Casino-X Live Casino Rishikoni

Age Limit
Casino-X
Casino-X is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score9.0
Përfitimet
+ Dizajn interaktiv
+ Zgjedhje e madhe e lojërave
+ Tematika e filmave vizatimorë

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2011
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi high roller
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (15)
Angleze
Arabe
Bullgare
Finlandeze
Gjermane
Italiane
Japoneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Suedeze
Çeke
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (11)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (34)
Alfa Bank
Alfa Click
Bank transferBitcoinCredit CardsDebit CardEcoPayz
Ethereum
LiqPay
Litecoin
MaestroMasterCard
Moneta
Money Mail
Neteller
Nordea
Paysafe Card
Prepaid Cards
Przelewy24
PugglePay
QIWI
Ripple
SkrillTether
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Wallet One
WebMoney
Wire Transfer
Yandex Money
iDEAL
iDeal (by Skrill)
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Euro
Jeni Japonez
Juani Kinez
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (11)
Azerbajxhani
Bullgaria
Emiratet e Bashkuara Arabe
Finlanda
Gjermania
Japonia
Kazakistani
Korea Jugore
Polonia
Republika Çeke
Rusia
SoftwareSoftware (8)

About

Themeluar në vitin 2012, Casino-X është një kazino celulare në pronësi dhe operim të Darklace Ltd, një emër i njohur në industrinë e kazinove. Kazinoja është e licencuar dhe e rregulluar në Curaçao dhe ka një reputacion të shkëlqyer në ofrimin e opsioneve më të mira të lojërave të fatit në internet për lojtarët në të gjithë botën, megjithëse ka disa vende të kufizuara.

Games

Ashtu si u përmend më lart, Casino-X është shtëpia e një game të gjerë opsionesh kumari. Lojtarët mund të shijojnë gamën e plotë të lojërave tavoline të kazinosë, lojërave me letra, video-pokerit, lojërave slot, lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë, librave sportive ndër të tjera. Disa nga titujt e njohur në Casino-X përfshijnë Romance Immortal, Book of Death, El Diablo Tournament, Ark of Mystery, etj.

Withdrawals

Tërheqja e fitimeve është gjithashtu e lehtë vetëm se ekziston një kufi i caktuar prej 100,000 € në muaj. Opsionet e disponueshme janë vetëm tërheqjet e portofolit elektronik dhe tërheqjet e kartave. Avantazhi është se ato janë shumë të shpejta. Tërheqja e parave në portofolin elektronik është e menjëhershme ose mund të zgjasë disa orë, ndërsa tërheqjet e kartave mund të zgjasin deri në 8 orë.

Languages

Shumë lojtarë të fatit preferojnë të luajnë me monedhën e vendit të tyre të lindjes dhe Casino-X e kupton këtë. Zhvilluesit e uebit siguruan që sistemi të mbështesë të gjitha monedhat kryesore të botës, kështu që lojtarët nuk duhet të luftojnë me kalkulatorët dhe platformat e shkëmbimit. Casino-X ofron një sërë monedhash, nga dollari amerikan në euro midis monedhave të tjera.

Promotions & Offers

Casino-X është ndër kazinotë më bujare në internet kur bëhet fjalë për bonuset dhe promovimet në përgjithësi. Vlen të përmendet zbritjet e çmendura të depozitave në depozitat e para, të dyta dhe të treta që duken si një mashtrim, por janë reale. Ka gjithashtu shumë zbritje dhe promovime të tjera të reklamuara rregullisht në faqen e tyre të internetit.

Live Casino

Casino-X është një platformë lojrash në internet e disponueshme si për përdoruesit e internetit ashtu edhe për ata celularë. Fakti që është një kazino me lojëra të menjëhershme siguron që lojtarët të fillojnë sa më shpejt që të jetë e mundur; nuk kërkohet shkarkim i softuerit. Kazinoja nuk është shumë e pangopur për kërkesat e sistemit dhe ofron një nga ndërfaqet më të mira të përdoruesit.

Software

Për të siguruar që lojtarët e lojërave të marrin lojërat më të mira dhe më të fundit, Casino-X po punon me ofruesit kryesorë të softuerëve të kazinosë. Disa nga emrat e listës përfshijnë, Microgaming, Net Entertainment, NextGen Gaming, Playson, Thunderkick, Play 'n GO, Foxium, ndër të tjera. Të gjitha lojërat e ofruara plotësojnë standardet e drejtësisë të vendosura nga eCOGRA.

Support

Kjo kazino ka komente mjaft të këqija në lidhje me llogaritë e bllokuara të lojtarëve. Sidoqoftë, mbështetja e klientit është e besueshme dhe e disponueshme në disa platforma. Gjithashtu, shumica e ankesave duket se janë adresuar nga kompania. Casino-X ka mbështetje për biseda të drejtpërdrejta nga ora 10:00 deri në 23:00 për zgjidhjen e menjëhershme të problemeve. Opsionet e tjera të disponueshme përfshijnë një linjë telefonike ndërkombëtare dhe mbështetje me email.

Deposits

Kur bëhet fjalë për opsionet e depozitave, Casino-X ka bashkëpunuar me të gjitha platformat e njohura të pagesave në internet. Ekzistojnë opsione të depozitimit të kartave si MasterCard, Paysafe Card dhe Visa, te kuletat elektronike si Skrill, PayPal, EcoPayz, Trustly, LiqPay, Neteller ndër të tjera. Çuditërisht, lojtarët mund të depozitojnë edhe Bitcoin, por transfertat bankare nuk lejohen.