Cresus Casino Live Casino Rishikoni

Age Limit
Cresus Casino
Cresus Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisa
Trusted by
Curacao
Total score7.7
Përfitimet
+ Pishina me çmime të mëdha
+ Mbështetje me përvojë të lojtarëve
+ Navigacion intuitiv

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2014
BonusetBonuset (12)
Baste falas
Bonus cashbackBonus nuk ka bastesh
Bonus parash pa pagesë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi VIPBonusi high roller
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i ditëlindjesBonusi javor
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Franceze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (17)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (11)
Bitcoin
Cashlib
Ethereum
Ezee Wallet
Fast Bank Transfer
Litecoin
MasterCard
Ripple
SkrillVisa
Wire Transfer
MonedhatMonedhat (1)
Euro
ShtetetShtetet (1)
Franca
SoftwareSoftware (20)
Betsoft
Booongo GamingEvolution Gaming
Gamomat
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
NetEnt
Nolimit City
Oryx Gaming
Play'n GOPlaysonPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
SwinttYggdrasil Gaming
iSoftBet

Cresus Casino

Cresus Casino është një platformë lojërash me temë mitologjike e krijuar në vitin 2014. Dizajni i Cresus është frymëzuar nga Mbreti i lashtë i Mbretërisë Lidiane, Croesus. Ndodhej në Anadollin perëndimor dhe u bë pjesë e Turqisë së sotme. Ashtu si origjina e tij, Cresus vjen me mënyra të shumta pagese.

Cresus i sotëm është tani një emër i vendosur në industrinë franceze të lojërave. Kazinoja Cresus është projektuar me një përzierje të gjelbër të thellë dhe të bardhë të veshur me prekje të hollë portokalli. Dizajni flet për pasuri dhe luks. Ky rishikim do të zbulojë disa nga veçoritë e ofruara nga seksioni i kazinosë live në Cresus.

Pse të luani Live Casino në Cresus Casino

Së pari, kazinoja Cresus është e licencuar dhe e rregulluar sipas një licence master të lëshuar sipas ligjet e Curacaos. Kazinotë legjitime sigurojnë që të dhënat e lojtarëve të mbrohen sipas Politikave të Privatësisë dhe që të gjitha transaksionet të jenë të sigurta. Të gjitha lojërat auditohen rregullisht për drejtësi. Lëvizshmëria dhe pajtueshmëria janë thelbësore kur ndërtohet një platformë lojrash. Lojtarët mund të hyjnë në të gjitha lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë nga pajisje të ndryshme.

Cresus është i mirënjohur për ofrimin e bonuseve të mira me kërkesa zero bastesh. Kazinoja është projektuar me lojtarin në qendër të të gjithë biznesit. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të përdorni bonuset e disponueshme dhe të ndiqni T&C. Së fundi, ofron një përzgjedhje të kufizuar të kazino live tituj.

About

Cresus Casino është një anëtar i Azurolongo NV Ajo u krijua në 2014 dhe operohet nga Annitak Limited. Cresus Casino është i popullarizuar në mesin e lojtarëve me bazë në Evropën Qendrore, duke u fokusuar në Francë. Ajo strehon disa lojëra kazino dhe tituj të drejtpërdrejtë të tregtarëve. Të gjitha lojërat testohen dhe auditohen rregullisht nga iTech Labs dhe TST.

Games

Nëse doni të testoni nivelet tuaja të adrenalinës, seksioni i kazinosë live në Cresus është vendi ku duhet të jeni. Ai ofron një përzgjedhje të mirë të lojërave të kazinosë live me mbi 50 tavolina të drejtpërdrejta tregtarësh. Ato përfshijnë poker me tregtarë të drejtpërdrejtë, blackjack, ruletë dhe shfaqje lojërash. Të gjitha lojërat transmetohen në kohë reale dhe me definicion të lartë nga studiot Evolution Gaming.  

Blackjack live

Si do të ndihej duke luajtur një blackjack live kur në shtëpi kundër një tregtari të gjallë? Kjo thjesht sjell përvojën e kazinosë me tulla dhe llaç në pragun tuaj me vetëm një klikim në pajisjen tuaj inteligjente. Mund të provoni tavolina të ndryshme përpara se të vendosni për një tavolinë blackjack. Disa nga tabelat e blackjack përfshijnë:

 • Blackjack i pafund
 • Freebet Blackjack
 • Blackjack me shpejtësi
 • Partia Blackjack
 • Lightning Blackjack

Ruletë e drejtpërdrejtë

Janë të shumta ruletë live tavolina të disponueshme në kazinonë Cresus. Ka shumë opsione pagesash dhe opsione bastesh të disponueshme në tavolinat e ruletit. Lojtarët mund të zgjedhin një tabelë që favorizon bankrollin e tyre. Disa nga tavolinat e disponueshme të ruletit përfshijnë:

 • Ruletë Rrufeja
 • Ruleta e kazinosë së madhe
 • Ruletë zhytëse
 • Ruletë e shpejtësisë
 • Ruletë me top të dyfishtë

Poker Live

Poker live është një lojë argëtuese me letra. Të luash kundër një tregtari të drejtpërdrejtë ndërsa ulesh në divan është mbresëlënëse. Në kazinonë Cresus, ju mund të shijoni përvojën përfundimtare të lojërave të drejtpërdrejta të pokerit të zgjedhura mirë. Gjithçka që duhet të bëni është të keni një dorë më të mirë se banka. Disa nga tabelat janë:

 • Ultimate Texas Hold'Em
 • Side Bet City
 • Poker me tre letra
 • Pokeri i Karaibeve
 • Bonus Texas Hold'Em

Lojëra të tjera të drejtpërdrejta

Përveç lojërave blackjack, ruletë dhe pokeri, lojtarët mund të gjejnë tavolina të tjera emocionuese dhe shfaqje lojërash live për të luajtur. Ju mund të gjeni disa tavolina të veçanta për të luajtur dhe për të fituar masivisht. Provoni këto tabela dhe mësoni truket e reja që mund t'i përdorni për të mposhtur tregtarin e drejtpërdrejtë. Ato përfshijnë:

 • Craps
 • Bac Bo
 • Ëndrra tërheqëse
 • Mega Ball
 • Koha e Çmendur

Bonuses

Cresus Casino ofron një sërë bonuset e kazinosë. Lojtarët e rinj kanë të drejtë për bonusin e mirëseardhjes. Për të aktivizuar këtë bonus, lojtarët kanë nevojë për një depozitë minimale prej $20 dhe mund të marrin deri në $300. Ofertat e tjera përfshijnë:

 • E mërkurë e çmendur
 • Gëzuar të Premten
 • Fundjavë bonus
 • High Roller Club
 • Klubi VIP

Nuk ka kërkesa për baste në bonuset e kazinosë Cresus.

Languages

Kazino Cresus fokusohet kryesisht në tregun francez të lojërave për momentin. Opsionet e gjuhës janë kufizuar vetëm në dy gjuhë. Faqja ngarkohet me anglisht, por lojtarët mund të kalojnë lehtësisht në frëngjisht duke përdorur opsionin e gjuhës në këndin e poshtëm majtas. Kazino Cresus mund të shtojë gjuhë të tjera me kalimin e kohës, në varësi të zgjerimit të tregut të tyre. 

Monedhat

Lojtarët kanë preferenca të ndryshme kur bëjnë transaksione në internet. Disa preferojnë të përdorin monedha vendase, ndërsa të tjerët përdorin monedha të njohura ndërkombëtarisht si dollari dhe euro. Fatkeqësisht, kazinoja Cresus i kufizon lojtarët në Euro si monedhën e vetme të mbështetur. Me fat, është monedha zyrtare e Bashkimit Evropian, ku Franca është anëtare.

Live Casino

Cresus Casino është një kazino me reputacion që është shumë e popullarizuar në mesin e lojtarëve francezë. Ajo ofron një përzgjedhje të madhe të lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë nga Evolution Gaming, një ofrues kryesor softuerësh në treg. Të gjitha lojërat transmetohen në cilësi të lartë dhe në kohë reale. Tregtarët janë profesionistë të rinj simpatikë të vendosur për ta bërë përvojën tuaj të lojërave të paharrueshme. 

Ju mund të kryeni të gjitha transaksionet tuaja duke përdorur opsione të shumta pagese të disponueshme në tregjet franceze. Faqja është e dizajnuar mirë me navigim të lehtë dhe një ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Të gjitha operacionet rregullohen nga Qeveria e Curacaos, kështu që lojtarët nuk duhet të shqetësohen për legjitimitetin e kazinosë. 

Mbani mend: bonuset e kazinosë Cresus nuk kanë një kërkesë për bast. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të bëni një depozitë minimale prej $20!

Software

Supozoni se jeni duke kërkuar për një kazino që strehon lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë nga lart zhvilluesi i softuerit. Në këtë rast, kazinoja Cresus është destinacioni juaj sekret. Ai punon me Evolution Gaming për të mbajtur një lobi të përditësuar të kazinosë. Të gjitha lojërat transmetohen në kohë reale dhe me definicion të lartë nga studiot live Evolution. Tregtarët e drejtpërdrejtë janë të rinj dhe profesionistë në punët e tyre. Kamerat janë montuar në mënyrë të përsosur për të kapur gjithçka nga ana e shitësit. 

Megjithëse lojtarët preferojnë kazinotë me lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë nga studio të shumta, lojërat e Evolution kanë bërë një punë të lavdërueshme në kazinonë Cresus. Përveç kësaj, lojtarët gëzojnë një veçori të bisedës live që mbështet bisedat në lojë.

Support

Cresus Casino është një nga kazinotë kryesore në Francë. Reputacioni i saj është ndërtuar mbi një koleksion të gjerë lojërash dhe shërbime shembullore ndaj klientit. Ka individë të përgjegjshëm dhe profesionistë që punojnë 24/7 për të marrë pjesë në të gjitha pyetjet e lojtarëve. Shërbimet mbështetëse ofrohen vetëm në frëngjisht. Ju mund t'i kontaktoni ata përmes bisedës së drejtpërdrejtë ose emailit (support@cresuscasino.com) gjatë orëve të përcaktuara.

Deposits

Kazino Cresus mbështet shumicën e metodave të pagesës të disponueshme në Francë. Ato përfshijnë transfertat tradicionale bankare, pagesat me kartë dhe kuletat elektronike. Ndryshe nga depozitat e menjëhershme, koha e përpunimit të tërheqjeve ndryshon në varësi të opsionit të pagesës. Kufiri maksimal i tërheqjes në javë është vendosur në 5,000 dollarë. Opsionet e tyre të mbështetura përfshijnë:

 • MasterCard
 • Viza
 • Skrill
 • Cashlib
 • Transferte bankare