Luaj Baccarat Speed ​​Shanghai Sot - Fito para të vërteta

SA Gaming's Live Baccarat Speed Shanghai është një variant baccarat dinamik dhe me ritëm të shpejtë i krijuar dhe prodhuar me një ndjesi të qartë aziatike. SA Gaming është një ofrues kryesor softuerësh i njohur për lojërat e tavolinës të organizuara drejtpërdrejt nga krupierët, të përshtatura posaçërisht për tregun aziatik. Firma ofron një grup të plotë lojërash, duke përfshirë formate kryesore si Dragon Tiger live, baccarat dhe Sic Bo, shumica e të cilave janë të disponueshme në kazinotë kryesore të drejtpërdrejta.

Duke folur për Live Baccarat Speed Shanghai, loja është e disponueshme si në hollin Flash ashtu edhe në HTML5 të SA Gaming, kështu që lojtarët mund të zgjedhin opsionin që u përshtatet më së miri. Studio live është e dekoruar në mënyrë elegante. Tregtarët e drejtpërdrejtë janë zgjedhur për të sjellë në jetë vizionin e zhvilluesit për një lojë baccarat gjithëpërfshirëse dhe me ritme të shpejta.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Si të luani SA Gaming's Live Baccarat Speed Shanghai

Shumë kazino live Kumarxhinjtë që kërkojnë një përvojë autentike të lojërave online aziatike mund të plotësojnë dëshirën e tyre duke luajtur Live Baccarat Speed Shanghai. Sidoqoftë, ka disa gjëra që duhen mbajtur parasysh kur luani këtë lojë.

  • Ndërsa bastet anësore janë më interesante se tarifa e zakonshme, ato nuk kanë një përqindje të lartë kthimi te lojtari (RTP). Për shembull, bastet anësore natyrore kanë shanse shumë më të ulëta se mesataret e industrisë.
  • Lojtarët që mbështeten në statistikat e raundit të kaluar e shohin këtë lojë ideale falë udhërrëfyesve të shumtë me të.
  • Bastet e lojtarit dhe bankierit janë në thelb të njëjta. Megjithatë, rekomandohet që lojtarët të mbajnë aksionet e tyre të qëndrueshme. Kjo është veçanërisht e dobishme kur bëhet fjalë për menaxhimin e bankrollit.

Emri i lojës

Baccarat Speed Shanghai

Ofruesi i lojës

SA Gaming

Lloji i lojës

Bakarat

Transmetim nga

Filipinet

Rregullat e shpejtësisë së Baccarat live në Shangai

Rregullat e baccarat në thelb do të mbeten të njëjta, pavarësisht nga varianti që luan. Prandaj, lojtarët e kazinosë që kanë luajtur tashmë ndonjë variant baccarat mund të mos kenë vështirësi kur bëhet fjalë për të kuptuar se si funksionon Live Baccarat Speed Shanghai. Por kjo nuk do të thotë se ata që nuk kanë luajtur baccarat më parë do të kenë vështirësi të mësojnë se si funksionon varianti i përmendur. Për shembull, qëllimi në baccarat është të parashikohet se cila nga dy duart (bankerit ose lojtarit) do të jetë më afër 9-së se tjetra, pa kaluar.

Kartat prej 10 ose më shumë vlejnë zero, ndërsa Ace vlen një. Nganjëherë tërhiqet një kartë e tretë për të marrë rezultatin përfundimtar, bazuar në rregullat e lojës.

Live Baccarat Speed Shanghai luhet me tetë kuverta pa shaka, dhe letrat shpërndahen sipas rendit tradicional të shpërndarjes së letrave baccarat. Çdo raund fillon me lojtarët që vendosin bastet e tyre brenda afatit kohor të caktuar. Lojtarët kanë 20 sekonda për të vënë baste, pas së cilës tregtari do të zbulojë letrat e caktuara për Lojtarin dhe Bankierin.

Bastet

Live Baccarat Speed Shanghai, ashtu si baccarat standard, ka shtatë baste të mundshme, duke përfshirë Player, Banker dhe Tie, të cilat janë bastet bazë. Bastet shtesë përfshijnë Player Natural, Banker Natural, Player Pair dhe Banker Pair. Shanset në bastin e Lojtarit janë të barabarta dhe bastet Banker dhe Tie paguajnë përkatësisht 0.95:1 dhe 8:1. Një dorë natyrale është një dorë me dy letra me një shumë totale prej 8 ose 9 pikësh. Bastet opsionale të aksioneve Cow Cow dhe Super 6 mund të aktivizohen nëse një lojtar dëshiron të ndjejë kushte më sfiduese.

Pagesa të drejtpërdrejta të Baccarat Speed Shanghai

Loja Live Baccarat Speed Shanghai është një nga ato çanta të përziera kur bëhet fjalë për pagesat. Pagesat e basteve kryesore të lojës janë të gjitha standarde të industrisë, dhe po kështu janë ato në shumicën e basteve anësore. Megjithatë, bastet si Banker Natural dhe Player Natural mbeten prapa. Prandaj, këshillohet që të shmangni këto baste anësore, pavarësisht sa interesante mund të jenë. Këtu është një përmbledhje se si funksionojnë pagesat:

Tabela e pagesës me shpejtësi Baccarat live në Shanghai

Bankier

8:1

Lojtar

1:1

kravatë

8:1

Bankier/Lojtar Natyror

7:2 (3.5:1)

Çifti bankier/lojtar

11:1

Me fat 6

12:1/20:1

RTP

Për të kuptuar më mirë se si Live Baccarat Speed Shanghai paguan në afat të gjatë, është thelbësore të kuptoni të ashtuquajturin RTP ose kthimin te lojtari. Loja vjen me një përqindje të përgjithshme 96.4 RTP. Megjithatë, kjo ndryshon në varësi të llojit të bastit, me bastet Banker/Player Pair dhe Lucky 6 që kanë RTP më të lartë dhe më të ulët, respektivisht.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi