. Për shumë fillestarë, ka të bëjë me argëtimin dhe eksplorimin e varieteteve të ndryshme. Por edhe pse argëtimi duhet të jetë objektivi kryesor, fitimi i disa parave duhet të jetë gjithashtu një prioritet. Në fund të fundit, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë përdorin vetëm para të vërteta.

5 gabime të zakonshme që duhen shmangur gjatë luajtjes së Blackjack live
2022-11-07

5 gabime të zakonshme që duhen shmangur gjatë luajtjes së Blackjack live

Blackjack live nuk është një lojë e komplikuar. Rregullat janë të thjeshta dhe çdokush mund të fillojë të luajë lojën pasi të kalojë disa minuta për ta mësuar atë. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që lojtarët nuk mund të bëjnë ndonjë gabim gjatë lojës së drejtpërdrejtë Blackjack. Është shumë e zakonshme që fillestarët në blackjack live të bëjnë gabime.

Play Pragmatic lëshon PowerUp Roulette
2022-11-06

Play Pragmatic lëshon PowerUp Roulette

Pragmatic Play, fuqia e iGaming, ka qenë në përpjekje për të rritur hollin e saj të drejtpërdrejtë të kazinosë kohët e fundit. Kohët e fundit, më 28 shtator, kompania lançoi Live Spanish Roulette duke synuar lojtarët e tyre latinisht dhe spanjishtfolës. Para kësaj, në korrik, kompania lançoi dy variante live baccarat, Fortune 6 dhe Super 8.

Cilat janë kazinotë Bitcoin Live?
2022-11-01

Cilat janë kazinotë Bitcoin Live?

Bitcoin ka qenë kryefjala kohët e fundit në një sërë bisedash në mediat sociale dhe vende të tjera në internet. Bitcoin bazohet në teknologjinë revolucionare, blockchain, e cila e lejon atë të jetë një nga metodat më të shpejta të transaksionit me vlerë. Është një nga arsyet kryesore pse një ton njerëzish dhe biznesesh kanë filluar ta inkorporojnë atë si një opsion transferimi të vlerës.

Udhëzues i drejtpërdrejtë i Ruletës për Fillestar
2022-10-31

Udhëzues i drejtpërdrejtë i Ruletës për Fillestar

Me rritjen e internetit, shumë njerëz janë zhvendosur për të bërë gjëra nga shtëpitë e tyre. Njerëzit punojnë, porosisin ushqim, shikojnë filma dhe më shumë pa lënë shtëpitë e tyre. Disa mund të habiten kur të mësojnë se njerëzit kanë filluar të luajnë lojëra kazino në internet në vend që të shkojnë në kazino.

Gjurmimi i rrënjëve të tregut të kazinove të drejtpërdrejta
2022-10-17

Gjurmimi i rrënjëve të tregut të kazinove të drejtpërdrejta

Një përkufizim i drejtpërdrejtë i kazinosë është thjesht një kazino në internet që lejon lojtarët të luajnë kundër lojtarëve të tjerë në një mjedis realist. Studiot e kazinove të drejtpërdrejta menaxhohen nga tregtarë dhe prezantues profesionistë të kartave, me kamera të gjithanshme me sy skifteri që u japin lojtarëve një video të plotë të studios.

Luaj Live Casino Football Studio – Udhëzues për fillestarët
2022-09-29

Luaj Live Casino Football Studio – Udhëzues për fillestarët

Futbolli është një sport popullor në mbarë botën, dhe Evolution e di shumë mirë këtë. Në qershor 2018, Evolution lançoi lojën live të kazinosë Football Studio për Kupën e Botës 2018. Kjo lojë i zhyt lojtarët në botën e futbollit ndërsa u ofron atyre një shans për të fituar ose humbur. Është më shumë si Live Dragon Tiger, i cili synon tregun më të gjerë aziatik.

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Numrat e fundit në Wikipedia zbulojnë se Mbretëria e Bashkuar është shtëpia e më shumë se 2.1 milionë lojtarëve në internet. Nëse kjo do të ndodhë, çdo grumbullues ambicioz i përmbajtjes së kazinosë në internet do të dëshirojë të marrë një pjesë të këtij tregu të iGaming. Epo, Ezugi së fundmi njoftoi se kompania kishte siguruar lejen për pushtet faqet e drejtpërdrejta të kazinove në MB. Këtu ka më shumë rreth marrëveshjes:

Pragmatike Play Inks Live Tregtar Studio Marrëveshje me aksionet
2022-07-09

Pragmatike Play Inks Live Tregtar Studio Marrëveshje me aksionet

Agreguesi kryesor i përmbajtjes iGaming, Pragmatic Play, ka qenë i zënë me lançimin e lojërave të reja dhe mbylljen e marrëveshjeve gjatë gjithë vitit. Më 3 maj 2022, kompania njoftoi një marrëveshje me Stake për të krijuar një studio të dedikuar live të ndërtuar me qëllim. Pra, çfarë po gatuhet në këtë partneritet të ri?

Strategjia e basteve të sheshta në Blackjack live dhe Baccarat
2022-07-05

Strategjia e basteve të sheshta në Blackjack live dhe Baccarat

Të luash live blackjack dhe baccarat është argëtuese dhe shpërblyese. Këto nuk janë vetëm disa nga lojërat më të drejtpërdrejta dhe më shpërblyese, por lojtarët mund të përdorin gjithashtu një sistem bastesh për të minimizuar humbjet. Ju ndoshta i njihni sistemet e basteve Martingale dhe D'Alembert, apo jo?

Rrota 1P Live Roulette – Luaj pa shumë rreziqe!
2022-06-19

Rrota 1P Live Roulette – Luaj pa shumë rreziqe!

Duke luajtur ruletë live në kazinotë më të mira live është argëtuese dhe e lehtë nëse nuk e thyeni domosdoshmërisht bankën. Ruleta, siç e dini, është një lojë e bazuar në fat. Si i tillë, edhe sistemi më i mirë i basteve nuk do ta shpëtojë lëkurën tuaj nga skaji i shtëpisë.

Bonuset më të mira në kazinotë e drejtpërdrejta 2022
2022-06-10

Bonuset më të mira në kazinotë e drejtpërdrejta 2022

Të luash në një kazino live ka shumë përparësi. Përveç shijimit të një ndjesie realiste të ngjashme me kazinotë me bazë tokësore, kazinotë live ofrojnë gjithashtu shpërblime bujare të mirëseardhjes dhe besnikërisë. Këto kazino u ofrojnë lojtarëve një shans për të luajtur falas duke përdorur bonuse si bonuse pa depozitë, bonuse depozite, kthim parash, etj. Pra, pavarësisht nëse jeni i ri apo besnik i kazinosë, më poshtë janë bonuset më të mira në kazinotë live për t'u shfrytëzuar këtë vit .

Si tatohen bonuset e kazinove në MB dhe juridiksione të tjera?
2022-06-02

Si tatohen bonuset e kazinove në MB dhe juridiksione të tjera?

Të luash në një kazino të drejtpërdrejtë në internet në MB ose në ndonjë juridiksion tjetër të lojërave të fatit për këtë çështje është argëtuese dhe shumë shpërblyese. Kazinotë më të mira live u ofrojnë lojtarëve stimuj bonus për t'i joshur dhe inkurajuar ata të depozitojnë dhe të luajnë më shumë.

A kërcënojnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë ekzistencën e lojërave RNG?
2022-05-10

A kërcënojnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë ekzistencën e lojërave RNG?

Kur Microgaming hapi kazinonë e parë në internet në 1994, pritshmëritë nuk ishin aq të larta. Por ndërsa teknologjia kompjuterike dhe e internetit vazhduan të përparonin, lojtarët prisnin më shumë. Zhvilluesit e lojërave filluan të shikonin përtej lojërave RNG njëdimensionale, prandaj lindën lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë në fillim të viteve 2000.

10 fakte interesante rreth Bingos që nuk i dinit
2022-04-07

10 fakte interesante rreth Bingos që nuk i dinit

A ju pëlqen të luani lojëra kazino live? Atëherë nuk keni nevojë të njiheni me Bingo. Për ata që ende nuk e kanë luajtur këtë lojë, është një lojë argëtuese "ulëse" ku lojtarët përputhen me numrat në një kartë të printuar. Por nëse doni të fitoni më shpesh, të mësoni disa fakte rreth kësaj loje është një fillim i mrekullueshëm. Pra, sa dini për Bingo? Më poshtë janë disa fakte argëtuese në lidhje me këtë lojë emocionuese të kazinosë.

Hakime të drejtpërdrejta të kazinosë se si të luani në mënyrë të sigurt
2022-04-03

Hakime të drejtpërdrejta të kazinosë se si të luani në mënyrë të sigurt

Të luash lojëra kazino është argëtuese dhe shpërblyese, veçanërisht kur përfshihet fitimi i parave. Por disa lojtarë të kazinove të drejtpërdrejta tërhiqen, madje duke harruar se siguria kibernetike është një kërcënim global këto ditë. Kazinotë më të mira live pranojnë mijëra lojtarë nga juridiksione të ndryshme.

Ezugi bën debutimin e madh në Tregun Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-02-26

Ezugi bën debutimin e madh në Tregun Live në Mbretërinë e Bashkuar

I themeluar në vitin 2012, Ezugi ka arritur të krijojë një emër si një nga zhvilluesit më të mirë të softuerit të kazinosë live. Kompania aktualisht krenohet me 78 tavolina të transmetuara nga nëntë studio moderne të përhapura në mbarë botën. Epo, biblioteka e gjerë e lojërave të Ezugi do të dalë në tregun e Mbretërisë së Bashkuar që nga janari 2022. Kjo hyrje shënon një moment historik të rëndësishëm për Ezugi, duke pasur parasysh që MB është një nga juridiksionet më të sigurta dhe shumë të populluara të lojërave të fatit.