Si të përdorni siç duhet bonuset e kazinosë live

Bonuset

2021-10-22

Ethan Tremblay

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë janë marrëveshja e vërtetë këto ditë. Ata lejojnë lojtarët të takohen dhe të argëtohen nën sytë vigjilentë të krupierëve të gjallë. Gjithashtu, ata ofrojnë një koleksion të madh të bonuseve të kazinosë live. Këtu, lojtarët marrin para bonus, kthim parash, ftesa për turne dhe më shumë.

Si të përdorni siç duhet bonuset e kazinosë live

Por megjithëse pretendimi i bonuseve mund të rrisë kohën tuaj të përgjithshme të lojës dhe pagesën, shumica e lojtarëve nuk i përdorin këto shpërblime me maturi. Pra, si mund të maksimizojë një lojtar duke përdorur shpërblime bonus në një kazino live në internet?

Përqindje më e lartë e përputhjes

Të jesh një kumarxhi i suksesshëm është njësoj si të bëhesh një sipërmarrës inteligjent. Prandaj, kërkoni gjithmonë bonusin më të lartë të mundshëm të kazinosë për të fituar shpërblimet më të mira. Me këtë në mendje, shumica e kazinove live u ofrojnë lojtarëve të rinj një bonus ndeshjeje të një shume të caktuar deri në 100%. Por nuk do të jetë befasuese për të marrë një përqindje të ndeshjes deri në 200%.

Për shembull, nëse një kazino live ju ofron një shpërblim 100% deri në 100 dollarë, kjo do të thotë se lojtari merr 100 dollarë shtesë pasi depoziton një shumë të ngjashme. Pra, imagjinoni nëse shkalla e përputhjes është 200% me një shumë ekuivalente bonusi. Pra, në përgjithësi, mjaftohu vetëm me bonuset më të mira të kazinosë për të rritur shanset tuaja për të fituar.

Kërkesa e ulët e basteve

Çdo lojtar i kalitur i kazinosë live do ta dijë se kërkesa e bastit është pengesa përfundimtare për suksesin e bonusit. Për fillestarët, kërkesa e bastit ose kërkesa për kalimin e lojës është numri i herëve që një lojtar duhet të përdorë shpërblimin e bonusit përpara se të arkëtojë.

Pra, supozoni se një lojtar pretendon një bonus të drejtpërdrejtë të kazinosë me një kërkesë bastesh 40x. Në një rast të tillë, do të thotë se lojtari duhet të luajë deri në 40 herë duke përdorur paratë e bonusit përpara se të arkëtojë çdo fitim të tërhequr prej tij. Natyrisht, kjo do të thotë që një lojtar duhet të shkojë për shumëzuesin më të ulët të mundshëm.

Kontributi në lojë

Këtu është një arsye tjetër për të mos anashkaluar leximin e faqes së kushteve dhe kushteve të mërzitshme të bonusit. Në këtë faqe, ju do të kuptoni llojin e lojërave të përshtatshme të kazinosë. Zakonisht, makinat e fatit kontribuojnë më shumë se 80% të kohës në të gjitha bonuset e kazinosë. Pjesa tjetër ndahet mes lojërave tavoline si blackjack dhe video poker.

Por ka një arsye pse këto lojëra tavoline nuk kontribuojnë shumë. Kazinoja e drejtpërdrejtë e di se lojtarët me përvojë të blackjack-ut dhe pokerit mund të përdorin strategji lojërash për të ulur avantazhin e shtëpisë në më pak se 1%. Pra, për të shmangur humbjen e parave, ata lidhin bonuse me lojëra të bazuara në fat si lojëra elektronike video, ruletë dhe baccarat. Përsëri, kjo është arsye e mjaftueshme për të kërkuar bonuse të drejtpërdrejta të kazinosë.

Datat më të gjata të afatit të bonusit

Ndërsa vazhdoni të lexoni faqen e kushteve dhe kushteve të bonusit të kazinosë, do të kuptoni se çdo bonus ka një datë skadimi. Në fakt, kjo prek të gjitha promovimet e kazinove, duke përfshirë turnetë. Thënë kështu, dështimi për të përmbushur kërkesat e bonusit të kazinosë brenda datës aktive do të humbasë fitimet tuaja dhe çdo përparim të lojës. Pra, kontrolloni afatin kohor të kufizuar për të shmangur humbjen e shpërblimit.

Abuzimi i bonuseve është i ndaluar

Kazinotë vazhdojnë të shpërndajnë bonuse pas shpërblimesh. Por nëse nuk ndodh diçka e jashtëzakonshme, mos kërkoni shpërblime të shumta menjëherë. Gjithashtu, kazinotë vendosin një kapak në shumën maksimale që një lojtar mund të përdorë për një bonus specifik. Shkelja e këtij rregulli do të anulojë menjëherë përparimin tuaj të bonusit.

Përveç kësaj, disa lojtarë të babëzitur krijojnë dy llogari kazino për të kërkuar të njëjtin bonus. Ndërsa kjo është e rrallë për shkak të proceseve të rrepta të verifikimit të ID-së, përpjekja për të krijuar dy llogari do të pezullojë një ose të dyja llogaritë. Dhe ju nuk e dëshironi këtë, apo jo?

konkluzioni

Bonuset e kazinosë live mund t'i ndihmojë lojtarët të mposhtin katrahurën e gjallë nga skaji i shtëpisë, por vetëm nëse përdoren mirë. Fatkeqësisht, shumica e lojtarëve nuk i lexojnë termat dhe kushtet e bonusit për të mësuar rregullat bazë që drejtojnë këto shpërblime. Pra, mos u bëni si ata dhe ndiqni këto truke për të shijuar një fushatë të suksesshme bonus.

Të rejat e fundit

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live
2023-05-25

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €