Betmaster Live Casino Rishikoni - Responsible Gaming

Age Limit
Betmaster
Betmaster is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao
Total score9.0
Përfitimet
+ Bastet e kazinosë dhe sporteve
+ Sportet virtuale
+ Rrotullime pa besnikëri
+ PNP në Finlandë

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (9)
Bonus cashbackBonus ndeshje
Bonus parash pa pagesë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpritur
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
Kodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (23)
Angleze
Arabe
Azerbajxhaniane
Bullgare
Finlandeze
Gjermane
Greke
Hindi
Holandeze
Hungareze
Italiane
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Turke
Ukrainase
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (27)
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Baste online
Bejsbolli
Bileta gërvishtëse
Blackjack
CS:GO
Dota 2
Futboll
Hendboll
Hokej mbi akull
Karlingu
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Lucky Neko
Poker
Rainbow Six Siege
RuletëSic Bo
Slotat
Sportet virtuale
StarCraft 2
Tenis tavoline
Tenisi
Valorant
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (25)
AstroPay
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDebit Card
Direct Bank Transfer
Ethereum
Interac
Litecoin
MasterCard
Neosurf
Neteller
QIWI
Ripple
Skrill
Skrill 1-Tap
SticPay
Venus Point
Visa
Visa Debit
WebMoney
Yandex Money
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Australian
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Hryvnia Ukrainase
Lira Turke
Reali Brazilian
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Tenge Kazakistanez
ShtetetShtetet (15)
Austria
Azerbajxhani
Brazili
Bullgaria
Finlanda
Gjermania
Holanda
Japonia
Kazakistani
Kina
Korea Jugore
Norvegjia
Polonia
Portugalia
Spanja
SoftwareSoftware (57)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Apollo Games
BGAMING
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Caleta
DLV Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Foxium
GameArt
Gamomat
Ganapati
Golden Hero
HabaneroIgrosoft
Kalamba Games
Lightning Box
LuckyStreakMicrogaming
Mr. Slotty
NetEnt
NetGame
Nolimit City
OneTouch Games
Paltipus
Patagonia Entertainment
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
We Are Casino
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

Responsible Gaming

Betmaster Casino ndërmerr të gjitha veprimet e nevojshme për t'u siguruar që lojtarët të kenë një përvojë të këndshme duke luajtur lojëra kazino në internet. Varësia nga kumari është një çështje serioze dhe për këtë arsye, kazinoja ka shtuar shumë veçori të ndryshme që lojtarët mund t'i përdorin për të mbajtur kontrollin e zakonit të tyre të lojërave të fatit.

Ne i këshillojmë lojtarët të ndërmarrin disa veprime edhe në momentin që krijojnë llogarinë e tyre. Një gjë shumë e zakonshme që shumë lojtarë preferojnë të bëjnë është të vendosin kufizime në depozitat e tyre. Ata mund të vendosin limite ditore, javore dhe mujore dhe në këtë mënyrë ata mund të qëndrojnë më shumë në kontroll të lojërave të fatit.

Vetëpërjashtimi

Lojtarët që kanë të bëjnë me një varësi më serioze mund të konsiderojnë mbylljen e llogarive të tyre. Betmaster lejon lojtarët të mbyllin llogaritë e tyre për një kohë të pacaktuar. Gjëja më e mirë për të bërë këtu është të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do të ndihmojnë çdo lojtar të marrë një vendim më të informuar.

Përpara se dikush të vendosë të vetëpërjashtohet nga lojërat e fatit, ai duhet të mbyllë çdo sesion të hapjes së lojërave. Është gjithashtu e rëndësishme që një lojtar të fshijë të gjitha aplikacionet e kompanisë në lidhje me faqen e internetit nga çdo pajisje. Vetë-përjashtimi do të hyjë në fuqi pasi të gjitha bastet në pritje të jenë shlyer ose janë anuluar. Pasi të përfundojë periudha e vetëpërjashtimit, një lojtar ka të drejtë të kërkojë rihapjen e llogarisë së tij.

Kumar për të mitur

Lojtarët që regjistrohen në faqe konfirmojnë se janë 18 vjeç e lart, që është mosha ligjore e kërkuar për këtë lloj aktiviteti.

Betmaster Casino nuk lejon askënd që është nën moshën 18 vjeç të krijojë një llogari. Për këtë arsye, kazinoja do të kalojë një procedurë verifikimi për t'u siguruar që personi është i moshës madhore për të luajtur kumar në faqen e tij. Kazinoja ka të drejtë të përjashtojë klientët nga shërbimet e saj nëse ka dyshime në lidhje me moshën e klientit.

Klientët që kanë të mitur që jetojnë në familjet e tyre duhet të konsiderojnë instalimin e softuerit të kontrollit prindëror. Këtu janë disa që ata mund t'i hedhin një sy:

Lojtarët që kanë të mitur që jetojnë në familjet e tyre këshillohen të mos ruajnë të dhënat e tyre të hyrjes, veçanërisht nëse e ndajnë kompjuterin e tyre me dikë tjetër.

Procesi i verifikimit

Betmaster Casino kërkon që të gjithë klientët e tyre të verifikojnë identitetin e tyre për të parandaluar mashtrimin dhe për të kufizuar lojërat e fatit të mitur. Për këtë arsye, çdo lojtar duhet të dërgojë dokumentet e mëposhtme:

 • Për të verifikuar identitetin e tyre ata mund të dërgojnë një kopje të kartës së identitetit, leje drejtimi ose pasaportë.
 • Për të verifikuar adresën e tyre, ata mund të dërgojnë një deklaratë bankare, faturë të shërbimeve ose dokumente të tjera përkatëse.
 • Për të verifikuar vlefshmërinë e mënyrës së tyre të pagesës, lojtarët duhet të dërgojnë një kopje të transaksionit.

Pasi një lojtar dërgon të gjitha dokumentet e nevojshme, kazinoja do t'i përpunojë ato sa më shpejt të jetë e mundur. Procesi i verifikimit mund të zgjasë deri në 14 ditë, kështu që për këtë arsye, ne i këshillojmë lojtarët të verifikojnë llogarinë e tyre sapo ta krijojnë atë, në mënyrë që të mos ketë vonesa kur të kërkojnë tërheqje.

Testi i vetëvlerësimit

Një test vetëvlerësimi është krijuar për t'i ndihmuar lojtarët të identifikojnë nëse kanë një problem me lojërat e fatit apo jo. Lojtarët duhet t'u përgjigjen këtyre pyetjeve me ndershmëri.

 • A vini bast më shumë se sa mund të përballoni?
 • A keni nevojë të bastni me shuma më të mëdha parash për të marrë të njëjtën ndjenjë eksitimi?
 • A keni ndjesinë të ktheheni një ditë tjetër për të provuar të rifitoni paratë që keni humbur?
 • A keni menduar ndonjëherë se keni një problem me lojërat e fatit?
 • A luan kumar për të shpëtuar nga problemet e përditshme?
 • A e kritikojnë njerëzit e tjerë mënyrën se si luani kumar?
 • A mendoni se keni probleme shëndetësore si stresi dhe ankthi për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • A ndiheni nervoz kur përpiqeni të kontrolloni ose ndaloni lojën e fatit?
 • A keni përjetuar ndonjëherë probleme financiare në familjen tuaj për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • A keni provuar ndonjëherë të reduktoni lojën e fatit por keni dështuar?
 • A keni dështuar ndonjëherë në përmbushjen e angazhimeve të rëndësishme për shkak të sjelljes suaj të lojërave të fatit?
 • A ju vjen ndonjëherë turp për lojërat tuaja të fatit?

Lojëra me përgjegjësi

Kumari në internet bëhet vetëm për qëllime argëtimi. Gjithsesi, disa njerëz mund të humbasin kontrollin mbi lojërat e tyre të fatit. Kjo është bërë kryesisht sepse ata besojnë se kumari mund të bëhet një burim të ardhurash.

Është shumë e rëndësishme të kuptojmë se çfarë është bixhozi edhe para se lojtarët të fillojnë të luajnë. Është e mundur të fitosh para gjatë kumarit, dhe për më tepër disa lojtarë me fat mund të fitojnë shuma që ndryshojnë jetën në vetëm një rrotullim. Nga ana tjetër, lojtarët ka të ngjarë të humbasin shumë para gjatë lojërave të fatit. Por, lojtarët duhet ta shohin këtë si një pagesë paraprake për emocionin që patën duke luajtur një lojë të caktuar dhe jo si një humbje.

Betmaster Casino ka shumë veçori të ndryshme që do t'i ndihmojnë lojtarët të kontrollojnë kumarin. Lojtarët mund të monitorojnë sasinë e kohës dhe parave që shpenzojnë duke luajtur, dhe një nga veçoritë më të dobishme është mundësia për të vendosur kufizime në kohën dhe paratë që depozitojnë në llogaritë e tyre.

Betmaster Casino ofron ndihmë me problemet e kumarit. Çdo lojtar me probleme të lojërave të fatit mund të marrë parasysh disa masa që mund të ndihmojnë. Ata mund të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe një agjent do të ndihmojë këdo të marrë një vendim më të mirëinformuar.

Si fillim, lojtarët duhet të marrin në konsideratë periudhën e ftohjes që do t'i ndihmojë ata të qëndrojnë më shumë në kontroll dhe t'i inkurajojnë ata të bëjnë pushime nga lojërat e fatit. Lojtarët mund të mbyllin llogaritë e tyre nga 24 orë deri në 90 ditë. Gjatë kësaj periudhe lejohet ende të hyjë në një llogari dhe të bëjë një tërheqje, por lojtarët nuk mund të bëjnë një depozitë dhe të luajnë lojëra për para të vërteta. Periudha e ftohjes zbatohet menjëherë në një llogari.

Një tjetër veçori shumë e mirë është vetë-përjashtimi që lejon lojtarët të mbyllin llogarinë e tyre përkohësisht ose përgjithmonë. Është më mirë të kontaktoni Mbështetjen e Klientit në këtë rast dhe ata do t'i ndihmojnë lojtarët të vendosin se cili opsion është më i miri për ta. Kazinoja do të marrë të gjitha masat për të bllokuar aksesin në llogarinë e përdoruesit dhe gjatë kësaj kohe lojtarët nuk do të marrin asnjë material promovues. Lojtarët duhet të kenë parasysh se periudha e vetëpërjashtimit mund të zgjasë deri në 48 orë për të hyrë në fuqi.

Kur kumari fillon të ndërhyjë në rutinat normale të përditshme të një personi, ata duhet të konsiderojnë të kërkojnë ndihmë. Ka shumë organizata të ndryshme që do të ndihmojnë çdo lojtar me udhëzime dhe këshilla. Disa nga organizatat më të njohura përfshijnë:

për fat të mirë, shumica e lojtarëve mund të mbajnë kontrollin e lojës së tyre, por ka një përqindje të vogël që nuk do të jetë në gjendje të qëndrojë në kontroll. Lojtarët duhet të kenë parasysh gjërat e mëposhtme që do t'i ndihmojnë ata të qëndrojnë në krye të gjërave:

lojërat e fatit në internet bëhen për qëllime argëtimi dhe jo për të parë si një mënyrë për të fituar para.

lojtarët duhet të mbajnë kontrollin e parave që vënë bast dhe ata duhet të bastojnë vetëm shumën që mund të përballojnë për të humbur.

Lojtarët nuk duhet të ndjekin kurrë humbjet e tyre.

Lojtarët duhet të kontaktojnë organizatat e mëposhtme nëse kanë ndonjë problem në lidhje me lojërat e fatit: