Azur Live Casino Rishikoni - Countries

Age Limit
Azur
Azur is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score7.9
Përfitimet
+ Lojëra superiore
+ Pagesat e shpejta
+ Programe ekskluzive VIP

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (12)
Bonus cashbackBonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIPBonusi high roller
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i ditëlindjesBonusi i rimbushjesBonusi javor
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Franceze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (20)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (19)
Bank transferCredit Cards
Direct Bank Transfer
Euteller
Flexepin
Interac
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
Visa Debit
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
instaDebit
MonedhatMonedhat (3)
Dollari Kanadez
Euro
Franga Zvicerane
ShtetetShtetet (28)
Afrika e Jugut
Austria
Bahamas
Barbados
Côte d'Ivoire
Emiratet e Bashkuara Arabe
Fixhi
Franca
Gjibraltari
Ishulli i Krishtlindjeve
Japonia
Kanadaja
Katari
Kosta Rika
Lihtenshtajni
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Maldivet
Mali i Zi
Malta
Monako
Palau
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Trinidad & Tobago
Tunizia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (31)
Betgames
Betixon
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Fazi Interactive
GameArt
Kiron
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Play'n GOPlaysonPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
SmartSoft Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Profits Games (TPG)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

Countries

Fatkeqësisht, jo të gjithë do të jenë në gjendje të krijojnë një llogari në Azur Casino dhe të luajnë për para të vërteta. Mund të ketë shumë arsye për këtë, por në shumicën e rasteve, kjo është për shkak se kazinoja nuk i ka të gjitha informacionet e nevojshme për të operuar në një vend të caktuar ose kumari është i paligjshëm në disa vende.

Ofruesit e softuerëve kanë kufizimet e tyre pavarësisht. Për shembull, Netent nuk do të lejojë që lojërat e tyre të ofrohen në asnjë nga vendet e mëposhtme: Belgjikë, Bullgari, Kolumbi, Kroaci, Republika Çeke, Danimarkë, Estoni, Francë, Itali, Letoni, Lituani, Meksikë, Portugali, Rumani, Spanjë, Suedia, Zvicra, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

NetEnt gjithashtu ka territore në listën e zezë ku ata nuk ofrojnë lojërat e tyre. këtu janë territoret në listën e zezë për lojërat Netent: Afganistan, Shqipëri, Algjeri, Angola, Australi, Bahamas, Botsvana, Belgjikë, Bullgari, Kolumbi, Kroaci, Republika Çeke, Danimarkë, Estoni, Ekuador, Etiopi, Francë, Gana, Guajana, Hong Kong, Itali, Iran, Irak, Izrael, Kuvajt, Letoni, Lituani, Meksikë, Namibi, Nikaragua, Korenë e Veriut, Pakistan, Panama, Filipine, Portugali, Rumani, Singapor, Spanjë, Suedi, Zvicër, Sudan, Siri, Tajvan, Trinidad dhe Tobago, Tunizi, Uganda, Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Jemeni dhe Zimbabve.

Video Slot Planet of the Apes nuk duhet të ofrohet në territoret e mëposhtme: Azerbajxhan, Kinë, Indi, Malajzi, Katar, Rusi, Tajlandë, Turqi dhe Ukrainë.

Video Slot-i Vikings nuk duhet të ofrohet në juridiksionet e mëposhtme: Azerbajxhan, Kamboxhia, Kanada, Kinë, Francë, Indi, Indonezi, Laos, Malajzi, Myanmar, Papua Guinea e Re, Katar, Rusi, Korenë e Jugut, Tajlandë, Turqi, Ukrainë, Shtetet e Bashkuara Shtetet e Amerikës.

Video Slot Narcos nuk duhet të ofrohet në territoret e mëposhtme: Indonezi dhe Koreja e Jugut.

Video Sloti Street Fighter nuk duhet të ofrohet në territoret e mëposhtme: Anguilla, Antigua & Barbuda, Argjentinë, Aruba, Barbados, Bahamas, Belize, Bermuda, Bolivia, Bonaire, Brazil, Ishujt e Virgjër Britanikë, Kanada, Ishujt Kajman, Kinë, Kili, Ishulli Clipperton, Kolumbia, Kosta Rika, Kuba, Curacao, Dominika, Republika Dominikane, El Salvador, Grenlanda, Grenada, Guadelupe, Guatemala, Guajana, Haiti, Honduras, Xhamajka, Japonia, Martinika, Meksika, Montserrat, Ishulli Navassa, Paraguaj, Peru , Puerto Rico, Saba, Saint Barthelemy, Saint Eustatius, Saint Kitts and Nevis, Saint Lucia, Saint Maarten, Saint Martin, Saint Pierre and Miquelon, Saint Vincent and the Grenadines, Korea e Jugut, Surinami, Ishujt Turks dhe Caicos, Shtetet e Bashkuara të Amerika, Uruguai, Ishujt e Virgjër të SHBA, Venezuela.

Sloti i videove Fashion TV nuk duhet të ofrohet në territoret e mëposhtme: Kubë, Jordani, Turqi dhe Arabi Saudite.

Përbindëshat universalë (Dracula, Krijesa nga Laguna e Zezë, Mallkimi i Phantoms dhe Njeriu i Padukshëm) mund të luhen vetëm në territoret e mëposhtme: Andorra, Austri, Armeni, Azerbajxhan, Bjellorusi, Bosnjë dhe Hercegovinë, Qipro, Finlandë, Gjeorgji, Gjermani, Greqia, Hungaria, Islanda, Irlanda, Lihtenshtajni, Luksemburgu, Malta, Moldavia, Monako, Mali i Zi, Holanda, Maqedonia e Veriut, Norvegjia, Polonia, Rusia, San Marino, Serbia, Sllovakia, Sllovenia, Turqia dhe Ukraina.