Azur Live Casino Rishikoni - Account

Age Limit
Azur
Azur is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score7.9
Përfitimet
+ Lojëra superiore
+ Pagesat e shpejta
+ Programe ekskluzive VIP

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (12)
Bonus cashbackBonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIPBonusi high roller
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i ditëlindjesBonusi i rimbushjesBonusi javor
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Franceze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (20)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (19)
Bank transferCredit Cards
Direct Bank Transfer
Euteller
Flexepin
Interac
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
Visa Debit
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
instaDebit
MonedhatMonedhat (3)
Dollari Kanadez
Euro
Franga Zvicerane
ShtetetShtetet (28)
Afrika e Jugut
Austria
Bahamas
Barbados
Côte d'Ivoire
Emiratet e Bashkuara Arabe
Fixhi
Franca
Gjibraltari
Ishulli i Krishtlindjeve
Japonia
Kanadaja
Katari
Kosta Rika
Lihtenshtajni
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Maldivet
Mali i Zi
Malta
Monako
Palau
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Trinidad & Tobago
Tunizia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (31)
Betgames
Betixon
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Fazi Interactive
GameArt
Kiron
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Play'n GOPlaysonPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
SmartSoft Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Profits Games (TPG)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

Account

Për të luajtur në Azur Casino, lojtarët duhet së pari të krijojnë një llogari. Për ta bërë këtë, gjithçka që duhet të bëjnë është të drejtohen në faqen zyrtare të kazinosë dhe të klikojnë në butonin Bashkohu tani dhe të plotësojnë formularin. Lojtarët duhet të jenë të kujdesshëm kur plotësojnë formularin dhe vendosin të dhënat e sakta sepse më vonë duhet të kalojnë procedurën e verifikimit.

Lojtarët duhet të fusin informacion të saktë kur krijojnë një llogari. Lojtarët duhet të krijojnë një emër përdoruesi dhe fjalëkalim unik dhe ta mbajnë atë informacion për ta. Fjalëkalimi duhet të jetë i sigurt dhe të përmbajë të paktën 8 karaktere duke përfshirë 1 numër, 1 shkronjë të madhe dhe 1 simbol. Lojtarët duhet të lexojnë dhe pranojnë Termat dhe Kushtet në fund të procedurës së regjistrimit.

Lojtarët lejohen të kenë vetëm një llogari për person, familje, adresë IP, adresë emaili, numrin e telefonit dhe mënyrën e pagesës. Lojtarët që krijojnë llogari të shumta për të përfituar nga bonuset dhe promovimet rrezikojnë të pezullohen të gjitha llogaritë e tyre.

Procesi i verifikimit

Lojtarëve u kërkohet të verifikojnë llogaritë e tyre duke dërguar kopje të dokumenteve ligjore. Për t'u siguruar që dokumentet e tyre pranohen, lojtarët duhet të dërgojnë dokumente që plotësojnë kushtet e mëposhtme:

 • Dokumentet duhet të jenë me ngjyra
 • Të 4 qoshet e një dokumenti duhet të jenë të dukshme
 • Cilësi e mirë e imazhit

Lojtarët mund të dërgojnë kopje të një prej dokumenteve të mëposhtme për të vërtetuar identitetin e tyre:

 • Karta e Identitetit Kombëtar
 • Pasaporta
 • Patentë shoferi

Për të dërguar vërtetimin e vendbanimit, lojtarët mund të dërgojnë një nga dokumentet e mëposhtme:

 • Një faturë e shërbimeve
 • Një faturë qiraje
 • Një deklaratë llogarie bankare
 • Një dokument qeveritar

Të gjitha dokumentet duhet të jenë zyrtare dhe të përfshijnë një vulë logoje dhe nënshkrim për të vërtetuar vërtetësinë e tyre.

Për të vërtetuar mjetet e tyre të depozitimit, lojtarët duhet të dërgojnë një nga dokumentet e mëposhtme:

 • Për kartat bankare, lojtarët duhet të dërgojnë një foto të kartës së përdorur për të bërë një depozitë. 6 numrat e parë dhe 4 të fundit duhet të jenë të dukshëm, gjithashtu emri i mbajtësit dhe data e skadencës. Në anën e pasme të kartës, kodi i sigurisë duhet të jetë i fshehur, por nënshkrimi duhet të jetë i dukshëm.
 • Për kartat virtuale, lojtarët duhet të dërgojnë një pamje të kartës virtuale ose një kartë bankare. Duhet të jenë të dukshme mbiemri dhe emri i mbajtësit të kartës, si dhe 4 shifrat e fundit të numrit të kartës.
 • Për kuletat virtuale, lojtarët duhet të dërgojnë një pamje të llogarisë me emrin dhe adresën e emailit.

Lojtarët duhet të shfaqin vetëm informacionin e nevojshëm për arsye sigurie.

Lojtarët duhet të verifikojnë llogaritë e tyre. Pasi të marrin një email nga ekipi i KYC, ata duhet të ngarkojnë të gjitha dokumentet e nevojshme.

Informacioni mbi dokumentet e dorëzuara duhet të korrespondojë me informacionin e dhënë nga lojtari kur krijon një llogari. Në rast se ka ndonjë ndryshim, lojtarëve u kërkohet të informojnë kazinonë për të mbajtur llogaritë e tyre të përditësuara.

Pasi kazinoja të marrë të gjitha dokumentet e nevojshme, zakonisht nuk duhet më shumë se një ditë për të përpunuar dokumentet.