Betsson Live Casino Rishikoni - Responsible Gaming

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Kumari i kazinove online mund të sjellë orë e orë argëtimi, gjithsesi, lojtarët duhet të jenë shumë të kujdesshëm kur hyjnë në botën e lojërave të fatit. Lojtarët duhet të kenë paratë që duan të shpenzojnë dhe t'i huazojnë nga dikush tjetër.

Shumë organizata të ndryshme po merren me njerëz që kanë probleme me lojërat e fatit. Këtu janë disa nga më të njohurit:

GamCare

Ueb: www.gamcare.org.uk

E-mail: info@gamcare.org.uk

Linja e ndihmës: (+44) 808 802 0133

Gordonhouse

Ueb: www.gordonmoody.org.uk / www.gamblingtherapy.org

E-mail: help@gordonmoody.org.uk / https://www.gamblingtherapy.org/en/email-support-gambling-therapy

Telefon: (+44) 01384 241292

Gamblers Anonime GA

Ueb: www.gamblersanonymous.org.uk

Gam-Anon

Ueb: www.gamanon.org.uk

Telefoni: (+44) 870 050 8880

Lidhjet e Kontaktit dhe Takimi Online në Mbretërinë e Bashkuar: https://gamanon.org.uk/?page_id=82

Stödlinjen

Nëse jeni banor i Suedisë dhe keni ndonjë problem të mundshëm të lojërave të fatit, gjithmonë mund të kontaktoni Stödlinjen për konsultim, një linjë ndihmëse të pavarur dhe një palë të tretë:

Ueb: www.stodlinjen.se

Telefoni: 020-81 91 00 ditët e javës 09.00-21.00 për lojtarë dhe të afërm.

Ju gjithashtu mund të hyni në linjën e mbështetjes përmes bisedës, SMS ose emailit përmes faqes së mësipërme të internetit.

Kufiri i depozitave

Betsson Casino ofron shumë veçori të ndryshme që lojtarët mund t'i përdorin për të mbajtur kontrollin e lojërave të fatit. Një nga më të njohurit është vendosja e një kufiri në shumën që mund të depozitojnë. Në këtë mënyrë, kur ata e pasurojnë atë shumë, ata nuk mund të bëjnë një depozitë të re. Lojtarët mund të vendosin një kufi depozite ditor, javor dhe mujor. Kufiri i depozitave mund të ndryshohet në çdo kohë, por lojtarët duhet të mbajnë mend se kur duan të rrisin shumën ose të heqin plotësisht kufirin, do të duhet të presin edhe 24 orë shtesë.

Test i Vetëvlerësimit

Lojtarët që shqetësohen nëse kanë apo jo probleme me lojërat e fatit duhet të provojnë testin e vetëvlerësimit. Ky është një grup pyetjesh që lojtarët e fatit duhet t'i përgjigjen me vërtetësi për rezultate më të mira të testit.

  • A vini bast më shumë se sa mund të përballoni të humbni?
  • A keni nevojë të luani kumar me shuma më të mëdha parash për të marrë të njëjtën ndjenjë eksitimi?
  • A ktheheni për të fituar paratë që keni humbur?
  • A merrni hua para, apo shitni ndonjë gjë për të luajtur kumar?
  • Ndiheni sikur keni probleme me lojërat e fatit?
  • Keni ndonjë problem shëndetësor për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
  • A e kritikojnë njerëzit e tjerë sjelljen tuaj të lojërave të fatit?
  • A keni ndonjë problem financiar për shkak të zakonit tuaj të lojërave të fatit?
  • A ndiheni fajtor për mënyrën se si luani kumar?

Lojtarët që përgjigjen me një 'po' në shumicën e këtyre pyetjeve, ka të ngjarë të zhvillojnë varësi nga bixhozi ose tashmë kanë. Ne i këshillojmë të gjithëve që të kontaktojnë me një nga organizatat e shumta për këshilla dhe ndihmë.

Vetëpërjashtimi

Lojtarët që janë thellë në telashe mund ta konsiderojnë vetë-përjashtimin si një opsion. Ata mund të mbyllin llogarinë e tyre për një kohë sipas zgjedhjes së tyre dhe gjatë kësaj kohe ata nuk do të jenë në gjendje të depozitojnë fonde dhe të luajnë për para të vërteta. Lojtarët që nuk janë të sigurt se si të vetëpërjashtohen nga lojërat e fatit mund të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit.

Kontroll i realitetit

Mjeti i kontrollit të realitetit është një kujtesë e shkëlqyeshme për lojtarët për kohën që kanë kaluar duke luajtur bixhoz. Ata do të marrin një dritare kërcyese në ekran duke i kujtuar çdo 60 minuta.

Total score7.9
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2001
BonusetBonuset (10)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high roller
Bonusi i besnikërisë
Bonusi me depozitë
Kodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (11)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Greke
Islandeze
Italiane
Norvegjeze
Polake
Serbe
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (4)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (47)
Live 3 Card BragBaccarat
Badminton
Basketboll
Bast në Futboll
Baste online
Baste sportive
Bejsbolli
Bileta gërvishtëse
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
MMA
Mahjong
Motorsport
Pai GowPoker
Politika
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Sportive
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
UFC
Video Poker
Volejbolli
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (14)
Argjentina
Bolivia
Brazili
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Paraguaj
Peruja
Polonia
Spanja
Suedia
Uruguai
Venezuela
SoftwareSoftware (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander GamesMicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet