Rishikimi i lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë Azur - FAQ

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
BonusBonus 500$ + 20 rrotullime falas
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
Azur is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Çfarë lloje lojërash ofron Azur? Azur ofron një gamë të gjerë lojërash që i përshtaten shijeve të çdo lojtari. Mund të shijoni lojëra të njohura slot, lojëra klasike tavoline si blackjack dhe ruletë, si dhe opsione emocionuese të kazinosë live me tregtarët e vërtetë.

Si funksionon kazino live?

Kazinotë e drejtpërdrejta kombinojnë më të mirën nga të dy botët, kazinotë me bazë tokësore dhe lojërat e fatit në internet. Lojtarët mund të shijojnë lojërat e tyre të preferuara nga komoditeti i shtëpive të tyre, por me një tregtar të drejtpërdrejtë. Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë transmetohen drejtpërdrejt nga një kazino ose studio e vërtetë dhe priten nga tregtarë të vërtetë profesionistë të drejtpërdrejtë. I gjithë veprimi regjistrohet nga kamera të shumta dhe transmetohet në pajisjen e lojtarit në kohë reale. Kjo është përvoja e përsosur për lojtarët që duan të luajnë në kohë reale me njerëz të vërtetë, duke përdorur laptopët ose smartfonin e tyre.

Çfarë lojërash mund të luaj në një kazino live?

Të gjitha lojërat klasike të kazinosë mund të gjenden në një kazino të drejtpërdrejtë. Lojtarët mund të gjejnë variante të ndryshme të Roulette, Blackjack dhe Poker, vetëm për të përmendur disa. Ka edhe lojëra televizive si Wheel of Fortune ose Monopoly, të cilat janë një ndryshim i madh nga lojërat e zakonshme klasike.

A kanë bonuse kazinotë live?

Kazinotë Live Dealer ofrojnë bonuse herë pas here për lojtarët e tyre besnikë. Lojtarët duhet të kontrollojnë herë pas here faqen e tyre të Promovimit, në mënyrë që të mos humbasin asgjë.

A mund të komunikoj me tregtarin e drejtpërdrejtë?

Po, lojtarët mund të përdorin funksionin Chat për të komunikuar me një tregtar të drejtpërdrejtë. Ata janë profesionistë të trajnuar që mund t'i përgjigjen çdo pyetjeje në lidhje me lojën.

Si të vendosni një bast në një kazino live?

Lojtarët mund të përdorin butonat specialë për të vendosur një bast. Ata mund të ndryshojnë shumën që duan të vënë bast në çdo kohë që dëshirojnë. Disa lojtarë preferojnë të vendosin manualisht baste duke përdorur veçorinë e bisedës, ku ata vendosin shumën që dëshirojnë të bastojnë dhe Tregtari i drejtpërdrejtë do të vendosë bastin për ta.

A mund të luaj lojëra të Kazinosë Live falas?

Pothuajse të gjitha lojërat në Azur Casino janë të disponueshme në modalitetin argëtues, përveç lojërave Live Casino. Lojtarët do të duhet të bëjnë një depozitë në fillim, për të qenë në gjendje të luajnë në një kazino Live.

Cilat janë lojërat më të mira të Kazinosë Live?

Azur Casino është e mbushur me lojëra të ndryshme Live Casino, në mënyrë që lojtarët të mund të zgjedhin atë që u pëlqen. Është e vështirë të thuhet se cilat lojëra janë më të mirat pasi lojtarët kanë preferencat e tyre. Ne këshillojmë çdo lojtar të mësojë rregullat e lojës që dëshiron të luajë dhe të fillojë të eksplorojë të gjitha variantet e ndryshme që ka loja.

A është e sigurt të luash në një Kazino Live?

Azur Casino siguron që lojtarët e saj të ndihen të sigurt dhe të sigurt në çdo kohë. Për këtë arsye, ata kanë përdorur teknologjinë më të fundit të kriptimit për t'u siguruar që informacioni personal dhe financiar i lojtarëve është i sigurt. Për më tepër, kazinoja ka të gjitha licencat e nevojshme për të operuar, që do të thotë se ata duhet të ndjekin rregulla dhe rregullore strikte.

Cilat kazino janë më të mirat, kazinotë fizike apo online?

Të themi të vërtetën, kazinotë në internet ofrojnë pothuajse të njëjtën përvojë si kazinotë me bazë tokësore falë lojërave Live Casino. Kazinotë virtuale kanë një numër të pafund avantazhesh dhe falë avancimit teknologjik ato lejojnë lojtarët të hyjnë në llogaritë e tyre në çdo kohë nga kudo që dëshirojnë.

Si të bëni një depozitë?

Për të luajtur në seksionin Live Casino në Azur Casino, lojtarët duhet të bëjnë një depozitë në fillim. Kjo është një procedurë shumë e drejtpërdrejtë ku lojtarët duhet të shkojnë te arkëtari dhe të zgjedhin seksionin e Depozitave. Do të ketë një listë të plotë të mënyrave të pagesës që janë në dispozicion për depozitat. Të gjitha zgjidhjet e ofruara nga kazinoja janë të sigurta, të shpejta dhe të lehta për t'u përdorur, kështu që lojtarët mund të zgjedhin atë që është më e përshtatshme për ta. Pasi të zgjedhin mënyrën e pagesës që duan të përdorin, duhet të fusin shumën që dëshirojnë të depozitojnë dhe fondet do të transferohen në llogarinë e tyre pothuajse menjëherë. Nëse fondet nuk pasqyrojnë llogarinë e lojtarit brenda disa minutash, ata do të duhet të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit në mënyrë që të mund të shqyrtojnë çështjen. Lojtarët që bëjnë depozitën e tyre të parë në llogarinë e tyre të saporegjistruar kanë të drejtë për një bonus mirëseardhjeje shumë bujare që mund të kërkojnë. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të rritur ekuilibrin dhe për të zgjatur lojën.

Si të raportoni një problem?

Një problem mund të lindë kur luani lojëra Live Casino. Por nuk ka asgjë për t'u shqetësuar pasi Azur Casino ka Mbështetjen e Klientit që është gjithmonë në dispozicion për lojtarët. Ka mënyra të ndryshme për të kontaktuar me një agjent të klientit dhe lojtarët e shohin funksionin e bisedës live si mënyrën më të përshtatshme.

A ka kufij të lojërave të fatit?

Çdo tabelë e tregtarëve të drejtpërdrejtë vjen me kufirin e saj minimal dhe maksimal të basteve që lojtarët duhet të respektojnë. Lajmi i mirë është se në Azur Casino lojtarët mund të gjejnë kufij të ndryshëm si për rrotullat e ulët ashtu edhe për rrotullat e lartë.

Çfarë pajisje më duhen për të luajtur në Live Casino?

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë kërkojnë vërtet një lidhje të qëndrueshme në internet për të funksionuar normalisht, por lajmi i mirë është se ato mund të aksesohen nga çdo model më i ri telefoni.

A jam anonim kur luaj lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë apo lojtarët e tjerë mund të më shohin?

Kamera e kazinosë në internet është më shumë e shqetësuar për tavolinën ku loja vepron dhe për tregtarin sesa për vetë lojtarët. Pra, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar këtu, çdo lojtar që dëshiron të mbetet anonim do të qëndrojë i tillë me siguri. Për më tepër, lojtarët këshillohen që për mbrojtjen e tyre të mos përdorin emrin e tyre të plotë, në vend të kësaj, ata mund të përdorin një pseudonim kur luajnë.

A ofron një kazino live një seksion VIP?

Në Azur Casino, çdo lojtar trajtohet si VIP. Lojtarët që pëlqejnë të vendosin baste më të mëdha mund t'i bashkohen tabelave me kufij më të lartë, të cilat për të qenë të sinqertë ofrojnë më shumë privatësi pasi nuk ka aq shumë turmë sa është në tryezën e kufijve më të ulët.

A mund të ndryshoj pozicionin e fushës dhe të tregtarit?

Po, është e mundur të ndryshoni pozicionin e kamerës dhe të bëni rregullime të tjera në zonën e cilësimeve. Lojtarët do të marrin një pasqyrë të plotë të tabelës dhe do të shohin të gjitha opsionet e mundshme që mund të ndryshohen.

A është e mundur të bisedoni me lojtarë të tjerë?

Lojtarët mund të përdorin funksionin Chat për të biseduar me lojtarët e tjerë dhe me tregtarin gjithashtu. Vetëkuptohet që të gjithë duhet të jenë të sjellshëm dhe të mos ofendojnë askënd në tavolinë.
A janë rregullat për Lojërat Live të njëjta si për homologët e tyre në internet?

Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë kanë të njëjtat rregulla bazë dhe pasi lojtarët t'i mësojnë ato, ata mund të përshtaten me çdo version të lojës. Ka me të vërtetë shumë variante të lojërave klasike të tavolinës, dhe secila vjen me grupin e vet të rregullave. Por fakti i çështjes është se pasi një lojtar mëson bazat e lojës, ai mund të kuptojë lehtësisht se çfarë po ndodh para tij.

Kazino Azur befason lojtarët me 50% bonus të rifreskimit dy herë në muaj
2023-08-22

Kazino Azur befason lojtarët me 50% bonus të rifreskimit dy herë në muaj

Në pronësi të Mountberg Limited dhe e lançuar në 2017, Azur Casino është një kazino live me vlerësimin më të lartë. Ai strehon qindra lojëra emocionuese me tregtarë të drejtpërdrejtë nga Evolution Gaming, BetGames dhe Pragmatic Play. Kazinoja ofron gjithashtu disa bonuse, me këtë rishikim që eksploron promovimin e Bonusit Mujor për lëvdata të veçanta. Pra, për çfarë është ky bonus besnikërie?