Roulette Bonus kryesore 2023

Kazinotë live u ofrojnë lojtarëve të tyre një mënyrë epike për të shijuar lojërat e tyre të preferuara së bashku me tregtarët profesionistë. Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë hapin dyert e lojtarëve për seancat e lojërave zhytëse, interaktive dhe emocionuese. Aftësia për të bashkëvepruar dhe komunikuar me tregtarët dhe lojtarët e tjerë është një ndjenjë e gjallë dhe një aludim për një kazino fizike me bazë tokësore.

Përveç natyrës emocionuese të lojërave live, kazinotë në mbarë botën gjithashtu u ofrojnë lojtarëve të tyre disa përfitime për t'i bërë lojërat e tyre më emocionuese dhe për të rritur angazhimin e lojtarëve. Bonuset janë disa nga qasjet që përdorin faqet kryesore të kazinosë live për të joshur dhe mbajtur lojtarët e tyre.

Këtu keni një udhëzues gjithëpërfshirës për llojet e ndryshme të bonuseve të ruletës live, termat dhe kushtet dhe nëse ia vlen t'i merrni.

al Country FlagCheckmark

VTBET88

al Country FlagCheckmark
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • 150% bonus mirëseardhjeje
 • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • 150% bonus mirëseardhjeje
 • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!

Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. VTBET88 është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Opsione të shumta pagese
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme
 • Shumëllojshmëri lojërash
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Opsione të shumta pagese
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme
 • Shumëllojshmëri lojërash

ZotaBet është një kazino online me reputacion e kriptove, e themeluar në vitin 2022. Ajo është në pronësi dhe operohet nga Hollycorn NV, një kompani e mirënjohur e lojërave. Është një faqe simotër e kazinove Bitdreams, Neospin, StayCasino dhe Yolo. ZotaBet është i licencuar dhe i rregulluar nga Autoritetet Rregullatore të Lojërave elektronike të Curacao. Ky sajt i kazinosë mundësohet nga Softswiss dhe ka disa miratime nga forumet e lojërave. iGaming është bërë më i përhapur vitet e fundit, duke u ofruar lojtarëve lojëra të shumta kazino dhe libra ekskluzive sportive. Ndër pikat kryesore të shitjes është disponueshmëria e titujve të tregtarëve të drejtpërdrejtë, të cilët ofrojnë një përvojë realiste të lojërave të kazinosë. ZotaBet është një lojtar i ri i ekipit në tregun e iGaming, i lançuar në vitin 2022.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • SGD 28 Bonus pa depozite + 300 SGD pas regjistrimit
 • Jackpote ditore për kazino të drejtpërdrejta dhe lojëra elektronike
 • 500 SGD Bonusi javor i shpëtimit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • SGD 28 Bonus pa depozite + 300 SGD pas regjistrimit
 • Jackpote ditore për kazino të drejtpërdrejta dhe lojëra elektronike
 • 500 SGD Bonusi javor i shpëtimit

GemBet Casino është themeluar në vitin 2019. Grand Complications Limited e zotëron atë, një kompani e regjistruar dhe themeluar sipas ligjeve të Seychelles. Rockman Enterprises Limited operon sipas ligjeve të Qipros, e cila është një degë e kompanisë amë. Aktivitetet e saj të lojërave në internet janë të licencuara dhe të rregulluara nga Qeveria e Curacaos.

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. Lucky 7even Casino është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

  Bonuset kryesore të ruletës së kazinosë live

  Bonuset kryesore të ruletës së kazinosë live

  Ka disa stimuj që lojtarët e ruletit mund të gëzojnë. Këtu janë llojet e zakonshme të ofertave më të mira të bonusit të kazinosë në ruletë live.

  Bonuset e mirëseardhjes së ruletës

  Bonuset e mirëseardhjes janë shpesh paketat e para që lojtarët gëzojnë pas regjistrimit në faqen e lojrave. Qëllimi kryesor i ofrimit të një bonusi të mirëseardhjes është tërheqja e lojtarëve të rinj në kazino.

  Çdo faqe lojrash ka një ofertë specifike të mirëseardhjes për lojtarët e saj. Disa ofrojnë 50%, 100%, apo edhe 500% bonuse që përputhen. Në disa raste, kazinoja mund t'u japë lojtarëve të saj dollarë si patate të skuqura.

  Bonuset e ringarkimit të ruletës

  Ndërsa bonuset e mirëseardhjes janë oferta një herë, bonuset e ringarkimit mund të vijnë në raste të ndryshme në udhëtimin e një lojtari në një kazino. Ringarkimet janë për lojtarët ekzistues. Ato mund të marrin formën e ndeshjeve në përqindje të çdo shume që një lojtar depoziton në kazino.

  Përqindja e përputhjes së bonuseve të ringarkimit nuk është aq e lartë sa në bonuset e mirëseardhjes. Megjithatë, këto oferta janë mënyra të mjaftueshme për të ndihmuar operatorin të ndërtojë dhe të ruajë besnikërinë e lojtarëve të ruletit.

  Bonusi fiks i ruletës

  Këtu, faqet kryesore të kazinosë live ofrojnë një diferencë bonusi duke i nxitur lojtarët të bëjnë depozita. Lojtarët do të duhet të ringarkojnë bankrollat e tyre me shumën e saktë në ofertë për t'u kualifikuar dhe për të marrë një rritje në llogarinë e tyre të basteve.

  Për shembull, një kazino mund të shpallë një bonus fiks 50% për të gjitha depozitat që arrijnë ose tejkalojnë kufirin e specifikuar, të themi 100 dollarë. Në këtë rast, një lojtar që bën një depozitë prej 100 dollarësh do të përfundojë me 150 dollarë në llogarinë e tij të aksioneve. Një depozitë prej 200 dollarësh do të tërheqë 100 dollarë shtesë, etj.

  Bonuset e kthimit të parave të ruletës

  Bonuset e kthimit të parave janë disa nga ofertat më emocionuese për lojtarët e ruletit live. Në këtë rast, një lojtar merr një përqindje të humbjeve të tyre gjatë një periudhe. Për shembull, një kthim javor i parave prej 20% mund të nënkuptojë se lojtari do të marrë 20% të të gjitha humbjeve që ka bërë gjatë javës.

  Promovime të tjera

  Këto janë oferta dhe avantazhe shtesë që merr një lojtar ruleti për të luajtur në një kazino të caktuar. Për shembull, një kazino mund të fillojë një promovim dhjetë ditor me fat. Në një promovim të tillë, kazinoja mund të shpërblejë 10 dollarë falas për çdo lojtar që bashkohet me tryezën e tij të ruletës live nga ora 22:00 deri në 23:00 çdo ditë.

  Disa kazino mund të kenë gjithashtu turne dhe promovime në ditë specifike, duke tërhequr shuma të ndryshme bonusi për lojtarët kualifikues.

  Bonuset kryesore të ruletës së kazinosë live
  Si të gjeni dhe të kërkoni bonusin e ruletës së drejtpërdrejtë

  Si të gjeni dhe të kërkoni bonusin e ruletës së drejtpërdrejtë

  Bonuset e ruletës së kazinosë live janë të lehta për t'u gjetur dhe pretenduar. Hapi i parë është duke identifikuar faqet më të mira të kazinosë live me ofertën më të mirë dhe regjistrimi, veçanërisht për bonus mirëseardhjeje.

  Pas regjistrimit të një llogarie dhe hyrjes, lojtari do të marrë bonusin e duhur të mirëseardhjes në llogarinë e tij pas depozitimit të parë.

  Shumica e këtyre bonuseve të përqindjes që përputhen vijnë me kufizime. Për shembull, një kazino mund të ofrojë një ndeshje bonus 100% të kufizuar në 500 dollarë. Në këtë mënyrë, përqindja e përputhjes vetëm do të dyfishojë depozitat deri në maksimum (500 dollarë). Lojtarët që depozitojnë 501 dollarë e lart do të marrin një rritje standarde prej 500 dollarësh në llogarinë e tyre të aksioneve.

  Si të gjeni bonuset e tjera

  Ndërsa bonuset e mirëseardhjes janë të lehta për t'u gjetur, një lojtari mund të duhet të bëjë përpjekje për të gjetur tjetrin promovime dhe bonuse që ofron kazino live. Këtu janë disa mënyra për të gjetur ofertat e bonusit.

  Abonohuni në buletinin e Kazinosë Live

  Shumica e kazinove kanë buletine përmes të cilave ata ndajnë lajmet e tyre aktuale, informacionin mbi promovimet e ardhshme, turnet dhe çdo ofertë tjetër. Nëpërmjet buletinit, lojtari do të marrë email në lidhje me bonuset e ardhshme të rimbushjes, kthimin e parave ose çdo formë tjetër bonusesh që ata ofrojnë.

  Gjithashtu, kazinotë ndonjëherë ofrojnë kode bonus që lojtarët mund t'i përdorin për rrotullime falas dhe për vendosjen e çipave.

  Kontrolloni në internet

  Disa platforma ndajnë informacione rreth bonuseve dhe promovimeve të kazinosë live. Hulumtimi i informacionit më të fundit në lidhje me platformat me reputacion dhe ofertat e tyre do t'i ndihmojë lojtarët të dinë nëse ka ndonjë bonus për të përfituar përpara skadimit të tyre. Shkruani "X kodet promovuese të kazinosë" në kutinë e kërkimit dhe rezultatet do të jenë dërrmuese.

  Faqja kryesore dhe faqja Promo e Kazinosë

  Përveç email-eve, shumica e kazinove ndajnë gjithashtu informacione në lidhje me promovimet e tyre më të fundit dhe ofertat e bonusit në faqen kryesore dhe faqet promovuese. Ia vlen përpjekja që lojtarët të dalin shpesh nga llogaria e tyre dhe të kontrollojnë faqen kryesore të platformës së tyre të preferuar dhe faqen promovuese. Mund të ketë shumë për të parë dhe shijuar atje.

  Si ta pretendoni atë

  Pasi të gjejë një bonus që kënaqet, lojtari mund të zgjedhë ta kërkojë ose ta heqë atë. Këtu janë disa hapa që duhen ndjekur.

  • Për lojtarët e rinj, klikoni butonin "vizitoni kazinonë"

  • Plotësoni informacionin e nevojshëm për të regjistruar një llogari

  • Bëni depozitën e parë (çdo kazino ka kufizime për depozitat. Mund të jetë diku midis $10 dhe $100 ose më shumë)

  • Kontrolloni termat dhe kushtet dhe shikoni nëse ato janë të drejta

  • Kërkoni bonusin

   Procesi është i njëjtë për bonuset e mirëseardhjes dhe ringarkimit. Për kodet e bonusit, kazinoja do të ketë një vend të caktuar për plotësimin e kodit. Klientët thjesht futin numrat/personazhet sekrete dhe kërkojnë bonusin.

  Si të gjeni dhe të kërkoni bonusin e ruletës së drejtpërdrejtë
  Si ta ktheni bonusin në para të vërteta

  Si ta ktheni bonusin në para të vërteta

  Ruletë e drejtpërdrejtë bonuset janë krijuar rreptësisht për të rritur fuqinë e basteve të një lojtari. Kështu, mënyra e vetme për ta kthyer bonusin në para të vërteta është ta vendosni atë në një platformë ruletë live. Kjo gjithashtu do të thotë që lojtarët nuk mund të transferojnë bonusin nga një kazino në tjetrën. Ideja prapa nxitjes është të josh lojtarin që të shpenzojë më shumë kohë dhe para në faqen e kazinosë.

  Gjithashtu, kushtet janë të përfshira në ndryshimin e shumës së bonusit në para reale. Për shembull, fitimet i nënshtrohen kërkesave specifike të bastit për të përmbushur meritën e tërheqjes. Këto kërkesa ndryshojnë nga një vend në tjetrin.

  Lojtari do t'i kthejë fitimet e tij të bonusit në para të vërteta vetëm nëse i plotëson të gjitha kushtet e lojës. Prandaj, ia vlen të kaloni pak kohë duke shqyrtuar seksionin T&C.

  Si ta ktheni bonusin në para të vërteta
  Termat dhe Kushtet

  Termat dhe Kushtet

  Ka një paralajmërim për ofertat që mund t'i bëjnë ato të vështira për të marrë para. Edhe më keq, shpërblimet mund ta bëjnë lojtarin të humbasë fitimet e tij menjëherë. Këtu janë disa kushte standarde siç zbatohen për bonuset e kazinosë.

  Depozitat minimale

  Çdo faqe interneti e lojërave të fatit ka një kërkesë depozite për t'u kualifikuar për një bonus të caktuar. Bonuset e depozitave fikse janë një shembull i përsosur. Për t'u kualifikuar për këto, një lojtar duhet të depozitojë një shumë në lidhje me kufirin e kazinosë. Për shembull, një ofertë e bonusit të depozitave fikse për ruletë që synon 50 dollarë e lart do t'i kërkojë lojtarit të rifreskojë llogarinë e tij me 50 dollarë ose më shumë.

  Kufiri i tërheqjes

  Tërheqjet janë gjithashtu subjekt i një kufiri të caktuar. Kjo mund të jetë çdo gjë nga 50 deri në 10,000 dollarë ose më pak ose më shumë. Përpara se të kërkojnë bonusin, lojtarët duhet të mësojnë rreth kërkesave të tërheqjes për t'u siguruar që ia vlen të kushtosh kohë dhe para.

  Kërkesa e bastit

  Kërkesat e basteve dhe kufijtë kohorë janë faktorët kryesorë që përcaktojnë vlerën e një bonusi të ruletës live. Çdo kazino ka kërkesa unike bastesh për ofertat e saj. Kërkesa për bast (playthrough) është numri i herëve që një lojtar duhet të vendosë shumën e tij të bonusit (ose bonus + depozitën) për të qenë në gjendje të arkëtojë.

  Për shembull, disa bonuse të kazinosë do të kërkojnë që lojtari të vendosë shumën e bonusit deri në 20 rrotullime përpara se të tërheqë fitimet. Kjo do të thotë se nëse ata marrin një bonus 100 dollarë, lojtari do të duhet të përdorë deri në 2000 dollarë (100x20) për të qenë në gjendje të tërheqë fitimet.

  Por, ka më shumë se sa herë që një lojtar vë bast në bonus. Lojëra të ndryshme kontribuojnë në kërkesën e basteve në mënyra të ndryshme. Slots shpesh kontribuojnë më shumë në kërkesën e basteve sesa lojërat e tavolinës.

  Ndërsa kontrolloni termat dhe kushtet e bonusit, lexoni se si ruleta e drejtpërdrejtë kontribuon në kërkesën për lojë. Nëse ruleta kontribuon 10% në kërkesën e basteve dhe një lojtar përdor 100 dollarë, vetëm 10 dollarë do të shkojnë për pastrimin e lojës.

  Kontributi i përqindjes së basteve të ruletës në drejtim të lojës ndryshon nga një kazino në tjetrën. Gjithashtu, disa kazino nuk e kanë fare mundësinë për ruletë.

  Kufizimet e lojës

  Ndërsa zgjedh një bonus, lojtari duhet të konstatojë se ai është i disponueshëm për përdorim në të gjitha variantet e ruletit, ose të paktën në lojërat e tij të preferuara. Shumica e ofertave si bonusi i mirëseardhjes janë të disponueshme për pothuajse të gjitha versionet e ruletit. Megjithatë, disa kazino nuk kanë një bonus për ruletën automatike, e cila nuk paraqet tregtarë të drejtpërdrejtë.

  Kufijtë kohorë

  Bonuset e ruletës vijnë me kufizime kohore. Ndërsa oferta mund të jetë tërheqëse, është mirë të kontrolloni se sa kohë ka mbetur para skadimit dhe nëse kohëzgjatja është e mjaftueshme që lojtari të përmbushë kërkesat e bastit.

  Për shembull, një kazino mund të ofrojë një bonus 500% të mirëseardhjes, i vlefshëm për shtatë ditë dhe me një kërkesë bastesh 40 herë. Një lojtar që bën një depozitë prej 50 dollarësh do të marrë një shtesë prej 2500 dollarësh në llogarinë e tij të basteve. Për të tërhequr fitimet, ky lojtar duhet të përdorë të paktën $10,000 (40x2500) për të luajtur ruletë brenda një jave.

  Mbani mend, 10,000 dollarë i nënshtrohen një kontributi të përqindjes së ruletës për kërkesat e bastit. Kjo do të thotë se shuma aktuale do të jetë mbi 10,000 dollarë. Dhe është më e lodhshme sepse ruleta ka një kontribut të vogël në kërkesat e lojës. Lojtari mund të humbasë bonusin e disponueshëm plus të gjitha fitimet e grumbulluara gjatë shtatë ditëve të fundit nëse nuk i plotësojnë kërkesat e kohës.

  Nëse një kazino live ofron një bonus pa bast, ajo nuk imponon asnjë kusht bast që kërkon që lojtarët të bastojnë me paratë e tyre të bonusit një numër të caktuar herë përpara se të arkëtojnë ndonjë çmim.

  Termat dhe Kushtet
  Bonuset dhe mosbërjet e Ruletës së Kazinosë Live

  Bonuset dhe mosbërjet e Ruletës së Kazinosë Live

  Promovimet e ruletës ofrojnë një mënyrë emocionuese për të luajtur në tryezën e tregtarit falas. Megjithatë, parakushtet që lidhen me këto bonuse mund të jenë kufizuese. Përpara se të shtypni butonin "Kërkesë", këtu janë disa pika që lojtarët duhet të mbajnë mend.

  Dos

  • Lexoni termat dhe kushtet e bonusit
  • Kontrolloni kufijtë kohorë
  • Shihni sa kontribuon ruleta në kërkesat e bonusit për lojë
  • Kontrolloni numrin e lojërave të ruletit të lejuara dhe cilat variante janë të përjashtuara nga bonusi
  • Shikoni kufijtë e arkëtimit (disa sajte e ngrenë shiritin shumë lart, duke e bërë të pamundur arritjen brenda periudhës së caktuar)

  Jo

  • Shmangni bonuset me afate kohore shumë të shkurtra
  • Mos kërkoni bonus nëse kërkesa për bast është shumë e lartë
  • Nëse një lojtar e shijon ekskluzivisht ruletën, ai duhet të pretendojë vetëm nëse ruleta kontribuon në një përqindje më të lartë në kërkesën për lojë
  Bonuset dhe mosbërjet e Ruletës së Kazinosë Live
  A ia vlen Bonusi i Ruletës së Kazinosë Live?

  A ia vlen Bonusi i Ruletës së Kazinosë Live?

  Bonuset mund të vlejnë ose jo në varësi të llojit të lojtarit. Së pari, ruleta nuk është aq miqësore me ofertat e tyre të bonusit. Kështu, përmbushja e kufijve kohorë me kërkesat e larta të basteve kërkon që lojtari të shpenzojë shumë në lojë.

  Rrotulluesit e lartë ose lojtarët që shpenzojnë shumë kohë në tavolinat e ruletit live mund të jenë në avantazh. Gjithashtu, kazinotë që lejojnë lojëra elektronike të shtohen në kërkesën e basteve mund t'i bëjnë kushtet pak më të lehta për t'u arritur. Sekreti qëndron në leximin dhe kuptimin e shkronjave të imta, më pas në peshimin e gjasave për të marrë opsionin më të mirë.

  A ia vlen Bonusi i Ruletës së Kazinosë Live?
  NiveliCasinoBonusRating
  1VTBET887
  2Zotabet
  3GemBet
  4Lucky 7even Casino8
  5Bitvegas8

  FAQ

  Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

  A duhet të kërkojnë të gjithë lojtarët këto bonuse?

  Jo. Kazinotë ofrojnë bonuse për të joshur lojtarët e tyre dhe për të rritur sasinë e kohës që ata shpenzojnë në platformë. Nëse një lojtar pretendon apo largohet nga oferta është vendim i tyre personal.

  Pse bastet e ruletit nuk përfshihen në shumicën e bonuseve?

  Ruleta dhe lojërat e tjera të tavolinës zakonisht kanë një avantazh më të ulët se slotet. Kështu, shumica e kazinove nuk i konsiderojnë ato për bonuse, dhe ato që i konsiderojnë zakonisht kanë kërkesa strikte bastesh për ruletën.

  Çfarë mund të bëj për të mposhtur shpejt kërkesat e basteve?

  Lojtarët mund të arrijnë kufirin e basteve më shpejt duke luajtur lojëra elektronike nëse kontribuojnë në kërkesat e lojës. Shumica e lojërave elektronike kanë një përqindje kontributi më të lartë se ruleta.

  Pse është e vështirë të tërheqësh fitimet e bonusit?

  Lojtarët do të duhet të shpenzojnë më shumë para duke luajtur ruletë sesa në lojëra elektronike për të përmbushur kërkesat e basteve.

  Pse kontributi i kërkesës së basteve në Roulette është më i ulët se lojërat e tjera?

  Buza e shtëpisë së ruletës është më e ulët se lojërat e tjera si lojëra elektronike. Kjo është arsyeja pse kazinotë kufizojnë kontributin e ruletës në minimum.

  Pse ruleta nuk ka një bonus pa depozite?

  Ruleta nuk është krejtësisht një lojë fati. Kështu, lojtarët mund të hartojnë strategji për të pasur një avantazh mbi shtëpinë. Ofrimi i një bonusi pa depozitë mund të nënkuptojë një humbje të dyfishtë për shtëpinë.

  Si mund të dalloni nëse bonusi mbulon ruletin?

  Mënyra e vetme për ta zbuluar është duke lexuar termat dhe kushtet e bonusit. Kontrolloni lojërat e mbuluara, kontributet e basteve dhe informacione të tjera përpara se të kërkoni bonusin.

  A mund ta kthej bonusin tim të ruletës në para të vërteta menjëherë?

  Jo. Të gjitha bonuset i nënshtrohen një kërkese për bast brenda një afati kohor. Kjo do të thotë se lojtari duhet të shpenzojë bonusin dhe depozitat pasuese deri në një kufi të caktuar. Vetëm atëherë lojtarët mund të bëjnë një tërheqje të fitimeve.

  A ofrohen promovime të drejtpërdrejta të ruletës në mbarë botën?

  Kjo varet nga kazinoja që përdor një lojtar. Kontrollimi i termave dhe kushteve do ta ndihmojë lojtarin të kuptojë nëse vendi i tij lejohet të kërkojë bonusin.

  Cilat janë bonuset e ruletës së kazinosë live?

  Ato janë shpërblimet që kazinotë caktojnë për lojtarët e tyre të ruletit live. Ndërsa disa bonuse mbulojnë lloje të caktuara të ruletit nga ofrues specifikë softuerësh, disa kanë për qëllim të përfitojnë të gjithë lojtarët e ruletit live.