Bonuset

June 10, 2022

Bonuset më të mira në kazinotë e drejtpërdrejta 2022

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Të luash në një kazino live ka shumë përparësi. Përveç shijimit të një ndjesie realiste të ngjashme me kazinotë me bazë tokësore, kazinotë live ofrojnë gjithashtu shpërblime bujare të mirëseardhjes dhe besnikërisë. Këto kazino u ofrojnë lojtarëve një shans për të luajtur falas duke përdorur bonuse si bonuse pa depozitë, bonuse depozite, kthim parash, etj. Pra, pavarësisht nëse jeni i ri apo besnik i kazinosë, më poshtë janë bonuset më të mira në kazinotë live për t'u shfrytëzuar këtë vit .

Bonuset më të mira në kazinotë e drejtpërdrejta 2022

Çfarë është një bonus i kazinosë live dhe si funksionon?

Bonuset e kazinosë live janë shpërblime të përshtatura për lojtarët që duan të luajnë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Thjesht thuaj, ato janë shpërblime të kazinosë që u jepen lojtarëve të rinj dhe besnikë në kazino. Shpesh, kazinoja mund të kërkojë që lojtarët të plotësojnë një kriter të veçantë për të kërkuar çmimin. 

Për shembull, mund t'ju duhet të luani për një kohëzgjatje të caktuar ose të krijoni një llogari dhe të depozitoni një shumë minimale. Përveç kësaj, një kazino ndonjëherë mund të rimbursojë totalin e basteve të humbura gjatë një periudhe të caktuar. Lexoni për të mësuar më shumë. 

Bonuset më të mira të kazinosë për të kërkuar

Më poshtë është një pasqyrë e bonuset kryesore në kazinotë live online:

Bonuset e depozitave

Ndonjëherë i quajtur "përputhja e depozitave", një bonus depozite është më i zakonshmi bonus live kazino. Siç sugjeron emri i tij, ky bonus aktivizohet sapo një lojtar të bëjë depozitën minimale siç përcaktohet në kushtet e bonusit. Kryesisht, ky shpërblim është pjesë e paketës së mirëseardhjes, megjithëse është gjithashtu e zakonshme ta gjesh atë në sistemin e bonusit promocional.

Për shembull, një kazino live mund t'u ofrojë lojtarëve të rinj një bonus depozite 100% deri në 100 dollarë. Kjo do të thotë që ju mund të depozitoni një maksimum prej 100 dollarësh dhe të merrni një ndeshje prej 100 dollarësh. Në këmbim, ju do të filloni aventurën tuaj të drejtpërdrejtë të kazinosë me një bonus 200 dollarë (100 dollarë depozitë + 100 dollarë para bonus). Nuk mund të jetë më mirë, apo jo?

Pa bonus depozite

Edhe pse bonusi i depozitës është bonusi më i popullarizuar i kazinosë, nuk është domosdoshmërisht më i miri. Disa kazino të drejtpërdrejta, veçanërisht ato të reja, u ofrojnë lojtarëve bonuse pa depozite. Ky lloj bonusi është relativisht i kundërt i bonuseve të depozitave. Në bonuset e kazinosë pa depozitë, lojtarët nuk duhet të bëjnë një depozitë minimale për të kërkuar shpërblimin. Në vend të kësaj, krijoni një llogari të lojërave të fatit dhe aktivizoni bonusin. 

Por kazinotë live nuk janë aq bujare. Zakonisht, bonusi i kazinosë pa depozite është shumë më i vogël se bonusi i depozitave. Kjo mund të jetë nga 5 deri në 20 dollarë. Disa kazino madje preferojnë të ofrojnë rrotullime ekskluzive falas. Pra, në përgjithësi, gjetja e një kazinoje live bonus pa depozita mund të marrë pak kohë. 

Rifresko bonus

Siç u tha më parë, bonusi i depozitës mund të jetë pjesë e paketës promocionale për lojtarët e vazhdueshëm. Tani kjo është bonus ringarkimi. Këtu, depozitat tuaja të mëvonshme do të përputhen deri në një përqindje të caktuar. Por ndryshe nga bonusi i depozitave, norma është zakonisht më e ulët. Gjithashtu, bonusi i rimbushjes mund të kërkohet në baza mujore ose javore. 

Një shembull i mirë është Kazino Joo, e cila u ofron lojtarëve besnikë një bonus ringarkimi prej 40% deri në 100 € çdo të hënë. Për ta zbërthyer atë, depozitimi i 100 € u jep lojtarëve një maksimum prej 40 €. Kështu që do të vazhdoni të luani në kazino live me një buxhet prej 140 €.

Bonusi i kthimit të parave

Bonusi i kthimit të parave është një tjetër shpërblim emocionues i kazinosë live. Është një program i përhapur besnikërie që synon të gjitha llojet e lojtarëve. Në këtë skemë bonus të kazinosë, lojtarët marrin një rimbursim për të mbuluar të gjitha bastet e tyre të humbura gjatë një periudhe të caktuar. Kjo mund të jetë gjatë fundjavave, të mërkurave, në fund të muajit, etj.

Në mënyrë tipike, bonusi i kthimit të parave jepet në përqindje të përputhur. Kjo është diçka midis 10% deri në 30% të humbjeve tuaja deri në një shumë specifike. Për shembull, një kazino live mund t'ju japë 10% kthim parash deri në 100 dollarë në fundjavë. Pra, duke supozuar se keni humbur 80 dollarë gjatë një fundjave të ngarkuar, bonusi juaj i kthimit të parave do të jetë 8 dollarë. Edhe pse e vogël, kjo shumë është mjaft e mirë për të fituar disa duar blackjack. 

Programet VIP

A po depozitoni vazhdimisht shuma masive dhe po vini bast limitin maksimal të basteve? Pastaj është koha për të kontaktuar mbështetjen e kazinosë live për konsideratë VIP. A Skema VIP e kazinosë është një program besnikërie që synon rrotullat e lartë në kazinotë më të mira live. Zakonisht, statusi VIP fitohet duke bërë depozita të mëdha për të marrë pikë besnikërie. Dhe sa më shumë pikë VIP të grumbulloni, aq më lart ngjitni shkallët.

Lojtarët premium VIP gëzojnë shumë përfitime sesa lojtarët e zakonshëm të kazinosë live. Zakonisht, këta lojtarë gëzojnë tërheqje më të shpejta dhe kufij më të lartë transaksionesh. Gjithashtu, disa kazino caktojnë një menaxher llogarie personale për lojtarët VIP. Këta zyrtarë mund të ndihmojnë me menaxhimin e bankrollit, transaksionet e vonuara, ftesat e turneut, etj.

konkluzioni

Bonuset e kazinove të drejtpërdrejta u japin lojtarëve një shans për të luajtur me para falas dhe për të mbrojtur paratë e tyre. Këto shpërblime janë të dobishme për lojtarët e rinj që kërkojnë të vendosen në kazino. Por nëse jeni lojtar i ri apo besnik, lexoni me kujdes kushtet e bonusit përpara se ta aktivizoni. Paç fat!

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme