Casino Estrella Live Casino Rishikoni - Games

Age Limit
Casino Estrella
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao
Total score8.1
Përfitimet
+ Depozitë dhe tërheqje e shpejtë
+ Programi VIP
+ Programi i besnikërisë

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2014
BonusetBonuset (4)
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (6)
Bileta gërvishtëse
Bingo
BlackjackPokerRuletë
Slotat
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (11)
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (18)
Argjentina
Bolivia
El Salvador
Guatemala
Guinea Ekuatoriale
Honduras
Kili
Kolumbia
Kosta Rika
Kuba
Meksika
Nikaragua
Panamaja
Paraguaj
Peruja
Republika Dominikane
Uruguai
Venezuela
SoftwareSoftware (23)
Authentic Gaming
Betsoft
Big Time Gaming
Evolution GamingGreenTube
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Max Win Gaming
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
Plank Gaming
Play'n GOPush Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
Slingo
Spearhead
Sthlm Gaming
Yggdrasil Gaming

Games

Kazino Estrella ka një bibliotekë të madhe lojrash që boast lojëra të ndryshme. Ka më shumë se 1000 lojëra në këtë pikë dhe ata vazhdimisht po shtojnë tituj të rinj për të pasuruar portofolin e tyre. Lojtarët mund të gjejnë të gjitha lojërat e tyre të preferuara dhe pjesa më tërheqëse është seksioni i drejtpërdrejtë i kazinosë ku lojtarët e fatit mund të luajnë variantet më emocionuese të disa prej lojërave më të njohura.

Të gjitha lojërat në Estrella Casino mundësohen nga disa prej ofruesve kryesorë të softuerit si Evolution Gaming, NetEnt dhe Yggdrasil Gaming, për të përmendur disa.

Lojërat ndahen në kategori në mënyrë që lojtarët të mund të lundrojnë lehtësisht nëpër faqe, madje mund të përdorin kutinë e kërkimit nëse e dinë emrin e saktë të lojës që kërkojnë.

Slots

Lojëra me lojëra elektronike në internet me video janë kaq të lehta për t'u luajtur, kështu që lojtarëve u pëlqen t'i rrotullojnë rrotullat në internet. Ideja e lojës është të vendosësh simbole që përputhen për të marrë një pagesë.

Një nga arsyet kryesore pse fillestarët i duan lojërat elektronike është se ato janë jashtëzakonisht të lehta për t'u afruar dhe për të filluar të luajnë. Ka shumë pjesë të ndryshme të lojës që lojtarët duhet të dinë, dhe njëra prej tyre përfshin linjat e pagesës. Në varësi të lojës, zakonisht, linjat e pagesës fillojnë nga e majta në të djathtë ose nga e djathta në të majtë, dhe disa lojëra madje ofrojnë 'paguani në të dyja mënyrat'.

Slotet me një linjë kanë vetëm një linjë pagese, zakonisht këto janë lojëra elektronike klasike. Këto lojëra ofrojnë të thjeshta për t'u luajtur, por lajmi i mirë është se këto lojëra ofrojnë disa pagesa të shkëlqyera.

Lojëra me linja me pagesë fikse – këto lojëra kanë më shumë linja pagese, por lojtarët nuk mund të zgjedhin se cilat të luajnë sepse të gjitha linjat e pagesës janë aktive në të njëjtën kohë.

Linja pagese të modifikueshme – disa lojëra ofrojnë më shumë linja pagese dhe lojtarët mund të zgjedhin se cilat mund të mbajnë aktive gjatë lojës.

Kur zgjedhin një slot, lojtarët duhet të konsiderojnë gjetjen e një loje që ofron simbole të veçanta që do ta bëjnë lojën edhe më interesante. Simbolet e bonusit janë ato që zakonisht aktivizojnë një veçori dhe ofrojnë një pagesë më të mirë. Mund të themi se ekzistojnë katër kategori simbolesh dhe secila prej tyre është e lidhur me një veçori të ndryshme.

Simbolet Scatter – këto janë ndoshta simbolet më të vlefshme të slotit pasi ato aktivizojnë lojën e bonusit. Për më tepër, simbolet e shpërndarjes as nuk duhet të jenë në një linjë aktive pagese për të aktivizuar një veçori.

Simbolet e egra – këto simbole njihen gjithashtu si 'karta e lojërave të lojërave elektronike' dhe kjo është për shkak se ato mund të qëndrojnë për çdo simbol tjetër për të përfunduar një linjë fituese. Ka gjithashtu egra të ndryshme si zgjerimi dhe grumbullimi i kafshëve të egra. Zgjerimi i wilds funksionon në të njëjtën mënyrë si simboli i egër, por kur një lojtar ul njërën prej tyre, ai do të zgjerohet në të gjithë kolonën e rrotullës. Kjo do të përmirësojë në mënyrë drastike shanset e lojtarëve për të fituar. Stacking wilds, nga ana tjetër, vijnë në tufa nga dy, tre, ose më shumë dhe përfundojnë duke grumbulluar njëra mbi tjetrën.

Lojëra bonus

Pothuajse të gjitha lojërat e reja kanë raunde bonusi. Disa prej tyre janë të thjeshta, ndërsa të tjerat mund të bëhen shumë komplekse. Raundet e bonusit zakonisht paraqesin një fitim më të lartë në krahasim me lojën bazë.

Një nga raundet më tërheqëse të bonusit për lojtarët e fatit është raundi i rrotullimeve falas. Në këtë mënyrë një lojtar ka mundësinë të fitojë para në dorë bonus pa bërë baste me para të vërteta. Lojtarët që duan të lexojnë më shumë rreth rregullave se si të luajnë lojëra me video slot duhet të ndjekin këtë lidhje.

Ruletë

Ruleta është një lojë emocionuese që lojtarët mund të gjejnë në Kazino Estrella. Ka shumë variante të ndryshme të lojës dhe kjo nuk është befasi pasi kjo është një lojë shumë e njohur. Rregullat e ruletit mund të duken të ndërlikuara në fillim, por nuk janë. Pjesa më e rëndësishme e lojës është të mësoni bastet e ndryshme që lojtarët mund të bëjnë dhe shanset që ata kanë për t'i fituar ato baste. Lojtarët që duan të bëjnë një goditje nga distanca dhe të fitojnë shumë mund të bëjnë baste të brendshme. Këto baste ofrojnë pagesa më të mira, por shanset për t'i fituar ato nuk janë aq të mira. Nga ana tjetër, bastet e jashtme ofrojnë shanse më të mira për të fituar, por pagesat nuk janë aq mbresëlënëse.

Gjithsesi lojtarët këshillohen të kalojnë pak kohë dhe të mësojnë rregullat e lojës përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta. Të gjitha rregullat i gjeni në linkun e mëposhtëm.

Baste sportive

Sportdashësit do të gjejnë ngjarje të ndryshme për të vënë bast. Ajo që bastuesit duhet t'i kushtojnë vëmendje këtu është të kuptojnë shanset dhe të kuptojnë se cilat baste ia vlen të merren. Edhe pse shanset shfaqen në një sërë formatesh të ndryshme, ato janë ende të lehta për t'u kuptuar. Ka shumë gjëra të tjera që lojtarët e basteve duhet t'i kushtojnë vëmendje nëse duan të kenë një lojë të suksesshme. Për të lexuar më shumë rreth rregullave të basteve sportive, mund të ndiqni këtë lidhje.

Blackjack

Blackjack është një lojë e lehtë për t'u luajtur me disa rregulla të thjeshta. Lojtarët duhet të marrin një dorë që arrin 21. Kjo është dora ideale, por lojtarët duhet të kenë një dorë më të lartë se dora e tregtarit, pa kaluar mbi 21 për të fituar. Ka shumë opsione të ndryshme për lojtarët për të përmirësuar vlerën e dy letrave fillestare që marrin. Nga ana tjetër, tregtari duhet të ndjekë disa rregulla strikte dhe ata nuk mund të luajnë dorën e tyre ashtu siç duan. Për të lexuar më shumë rreth rregullave dhe strategjive të ndryshme të Blackjack, lojtarët mund të ndjekin këtë lidhje.

Lojëra tavoline

Të luash lojëra tavoline në një kazino në internet është shumë më e lehtë sesa të luash në një kazino me tulla dhe llaç. Në ditët e sotme, është më e përshtatshme të luash online sepse lojtarët mund të hyjnë në lojën e tyre të preferuar në momentin që hapin një llogari. Lajmi i mirë është se lojërat e tavolinës në Estrella Casino janë të disponueshme në modalitetin falas, që do të thotë se lojtarët mund të luajnë çfarëdo lojë të duan dhe të praktikojnë rregullat pa pasur nevojë të shpenzojnë paratë e tyre.