Betmaster Live Casino Rishikoni - Account

Age Limit
Betmaster
Betmaster is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Account

Për të luajtur në Betmaster Casino, lojtarët duhet të krijojnë një llogari fillimisht. Betmaster është një nga ato kazino që do t'i lejojë lojtarët të regjistrohen për një llogari vetëm duke përdorur numrin e tyre të telefonit. Kazinoja do të dërgojë një kod që lojtarët duhet të fusin për t'u regjistruar, është kaq e thjeshtë.

Siç thamë më parë, Betmaster ofron një mënyrë të thjeshtë për lojtarët që të regjistrohen për një llogari, por lojtarët do të duhet të verifikojnë llogarinë e tyre përpara se të mund të bëjnë një tërheqje të fitimeve të tyre. Regjistrimi në Betmaster mund të jetë i lehtë, por ka disa hapa të rëndësishëm. Verifikimi i llogarisë është një hap shumë i rëndësishëm që lojtarët duhet të kalojnë. Fatmirësisht, shumë kazino në ditët e sotme ofrojnë kontrolle elektronike që ndodhin në sfond që do të ofrojnë informacion të mjaftueshëm për faqen e lojërave për të verifikuar që lojtari është i moshës madhore për të luajtur kumar dhe kush janë ata.

Kazinotë e drejtpërdrejta që janë të licencuara nga Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar duhet të kryejnë kontrolle të verifikimit të lojtarëve për të zbuluar sa vijon:

 • Nëse lojtari është i moshës madhore për të luajtur kumar.
 • Nëse lojtari është vetëpërjashtuar nga kumari.
 • Për të konfirmuar identitetin e lojtarit.

Çfarë dokumentesh i duhen lojtarit?

Lojtarët duhet të dërgojnë kopje të dokumenteve ligjore për të verifikuar llogaritë e tyre. Ata duhet të dërgojnë dokumente që përmbajnë informacionin e mëposhtëm:

 • Emri
 • Kopje e dokumentit ligjor që konfirmon identitetin e tyre
 • Adresa e vendbanimit dhe data e lindjes

Këto janë dokumentet që pranohen si dëshmi identiteti dhe adrese:

 • Pasaporta
 • Patentë shoferi
 • Fatura e shërbimeve jo më e vjetër se 3 muaj
 • Deklaratë bankare ose hipotekore jo më e vjetër se 3 muaj
 • Karta e identitetit kombëtar

Në të kaluarën, kazinotë nuk i kërkonin çdo lojtari të verifikonte identitetin e tyre. Vetëm lojtarët që bënin tërheqje parash me vlerë të lartë dhe ata që bënin transaksione të dyshimta duhej të verifikonin llogaritë e tyre. Gjithsesi, sot të gjithë duhet të kalojnë procedurën e verifikimit.

Lojtarët mund të ngarkojnë kopje të dokumenteve në llogarinë e tyre dhe kazinosë do t'i duhen disa orë për të përpunuar dokumentet. Në shumicën e rasteve, nëse lojtarët dërgojnë dokumentet e duhura dhe kopjet me cilësi të mirë, llogaria e tyre do të verifikohet që në provën e parë. Në disa raste, kazinoja mund të kërkojë dokumente shtesë.

Lojtarët që krijojnë një llogari në Betmaster Casino dhe nuk kërkojnë tërheqje, nuk duhet të kalojnë procedurën e verifikimit. Dhe, lojtarët që kërkojnë një tërheqje mjaft të ulët, le të themi se 20 dollarë nuk duhet të verifikojnë llogarinë e tyre për ta bërë këtë. Gjithsesi, nëse një lojtar kërkon tërheqje shtesë, atëherë ai do të duhet të verifikojë llogarinë e tij.

Çfarë ndodh nëse një llogari nuk mund të verifikohet?

Lojtarëve që nuk arrijnë të verifikojnë llogarinë e tyre për ndonjë arsye ose do t'u pezullohet llogaria, ose ata mund të vazhdojnë të depozitojnë dhe të luajnë në kazino, por nuk do të jenë në gjendje të bëjnë një tërheqje.

Pse faqet e lojërave duhet të verifikojnë llogaritë?

Kazinotë në internet duhet të verifikojnë llogarinë e secilit lojtar për shkak të Aktit të Kumarit nga 2005, për të parandaluar mashtrimin dhe pastrimin e parave. Operatorët me licencë duhet të respektojnë tre objektiva kryesore.

Objektivi i parë është nevoja për të ndaluar që bixhozi të bëhet burim krimi dhe çrregullimi. Kazinoja do të duhet të monitorojë çdo lojtar që ata dyshojnë për pastrim parash. Për këtë arsye, kazinove në internet u kërkohet të marrin një licencë të lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar nëse duan të pranojnë lojtarë nga MB.

Si të identifikoheni

Sa herë që një lojtar dëshiron të luajë, ai duhet të hyjë në llogaritë e tij. Kjo mund të bëhet duke futur emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin unik që ata kanë krijuar herën e parë që hapën llogarinë e tyre. Ne i këshillojmë lojtarët që gjithmonë të dalin nga llogaritë e tyre, veçanërisht nëse e ndajnë kompjuterin e tyre me një të mitur.

Si të mbyllni një llogari

Lojtarët mund të mbyllin llogaritë e tyre përkohësisht dhe përgjithmonë. Ne i këshillojmë lojtarët të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe të diskutojnë arsyet e tyre pse duan të mbyllin llogarinë e tyre në mënyrë që t'i ndihmojnë ata të marrin një vendim më të informuar. Lojtarët mund të marrin një periudhë qetësimi ose të mbyllin llogarinë e tyre për një kohë të caktuar dhe ta rihapin përsëri kur të ketë kaluar një kohë e caktuar. Pasi të mbyllin llogarinë e tyre përgjithmonë, nuk do të jenë në gjendje ta hapin më llogarinë e tyre.

Total score9.0
Përfitimet
+ Bastet e kazinosë dhe sporteve
+ Sportet virtuale
+ Rrotullime pa besnikëri
+ PNP në Finlandë

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (9)
Bonus cashbackBonus ndeshje
Bonus parash pa pagesë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpritur
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
Kodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (23)
Angleze
Arabe
Azerbajxhaniane
Bullgare
Finlandeze
Gjermane
Greke
Hindi
Holandeze
Hungareze
Italiane
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Turke
Ukrainase
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (26)
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Baste online
Bejsbolli
Bileta gërvishtëse
Blackjack
CS:GO
Dota 2
Futboll
Hendboll
Hokej mbi akull
Karlingu
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Poker
Rainbow Six Siege
RuletëSic Bo
Slotat
Sportet virtuale
StarCraft 2
Tenis tavoline
Tenisi
Valorant
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (25)
AstroPay
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDebit Card
Direct Bank Transfer
Ethereum
Interac
Litecoin
MasterCard
Neosurf
Neteller
QIWI
Ripple
Skrill
Skrill 1-Tap
SticPay
Venus Point
Visa
Visa Debit
WebMoney
Yandex Money
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Australian
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Hryvnia Ukrainase
Lira Turke
Reali Brazilian
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Tenge Kazakistanez
ShtetetShtetet (15)
Austria
Azerbajxhani
Brazili
Bullgaria
Finlanda
Gjermania
Holanda
Japonia
Kazakistani
Kina
Korea Jugore
Norvegjia
Polonia
Portugalia
Spanja
SoftwareSoftware (57)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Apollo Games
BGAMING
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Caleta
DLV Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Foxium
GameArt
Gamomat
Ganapati
Golden Hero
HabaneroIgrosoft
Kalamba Games
Lightning Box
LuckyStreakMicrogaming
Mr. Slotty
NetEnt
NetGame
Nolimit City
OneTouch Games
Paltipus
Patagonia Entertainment
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
We Are Casino
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet