Bonus të mirëpritur kryesore 2023

Kazinotë live janë një pjesë jetike e botës së lojërave të fatit dhe, nga ana tjetër, kazinove online. Shumica e kazinove online ofrojnë lojëra të drejtpërdrejta, pavarësisht se ku janë lojtarët ose zona e tyre kohore. Lojtarët janë të interesuar për lojëra që ofrojnë një përvojë më realiste si kazinotë live, pasi sjell një atmosferë që është aq e afërt me një kazino të vërtetë sa mund të ketë në një laptop ose desktop.

Lloji më i zakonshëm i bonusit që ofrojnë kazinotë live janë bonuset e mirëseardhjes. Këto bonuse janë krijuar për të tërhequr lojtarë të rinj në platformën e basteve dhe për t'i bërë ata të shpenzojnë disa nga paratë e tyre.

Bonus të mirëpritur kryesore 2023
Çfarë është një bonus i mirëseardhjes në kazino të drejtpërdrejtë?

Çfarë është një bonus i mirëseardhjes në kazino të drejtpërdrejtë?

Një bonus i mirëseardhjes i drejtpërdrejtë i kazinosë është në thelb një nxitje që u jepet lojtarëve të rinj të kazinosë live pas regjistrimit. Lojtarët pritet të depozitojnë një shumë minimale fillestare pas regjistrimit për të aktivizuar këtë bonus. Një bonus mirëseardhjeje ka për qëllim të ndihmojë lojtarët të familjarizohen me ofertat në kazino, dhe gjithashtu të përmirësojnë shanset e tyre për të fituar para të vërteta.

Bonuset e mirëseardhjes përdoren pothuajse në të gjitha kazinotë në internet. Ata nuk kanë kushte të komplikuara siç kanë shumica e bonuseve pa depozita. Bonuset e mirëseardhjes janë të dobishme për kazinotë në internet sepse ato janë më të vlefshme se opsionet e tjera. Ata funksionojnë në parimin e një lojtari që vendos para në kazino dhe merr një përqindje specifike të depozitës; zakonisht 100%.

Kur kërkoni për një kazino të re me reputacion të drejtpërdrejtë për t'u bashkuar, ia vlen të bëni disa kërkime mbi atë që ofrohet me anë të një bonusi mirëseardhjeje. Këtu kazino do t'i japë lojtarit të ri disa para shtesë për lojëra, ose rrotullime falas, ose një lloj tjetër oferte për t'u bashkuar me faqen e tyre.

Është gjithmonë mirë të kesh një pritje të ngrohtë në një vend të ri. Kazinotë e bëjnë këtë për lojtarët e tyre të rinj me një bonus mirëseardhjeje; një ofertë që i lejon ata të luajnë disa lojëra falas në seancat e para të angazhimit. Përfitimi i përllogaritur është njohja dhe mundësia për të fituar pa shpenzime.

Një ofertë e mirëseardhjes e drejtpërdrejtë e kazinosë është si një dhuratë që merrni herën e parë që 'hyni' në një kazino live. Një bonus i tillë është një mënyrë e mirë për t'u mësuar dhe ambientuar me shtëpinë e lojërave. Kjo ju lejon të njiheni me lojëra të ndryshme që ofrohen në shtëpi pa e zvogëluar portofolin tuaj.

Çfarë është një bonus i mirëseardhjes në kazino të drejtpërdrejtë?
Si të gjeni bonuse të mirëseardhjes dhe si t'i kërkoni ato

Si të gjeni bonuse të mirëseardhjes dhe si t'i kërkoni ato

Bonuset e mirëseardhjes mund të vijnë në forma dhe madhësi të ndryshme. Disa padyshim ia vlen të përdoren, ndërsa të tjerët janë mashtrues dhe të fokusuar në ndarjen e lojtarëve dhe parave të tyre.

Llojet e bonuseve të mirëseardhjes

Ekzistojnë katër lloje të bonuseve të mirëseardhjes: bonuset pa depozite, bonuset e depozitës së parë, bonuset e paketave të mirëseardhjes dhe bonuset kripto mirëseardhjeje. Këtu është një shpjegim i shkurtër i secilit prej këtyre bonuseve të mirëseardhjes.

 • Bonus pa depozite. Ky është një lloj i popullarizuar i bonusit të mirëseardhjes, veçanërisht në kohët e fundit. Asnjë depozitë nuk kërkohet për të marrë bonusin, vetëm lojtari që regjistrohet në faqen e kazinosë.
 • Bonusi i depozitës së parë. Kjo është bonusi më i popullarizuar i mirëseardhjes për kazinotë live, dhe kërkon që lojtarët të regjistrohen në faqe dhe më pas të depozitojnë një shumë të caktuar parash. Në një konfigurim tipik, faqja do të përputhet me depozitën e parë që bën lojtari.
 • Bonus i paketës së mirëseardhjes. Bonuset e depozitës së parë kanë qenë një forcë e fortë në industrinë e kazinosë live për një kohë. Kjo bëri që disa sajte të bënin një hap më tej, ku dhanë bonuse për depozitat pas depozitimit të parë dhe disa deri në depozitën e pestë.
 • Bonusi i mirëseardhjes kripto. Ky është një bonus që lojtarët marrin kur depozitojnë kripto për herët e para. Është mjaft e zakonshme që kazinotë live të ofrojnë njëkohësisht bonuse për depozitën e parë dhe bonuse të mirëseardhjes së kriptove.

Hapi 1: Zgjidhni nga lista jonë

Me gjithë këtë, lista jonë e bonuseve më të mira të mirëseardhjes në kazino ka opsione që do t'u pëlqejnë shumë llojeve të ndryshme lojtarësh, pavarësisht se për çfarë zhanri të lojërave kazino janë të interesuar. Pasi një lojtar të gjejë një bonus i përshtatshëm i kazinosë live nga lista e bonuseve më të mira të mirëseardhjes që u pëlqen atyre, këshillohet një kujdes i duhur përpara se të regjistroheni në ndonjë sajt.

Hapi 2: Lexoni Termat dhe Kushtet

Termat dhe kushtet e bonusit të mirëseardhjes janë një mënyrë e rëndësishme për të përcaktuar nëse është një vlerë e mirë apo jo. Kjo nuk është emocionuese, por është thelbësore të siguroheni që lojtarët të mos regjistrohen në një faqe që mund të përpiqet të vjedhë informacionin ose paratë e tyre.

Ka shumë gjëra për t'u kujdesur kur shikoni termat dhe kushtet e një bonusi mirëseardhjeje të drejtpërdrejtë të kazinosë në internet. Disa prej tyre përfshijnë:

 • Kërkesat e bastit
 • Kufiri i arkëtimit
 • Periudhe e vlefshme
 • Lojëra të pranueshme

Këta faktorë ndikojnë se sa e përdorshme do të jetë oferta e mirëseardhjes e kazinosë live dhe sa vlerë mund t'i japë lojtarit. Për shembull, nëse termat dhe kushtet nuk i përshtaten lojtarit, një tjetër bonus mirëseardhjeje mund të jetë një opsion më i mirë. Nga ana tjetër, nëse ata punojnë për atë që lojtari dëshiron të luajë dhe si duan ta luajnë atë, mund të jetë një opsion i mirë.

Hapi 3: Regjistrohuni për një llogari dhe identifikohuni

Pasi të zgjidhet bonusi i mirëseardhjes, hapi tjetër i procesit është i thjeshtë: lojtari regjistron informacionin e tij në kazino duke klikuar butonin "Regjistrohu" ose "Regjistrohu". Pasi të jenë dhënë të gjitha të dhënat e lojtarit, llogaria do të konfigurohet.

Hapi 4: Bëni një depozitë

Nëse bonusi i mirëseardhjes kërkon një depozitimi fillestar, lojtari mund të bëjë depozitimin e tij të parë kur llogaria e tij të konfigurohet. Shuma e parave të depozituara duhet të jetë më shumë se depozitimi minimal i specifikuar në termat dhe kushtet.

Hapi 5: Merrni bonusin

Pasi të miratohet depozita, lojtari do të marrë bonusin e mirëseardhjes. Bonuset e mirëseardhjes në përgjithësi i shtohen bilancit të bonusit.

Si të gjeni bonuse të mirëseardhjes dhe si t'i kërkoni ato
Kushtet dhe kushtet e bonuseve të mirëseardhjes

Kushtet dhe kushtet e bonuseve të mirëseardhjes

Termat dhe kushtet duhet të merren parasysh gjithmonë kur regjistroheni për bonuse të mirëseardhjes. Të gjithë lojtarët duhet të krahasojnë disa kategori kryesore kur të vendosin se për cilin bonus mirëseardhjeje do të regjistroheni.

Depozita minimale

Shumica e bonuseve të mirëseardhjes (përveç bonuseve pa depozite) kërkojnë një depozitë fillestare në kazino live për të aktivizuar ofertën. Këtu lojtarët duhet të depozitojnë një shumë të caktuar parash (ose më shumë) dhe pasi të përfundojë depozitimi, ata marrin bonusin e tyre të mirëseardhjes. Nëse bëhet një depozitë që nuk plotëson kërkesat minimale, atëherë bonuset e mirëseardhjes së lojtarit nuk merren.

Për shembull, nëse një kazino e drejtpërdrejtë deklaron se do të përputhet me çdo depozitë të parë prej 10 dollarësh ose më shumë, çdo depozitë nën 10 dollarë nuk do të shkaktojë bonusin e mirëseardhjes.

Kufiri i tërheqjes

Kufiri i tërheqjes së kazinove të drejtpërdrejta mund të ndryshojë shumë nga një faqe në tjetrën. Ky është një tjetër faktor i rëndësishëm për të cilin lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm, pasi mund të ndikojë në aftësinë e tyre tërheq fonde më vonë, nëse dëshirojnë. Çdo shumë parash që tejkalon kufirin e tërheqjes konfiskohet nga lojtari, kështu që kazinotë live përdorin kufijtë e tërheqjes për të kontrolluar sasinë e parave që një lojtar mund të fitojë nga bonusi i mirëseardhjes.

Për shembull, një lojtar mori një ndeshje 100% në depozitën e parë prej 100 dollarësh, më pas ata shkuan dhe fituan 5,000 dollarë nga ato para. Ata madje plotësuan kërkesat e basteve dhe vendosën të tërhiqnin fitimet e tyre. Megjithatë, meqenëse kufiri i tërheqjes së kazinosë live është 3,000 dollarë, ata do të duhet të humbasin 2,000 dollarë nga paratë e tyre. Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme të lexoni termat dhe kushtet.

Kërkesa e bastit të bonusit të mirëseardhjes

Një kërkesë bastesh për bonuset e mirëseardhjes është shuma e basteve që lojtari duhet të bëjë përpara se të marrë në konsideratë tërheqjen e fondeve të tyre. Zakonisht shfaqet si një shumëfish i bonusit të mirëseardhjes - për shembull, x30 herë bonusi i mirëseardhjes.

Një bast është thjesht një bast në një lojë kazino. Kur lojtarët kërkojnë një bonus mirëseardhjeje, ata nuk marrin para aktuale, por ato që njihen si para bonus. Këto para bonus nuk mund të tërhiqen. Në vend të kësaj, lojtari duhet të plotësojë të gjitha kërkesat e basteve, duke i konvertuar në mënyrë efektive paratë e bonusit në para aktuale, përpara se të marrin në konsideratë tërheqjen e fondeve. Nëse kërkesat e bastit nuk plotësohen, paratë e bonusit konfiskohen dhe nuk mund të tërhiqen kurrë.

Për shembull, nëse një lojtar ka marrë 25 dollarë si bonus mirëseardhjeje dhe kërkesa e bastit është x30 siç specifikohet më sipër, lojtari duhet të vë bast 750 dollarë nga paratë e tij për të tërhequr bonusin prej 20 dollarësh.

Kufizimet e lojës

Ka shumë kufizime që kazinotë e drejtpërdrejta mund të zbatojnë për të kontrolluar se çfarë lojëra të drejtpërdrejta mund të luhet me para bonus. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për bonuset e mirëseardhjes falas, dhe kazinotë live zakonisht kanë një listë lojërash që mund të luhen me fondet. Për shembull, një lojtar merr rrotullime falas kur regjistrohet për të luajtur një lojë të veçantë kazino. Megjithatë, bonusi falas mund të përdoret vetëm me atë lojë specifike dhe jo me të tjerat.

Kufijtë kohorë për bonus

Bonuset e mirëseardhjes vijnë gjithashtu me një periudhë vlefshmërie ose afat kohor. Kjo përfaqëson një sasi kohe që mund të kalojë përpara se një lojtar të mund të kërkojë një bonus - për shembull, duke kërkuar një bonus mirëseardhjeje të drejtpërdrejtë të kazinosë brenda pesë ditëve nga regjistrimi. Një lloj tjetër afati kohor kontrollon sasinë e kohës që një lojtar ka për të plotësuar kërkesat e basteve. Shumica e kërkesave të basteve duhet të plotësohen brenda 7 deri në 30 ditë.

Kushtet dhe kushtet e bonuseve të mirëseardhjes
Bonuset e mirëseardhjes për lojtarët e kazinosë live

Bonuset e mirëseardhjes për lojtarët e kazinosë live

Ka shumë gjëra për të bërë dhe që nuk duhet kur bëhet fjalë për lojtarët që pretendojnë bonuset kryesore të kazinosë.

Dos për lojtarët e kazinove të drejtpërdrejta

 • Lojtarët duhet të konsultohen me termat dhe kushtet përpara se të regjistrohen për t'u siguruar që bonusi i mirëseardhjes u përshtatet atyre dhe mënyrës se si luajnë
 • Kontrolloni licencat dhe reputacionin e faqes
 • Verifikoni që kazinoja specifike live pranon lojtarë nga vendi i tyre
 • Përfundoni çdo kontroll "Njihni klientin tuaj" (KYC) sa më shpejt që të jetë e mundur

Mos për lojtarët e kazinove të drejtpërdrejta

 • Mos jepni informacion të rremë kur ata regjistrohen në një faqe kazinoje të drejtpërdrejtë
 • Mos u regjistroni në një kazino live nëse jeni nën moshën ligjore për lojëra të fatit
 • Mos krijoni më shumë se një llogari për të provuar të merrni më shumë se një bonus mirëseardhjeje

Një bonus i mirëseardhjes i drejtpërdrejtë i kazinosë mund të klasifikohet si një dhuratë që lojtarët marrin për t'u regjistruar në një kazino të drejtpërdrejtë dhe për të depozituar para. Ato mund të jenë një mënyrë e shkëlqyer për t'u mësuar me një faqe të caktuar bastesh dhe për të mësuar se si funksionon. Lojtarët në përgjithësi përdorin bonuse të mirëseardhjes për para shtesë të basteve dhe argumente specifike që mund të përdoren për të luajtur lojëra. Ata mund të ofrojnë vlerë të mirë dhe t'ia vlejnë lojtarëve nëse janë të vëmendshëm ndaj termave dhe kushteve, janë të fokusuar të mësohen me kazinonë live dhe nuk planifikojnë të bëjnë shumë para me ta.

Bonuset e mirëseardhjes në kazino të drejtpërdrejta rrisin mundësinë e lojtarit për të fituar duke i ofruar më shumë para dhe duke u kthyer për të luajtur një lojë. Prandaj, ato ofrojnë vlerë të mirë për këdo që është i interesuar të mësojë se si funksionon një faqe e re e kazinosë live. Bonuset e mirëseardhjes gjithashtu përmbajnë pak ose aspak rrezik, duke i bërë ato tërheqëse për sjelljen e lojtarëve në një platformë të re bastesh.

Image

Bonuset e mirëseardhjes për lojtarët e kazinosë live

Lajmi i fundit

Bonuset e mirëseardhjes: Fillimi i udhëtimit të drejtpërdrejtë në kazino
2021-08-05

Bonuset e mirëseardhjes: Fillimi i udhëtimit të drejtpërdrejtë në kazino

Kazinotë live online po bëhen gjithnjë e më të njohura ndërsa ditët kalojnë për shkak të tyre duke ofruar një përvojë pa sherr. Lojtari mund të ulet në shtëpinë e tij, të pushojë dhe të luajë lojën e tij të preferuar të bingos në internet në këto kazino. Por për lojtarët e rinj që po fillojnë këtë udhëtim, kazinotë në internet mund të jenë të frikshme.

Gjithçka që duhet të dini për bonuset e mirëseardhjes
2021-01-27

Gjithçka që duhet të dini për bonuset e mirëseardhjes

Në ditët e sotme, çdo kazino online ofron diçka të ndryshme dhe ndonjëherë mund të jetë e vështirë të dini se si funksionon gjithçka dhe gjithashtu të dini se cila kazino është më e mira për ju. Pra, më e mira që mund të bëni është të shikoni se si funksionojnë në përgjithësi, pasi kjo do ta bëjë më të lehtë për të kuptuar se çfarë a bonus në fakt mund t'ju ofrojë.

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

Çfarë është një bonus i mirëseardhjes në kazino?

Siç sugjeron emri, një bonus i mirëseardhjes në kazino është një ofertë që shpërblen lojtarët e rinj kur regjistrohen në një kazino. Ka edhe bonuse mirëseardhjeje pa depozitë dhe bonuse mirëseardhjeje.

Si mund të kërkoj një bonus mirëseardhjeje?

Të pretendosh një bonus të mirë është e lehtë! Zakonisht një kazino jep një opsion të thjeshtë për të shtypur një buton që thotë diçka si 'kërkoni bonusin tuaj'. Pasi të kërkoni bonusin, bonusi akreditohet në llogarinë tuaj.

A ofrojnë të gjitha kazinotë bonuse të mirëseardhjes?

Jo, jo të gjitha kazinotë ofrojnë bonuse të mirëseardhjes. Megjithëse, ata ndoshta kanë një lloj bonusi tjetër për lojtarin.

Çfarë e bën një paketë të shkëlqyer mirëseardhjeje?

Bonusi më i mirë i mirëseardhjes vjen me ndeshjen më të lartë për sa i përket përqindjes së bashku me rrotullimet falas. Për më tepër, duhet të ketë kërkesa të ulëta për baste.

A mund të krijojnë lojtarët një llogari tjetër për të kërkuar bonusin e mirëseardhjes për herë të dytë?

Jo. Edhe pse lojtarët mund të krijojnë me sukses një llogari të dytë dhe të kërkojnë bonusin e mirëseardhjes, operatorët e kazinosë e ndalojnë rreptësisht atë. Si rezultat, lojtarët rrezikojnë të humbasin të gjitha llogaritë e tyre dhe madje edhe paratë e tyre nëse zbulohen se janë shumë-kontabiliteti.

A janë këto kazino bonus të mirëseardhur miqësore për celularin?

Po. Bonuset e mirëseardhjes janë miqësore për celularët. Ato mund të pretendohen në pajisjet mobile përveç desktopëve. Është interesante se ka bonuse specifike të kazinosë live për përdoruesit e celularëve.

A është e ligjshme të luash në kazinotë online me bonuse mirëseardhjeje?

Po. Nuk ka shkelje të ligjit duke luajtur në kazino live dhe duke përdorur bonuse të mirëseardhjes për sa kohë që bixhozi është i ligjshëm.

Cila kazino live ka bonusin më të mirë të mirëseardhjes?

Është e vështirë të theksosh një kazino të veçantë këtu pasi këto bonuse janë sezonale dhe kushtet ndryshojnë me kalimin e kohës. Lojtarët duhet të krehin qindra faqet e promovimit të kazinosë live për të gjetur bonuset më të fundit. Për fat të mirë, ne kemi bërë ngritjen e rëndë duke përditësuar këtë listë të bonuseve më të mira të mirëseardhjes të kazinosë live për të kërkuar.

Kur akreditohet bonusi im i mirëseardhjes?

Shumica e kazinove ofrojnë bonuse mirëseardhjeje menjëherë pas regjistrimit; megjithatë, do të lëshohet vetëm pasi të keni financuar llogarinë tuaj, ose duke luajtur lojën tuaj të parë. Një bonus monetar i mirëseardhjes mund të jetë në formën e përputhjes me depozitën tuaj të parë, ose një përqindje të caktuar të depozitës suaj të parë, le të themi 25% ose 50%.