Rishikimi i lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë Azur - Live Casino

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
BonusBonus 500$ + 20 rrotullime falas
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
Azur is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Kazinoja live ofron një përvojë emocionuese në internet me tregtarët e drejtpërdrejtë. Lojërat shfaqen përmes një lidhjeje video me transmetim të drejtpërdrejtë në kohë reale. Lojërat mund të transmetohen nga kazinotë me tulla dhe llaç ose një studio. Ndërveprimi me tregtarin e drejtpërdrejtë i bën lojtarët të ndihen sikur janë në dyshemenë e kazinosë.

Lojërat e kazinove të drejtpërdrejta janë kaq të njohura sepse i lejojnë lojtarët të ndërveprojnë me tregtarët e drejtpërdrejtë në të njëjtën mënyrë siç po luajnë në një kazino me bazë tokësore. Për më tepër, lojtarët mund të përdorin veçorinë e bisedës për të komunikuar edhe me lojtarë të tjerë.

Avantazhet dhe disavantazhet e një kazinoje të drejtpërdrejtë

Disa lojtarë thonë se asgjë nuk krahasohet me përvojën e vërtetë të një tregtari të vërtetë dhe ndjenjën e të luajturit në një kazino të vërtetë. Një nga avantazhet më të mira që ofrojnë lojërat Live Casino është fakti se është gjithmonë i aksesueshëm. Lojtarët mund të shijojnë lojërat e tyre të preferuara të tregtarëve të drejtpërdrejtë. Në këtë mënyrë, lojtarët mund të përjetojnë emocionin autentik të lojërave të fatit nga komoditeti i shtëpive të tyre.

Një nga disavantazhet më të dukshme të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë është se ndonjëherë një lidhje e ngadaltë mund të pengojë përvojën e kazinosë.

Si të silleni në një kazino të drejtpërdrejtë

Luajtja e lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë u ofron lojtarëve të përjetojnë eksitimin e një kazinoje të vërtetë me bazë tokësore nga komoditeti i shtëpisë së tyre. Lojtarët mund të shijojnë lojën ndërsa një tregtar ose krupier i drejtpërdrejtë është aty përpara tyre duke u marrë me letrat ose duke rrotulluar timonin.

Një rol të madh, në përvojën live të kazinosë, është të luash në dhomën e bisedave. Këtu lojtarët mund të komunikojnë me lojtarët e tjerë në tavolinë. Ata gjithashtu mund të komunikojnë me tregtarin e drejtpërdrejtë në lidhje me lojën që luajnë. Tregtarët e drejtpërdrejtë janë fytyra e kazinosë dhe ata duhet të sigurohen që të ndiqen të gjitha rregullat dhe rregulloret.

Kur luajnë lojëra kazino live, lojtarët duhet të dinë rregullat e lojës. Nuk ka asgjë më irrituese sesa të luash në një tavolinë me dikë që nuk ka asnjë ide se çfarë po ndodh. Me ngecje të vazhdueshme, hezitime dhe pyetje të thjeshta, ata thjesht e bëjnë lojën një makth për lojtarët e tjerë.

LojtarĂ«t, tĂ« cilĂ«t janĂ« gati pĂ«r t'u ulur nĂ« njĂ« tryezĂ«, mund tĂ« fillojnĂ« tĂ« luajnĂ« lojĂ«n e tyre tĂ« preferuar. ËshtĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« dini buxhetin e tyre dhe sa mund tĂ« pĂ«rballojnĂ« tĂ« humbasin. Kur luani nĂ« njĂ« kazino live, ekzistojnĂ« bastet e qarta minimale dhe maksimale qĂ« pĂ«rcaktohen pĂ«r secilĂ«n tryezĂ«. LojtarĂ«t qĂ« nuk janĂ« tĂ« sigurt se cilĂ«n lojĂ« do tĂ« luajnĂ«, atĂ«herĂ« ata duhet tĂ« fillojnĂ« nĂ« tavolinat e kunjit mĂ« tĂ« ulĂ«t dhe tĂ« shkojnĂ« drejt aksioneve mĂ« tĂ« larta.

Si të luani në Kazino Live

Lojërat e kazinosë live janë shumë të ngjashme me variantin jo-live kur bëhet fjalë për rregullat dhe lojën. I vetmi ndryshim është se lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë ofrojnë një përvojë më emocionuese dhe lojtarët mund të shijojnë shumë lojëra tavoline.

Ka disa gjëra që lojtarët duhet t'u kushtojnë vëmendje kur fillojnë të luajnë për herë të parë në një Kazino Live:

 • Zgjedhja e njĂ« kazinoje – lojtarĂ«t duhet tĂ« zgjedhin kazinonĂ« e duhur pĂ«r tĂ« luajtur. ËshtĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« gjesh kazinonĂ« e duhur qĂ« ka tĂ« gjitha licencat e nevojshme pĂ«r tĂ« operuar siç ka Azur Casino.
 • Gjeni lojĂ«n e duhur – Azur Casino ka shumĂ« lojĂ«ra tĂ« ndryshme pĂ«r tĂ« ofruar. PĂ«r mĂ« tepĂ«r, ata kanĂ« variante tĂ« ndryshme tĂ« lojĂ«rave tĂ« tyre tĂ« preferuara.
 • Njihni pĂ«rqindjen e pagimit – lojtarĂ«t duhet tĂ« pĂ«rcaktojnĂ« pĂ«rqindjen e pagesĂ«s sĂ« lojĂ«rave me tregtarĂ« tĂ« drejtpĂ«rdrejtĂ«. PĂ«rqindja e pagesĂ«s tregon shumĂ«n totale tĂ« parave qĂ« njĂ« lojtar mund tĂ« marrĂ« nga lojĂ«rat e drejtpĂ«rdrejta.
 • MĂ«soni StrategjitĂ« BazĂ« – kur vendosin tĂ« luajnĂ« lojĂ«ra tĂ« drejtpĂ«rdrejta tĂ« kazinosĂ«, lojtarĂ«t duhet tĂ« mĂ«sojnĂ« strategjinĂ« bazĂ« tĂ« lojĂ«s qĂ« duan tĂ« luajnĂ«. Kjo do t'i ndihmojĂ« ata tĂ« pĂ«rmirĂ«sojnĂ« shanset e tyre pĂ«r tĂ« fituar.

Blackjack live

Live Blackjack është një lojë interesante që lojtarët mund ta gjejnë në seksionin Live Casino në Azur. Blackjack është një lojë interesante me rregulla të thjeshta që lojtarët mund t'i mësojnë në asnjë kohë. Objekti i lojës është të fitosh një dorë që arrin 21 për të fituar raundin. Ka disa mënyra të ndryshme që lojtarët mund të fitojnë, dhe kjo është kur ata kanë një dorë natyrale, nëse dora e tyre është më e lartë se dora e tregtarit ose nëse tregtari dështon. Lojtarët kanë disa opsione të ndryshme për të përmirësuar duart e tyre si goditja, qëndrimi në këmbë, ndarja e çifteve ose dyfishimi. Lojtarët duhet të mësojnë rregullat e lojës përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta. Në këtë mënyrë ata do të përmirësojnë në mënyrë drastike shanset e tyre për të fituar. Të gjitha rregullat se si të luani Blackjack mund t'i gjeni në lidhjen e mëposhtme.

Këtu janë disa nga lojërat më të njohura Live Blackjack që mund të gjenden në Azur Casino:

 • Blackjack Platinum VIP
 • Blackjack Fortune VIP
 • Blackjack Grand VIP
 • Blackjack Diamond VIP
 • Bast Blackjack falas
 • Blackjack Vip R
 • Blackjack VIP Z
 • Blackjack VIP Q
 • Speed VIP Blackjack A
 • Speed VIP Blackjack B

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta e drejtpërdrejtë luhet duke rrotulluar një top të vogël në një rrotë me 37 ose 38 lojëra elektronike, në varësi të variantit. Kur rrota ndalon së rrotulluari, topi do të bjerë në njërën nga slotat dhe kjo do të tregojë numrin fitues. Ideja e lojës është të parashikohet numri në të cilin do të zbresë topi i bardhë. Kur luajnë ruletë mund të vendosen baste të ndryshme dhe lojtarët duhet t'u kushtojnë vëmendje këtyre basteve. Disa baste ofrojnë shanse më të mira për të fituar, por pagesa nuk është aq mbresëlënëse, ndërsa ka baste që ofrojnë pagesa më të mira, por shanset për të fituar janë shumë më të vogla. Lojtarët duhet të kalojnë pak kohë duke mësuar rregullat e ndryshme të lojës sepse në këtë mënyrë ata do të përmirësojnë në mënyrë drastike shanset e tyre për të fituar. Të gjitha rregullat i gjeni në linkun e mëposhtëm.

Ka shumë variante të ndryshme Live Roulette dhe lajmi i mirë është se shumica e tyre janë të disponueshme këtu në Azur Casino. Këtu janë disa nga lojërat më të njohura Live Roulette që lojtarët mund t'i gjejnë këtu:

 • RuletĂ« VIP
 • Auto RuletĂ«
 • Auto Roulette VIP
 • RuletĂ« turke
 • RuletĂ« En Vivo
 • RuletĂ« Dansk
 • RuletĂ« Svensk
 • Salloni Prive RuletĂ«
 • Deutsches Roulette
 • RuletĂ« Arabe

Baccarat live

Të mësosh se si të luash Live Baccarat në internet është shumë e lehtë. Gjithçka që lojtarët duhet të bëjnë është të vendosin për shumën që duan të vënë bast dhe çfarë bast do të vendosin, dhe pjesa tjetër bëhet nga tregtari i drejtpërdrejtë. Kjo e bën lojën të jetë një nga lojërat më relaksuese të kazinosë, sepse lojtari nuk mund të bëjë shumë, kështu që ata mund të ulen dhe të pushojnë. Objektivi kryesor i lojës është të parashikojë se cila dorë do të ketë vlerën 8 ose 9, dora e bankierit apo dora e lojtarit. Pra, kjo do të thotë që lojtari nuk duhet të vë bast në dorën e tij, por ai mund të vendosë një bast edhe në dorën e Bankierit. Ekziston edhe një opsion i tretë, një bast në një Barazim. Ky bast ofron pagesën më të mirë, por shanset që të dyja duart të përfundojnë në barazim janë shumë të pakta. Pra, lojtarët që janë fillestarë duhet të shmangin këtë bast derisa të mësojnë rregullat bazë të lojës. Të gjitha rregullat në lidhje me Baccarat Live i gjeni në linkun e mëposhtëm.

Këtu janë disa nga variantet Live Baccarat që mund të gjenden në Azur Casino:

 • Shtrydhje Baccarat
 • Bakarat A
 • Bakarat B
 • Speed Baccarat E
 • Baccarat me shpejtĂ«si C
 • Speed Baccarat D
 • Speed Baccarat F
 • Salon Prive Baccarat 1
 • Bakarat rrufeje
 • Baccarat i pasurisĂ« sĂ« artĂ«
 • Salon Prive Baccarat
 • Baccarat me shpejtĂ«si A
 • Speed Baccarat B
Kazino Azur befason lojtarët me 50% bonus të rifreskimit dy herë në muaj
2023-08-22

Kazino Azur befason lojtarët me 50% bonus të rifreskimit dy herë në muaj

Në pronësi të Mountberg Limited dhe e lançuar në 2017, Azur Casino është një kazino live me vlerësimin më të lartë. Ai strehon qindra lojëra emocionuese me tregtarë të drejtpërdrejtë nga Evolution Gaming, BetGames dhe Pragmatic Play. Kazinoja ofron gjithashtu disa bonuse, me këtë rishikim që eksploron promovimin e Bonusit Mujor për lëvdata të veçanta. Pra, për çfarë është ky bonus besnikërie?