Rishikimi i lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë Azur - Games

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
BonusBonus 500$ + 20 rrotullime falas
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
Azur is not available in your country. Please try:
Games

Games

Lojëra në Kazino Azur

Si një entuziast i kazinosë në internet, do të kënaqeni me gamën e larmishme të lojërave të disponueshme në Azur Casino. Pavarësisht nëse jeni adhurues i lojërave klasike të tavolinës ose preferoni emocionet e lojërave elektronike, kjo kazino ka diçka për të gjithë.

Lojëra elektronike: Një bollëk opsionesh

Azur Casino krenohet me një koleksion mbresëlënës të lojërave slot që do t'ju mbajnë të argëtuar për orë të tëra. Me tituj të njohur si "Starburst", "Gonzo's Quest" dhe "Book of Dead", nuk ka mungesë të opsioneve emocionuese për të zgjedhur. Këta tituj të shquar janë të njohur për grafikat e tyre zhytëse, tregimet magjepsëse dhe pagesat bujare.

Lojëra në tryezë: Presin të preferuarat klasike

Nëse lojërat e tavolinës janë më shumë në stilin tuaj, Azur Casino ju ka mbuluar. Ju mund të provoni fatin tuaj në Blackjack ose të provoni aftësitë tuaja strategjike në Roulette. Kazinoja ofron versione të ndryshme të këtyre klasikëve për t'iu përshtatur preferencave të ndryshme dhe kufijve të basteve.

Lojëra unike dhe ekskluzive

Përveç të preferuarave të zakonshme, Azur Casino ofron edhe disa lojëra unike dhe ekskluzive që nuk do t'i gjeni gjetkë. Përjetoni emocionet e Dragon Tiger ose provoni dorën tuaj në Pai Gow - këto gurë më pak të njohur shtojnë një prekje emocioni në përvojën tuaj të lojërave.

Ndërfaqe miqësore për përdoruesit për lojëra pa probleme

Azur Casino krenohet me ofrimin e një platforme lojrash miqësore për përdoruesit. Ndërfaqja është intuitive dhe e lehtë për t'u naviguar, duke siguruar një përvojë të qetë ndërsa eksploroni gamën e gjerë të Lojërave. Mund të kaloni lehtësisht midis kategorive të ndryshme dhe të gjeni lojërat tuaja të preferuara pa asnjë sherr.

Jackpot Progresive dhe Turne

Për ata që kërkojnë fitime më të mëdha, Azur Casino përmban jackpot progresive që vazhdojnë të rriten derisa dikush të arrijë çmimin e parë. Mbani një sy për këto mundësi fitimprurëse pasi ato mund ta kthejnë edhe një bast të vogël në një shumë që ndryshon jetën.

Për më tepër, nëse ju pëlqen të konkurroni kundër lojtarëve të tjerë, Kazino Azur organizon turne të rregullt ku mund të shfaqni aftësitë tuaja dhe të fitoni çmime emocionuese.

Të mirat dhe të këqijat e shumëllojshmërisë së lojërave të Kazinosë Azur

Të mirat:

 • Gama e gjerë e lojërave slot, duke përfshirë tituj të njohur
 • Ofrohen lojëra klasike tavoline si Blackjack dhe Roulette
 • Opsione unike dhe ekskluzive të lojës për eksitim të shtuar
 • Ndërfaqe miqësore për përdoruesit për navigim pa probleme
 • Xhekpote progresive me potencial për fitore të mëdha
 • Turne emocionuese për të marrë pjesë

Disavantazhet:

 • Informacion i kufizuar mbi variacionet specifike të lojës të ofruara

Si përfundim, Azur Casino ofron një përzgjedhje të larmishme lojërash që plotësojnë preferenca të ndryshme. Me gamën e saj të gjerë të lojërave elektronike, lojërat klasike të tavolinës, ofertat unike, ndërfaqen miqësore për përdoruesit, jackpotet progresive dhe turnet emocionues, kjo kazino siguron një përvojë të këndshme lojërash për të gjithë lojtarët.

Bakarat

Baccarat është ndoshta një nga lojërat më të thjeshta që mund të gjendet në çdo kazino. Kjo është një nga ato lojëra ku lojtarët mund të ulen dhe të pushojnë dhe të shpresojnë që fati i zonjës është në anën e tyre. Gjithçka që lojtarët duhet të bëjnë është të vendosin për bastin që duan të vënë dhe se për kë duan të vënë bast. Tre baste të ndryshme janë të disponueshme në Baccarat, një bast në Banker, një bast për Lojtarin dhe një bast në një Barazim. Basti Banker do të fitojë më shpesh se çdo bast tjetër, kështu që për këtë arsye, ky bast zakonisht vjen me një komision prej 5%. Basti i barazimit, nga ana tjetër, ofron pagesën më të lartë, por shanset për të fituar këtë bast janë shumë më të vogla, kështu që fillestarët këshillohen që ta shmangin këtë bast sidoqoftë. Lojtarët mund të gjejnë të gjitha rregullat e lojës Baccarat në linkun e mëposhtëm.

Këtu janë disa nga variantet e njohura të Baccarat që lojtarët mund të gjejnë këtu:

 • Bakarat VIP
 • Baccarat Nuk ka komision
 • Komisioni Amerikan Baccarat Zero
 • Bakarat 3D
 • Super Baccarat
 • Super 6 Baccarat
 • Bakarat Amerikane
 • Baccarat fitues të madh
 • Mini Baccarat
 • Baccarat Blackjack

Slot

Slotet janë argëtuese dhe të lehta për t'u luajtur dhe nuk ka rregulla të veçanta me të cilat duhet të shqetësohet lojtari. Kjo është një nga arsyet kryesore pas popullaritetit të tyre të madh. Për më tepër, lojërat elektronike ofrojnë një larmi të tillë që nuk mund të gjendet në asnjë lojë tjetër në internet. Në të kaluarën, këto lojëra ishin shumë të thjeshta, me 3 bobina dhe vetëm 1 linjë pagese, por në ditët e sotme lojërat janë shumë komplekse dhe ofrojnë mundësi të shumta për një fitore. Shumë simbole të ndryshme aktivizojnë veçori për të përmirësuar lojën. Lojtarët mund të gjejnë të gjitha rregullat në lidhje me lojën në lidhjen e mëposhtme.

Disa nga lojërat më të njohura të video-slot-eve janë jackpot-e progresive, kryesisht sepse ato ofrojnë fitore marramendëse. Këtu janë disa nga jackpot-et më të njohura progresive në Azur Casino:

 • Mega Moolah™
 • Major Millions Progressive™
 • Diamond Wild™
 • Super Lucky Reels™
 • Lucky Leprechaun™

Poker

Pokeri është një nga ato lojëra që kërkon që lojtarët të mësojnë rregullat përpara se të fillojnë të luajnë. Ka renditje të ndryshme të dorës që lojtarët duhet të dinë për të fituar raundin. Rregullat nuk janë aq të komplikuara, por do të duhet shumë kohë për t'i zotëruar ato. Lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm për gjithçka që po ndodh rreth tyre, jo vetëm në duart e tyre. Të gjitha rregullat për të luajtur poker mund të gjenden në linkun e mëposhtëm.

Pokeri ka shumë variante të ndryshme, dhe shumica e tyre mund të gjenden në Azur Casino. Këtu janë disa nga variantet më të njohura që mund të gjenden këtu:

 • Pineapple Poker
 • Joker Poker
 • Poker Tri Card
 • Texas Holdem Poker 3D
 • Poker me tre letra luksoze
 • Poker Triple Edge
 • Oasis Poker
 • Poker Karaibe
 • Pokeri rus
 • Seria Oasis Poker Pro

Blackjack

Blackjack është një lojë emocionuese me rregulla të thjeshta që shumë lojtarë i pëlqejnë. Ka sofistikim pas kësaj loje dhe kjo është arsyeja pse ajo tërheq shumë lojtarë. Lojtarët duhet të vënë një bast për të filluar raundin dhe ata do të marrin dy letra fillimisht. Gjatë raundit, lojtarët kanë mundësi të ndryshme për të përmirësuar duart e tyre si goditja, qëndrimi, dyfishimi dhe ndarja. Tregtari, nga ana tjetër, ka vetëm dy mundësi për të luajtur në raund, për të goditur dhe për të qëndruar në këmbë, gjë që është një avantazh i madh për lojtarin. Ne sugjerojmë lojtarët të mësojnë rregullat e lojës përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta.

Blackjack është një lojë shumë e njohur, kështu që nuk është befasi që ka shumë variacione të ndryshme të lojës dhe lajmi i mirë është se shumë prej tyre janë të disponueshme në Azur Casino.

Këtu janë disa nga lojërat që mund të gjenden këtu:

 • Zgjedhja e lojtarëve të Blackjack
 • Blackjack 3D
 • 21 plus 3 Blackjack
 • Buster Blackjack
 • Blackjack klasik
 • VIP Blackjack Multihand
 • Blackjack Multihand
 • Blackjack me shumë duar
 • Çiftet Mbretërore Blackjack
 • Blackjack Classic PP
 • Blackjack Supreme Multi Hand

Ruletë

Ruleta është një lojë që daton në shekullin e 17-të dhe është ende e njohur edhe sot. Të gjitha bastet vendosen në paraqitjen e tryezës dhe kur lojtari vendos një bast, tregtari do të hedhë topin e bardhë në rrotën e ruletit. Ideja e lojës është të parashikohet numri në të cilin do të zbresë topi i bardhë. Ka versione të ndryshme të lojës, por më të njohurit janë ruletat amerikane, evropiane dhe franceze. Ruleta evropiane është një nga versionet më të njohura të të gjithëve, sepse ky variant funksionon në favor të lojtarit. Rregullat e lojës mund të duken të komplikuara në fillim, por ajo ku lojtarët duhet të përqendrohen janë bastet e ndryshme që ata mund të vendosin. Për të lexuar më shumë rreth basteve dhe rregullave të ndryshme të ruletit, lojtarët mund të ndjekin këtë lidhje.

Ruleta është një lojë shumë e njohur dhe nuk është çudi që ka shumë variante të ndryshme të lojës. Disa nga lojërat e ruletit që mund të gjenden në Azur Casino përfshijnë ato në vijim:

 • Ruletë virtuale
 • Ruletë me gjurmë të ulët
 • Ruletë me rrugën e lartë
 • Ruletë me udhë
 • Ruletë Plus
 • Klasik i ruletës franceze
 • Ruletë Amerikane 3D
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë Amerikane
 • Vip Roulette Amerikane
 • Ruletë Dragon
 • Ruletë me djegie virtuale
Kazino Azur befason lojtarët me 50% bonus të rifreskimit dy herë në muaj
2023-08-22

Kazino Azur befason lojtarët me 50% bonus të rifreskimit dy herë në muaj

Në pronësi të Mountberg Limited dhe e lançuar në 2017, Azur Casino është një kazino live me vlerësimin më të lartë. Ai strehon qindra lojëra emocionuese me tregtarë të drejtpërdrejtë nga Evolution Gaming, BetGames dhe Pragmatic Play. Kazinoja ofron gjithashtu disa bonuse, me këtë rishikim që eksploron promovimin e Bonusit Mujor për lëvdata të veçanta. Pra, për çfarë është ky bonus besnikërie?