Kazinotë më të mira live me eBet 2024

Ndërsa ka dhjetëra ofrues softuerësh aziatikë të drejtpërdrejtë të kazinosë sot, gjërat ishin krejtësisht të ndryshme në vitin 2012 kur u krijua eBet. Zhvilluesi mund të konsiderohet si një nga të parët e këtij lloji në kontinentin aziatik, që do të thotë se marka ka pasur kohë të mjaftueshme për të përmirësuar produktet e saj dhe për të vendosur praninë e saj në tregun e iGaming. Sigurisht, kjo vërtet tregon disi. Pra, çfarë sjell eBet në skenën e lojërave të kazinosë live? Si është kompania e ndryshme nga ofruesit e tjerë të programeve kompjuterike të kazinosë? Këto janë disa nga pyetjet që do të marrin përgjigje në këtë përmbledhje.

Rreth eBeteBet StudiosLojërat më të njohura të eBet
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth eBet

Siç u tha më parë, eBet u themelua në vitin 2012. Si shumë të tjera ofruesit kryesorë të softuerit në Azi, kompania ka selinë e saj në Manila, Filipine. Në kohën kur u themelua, qëllimi kryesor i markës ishte të furnizonte lojëra të gatshme live.

Kur u lançua eBet, tregu i kazinove në internet nuk ishte aq konkurrues sa është sot, kështu që shumë kazino kishin interes për ofertat e tij. I frymëzuar nga kjo situatë, ofruesi zgjodhi vendin e tij dhe iku me të. Në vend që të hidhej me shpirtrat e zakonshëm, eBet donte të kishte një përzierje lojërash të njohura aziatike dhe softuerësh të lehtë. Po, tregu po përjetonte një hendek të madh në titujt ekzotikë si baccarat dhe Sic Bo. Pra, ofruesi e pa nevojën për ta plotësuar atë.

Licencimi

Kur bëhet fjalë për legjitimitetin e ofruesit, operacionet e kompanisë janë miratuar nga jo një, por dy rregullatorë filipinas në emër të PAGCOR dhe FCLRC. Ky është statusi më i lartë ligjor që mund të marrë çdo ofrues i lojërave të kazinosë në Filipine dhe eBet meriton duartrokitje për arritjen e kësaj arritjeje.

Në krye të marrjes së dy vulave të miratimit, kompania gjithashtu vazhdoi të certifikonte lojërat e saj nga Gaming Labs International (GLI). GLI është një auditor pa kuptim i njohur në të gjitha anët e lojërave në internet dhe mund të bëjë ose prishë suksesin e çdo ofruesi të lojës. Në auditimin e tij të pavarur dhe rigoroz, ky institucion i palës së tretë ka vërtetuar se softueri i kazinosë eBet nuk është në asnjë mënyrë i fiksuar në favor të shtëpisë. Kjo njihet si drejtësi dhe çdo lojtar duhet të jetë i lumtur ta dëgjojë këtë.

Gjuhët e mbështetura

Meqenëse eBet është një ofrues aziatik, rrjedh natyrshëm që kompania punëson tregtarë të drejtpërdrejtë aziatikë. Që nga viti 2022, tregtarët që flasin kinezisht sundojnë suprem në kazinotë live eBet. Lojtarët gjithashtu mund t'i luajnë lojërat në anglisht. Megjithatë, ndërfaqja e softuerit eBet mund të vendoset në një sërë gjuhësh, duke përfshirë sa vijon:

 • anglisht
 • kineze
 • koreane
 • japoneze
 • portugeze
 • Spanjisht
 • tajvanez

Karakteristikat unike të eBet

eBet është një nga fituesit e paktë të çmimit shumë të lakmuar të Ofruesit më të mirë të aplikacionit celular. Pra, si arriti kompania të vendosë duart mbi një çmim kaq të pakapshëm? Sipas fjalëve të pronarëve të markës, eBet ishte ofruesi i parë aziatik i softuerit të kazinosë celulare. Edhe pse lojërat celulare tashmë janë pjesë përbërëse e lojërave të fatit në internet, askush nuk e imagjinonte që mini-kompjuterët do të pushtonin botën e lojërave të fatit. A dinte eBet diçka që shumë ofrues nuk e dinin? Ndoshta po, dhe kjo është arsyeja pse u fokusua në transportueshmëri më shumë se çdo gjë tjetër.

Me lojërat e tyre që funksionojnë në protokollin HTML5, lojtarët mund të shijojnë një furnizim video me cilësi të lartë në çdo shfletues modern. Të gjitha pajisjet e mëposhtme mbështeten:

 • Telefon Android
 • Tableti Android
 • telefon Windows
 • Tableti Windows
 • iPhone
 • iPad

eBet Studios

Studio kryesore e eBet është ndodhet në Filipine. Këtu transmetohet shumica e veprimeve të tabelës së ofruesit. Që në fillim, kompania synonte tregun e Azisë Juglindore, kështu që i duhej një studio më afër zyrave të saj qendrore. Kjo e bën të lehtë punësimin e tregtarëve nga një grup i gjerë talentesh i disponueshëm në Manila. Me shumë ofrues që kanë studio në Manila, nuk është e vështirë të grumbullosh pak personel nga markat e tjera.

Studio estoneze

Në shtator 2020, eBet doli nga rruga për të hapur një studio të re në Evropë. Kjo sinjalizoi një ndryshim paradigme në modelin e biznesit të kompanisë, i cili fillimisht ishte fokusuar në tregun aziatik. Objekti më i avancuar estonez ndodhet në Talin, kryeqyteti i Estonisë.

A ishte hapja e studios estoneze një hap në drejtimin e duhur? Epo, duke marrë parasysh se sa ngrohtësisht janë pritur produktet eBet në Evropë, dikush me siguri do t'i përgjigjej kësaj pyetjeje me një PO të fortë. Sigurisht, prania në tregun global është çelësi i suksesit të çdo ofruesi. Dhe ndërsa titujt e kazinove me temë aziatike njoftuan ardhjen e tyre vetëm disa vite më parë, nuk ka dyshim se ata gradualisht po fitojnë terren ndërsa gjithnjë e më shumë lojtarë po ngrohen me to. Vetëm koha do të tregojë se sa të njohur do të bëhen këta tituj.

Si duken eBet Studios?

Me kamerat HD të instaluara në kënde të shumta, as edhe një pjesë e vogël e veprimit nuk mund t'i shpëtojë luajtësit. Çuditërisht, kinezishtja është opsioni kryesor i gjuhës, edhe pse ligjshmëria e lojërave të fatit në Kinë nuk është e qartë. Kjo është ndoshta sepse populli kinez ka një pasion për lojërat e fatit dhe shumë aziatikë priren të jenë të kënaqur me gjuhën. Por duhet të përmenden edhe tabelat e shkëlqyera angleze të ofruesit. Ato përmbajnë një grup tregtarësh femra që zotërojnë mirë gjuhën angleze.

Lojërat më të njohura të eBet

Në ballë të bibliotekës së lojërave të eBet është baccarat. Dhe megjithëse ofruesi mund të mungojë ende në disa fusha, është mirë të keni një ose dy produkte të forta. Të tjera lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në holl përfshijnë ruletë, Dragon Tiger dhe Sic Bo, me dy të fundit tituj me temë aziatike. Krahasuar me ofruesit e tjerë, lobi i eBet nuk shkon keq. Të gjitha lojërat ngarkohen shpejt, duke i lejuar lojtarët të përfshihen në një veprim pa vonesa. eBet e ka bërë gjithashtu ndërfaqen e tij të personalizueshme. Në varësi të shpejtësisë së lidhjes së tyre me internetin, lojtarët mund të aktivizojnë dhe çaktivizojnë modalitetin HD.

Diskutohen lojërat live eBet

Bakarat

Siç u tha më lart, baccarat live është xhevahiri i kurorës së lobit eBet. Dhe ndërsa ekziston vetëm një version (Live Baccarat) i lojës në dispozicion, ky është një tregues se ofruesi i jep përparësi cilësisë dhe jo sasisë. Titulli baccarat vjen me bastet bazë Banker, Player dhe Tie. Gjithashtu në dispozicion janë Banker Pair dhe Player Pair. Një gjë që bie në sy me tavolinën baccarat të eBet janë sensorët e njohjes së kartave dixhitale. Pavarësisht nëse lidhja e lojtarit në internet është e fortë apo jo, një përvojë e plotë e baccarat live është e garantuar.

Ruletë

Në thelb, tavolina e ruletës së eBet është tavolina standarde e ruletës evropiane, me 36 xhepa, një zero të vetme dhe shumë veçori të tjera të njohura. Ka dy pamje nga kamera; një për timonin dhe një tjetër për tregtarin. Një version tjetër i ruletës, Speed Roulette Live, është gjithashtu i disponueshëm. Kjo ka shumë ngjashmëri me Ruletë e drejtpërdrejtë, me kohën më të shkurtër të basteve që është i vetmi ndryshim.

Tituj të tjerë

Në krye të ruletit dhe baccarat-it, lobi i eBet përmban produktet e mëposhtme:

 • Demi i gjallë (Bullfight/Niu Niu)

 • Sic Bo

 • Tigri i Dragoit

  Vlen të vlerësohet se eBet është vetëm ofruesi i Niu Niu live, përveç Asia Gaming, që është një tjetër ofrues i lojërave live.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është eBet?

E themeluar në vitin 2012, eBet është një nga ofruesit e programeve kompjuterike të kazinosë me bazë në Filipine. Kompania bashkëpunon me disa nga kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet për t'u ofruar lojtarëve një përvojë të lojërave të kazinove me cilësi të lartë, veçanërisht në Azi dhe Evropë.

A ofron eBet blackjack live?

Që nga viti 2022, eBet nuk ofron asnjë tryezë baccarat live. Sidoqoftë, ofruesi ofron tituj të tjerë, duke përfshirë ruletin, baccarat, Sic Bo dhe Dragon Tiger. Kompania është gjithashtu një nga ofruesit e paktë me Live Bull Bull. Sinqerisht, koleksioni i tij i lojërave nuk është aspak mbresëlënës.

Çfarë versionesh rulete ofron eBet?

Ofruesi ofron dy versione rulete për momentin. Këto përfshijnë Ruletën Live dhe Ruletën e Shpejtësisë. Këto versione janë në thelb të njëjta, vetëm se ky i fundit ka një kohë më të shkurtër bastesh. Kjo thjesht do të thotë se loja u përshtatet lojtarëve të shpejtë.

Ku gjenden eBet Studios?

eBet studiot ndodhen në Azi dhe Evropë. Studio aziatike, e cila u hap shpejt, është vendosur në kryeqytetin e Filipineve - Manila. Studio evropiane ndodhet në Talin, Estoni.

Në cilat gjuhë mund të luhen lojëra eBet?

Tregtarët e drejtpërdrejtë të eBet flasin kinezisht dhe anglisht; prandaj, këto janë gjuhët e vetme të mbështetura për lojëra deri më tani. Megjithatë, ndërfaqja e ofruesit mund të lundrohet në shumë gjuhë të tjera, duke përfshirë japonisht, spanjisht, portugalisht, koreanisht dhe tajvanisht.

A mund të hyjnë lojtarët në lojërat eBet në telefonat e tyre inteligjentë?

eBet, ndryshe nga ofruesit e tjerë, fokusohet në transportueshmëri më shumë se në aspekte të tjera. Si rezultat, lojërat e tij mundësohen nga HTML5, që do të thotë se ato mund të luhen në shumë pajisje me sisteme operative iOS, Android ose Windows. Këto përfshijnë telefonat Android, tabletët Android, telefonat Windows, tabletët Windows, iPad dhe iPhone.

A është eBet i licencuar?

eBet është një ofrues plotësisht i licencuar. Kompania është e licencuar nga dy rregullatorë në Filipine, duke përfshirë FCLRC dhe PAGCOR. Duke qenë se ofruesi është 100% i ligjshëm, kjo thjesht do të thotë që kumarxhinjtë ndihen të sigurt në kazinotë eBet.

A janë lojërat eBet të drejta?

Po. Të gjitha lojërat eBet auditohen për drejtësi nga Gaming Labs International (GLI), një auditor i palës së tretë i besuar në qarqet e lojërave të fatit. Prandaj, nuk ka gjurmë të lojërave që anojnë drejt shtëpisë.

Ku mund të gjeni kazinonë më të mirë eBet me tregtarë të drejtpërdrejtë?

Ka kazino eBet në të gjithë internetin. Megjithatë, jo të gjithë ofrojnë të njëjtën cilësi të shërbimeve. Kumarxhinjtë duhet të rishikojnë çdo faqe kazinoje për të ditur se çfarë ofron. Për ata që nuk janë gati të shkojnë në atë rrugë të gjatë, CasinoRank është këtu për t'i ndihmuar ata. Ky sajt i rishikimit të kazinosë liston të gjitha kazinotë kryesore të eBet që lojtarët mund t'u besojnë.

A ka fituar ndonjë çmim eBet?

Po. Nën brezin e tij është aplikacioni më i mirë celular çmim që kompania fitoi në ekspozitën e lojrave G2E Asia.