Bonusi i kthimit të parave të kazinosë së drejtpërdrejtë – A është shumë i mirë për të qenë i vërtetë?

Bonus cashback

2022-03-02

Ethan Tremblay

Industria e kazinosë live është rritur jashtëzakonisht shumë. Ndërsa kreditë duhet t'i shkojnë përparimeve teknologjike si interneti dhe telefonat celularë, vetë kazinotë e drejtpërdrejta kanë luajtur një rol jetësor. Ata përdorin taktika mbresëlënëse marketingu për të tërhequr dhe mbajtur lojtarët. Dhe në krye të listës janë bonuset e kazinosë live. 

Bonusi i kthimit të parave të kazinosë së drejtpërdrejtë – A është shumë i mirë për të qenë i vërtetë?

Por kur flasim për bonuset e kazinosë në internet, shumica e lojtarëve kujtojnë menjëherë shpërblimet e ndeshjeve dhe rrotullimet falas. Ata harrojnë se zbritjet ose kthimi i parave janë gjithashtu të rëndësishme. Pra, çfarë është saktësisht një bonus i kthimit të parave dhe çfarë duhet të bëjnë lojtarët e kazinosë live për ta kërkuar atë? 

Çfarë është një bonus i kthimit të parave?

Çdo bastesh me përvojë sportive duhet të jetë i vetëdijshëm për termin "zbritje". Kjo është një përqindje e një basti të humbur që u kthehet lojtarëve. Në disa raste, këto mund të jenë baste falas. Një bonus zbritje në kazino funksionon në të njëjtën mënyrë. Faqja e lojërave të fatit mbron lojtarët nga humbjet duke rimbursuar një përqindje të vogël të bastit të humbur. Zakonisht kjo është 5% deri në 10%.

Për shembull, a kazino live mund të ekzekutojë një program kthimi parash ku lojtarët marrin 10% të basteve të tyre të humbura gjatë fundjavës. Tani, nëse keni humbur 100 dollarë, kjo do t'ju japë 10 dollarë në para të gatshme. Kazinoja gjithashtu mund të sigurojë një kthim parash për çdo bast të humbur, megjithëse kjo është shumë e pamundur. Pra, në përgjithësi, paratë e kthimit të parave kanë tendencë të përfitojnë më shumë nga rulat e lartë. 

Si të kualifikoheni për bonusin e zbritjes së humbjes

Nuk ka asnjë mënyrë të paracaktuar për të kërkuar bonus i kthimit të parave të kazinosë live. Zakonisht, shpërblimi është pjesë e programit të besnikërisë së kazinosë, kështu që lojtarët nuk duhet të bëjnë një ndryshim për ta kërkuar atë. Thjesht bëhu një anëtar i regjistruar i kazinosë dhe luaj rregullisht. Kazinoja përfundimisht do t'i shpërblejë përpjekjet tuaja me një bonus zbritjeje.

Megjithatë, është jetike të përcaktohet nëse faqja e lojërave të fatit ofron këtë lloj nxitjeje. Ky informacion duhet të jetë i zhveshur në seksionin FAQ ose faqen e kushteve dhe kushteve. Por nëse nuk mund ta gjeni atje, mos ngurroni të kontaktoni mbështetjen e kazinosë. Ata do t'ju shtojnë në promovim nëse plotësoni kërkesat minimale.

Kini kujdes, megjithatë

Për shkak të natyrës së këtij bonusi, mund të jetë sfiduese të gjesh një kazino që e ofron atë. Dhe nëse e bëni, shpërblimi vjen me një printim të imët. Çfarë përfshin:

Kërkesat për lojëra

Siç mund ta dini tashmë, shumica bonuset e kazinosë nuk mund të tërhiqen dhe kthimi i parave nuk bën përjashtim. Por megjithatë, ju mund të vendosni duart mbi çmimin pasi të keni përmbushur kërkesat e bastit. Merrni këtë shembull; një kazino mund të shtojë një kërkesë 10x playthrough në zbritjen prej $30. Në atë rast, lojtari në fjalë duhet të vë bast të paktën 300 dollarë (10 x 30 dollarë) për të tërhequr 30 dollarët. Zgjidhni me mençuri!

Lojëra të pranueshme

Kufizimi i lojës është një tjetër gjë e zakonshme në bonuset e kthimit të parave. Për shembull, kazinoja mund të paguajë kthim parash vetëm për humbjet e grumbulluara nga automatet Thunderkick. Është gjithashtu e mundur të gjesh lojëra tavoline si ruletë të përfshira në promovim, megjithëse lojërat elektronike marrin pjesën e luanit.

Kufiri minimal i humbjes

Bonuset e depozitave kanë një depozitë minimale për t'u kualifikuar për shpërblimin. Nga ana tjetër, bonuset e kthimit të parave kanë një humbje minimale neto, megjithëse kjo ndryshon në varësi të kazinosë. Kjo në thelb do të thotë që lojtarët duhet të humbasin një shumë të caktuar për t'u kualifikuar për fondet. Kjo mund të jetë çdo shumë që përcakton shtypja e imët. Pra, humbni më shumë për të marrë bonusin.
Datat e vlefshmërisë

Ky është një aspekt që shumica e lojtarëve e gabojnë shumicën e kohës. Ata harrojnë se bonuset skadojnë pas një periudhe të caktuar. Për shembull, një kazino mund t'ju japë pesë ditë për të përdorur bonusin e kthimit të parave. Nëse kjo periudhë kalon dhe shpërblimi nuk përdoret, kazinoja do të anulojë bonusin dhe çdo përparim. Dhe ju nuk do të dëshironit që kjo të ndodhte, apo jo?
Bonusi i kthimit të parave të drejtpërdrejta të kazinosë – A ia vlen sherri?

Sinqerisht, nuk është e mençur të mos kërkosh dreka falas në industrinë e ndërlikuar të lojërave të fatit në internet. Kthimi i parave, ashtu si bonuset e tjera të kazinosë në internet, u jep lojtarëve mundësinë e përsosur për të luajtur lojërat falas. Thjesht kërkoni shpërblimin dhe përdorni atë për të luajtur lojërat tuaja të preferuara të kazinosë live. Një tjetër gjë, shpërblimet e kthimit të parave janë relativisht të lehta për t'u kuptuar dhe pretenduar, ndryshe nga shpërblimet komplekse të depozitave.

Por lojtarët e ditur e dinë se kazinotë nuk janë organizata bamirëse. Shumica e bonuseve janë thjesht marifete marketingu për të inkurajuar lojtarët të luajnë më shumë. Kjo është arsyeja pse ato përfshijnë kushte bastesh që ndonjëherë janë joreale.
Ende nuk jeni dakord? Kazinoja e di se loja më e gjatë rezulton në më shumë humbje. Në fund të fundit, buza e shtëpisë 'e keqe' e siguron atë në planin afatgjatë. Kjo është arsyeja pse kazinotë rrallë përfshijnë lojëra tavoline me avantazhe të ulëta si blackjack dhe poker në programet e tyre të bonusit. Në vend të kësaj, ata zakonisht duan që lojtarët të rrotullojnë rrotullat ose të hedhin zare, gjë që i zvogëlon ata në spektatorë të thjeshtë. Pra, në përgjithësi, shpërblimet janë të mira, por vetëm për të zgjatur kohën tuaj të lojës.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme