Azur Live Casino Rishikoni - Tips & Tricks

Age Limit
Azur
Azur is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score7.9
Përfitimet
+ Lojëra superiore
+ Pagesat e shpejta
+ Programe ekskluzive VIP

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (12)
Bonus cashbackBonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIPBonusi high roller
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i ditëlindjesBonusi i rimbushjesBonusi javor
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Franceze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (20)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (19)
Bank transferCredit Cards
Direct Bank Transfer
Euteller
Flexepin
Interac
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
Visa Debit
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
instaDebit
MonedhatMonedhat (3)
Dollari Kanadez
Euro
Franga Zvicerane
ShtetetShtetet (28)
Afrika e Jugut
Austria
Bahamas
Barbados
Côte d'Ivoire
Emiratet e Bashkuara Arabe
Fixhi
Franca
Gjibraltari
Ishulli i Krishtlindjeve
Japonia
Kanadaja
Katari
Kosta Rika
Lihtenshtajni
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Maldivet
Mali i Zi
Malta
Monako
Palau
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Trinidad & Tobago
Tunizia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (31)
Betgames
Betixon
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Fazi Interactive
GameArt
Kiron
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Play'n GOPlaysonPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
SmartSoft Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Profits Games (TPG)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

Tips & Tricks

Të luash në një kazino live është më e lehtë se kurrë dhe ajo që lojtarët duhet t'i kushtojnë vëmendje është të gjejnë një faqe me reputacion si Azur Casino. Kushdo që është i interesuar të luajë në një kazino të drejtpërdrejtë, por nuk ka luajtur kurrë më parë në një të tillë, do t'i ketë të dobishme këshillat dhe truket e mëposhtme me siguri.

Ka shumë platforma të drejtpërdrejta të kazinosë atje, por jo të gjitha mund t'u besohen, për fat të keq. Lojtarët duhet të gjejnë një kazino të cilës i besojnë dhe ku do të ndihen të sigurt dhe të sigurt në çdo kohë.

Një nga gabimet më të mëdha që bëjnë fillestarët është se ata hidhen dhe përpiqen të mësojnë rregullat ndërsa shkojnë. Kjo është një mënyrë e sigurt për të filluar humbjen e parave dhe ajo që lojtarët duhet të bëjnë është të mësojnë rregullat e lojës përpara se të vendosin të luajnë. Lojërat e Kazinosë Live nuk ofrohen në modalitetin demo, që do të thotë se lojtarët duhet të depozitojnë fonde përpara se të luajnë.

Lojtarët duhet të vendosin kufij përpara se të fillojnë të luajnë bixhoz dhe kjo këshillë vlen për çdo lloj kumari. Të kesh një buxhet për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë është alternativa më e mirë dhe në këtë mënyrë lojtarët nuk do të kalojnë shumën që mund të përballojnë për të humbur.

Lidhja në internet është shumë e rëndësishme dhe të kesh një lidhje të besueshme dhe të shpejtë në rrjet do ta bëjë përvojën edhe më të mirë.

Përmirësoni Strategjinë e Lojërave të Kazinosë Live

Lojërat e Kazinosë Live janë lojëra aftësish, kështu që lojtarët duhet të kalojnë pak kohë duke mësuar rregullat dhe duke zhvilluar strategjinë e tyre në mënyrë që të mund të shijojnë plotësisht përvojën e tyre të lojërave. Disa thonë se lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë duhet të trajtohen me dashuri. Nëse lojtari e pëlqen lojën që zgjedh të luajë, ai do t'i kushtojë pak kohë për të mësuar jo vetëm rregullat e lojës, por edhe thelbin e vërtetë të lojës. Pasi ta bëjnë këtë, ata do të dalin me një strategji që do t'i ndihmojë ata të shijojnë përvojën e plotë.

Për t'i bërë gjërat edhe më mirë, ne do të ndajmë disa truke për kumarxhinjtë që pëlqejnë të luajnë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë:

  • Kazino e sigurt – gjetja e një kazinoje të sigurt është gjëja më e rëndësishme që lojtarët mund të bëjnë. Të themi të vërtetën, askush nuk do të lejojë dikë të cilit nuk i besojnë t'i trajtojë paratë e tyre. Pra, është e rëndësishme të bëni kërkime përpara se të vendosni të bashkoheni në një kazino. Azur Casino ka të gjitha licencat e nevojshme për të operuar që do të thotë se kjo është një kazino e sigurt dhe e sigurt ku lojtarët mund të shijojnë lojërat e tyre të preferuara pa u shqetësuar për asgjë.
  • Etiketa e Kazinosë Live – shumë bastorë do të luajnë në të njëjtën kohë në një tavolinë live kazinoje, për këtë arsye, është e rëndësishme që ata të jenë klientë të mirë dhe të njohin etikën e kazinosë live. Lojtarët mund të përdorin veçorinë e bisedës live për të biseduar me lojtarët e tjerë dhe ata duhet të jenë të sjellshëm dhe të mos ofendojnë askënd.
  • Organizoni kohën – lojtarët duhet të dinë se të luash në një kazino të drejtpërdrejtë është një aktivitet argëtues dhe ata mund të humbasin lehtësisht ndjenjën e kohës gjatë lojës. Për këtë arsye, ata mund të organizojnë kohën e tyre dhe të luajnë lojëra kazino live për një kohë të caktuar, dhe më vonë, ata mund të përqendrohen në gjëra të tjera që janë të rëndësishme për ta.
  • Shanset e lojës – lojtarët duhet të kuptojnë një herë e mirë se lojërat e kazinosë nuk funksionojnë në favor të tyre. Ne nuk themi se është e pamundur të fitosh kur luani lojëra kazino live, është e mundur, dhe në fakt, lojtarët mund të arrijnë disa fitore të mëdha nëse fati është në anën e tyre. Por në planin afatgjatë, kazinoja do të fitojë gjithmonë më shpesh se lojtari.
  • Beat games kazino – disa lojëra kazino mund të mposhten nëse lojtari përdor strategjinë e duhur. Ky është rasti me Live Blackjack ose ndonjë variant Blackjack atje. Lojtarët që njohin rregullat e lojës dhe përdorin strategjinë e duhur mund të ulin në mënyrë drastike avantazhin e shtëpisë dhe të fitojnë më shpesh se zakonisht.
  • Shpërblime VIP dhe High Roller – lojtarët që pëlqejnë të luajnë shumë zakonisht kanë të drejtë të bëhen pjesë e programit VIP. Ka shumë përparësi kur dikush bëhet anëtar VIP në çdo kazino.
  • Kërkesat e bonusit – Azur Casino ofron herë pas here bonuse për seksionin Live Casino. Lojtarëve u kërkohet të mësojnë kushtet e bonusit përpara se ta pranojnë atë, sepse kjo është mënyra e vetme që ata mund të tërheqin fitimet e tyre.
  • Luaj me zgjuarsi – të luash lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë është një aktivitet argëtues që duhet trajtuar me kujdes. Lojtarët duhet të luajnë me kujdes kumar dhe të sigurohen që çdo vendim që marrin është i zgjuar dhe të mos nxitojnë në gjërat, veçanërisht kur ndjekin humbje.
  • Menaxhimi i bankrollit – lojtarët duhet të vendosin një buxhet përpara se të fillojnë të luajnë kumar dhe t'i përmbahen atij. Kjo është thelbësore në lojërat e fatit të kazinosë live. Lojtarët që e kanë të vështirë të kontrollojnë dëshirat e tyre për kumar, mund të përdorin një nga kufijtë e shumtë që kazinoja u lejon të vendosin.

Si të zgjidhni një tregtar kazinoje të drejtpërdrejtë

Një tregtar kazino është një dhomë ku lojtarët mund të luajnë lojëra kazino që drejtohen nga një individ në jetën reale. E gjithë përvoja e të luajturit në një kazino live i bën lojtarët të ndihen sikur janë në një kazino të vërtetë me bazë tokësore.

Të kesh një tregtar të mirë në kazino mund ta bëjë të gjithë përvojën shumë më të këndshme. Kështu që lojtarët ndoshta po pyesin se si të zgjedhin një tregtar që do të përmirësojë përvojën e tyre.