A janë kurthe bonuset e kazinosë live në internet apo mundësi bastesh falas?

Bonuset

2022-12-04

Benard Maumo

Pothuajse të gjitha kazinotë live online u ofrojnë lojtarëve bonuse dhe gjëra të tjera të bukura këto ditë. Por, përveç bonuseve të kazinosë live në internet, juria është ende jashtë. Ndërsa kazinotë pretendojnë se këto promovime u japin lojtarëve mundësi lojrash falas, kritikët argumentojnë se bonuset janë në të vërtetë kurthe të vendosura mirë për lojtarët. Pra, pasi të lexoni këtë postim, do të dini nëse ia vlen të pretendoni bonuset e drejtpërdrejta të kazinosë ose nëse ato janë thjesht karrem. 

A janë kurthe bonuset e kazinosë live në internet apo mundësi bastesh falas?

Cilat janë bonuset e kazinosë live në internet?

Me pak fjalë, bonuset e drejtpërdrejta të kazinosë janë kredite bastesh falas që kazinotë u japin lojtarëve pasi regjistrohen ose arrijnë një moment historik të veçantë. Për shembull, një kazino live mund të përputhet me depozitat e para të lojtarëve të rinj me një shumë të caktuar. Nëse jeni me fat, kazinoja mund t'ju japë një bonus pa kërkuar një depozitë minimale. 

Më poshtë janë bonuset më të zakonshme të kazinosë:

  • Asnjë bonus depozite: një paketë mirëseardhjeje për lojtarët që krijojnë me sukses një llogari kazino. 
  • Bonuset e depozitave: Kjo ofertë e mirëseardhur është për lojtarët e rinj që bëjnë një depozitë minimale. Kazinoja mund të dyfishojë ose trefishojë depozitën tuaj fillestare. 
  • Rifresko bonuset: Ky është një vazhdim për të ringarkuar bonuset. Kazinoja mund të përputhet me depozitën tuaj të dytë deri në të pestën.
  • Rrotullime falas: Këto janë rrotullime bonus që u jepen lojtarëve të rinj dhe besnikë. 
  • Kthim parash: Rimbursimet e bëra për aksionet e humbura për një kohëzgjatje specifike si fundjavat, të premtet, etj.

Nëse qëndroni nga këndvështrimi i kazinosë, bonuset janë paketa të destinuara për të tërhequr lojtarë të rinj dhe për të mbajtur ata besnikë të luajnë. Puna është se pak lojtarë do të refuzonin një shans për të kërkuar kredite bastesh falas nga kazinoja live. Ata mendojnë se këto shpërblime do t'u japin atyre një hyrje në bibliotekën e kazinosë pa rrezikuar një monedhë. Por a është e vërtetë kjo? Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë!

A ia vlejnë bonuset e kazinove të drejtpërdrejta?

Këtu është gjëja: të anashkalosh drekat falas në kazino nuk është e mençur. Lojtarët e rinj duhet të fillojnë ngadalë me bankat e tyre dhe të rrisin bastet e tyre gradualisht pasi të mësojnë litarët. Sa për lojtarët besnikë, bonuset e kazinosë në internet ofrojnë një mundësi të shkëlqyer për të kufizuar shpenzimet e parave reale. Lojtarët VIP mund të marrin gjithashtu trajtime unike si menaxherët e llogarive personale, udhëtimet për pushime dhe ftesa unike për turne.

Por, sado joshëse që vijnë, bonuset mund të jenë "karrota plastike" të varura nga kazinotë për të mashtruar lojtarët. Kjo është e vërtetë, veçanërisht nëse nuk dini si të zgjidhni me dorë bonuset më të mira të kazinosë live. Shumica e bonuseve në faqet më të mira të kazinosë live kanë kërkesa për bast. Ky është në thelb numri i herëve për të luajtur duke përdorur shpërblimin përpara se të arkëtoni ndonjë fitim. 1

Marrë këtë; një kazino live mund t'u japë lojtarëve një bonus depozite prej 1000 dollarësh me një kërkesë bastesh 30 herë. Pra, nëse një lojtar depoziton 1000$, kazinoja do t'i shpërblejë ata me një shumë të barabartë në një shumë të patërhequr. Më e mira që ata mund të marrin nga ky bonus është tërheqja e fitimeve pas përmbushjes së kërkesës për luajtje. Në këtë shembull, lojtarët e kualifikuar duhet të vënë bast 3,000 dollarë përpara se të kërkojnë një pagesë, që do të thotë se ata shpenzojnë më shumë në kazino. 

Buza e Shtëpisë 'E keqe'

A e dini pse lojëra live kazino dhe lojëra tavoline rrallë kualifikoheni për përdorim bonus? Kazinotë e dinë që shanset tuaja për të fituar një bast në këto lojëra janë pothuajse 50%. Merrni blackjack live, për shembull. Një numërues i kartave të ekspertëve mund të zvogëlojë avantazhin matematikor të shtëpisë në më pak se 0,50%. Në disa variante pokeri, si Bonusi i Dyfishtë dhe Bonusi i Dyfishtë, lojtarët e aftë mund të gëzojnë më shumë se 100% tarifa RTP nëse përdorin një strategji optimale.

Kur kërkoni bonuse në kazino në internet, është e rëndësishme të merrni parasysh avantazhin e shtëpisë. Kjo është e vërtetë me rrotullimet falas, të cilat janë bonuse ekskluzive të lojërave elektronike. Nëse një kazino ofron shpërblime rrotullimi në lojëra me norma më të larta kthimi, rritet edhe shansi juaj për të tërhequr një shumë të mirë fitimi pas përmbushjes së kërkesave për lojëra. Pra, kazinoja mund t'ju japë qindra rrotullime falas, duke ditur se nuk do të fitoni shumë në automatin jo miqësor. 

Konsiderata të tjera të bonusit të kazinosë live

Në përgjithësi është e pranueshme që kërkesat e basteve dhe avantazhi i shtëpisë janë kritike kur zgjedh një bonus. Një kërkesë më e ulët e basteve është më e lehtë për t'u përmbushur, që do të thotë se do të tërhiqni paratë tuaja shumë më shpejt. Nga ana tjetër, një skaj i shtëpisë së poshtme është i mirë për lojën tuaj të përgjithshme. 

Por një bonus i kazinosë live miqësor për lojtarët shkon përtej këtyre dy treguesve kritikë. Lexoni kushtet e bonusit dhe kuptoni periudhën e vlefshmërisë së bonusit dhe kufijtë e basteve. Këto të dyja shkojnë krah për krah, sepse ato do të ndihmojnë në përcaktimin se sa shpejt mund të përmbushni kërkesat e lojës. 

Një bonus kazino duhet të ketë një afat kohor të arsyeshëm për të përmbushur kërkesat. Nuk ka kuptim të pretendoni një çmim prej 1000 dollarësh me një kohëzgjatje 7-ditore. Sigurisht, kjo ndodh nëse nuk mund të bëni baste prej 10 dollarësh ose 20 dollarësh për rrotullim dhe të keni një bankroll të konsiderueshëm. Por mbani mend, avantazhi i shtëpisë bëhet më i pamëshirshëm me më shumë baste që bëni. 

Është gjithashtu thelbësore të krahasohen ofertat e bonuseve në treg. Megjithëse madhësia duhet të jetë pika kryesore kur zgjidhni bonuset e kazinosë, një faqe interneti mund të ketë një paketë më të madhe me kushte të qëndrueshme. Për shembull, një bonus prej 1000 dollarësh me një kërkesë 30 herë të luajtjes është gjithmonë më i mirë se një bonus 500 dollarë me të njëjtat tarifa. 

A ofrojnë bonuse kazinotë e drejtpërdrejta?

Si fillim, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë janë pjesë e shërbimit të përgjithshëm të kazinosë në internet, i cili përfshin lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe lojëra speciale. Disa faqe interneti të lojërave të fatit mund të ofrojnë edhe shërbime të basteve sportive. Me pak fjalë, të gjitha faqet e kazinove të drejtpërdrejta ofrojnë bonuse dhe promovime për lojtarët besnikë dhe të rinj. 

Por ndryshe nga lojërat e tavolinës RNG të cilat shpesh kontribuojnë në kërkesat e basteve, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë nuk e bëjnë këtë. Kjo sepse kushton një pasuri për të ngritur një studio kazino live me punonjës profesionistë, kamera të gjithanshme, tavolina dhe më shumë. Lojtarët duhet shpesh të bëjnë një bast minimal parash real për të luajtur lojëra live. Por fatmirësisht, kufijtë e basteve mund të jenë deri në 0,10 dollarë. 

Pra, pse duhet të kërkojnë bonuse lojtarët e kazinosë live? Së pari, përdorni shpërblimet për të mprehur aftësitë tuaja të lojës së tavolinës duke luajtur versionet RNG falas. Përveç kësaj, lojtarët mund të fitojnë një pagesë nga bonuset e kazinosë. Nëse kjo ndodh, tërhiqni një pjesë të saj dhe lëreni pjesën tjetër për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë nga Evolution, NetEnt, Microgaming, e kështu me radhë. Kjo është ende duke luajtur falas!

Merreni sot!

Ky tekst i detajuar duhet të largojë të gjitha frikërat dhe shqetësimet tuaja rreth bonuseve të kazinosë live. Ndërsa lojërat live shpesh nuk kualifikohen për përdorim bonus, lojtarët me fat mund të fitojnë para nga shpërblimet dhe t'i përdorin fitimet për të luajtur tituj të drejtpërdrejtë. Por mos harroni të konfirmoni kërkesën e basteve të bonusit, skajin e shtëpisë së lojës, periudhën e vlefshmërisë dhe kufijtë e basteve. Jepini bonusit një faturë të pastër shëndetësore nëse shënon të gjitha këto kuti të diskutuara në këtë shkrim.

Të rejat e fundit

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta
2023-09-28

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta

Lajme