Bonusi me depozitë kryesore 2024

Bonuset e depozitave janë të zakonshme në mesin e Kazinove Live. Kazinotë i përdorin këto promovime për të joshur dhe mbajtur lojtarët, ndërsa lojtarët mund të luajnë lojëra kazino pa rrezikuar shumë. Por Live CasinoRank e di se këto bonuse mund të jenë të ndërlikuara për t'u kuptuar për fillestarët. Përveç renditjes së kazinove më të mira të drejtpërdrejta, ky udhëzues diskuton gjithashtu gjithçka që lojtarët duhet të dinë për bonuset më të mira të depozitave.

Bonusi me depozitë kryesore 2024
Isabelle Lacroix
ExpertIsabelle LacroixExpert
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Cilat janë bonuset e depozitave të kazinove të drejtpërdrejta?

Cilat janë bonuset e depozitave të kazinove të drejtpërdrejta?

Siç lë të kuptohet emri, një bonus depozite live kazino është një ofertë promovuese për të inkurajuar lojtarët e rinj të regjistrohen dhe të depozitojnë para. Këto shpërblime zakonisht dyfishojnë shumën fillestare të depozitës në para të patërhequra. Kazinoja më e mirë e bonusit të depozitave madje mund të trefishojë shumën e bonusit.

A Bonusi i depozitës së ndeshjes është më i zakonshmi bonus depozitimi i drejtpërdrejtë i kazinosë për lojtarët e rinj. Duke përdorur një përqindje, kazinoja thjesht do të dyfishojë ose trefishojë depozitën e parave reale. Të tjera bonuset më të mira të kazinosë live përfshijnë rrotullime falas, ringarkoni bonuse dhe kthim parash.

Cilat janë bonuset e depozitave të kazinove të drejtpërdrejta?
Bonuset më të mira të kazinosë live

Bonuset më të mira të kazinosë live

Ofertat e bonusit të kazinosë mund të vijnë si bonuse të mirëseardhjes ose programet e besnikërisë. Promovimet e mirëseardhjes janë të përshtatura për të nënshkruar të rinj, ndërsa programet e besnikërisë janë bonuse për lojtarët ekzistues. Më poshtë janë llojet e ndryshme të bonuseve të depozitave për lojtarët e rinj dhe besnikë:

Bonusi i ndeshjes së depozitave

Ky është bonusi më i zakonshëm i mirëseardhjes në faqet e drejtpërdrejta të kazinosë. Me këtë bonus, kazinoja live do të përputhet me depozitën fillestare të lojtarit me një përqindje specifike. Kazinoja e drejtpërdrejtë do të specifikojë gjithashtu shumën maksimale të bonusit.

Për shembull, një kazino live mund të mirëpresë lojtarë të rinj me një bonus ndeshjeje depozite 100% deri në 200 dollarë. Tani supozoni se një lojtar bën një depozitë prej 20 dollarësh. Kazinoja e drejtpërdrejtë do të përputhet me atë depozitë me 20 dollarë në para të bonusit që nuk mund të tërhiqen, duke i dhënë lojtarit një bankroll total prej 40 dollarësh. Mos harroni, shuma maksimale është 200 dollarë, edhe nëse lojtari depoziton më shumë.

Bonusi i ringarkimit

Bonuset e ringarkimit janë gjithashtu gjerësisht të disponueshme, si bonuset e depozitave. Këto bonuse shpesh lidhen me bonusin e depozitave të ndeshjes, që do të thotë se strukturat e tyre janë identike. Motivimi kryesor pas bonuseve të ringarkimit është inkurajimi i lojtarëve të rinj që të depozitojnë dhe të luajnë duke përdorur para të vërteta. Lojtarët ekzistues mund të kërkojnë gjithashtu një bonus ringarkimi.

Por ndryshe nga bonuset e depozitave të cilat shpesh kanë më shumë se 100%, përqindja përputhet bonuse të ringarkimit të drejtpërdrejtë të kazinosë shpesh është më e ulët. Në shumicën e rasteve, një bonus ringarkimi i drejtpërdrejtë i kazinosë për lojtarët e rinj do të kishte një normë ndeshjeje prej 50%. Por vini re se përqindja mund të jetë shumë më e ulët për klientët besnikë.

Bonusi i rrotullimeve falas

A bonusi i rrotullimeve falas është një shpërblim i drejtpërdrejtë i kazinosë për lojtarë besnikë dhe të rinj. Kazinoja mund t'i shpërblejë lojtarët me një numër të caktuar rrotullimesh në një automat të caktuar, shpesh ato që kazinoja dëshiron t'u prezantojë lojtarëve. Bonuset e rrotullimit falas mund të vijnë si një bonus depozite i pavarur ose pjesë e promovimit të bonusit të depozitës së ndeshjes.

Gjëja e mirë për bonuset e rrotullimit falas është se ato janë të lehta për t'u kërkuar dhe tërhequr. Kazinoja do të specifikonte makinën në të cilën për të luajtur lojëra, dhe lojtarët mund të marrin një pagesë pasi të pastrojnë termat dhe kushtet. Kjo do të thotë që lojtarët duhet të jenë të kujdesshëm me veçoritë e sloteve si Kthimi te lojtari (RTP) dhe paqëndrueshmëria kur pretendojnë rrotullime falas.

Bonusi i kthimit të parave

Kazinotë e drejtpërdrejta kuptojnë se humbjet mund të ulin moralin e shumicës së lojtarëve. Pra, këto kazino mund të ofrojnë shpërblimet e bonusit të kthimit të parave për të mbrojtur lojtarët nga humbjet zemërthyese. Është thjesht një rimbursim i humbjeve të lojtarit gjatë një periudhe të caktuar. Ashtu si bonuset e depozitave të ndeshjeve, bonuset e kthimit të parave janë në përqindje.

Për shembull, një kazino live mund të ekzekutojë një program kthimi parash të hënën prej 10% deri në 50 dollarë. Kjo do të thotë që lojtarët do të marrin një rimbursim prej 10% deri në 50 dollarë për të gjitha humbjet e tyre të së hënës. Edhe pse e vogël, është e mjaftueshme për t'i lejuar lojtarët të fitojnë një pagesë në lojërat e tyre të preferuara të kazinosë.

Kredite bastesh pa rrezik

Këto bonuse të drejtpërdrejta të kazinosë janë të përhapura në tregun e rregulluar të iGaming në SHBA. Me një kredit bast pa rrezik, lojtarët duhet vetëm të vendosin bastin e tyre të parë me para të vërteta dhe të kërkojnë shpërblimin nëse basti humbet. Por nëse basti fiton, ata marrin pagesat e tyre si zakonisht.

Ja se si funksionon një kredi kazino pa rrezik; një kazino live mund të ofrojë një bast pa rrezik deri në 100 dollarë për lojtarët e rinj. Një lojtar më pas do të vendosë një bast prej 20 dollarësh në një lojë kazino live. Lojtari merr 20 $ në fonde bonus nëse është një humbje. Por nëse basti i tyre i parë fiton, ata nuk marrin asgjë.

Bonusi me rul të lartë

Ky është një term i përgjithshëm që përdoret për t'iu referuar bonuseve live të kazinosë për lojtarët që bastojnë shuma të mëdha. Me fjalë të tjera, një bonus i lartë rul ndihmon kazinonë live të tërheqë dhe të mbajë lojtarë me shpenzime të larta. Këto përfitime të kazinosë përgjithësisht ofrojnë paketa më bujare sesa bonuset standarde.

Një bonus i lartë rul mund të marrë shumë forma. Kazinoja live mund ta ofrojë këtë bonus si rrotullime falas, kthim parash ose një bonus depozite ndeshjeje. Për shembull, a paketë bonusi me rul të lartë mund të ofrojë një bonus depozite ndeshjeje prej 300% deri në 5000 dollarë. Kazinoja e drejtpërdrejtë më pas mund të vendosë depozitën kualifikuese si 500 dollarë.

Bonuset më të mira të kazinosë live
Si të kërkoni një bonus depozite të drejtpërdrejtë në kazino

Si të kërkoni një bonus depozite të drejtpërdrejtë në kazino

Procesi për të kërkuar një bonus depozite të drejtpërdrejtë të kazinosë mund të ndryshojë midis kazinove. Por më poshtë janë hapat e përgjithshëm të zbatueshëm në shumicën e faqeve të lojërave të fatit:

Hapi 1. Krijo një llogari të drejtpërdrejtë kazino

Përpara se të kërkojnë bonusin e depozitës, lojtarët duhet të krijojnë një llogari në kazinotë më të mira live. Lojtarëve u kërkohet shpesh të plotësojnë formularin e regjistrimit me informacione si emri, numri i telefonit, emaili, vendbanimi dhe më shumë.

Hapi 2. Bëni një depozitë minimale

Pas krijimit të llogarisë, hapni arkën dhe bëni një depozitë minimale kualifikuese. Lojtarët gjithashtu mund të kenë nevojë të fusin një kod bonus për të kërkuar bonusin pas depozitimit. Për më tepër, konfirmoni nëse metodat popullore të pagesës kanë të drejtë për bonusin e depozitës. Disa kazino nuk shpërblejnë depozitat e portofolit elektronik për herë të parë.

Hapi 3. Pranoni bonusin dhe luani

Bonusi i depozitës së drejtpërdrejtë të kazinosë do të pasqyrohet në bilancin e llogarisë së lojrave nëse depozita është e suksesshme. Tani hapni bibliotekën e lojërave të kazinosë live dhe luani.

Si të kërkoni një bonus depozite të drejtpërdrejtë në kazino
Kërkesat e basteve të bonusit të kazinosë live

Kërkesat e basteve të bonusit të kazinosë live

Disa lojtarë shpesh anashkalojnë një bonus depozite të kazinosë sepse mendojnë se këto bonuse nuk janë të tërheqshme. Ndërsa kjo është pjesërisht e vërtetë, lojtarët mund të arkëtojnë çdo fitim nga bonusi i depozitës pasi plotësojnë kërkesat e bastit. Ky është numri i herëve që klientët live të kazinosë duhet të luajnë duke përdorur një shumë të barabartë me paratë e bonusit përpara se të arkëtojnë fitimet e tyre.

Për shembull, një kazino live mund të mirëpresë klientët e rinj me një bonus depozite prej 200 dollarësh. Më pas, kazinoja e drejtpërdrejtë specifikon se lojtarët duhet të plotësojnë një kërkesë bastesh 20x përpara se të tërheqin ndonjë fitim. Kjo do të thotë që lojtarët duhet të vënë bast 4000 dollarë (20 x 200 dollarë) përpara se të arkëtojnë fitimet nga bonusi. Përfundimi është se bonusi më i mirë i kazinosë live ka një kontribut më të ulët të basteve të bonusit.

Kërkesat e basteve të bonusit të kazinosë live
Kushtet e Bonusit të Kazinosë Live

Kushtet e Bonusit të Kazinosë Live

Kërkesa e bastit të bonusit nuk është e vetmja gjë që duhet kërkuar në termat dhe kushtet e bonusit. Shumica e printimeve gjobë bonus kanë kushte të tjera që lojtarët duhet të plotësojnë përpara se të tërheqin ndonjë fitim. Vini re se bonusi i depozitave në kazino live do të skualifikojë automatikisht lojtarët që nuk arrijnë të përmbushin kërkesat.

Këtu janë kushtet shtesë të bonusit për t'u marrë parasysh:

  • Shuma minimale e depozitës: Ky kusht bonus është relativisht i vetëshpjegueshëm. Patronët e kazinosë live duhet të depozitojnë një shumë kualifikuese për të kërkuar shpërblimin. Nëse depozita minimale kualifikuese është 30 dollarë dhe lojtarët bëjnë një depozitë prej 25 dollarësh, ata nuk do të marrin një shpërblim.
  • Periudhe e vlefshme: Printimi i bonusit do të specifikojë gjithashtu datat e skadimit të bonusit. Për shembull, lojtarët mund të kenë 14 ditë për të kërkuar bonusin dhe 30 ditë të tjera për të përmbushur kërkesat e bastit.
  • Specifikimi i lojës: Bonuset kryesore të depozitave të drejtpërdrejta të kazinosë specifikojnë gjithashtu kontributet e lojës. Një bonus depozite mund të ketë një kontribut 70% në ruletë, me lojërat e tjera live që kontribuojnë pjesën tjetër. Disa kazino madje mund të specifikojnë titullin e lojës, veçanërisht me rrotullime falas.
  • Fitimet maksimale: Kazinotë e drejtpërdrejta shpesh mbulojnë shumën më të madhe që lojtarët mund të fitojnë nga bonusi i depozitave. Pra, nëse shuma maksimale është 1000$ dhe lojtari fiton 10000$ duke luajtur Lightning Roulette nga Evolution, pagesa maksimale është vetëm 1000$.
  • Kufijtë e basteve: Lojtarët mund të dëshirojnë gjithashtu të kontrollojnë nëse kazinoja ka treguar një kufi bastesh në bonus. Disa kazino të drejtpërdrejta do të anulojnë menjëherë përparimin e bonusit të lojtarit nëse ata vënë bast më shumë se shuma e specifikuar.
Kushtet e Bonusit të Kazinosë Live
About the author
Isabelle Lacroix
Isabelle Lacroix

Nga zemra e gjallë e Quebec, Isabelle Lacroix qëndron si fener për të gjitha gjërat që lidhen me lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Me një përzierje elegance dhe njohurish të mprehta të lojës, ajo është zëri i besuar për lojtarët që kërkojnë përvojën autentike të kazinosë nga ekranet e tyre.

Send email
More posts by Isabelle Lacroix

Të rejat e fundit

Shijoni bonuset e depozitave me ofertën Zen Weekend në Banzai Slots
2023-08-29

Shijoni bonuset e depozitave me ofertën Zen Weekend në Banzai Slots

Banzai Slots është një kazino e drejtpërdrejtë që pranon lojtarë që nga viti 2019. Në këtë faqe kazino, lojtarët mund të përfitojnë nga disa promovime për të mbrojtur listën e tyre financiare dhe për të fituar një pagesë në një ditë me fat. Pra, në rishikimin e bonusit të LiveCasinoRank të kësaj jave, do të zbuloni më shumë rreth ofertës Zen Weekend dhe pse është një nga promovimet më të mira të besnikërisë së kazinosë.

Kazino Azur befason lojtarët me 50% bonus të rifreskimit dy herë në muaj
2023-08-22

Kazino Azur befason lojtarët me 50% bonus të rifreskimit dy herë në muaj

Në pronësi të Mountberg Limited dhe e lançuar në 2017, Azur Casino është një kazino live me vlerësimin më të lartë. Ai strehon qindra lojëra emocionuese me tregtarë të drejtpërdrejtë nga Evolution Gaming, BetGames dhe Pragmatic Play. Kazinoja ofron gjithashtu disa bonuse, me këtë rishikim që eksploron promovimin e Bonusit Mujor për lëvdata të veçanta. Pra, për çfarë është ky bonus besnikërie?

Luaj Lojërat e Kazinosë Live të Evolution në NetBet dhe fito kredite pa bast
2023-08-01

Luaj Lojërat e Kazinosë Live të Evolution në NetBet dhe fito kredite pa bast

NetBet është një kazino live dhe sit i basteve sportive me vlerësimin më të lartë të licencuar në Maltë. Kjo faqe interneti është e njohur për pranimin e lojtarëve nga shumë vende evropiane, duke përfshirë Rumaninë, Belgjikën dhe Holandën. Nëse i bashkoheni NetBet, do të kërkoni bonuse dhe promovime të shumta emocionuese, duke përfshirë 100 RON në lojërat Live Falas.

Kërkoni deri në 200 € Live Cashback Weekly në Slotspalace
2023-07-25

Kërkoni deri në 200 € Live Cashback Weekly në Slotspalace

Shumica e faqeve të lojërave të fatit nuk u ofrojnë lojtarëve bonuse dhe promovime të drejtpërdrejta të kazinosë. Kjo është arsyeja pse duhet të ndiqni këtë faqe për të zbuluar bonuse të reja për lojtarët e kazinosë live! Këtë javë, kërkimi ndalon në Slotspalace, ku mund të kërkoni deri në 200 € nga e hëna në të dielë pa kërkesa shtesë për zgjedhje. Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë detaje!

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është një Bonus i Depozitës së Kazinosë Live?

Një bonus depozite live në kazino është para pa pagesë që nuk mund të tërhiqet që u jepet lojtarëve pasi kanë bërë një depozitë me para reale. Ky bonus është zakonisht për lojtarët e rinj dhe besnikë.

Si funksionon një bonus i depozitave të drejtpërdrejta të kazinosë?

Bonuset e depozitave të drejtpërdrejta të kazinosë janë një përqindje e përputhur në depozitën e parave reale të lojtarit. Për shembull, një bonus depozite 100% do të thotë që lojtarët do të marrin një shumë të barabartë me depozitën fillestare.

A ka lloje të ndryshme të bonuseve të depozitave të drejtpërdrejta të kazinosë?

Po, një bonus depozite live në kazino është një term i përgjithshëm për çmimet e dhëna pasi të keni bërë një depozitë të vërtetë parash. Këto përfshijnë një bonus depozite ndeshjeje, rrotullime falas, kthim parash ose një bast pa rrezik.

A mund të kërkoj një bonus depozite të drejtpërdrejtë të kazinosë më shumë se një herë?

Asgjë nuk i ndalon lojtarët të kërkojnë një bonus për kthimin e parave pas pretendimit të një ringarkimi ose bonusi të depozitës së ndeshjes. Por mbani mend se nënshkruesit e rinj mund të mbledhin bonuse për depozitat e ndeshjeve vetëm një herë.

A ka një shumë minimale depozite për një bonus depozite të drejtpërdrejtë të kazinosë?

Po, shumica e bonuseve të depozitave të kazinosë live kanë një shumë minimale kualifikuese. Shuma specifike varet nga kazinoja dhe bonusi i ofruar. Shumat e zakonshme minimale të depozitave variojnë nga $10 në $20, por kjo mund të ndryshojë midis kazinove.

A kanë kërkesa për bast bonuset e depozitave të kazinosë live?

Pothuajse të gjitha bonuset e drejtpërdrejta të kazinosë kanë kërkesa për bast. Megjithatë, disa kazino mund të ofrojnë shpërblime pa bast, megjithëse këto janë të rralla.

A mund të tërheqin menjëherë lojtarët e kazinosë drejtpërdrejt fitimet e bonusit?

Tërheqja e fitimeve të bonusit nga një kazino live varet nga termat dhe kushtet e kazinosë. Bonuset shpesh kanë kërkesa për baste, të cilat diktojnë se sa duhet të vini bast përpara se të tërhiqni fitimet. Për të tërhequr fitimet e bonusit, duhet të plotësoni këto kërkesa dhe çdo kufizim shtesë. Gjithmonë lexoni termat dhe kushtet për të kuptuar kërkesat për çdo bonus.

A janë bonuset e depozitave të drejtpërdrejta të kazinosë vetëm për lojtarët e rinj?

Jo, kazinotë live mund të ofrojnë bonuse depozitash edhe për lojtarët besnikë. Shembuj të mirë janë bonuset e ringarkimit, kthimi i parave të gatshme dhe bonuset e larta.