Casumo Live Casino Rishikoni

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score10.0
Përfitimet
+ Aplikacioni i disponueshëm
+ Tërheqje të pakufizuara
+ Dizajn i pastër

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (6)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (49)
Baccarat
Bandy
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futbolli Australian
Futbolli galik
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letraPunto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
Surfing
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
iWallet
MonedhatMonedhat (4)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
ShtetetShtetet (6)
Gjermania
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Spanja
Suedia
SoftwareSoftware (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution GamingGreenTube
IGT (WagerWorks)
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GOPragmatic PlayPush GamingQuickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)

Casumo

Kazino Casumo është një nga sallonet e lojërave të njohura në Suedi. U lançua në vitin 2012 dhe është rritur jashtëzakonisht shumë për të krijuar baza në Danimarkë, Gjermani, Mbretërinë e Bashkuar dhe tregje të tjera të lojërave me rritje të shpejtë. Kazino Casumo krenohet si një nga platformat më unike dhe inovative për kazino dhe baste sportive.

Casumo kazino është një anëtar i Casumo Services Limited. Kjo kompani është e regjistruar në Mbretërinë e Bashkuar, Spanjë, Maltë, Danimarkë dhe Suedi. Ne organet e tilla që rregullojmë të gjitha aktivitetet, lojtarët mund të jenë të sigurt për drejtësinë në lojëra kur luajnë në kazino Casumo. Ka shumë veçori dhe përfitime që e bëjnë këtë kazino unike. Epo, ky rishikim i drejtpërdrejtë i kazinosë Casumo do të nxjerrë në pah disa nga veçoritë e nivelit të lartë që mund të eksplorojnë entuziastët e tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Pse të luani kazino live në Casumo Casino

Kur zgjidhni një kazino live, lojtarëve u rekomandohet të verifikojnë legjitimitetin e kazinosë. Kazino Casumo është një faqe e ligjshme lojrash në internet e licencuar dhe e rregulluar nga disa prej autoriteteve me reputacion të lojërave në industri. Disa nga agjencitë e licencimit përfshijnë MGA dhe UKGC.

Përveç kësaj, Casumo kazino ka bashkëpunuar me studiot NetEnt dhe Evolution Gaming për të ofruar një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Aktualisht, ka mbi 80 lojëra kazino live. Të 2 studiot kanë një reputacion të mirë dhe lojërat e tyre janë shumë të njohura në mesin e entuziastëve të tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Asgjë nuk e kalon komoditetin e përputhshmërisë dhe lëvizshmërisë. Ju mund të luani kazino live në Casumo ndërsa jeni në lëvizje duke përdorur pajisje të shumta. Kazinoja është e përputhshme me PC, tableta dhe pajisje celulare.

About

Casumo Casino është një degë në pronësi të plotë të Casumo Services Limited. Ai u lançua zyrtarisht në 2012 si një faqe lojrash që synon tregun suedez të lojrave. Megjithatë, më vonë u rrit për t'u fokusuar në një treg më të madh. Ajo operon nën disa licenca të lëshuara për kompaninë e saj mëmë, duke përfshirë UKGC dhe MGA. Casumo Casino ofron kazino, lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe shfaqje lojërash.

Games

Kazino Casumo ofron një koleksion të mirë të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë nga zhvilluesit kryesorë të softuerit. Lojtarët mund të luajnë variacione të ndryshme live të blackjack, baccarat, ruletë ose poker. Ka mbi 80 tavolina live në dispozicion, me Evolution Gaming që dominon hollin e lojës. Bastet mund të jenë deri në 0,50 dollarë ose një maksimum prej 2000 dollarësh për rrotullat e larta.      

Blackjack live

Bëhuni gati për të sfiduar një tregtar të drejtpërdrejtë në një tryezë virtuale ndërsa luani blackjack live. Gjithçka që ju nevojitet është të goditni një dorë me 21 ose afër saj pa tejkaluar. Në varësi të bastit tuaj, ju mund të bastni në tavolina të ndryshme, me bast minimal të vendosur në 5 dollarë. Disa nga variacionet kryesore përfshijnë:

 • Blackjack One
 • FreeBet Blackjack
 • Blackjack i pafund
 • Dhoma e Klubit Blackjack

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e drejtpërdrejtë ju mirëpret në tavolinat virtuale të organizuara nga tregtarë simpatikë live. Ruleta është një nga lojërat më të njohura të tavolinës në një kazino online. Loja është shumë e thjeshtë. Gjithçka që ju nevojitet është të vini bast në një numër dhe të prisni që tregtari të rrotullojë timonin. Disa nga tavolinat e ruletit përfshijnë: 

 • Ruletë zhytëse
 • Ruletë e drejtpërdrejtë
 • Ruletë Rrufeja
 • Ruletë Casumo

Shfaqje të drejtpërdrejta të lojërave

Nëse nuk kënaqeni me blackjack ose ruletë, kazino Casumo ka një përzgjedhje të jashtëzakonshme lojërash. Atje jane tregon lojëra ku mund të shikoni, të vini bast dhe të fitoni pagesa masive. Ata vijnë me rregulla të veçanta. Ju mund të bashkoheni tani dhe të mësoni se si të luani. Këtu janë disa nga shfaqjet e lojës:

 • Monopoly Live
 • Mega Ball
 • Zare rrufeje
 • Ëndrra tërheqëse

Lojëra të tjera të drejtpërdrejta

Lojtarët mund të gjejnë gjithashtu kategori të tjera lojërash me tregtarë të drejtpërdrejtë kur bashkohen në kazino live Casumo. Ato përfshijnë poker dhe baccarat. Këto lojëra kanë variacione të kufizuara, por Casumo vazhdon të përditësojë hollin e saj të lojës. Vazhdoni të kontrolloni hollin për publikime të reja. Tabelat e disponueshme përfshijnë:

 • Bakarat rrufeje
 • Kazino Hold'Em
 • Shtrydhje Baccarat
 • Jo Comm Baccarat

Withdrawals

Zgjedhjet e tërheqjes janë të kufizuara në Skrill, Neteller, transferta bankare, Visa dhe Visa Electron; jo aq i madh, por ende mjaft i mjaftueshëm, dhe nëse thashethemet janë të vërteta, më shumë opsione tërheqjeje janë në dispozicion. Casumo Casino e kompenson këtë kufizim duke përpunuar tërheqjet shpejt, zakonisht brenda një ore. Më e keqja që mund të përjetojë një lojtar është 2 ditë.

Bonuses

Në kazino Casumo, ka disa oferta emocionuese për të gjithë lojtarët. Për lojtarët e rinj, ata kanë të drejtë për një bonus 100% të mirëseardhjes. Shpërblen deri në 300 dollarë. Të gjitha lojërat live tavoline dhe letrash kontribuojnë 10%, ndërsa shfaqjet e lojërave kontribuojnë 50%. Lojtarët gjithashtu mund të regjistrohen në një program besnikërie dhe të shijojnë veçori të personalizuara.

Languages

Casumo kazino është një platformë shumëgjuhëshe që synon lojtarë nga vende të ndryshme. Faqja është e disponueshme në shumë gjuhë për të akomoduar të gjithë lojtarët. Si parazgjedhje, faqja hapet në anglisht, por lojtarët mund të kalojnë në gjuhën e tyre të preferuar në çdo kohë. Gjuhët e tjera përfshijnë:

 • japoneze
 • suedeze
 • gjermanisht
 • finlandez
 • daneze

Monedhat

Lojtarët mund të bëjnë transaksione duke përdorur disa monedha të mbështetura nga Casumo Casino. Monedhat janë specifike për vendndodhjen; prandaj faqja rekomandon monedhën për ju në varësi të vendndodhjes tuaj. Monedhat e disponueshme zakonisht mbështeten nga mënyra juaj e preferuar e pagesës e disponueshme në vendndodhjen tuaj. Monedhat e disponueshme përfshijnë:

 • Dollarë kanadezë
 • Krona Norvegjeze
 • Dollar Australian
 • Jeni japonez
 • euro

Promotions & Offers

Edhe pse mund të mos ketë bonuse specifike për klientët që luajnë në lëvizje, vështirë se ka ankesa, falë sistemit tërheqës të bonusit që kazino ka vendosur. Lojtarët mund të hyjnë në sajt nga pajisja e tyre Android, iPad ose iPhone dhe të shijojnë dhuratat e disponueshme të bonusit, duke përfshirë rrotullimet falas dhe bonuset e lojtarëve të rinj.

Live Casino

Casumo live kazino ka krijuar një reputacion të mirë bazuar në shërbimet e saj të shkëlqyera. Së pari, Casumo live kazino strehon një përzgjedhje të shkëlqyer të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë të mundësuar nga dy ofrues të mirënjohur softuerësh; Evolution Gaming dhe NetEnt. Për t'i mundësuar lojtarëve të shijojnë komoditetin e platformës së tyre, lojtarët mund të kenë akses në të gjitha lojërat në pajisje të shumta me një opsion për një aplikacion kazino celular.

Si sajti ashtu edhe aplikacioni janë të dizajnuara mirë, duke i bërë ato të lehta për t'u naviguar. Lojtarët mund të gjejnë ose kërkojnë lehtësisht lojërat e tyre të preferuara me tregtarë të drejtpërdrejtë. Drejtësia dhe legjitimiteti i kazinosë live Casumo rregullohen nga MGA, UKGC dhe autoritete të tjera me reputacion të lojërave në Spanjë, Danimarkë dhe Suedi.

Software

Lloji i ofruesve të softuerit që fuqizon një lob kazino është kritik. Një kazino me reputacion duhet të punojë me studiot kryesore të lojërave për të ruajtur një reputacion të mirë dhe për të fituar më shumë lojtarë. Është roli i ofruesve të softuerit të ofrojnë lojërat më të fundit të kazinosë live dhe të mirëmbajnë lojërat ekzistuese. 

Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë Casumo mundësohen nga dy zhvillues lojërash me reputacion. Evolution Gaming është studioja mbizotëruese e lojërave në kazino, me NetEnt që ka pak lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Të dy zhvilluesit e lojërave janë zhvillues të njohur softuerësh në industrinë e lojrave. Si një kazino në rritje, Casumo do të shtojë më shumë zhvillues softuerësh me kalimin e kohës për të zgjeruar hollin e saj të kazinosë.

Support

Kazino Casumo krenohet me një ekip të përgjegjshëm dhe të besueshëm të mbështetjes së klientit që punon 24/7 për të përmbushur të gjitha nevojat e lojtarëve. Ato janë të disponueshme përmes bisedës live dhe emailit (hey@casumo.com). Biseda live është mënyra më e shpejtë dhe më e lehtë për të kontaktuar ekipin mbështetës. Lojtarët mund të vizitojnë gjithashtu seksionin FAQ për përgjigje të përgjithshme për depozitat, tërheqjet, menaxhimin e llogarisë dhe pyetjet teknike.

Deposits

Kazino live Casumo pranon shumë opsionet e pagesës si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet. Depozitat nga kartat dhe kuletat elektronike janë të menjëhershme, ndërsa depozitat bankare mund të zgjasin deri në 3 ditë. Për tërheqjet, kufiri minimal është vendosur në 10 dollarë, ndërsa koha e përpunimit varet nga metoda e preferuar. Disa nga mënyrat më të njohura të pagesës janë:

 • Visa/MasterCard
 • Skrill
 • Neteller
 • Shumë më mirë
 • Transferte bankare
Evolution bashkohet me 888 në NJCasumo's Topwheel Treasures
2019-08-15

Evolution bashkohet me 888 në NJCasumo's Topwheel Treasures

"Shumë njerëzve mund t'u duhet të kërkojnë një lojë të stilit ruletë që do të jetë shumë më interesante se ajo me të cilën janë mësuar. Ata nuk do të duan të luajnë një lojë që duket të jetë e mërzitshme dhe duan të kenë shumë shanse për të bërë kthimi i parave Kjo mund të bëhet me lojën Topwheel Treasures sepse ka stilin e rrotullimit të timonit me shumë shanse për të fituar.