Avalon78

Age Limit
Avalon78
Avalon78 is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Avalon78

Avalon78 Casino është një tjetër kazino e shkëlqyer live që përmban një histori mitologjike. Ai merr frymëzim nga ishulli legjendar ku mbreti Arthur dhe kalorësit e tij u morën pas vdekjes së tij. Dizajni dhe tema bazohen në këtë histori. Premton të ofrojë një përvojë legjendare të lojërave për lojtarët e saj. Avalon78 ofron një koleksion gjithëpërfshirës të lojërave të kazinosë dhe lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë.

Serverët e kazinosë Avalon78 kazino live entuziastësh me bazë në Kanada dhe në shumicën e pjesëve të rajoneve të Evropës dhe Azisë. Lojtarët kanë mundësi të shumta pagese për të bërë depozita dhe tërheqje. Vazhdoni të lexoni këtë përmbledhje për të mësuar më shumë rreth lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë të ofruara në kazino Avalon78.

Pse të luani Kazino Live në Kazino Avalon78

Një ekip mbështetës i besueshëm dhe profesional zakonisht mbështet një kazino të madhe me reputacion në internet. Në kazinonë Avalon78, lojtarët kanë akses 24/7 në një ekip mbështetës të përgjegjshëm përmes bisedës live dhe emailit. Përveç kësaj, faqja e internetit e kazinosë Avalon78 ka një dizajn miqësor për përdoruesit dhe një temë mesjetare. Sfondi shumëngjyrësh do t'ju bëjë të ktheheni për të luajtur më shumë lojëra ndërsa përpiqeni të bëheni Mbreti Arthur në programin tërheqës VIP.

Kazinoja Avalon78 gjithashtu krenohet me një holl të gjerë të kazinosë live me lojëra të reja dhe të njohura të tregtarëve të drejtpërdrejtë të zhvilluesve kryesorë të softuerëve. Lojtarët preferojnë një kazino që ofron disa opsione për lojërat e kazinosë. Regjistrohuni sot dhe shikoni variacionet e disponueshme të blackjack, ruletë dhe baccarat, ndër të tjera.

About

Avalon78 Casino është një degë në pronësi të plotë të N1 Interactive Limited. Ka qenë në treg që nga viti 2019. Ajo ofron mbi 1000 lojëra kazino për miliona lojtarë në të gjithë Evropën dhe vendet e tjera ku kazinoja Avalon78 është e disponueshme. Eshte e licencuar dhe rregullohet sipas ligjeve malteze. Kazinoja është e disponueshme në shumë gjuhë dhe në modalitetin e lojës së menjëhershme.

Games

Lobi i lojës është projektuar mirë për t'u dhënë lojtarëve një përvojë të paharrueshme. Të gjitha lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë janë të vendosura nën kategorinë "Live". Seksioni "Live" është më tej i nën-ndarë në Popullore, Blackjack, Ruletë, Baccarat dhe Shfaqje lojërash. Mund të takoni tregtarë të jetës reale që janë profesionistë dhe miqësorë. 

Blackjack live

Blackjack live është një nga seksionet më të zakonshme midis lojtarëve në shumicën e kazinove live. Ajo strehon tavolina të drejtpërdrejta të tregtarëve të blackjack. Ata vijnë me rregulla të ndryshme dhe kufij bastesh. Aksionet mund të jenë deri në 1 dollarë, por variacionet me rul të lartë fillojnë deri në 10 dollarë. Basti maksimal mund të shkojë deri në 2000 dollarë. Disa nga tabelat përfshijnë:

 • Blackjack Classic
 • Blackjack Diamond VIP
 • Blackjack me shpejtësi
 • Fuqia Blackjack
 • Blackjack me shumë lojëra

Ruletë e drejtpërdrejtë

Nëse dëshironi të uleni në tryezë dhe të provoni bastin tuaj me fat në një tavolinë rrotulluese, ruletë live është vendi më i mirë për ju. Shumica e tavolinave kanë tregtarë që flasin anglisht, ndërsa te "Ruleta amtare", mund të gjeni tavolina në spanjisht, arabisht, gjermanisht ose suedisht. Disa nga ruletat e njohura përfshijnë:

 • Ruletë zhytëse
 • Ruletë Rrufeja e Personave të Parë
 • Mega Roulette
 • Ruletë live 24/7
 • Auto Roulette Classic

Baccarat live

baccarat live, rezultatet janë të drejtpërdrejta pasi është ose tregtari ose lojtari që fiton ose barazimi në disa raste. Ju mund të shijoni përvojën e Macau-së ndërsa luani në kazino live Avalon78. Disa nga titujt më të mirë të baccarat përfshijnë:

 • Shtrydhje Baccarat
 • Shtrydhje e kontrolluar e Baccarat
 • Rrufeja Baccarat
 • Bacarat me shpejtësi
 • Bakarat 3D

Loja Tregon

Përveç Blackjack, Roulette dhe Baccarat, kazino live Avalon78 përmban edhe disa lojëra të tjera. Ato përfshijnë lojëra dhe shfaqje speciale. Ata vijnë me rregulla dhe lojëra të ndryshme. Në rast të disa sqarimeve, mund të bisedoni anash me tregtarin. Këto lojëra përfshijnë:

 • Mega Ball
 • Sweet Bonanza Candyland
 • Tigri i Dragoit
 • 2 Hand Casino Hold'Em
 • Bac Bo

Bonuses

Avalon78 Casino ofron bonuse dhe promovime unike për të gjithë lojtarët e saj. Fatkeqësisht, nuk ka bonuse të disponueshme të kazinosë live në këtë platformë. Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë nuk kontribuojnë në kërkesat e basteve për bonuset ekzistuese.

Languages

Kazinoja Avalon78 u shërben lojtarëve të kazinosë live nga vende të ndryshme me gjuhë dominuese dhe një pjesë të konsiderueshme të tregut. Faqja është e disponueshme në gjuhë të ndryshme për të plotësuar të gjitha nevojat e tyre. Lojtarët mund të ndryshojnë lehtësisht gjuhët e disponueshme në këndin e sipërm djathtas. Anglishtja është gjuha më e zakonshme midis lojtarëve, e ndjekur nga:

 • gjermanisht
 • norvegjeze
 • finlandez
 • rusisht
 • polonisht

Monedhat

Ashtu si gjuhët, lojtarët mund të bëjnë transaksione në kazinonë Avalon78 duke përdorur opsione të shumta të monedhës. Këto monedha janë të zakonshme në rajonet ku kazinoja është e disponueshme. Duhet të kontaktosh ekipin mbështetës për të ndryshuar opsionin fillestar të monedhës pasi monedha është specifike për vendndodhjen. Disa nga gjuhët e disponueshme përfshijnë:

 • euro
 • dollarë amerikanë
 • Dollarë kanadezë
 • Krona Norvegjeze
 • Rubla ruse

Live Casino

Avalon78 Live Casino e ka vendosur veten si një lojtar i mrekullueshëm në tregun e kazinove. Ajo ka krijuar një rekord mbresëlënës përmes një përzgjedhjeje të madhe të lojërave dhe shfaqjeve të drejtpërdrejta të tregtarëve. Të gjitha lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë mundësohen nga 2 zhvillues gjigantë softuerësh; Lojëra evolucionare dhe lojë pragmatike. Duke qenë një degë e një kompanie me reputacion të kazinosë, Avalon78 Live Casino operon me licencë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kjo i bën lojërat e saj të hapura për auditime të rregullta nga kompani të palëve të treta për drejtësi në lojëra. 

Mbani mend: Avalon78 Live Casino është një degë e lojërave të fatit të përgjegjshëm; lojtarët mund të përdorin mjetet e disponueshme për vetë-mirëqenie.

Software

Avalon78 Casino ka krijuar një reputacion të mirë bazuar në një përzgjedhje të madhe të lojërave kazino të mundësuara nga disa nga më të mirët ofruesit e softuerit në treg. Seksioni i kazinosë drejtpërdrejt dominohet kryesisht nga Evolution Gaming. Më shumë lojëra nga studiot Pragmatic Live janë shtuar për të gjithë përvojën pikante. Të dy studiot e lojërave kanë tregtarë të drejtpërdrejtë si femra ashtu edhe meshkuj. Disa nga lojërat transmetohen duke përdorur anglisht dhe disa gjuhë amtare. 

Shënim: Disa lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë nuk ofrohen në modalitetin demo. Lojtarët duhet të kenë bilancet e llogarisë për t'u bashkuar dhe për t'i luajtur ato. Përveç kësaj, të gjitha lojërat janë të disponueshme në pajisje të shumta.

Support

Ekipi mbështetës është shumë i rëndësishëm në operacionet e kazinosë në internet. Kazinoja Avalon78 mbështetet nga një grup profesionistësh që janë në dispozicion 24/7 për të ndihmuar të gjithë lojtarët. Disa nga pyetjet e përgjithshme janë përgjigjur në seksionin FAQ. Lojtarët kontaktojnë ekipin mbështetës përmes bisedës së drejtpërdrejtë ose emailit (support@avalon78.com).

Deposits

Lojtarët e gjejnë të rehatshme duke luajtur në një kazino që ofron shumëfish opsionet e pagesës. Kjo siguron që disa lojtarë të mos mbyllen kur bëjnë depozita ose tërheqje. Koha e përpunimit për tërheqjet varet nga metoda e preferuar. Transfertat bankare dhe pagesat me kartë mund të zgjasin deri në 7 ditë. Disa nga opsionet e mbështetura të pagesës përfshijnë:

 • Neteller
 • instaDebit
 • MasterCard
 • Me besim
 • EcoPayz
Total score7.7
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (8)
Bonus cashback
Bonus parash pa pagesë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi VIPBonusi i rimbushjesBonusi javor
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Polake
Ruse
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (4)
Bileta gërvishtëse
BlackjackRuletë
Slotat
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
EcoPayz
GiroPay
Interac
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrill
Trustly
Visa
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (7)
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Krona Norvegjeze
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
ShtetetShtetet (9)
Finlanda
Gjermania
Hungaria
Kanadaja
Norvegjia
Polonia
Republika Çeke
Rusia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (32)
1x2Gaming
4ThePlayer
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Fantasma Games
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leap Gaming
Max Win Gaming
MicrogamingNetEnt
NetGame
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Novomatic
Play'n GOPlaytechPragmatic Play
Quickspin
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Spearhead
SwinttThunderkickYggdrasil Gaming
iSoftBet