Renditja e kazinove më të mira EntwineTech drejtpërdrejta

Kur flasim për ofruesit më të mëdhenj të softuerëve të kazinosë live në botë, shumë njerëz mendojnë për të tilla si Evolution Gaming, NextGen, Microgaming, NetEnt ose ofrues të tjerë të njohur softuerësh. Duke parë numrin e madh të kazinove që ofrojnë lojëra nga këta ofrues, dikush mund të falet. Sidoqoftë, ekziston një emër që shpesh anashkalohet - është EntwineTech. Me lojëra të disponueshme në të paktën 80 kazino të ndryshme, nuk është aq e vështirë të kuptosh pse ofruesi meriton të përmendet në të njëjtën frymë si ofruesit e tjerë kryesorë të softuerit. Këtu është një analizë gjithëpërfshirëse e kësaj kompanie.

Rreth EntwineTechStudiot EntwineTechLojërat më të njohura të EntwineTech
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth EntwineTech

EntwineTech lindi në vitin 2004, me emrin Enterasia. 15 vjet më vonë (në 2019), kompania u riemërua në EntwineTech. Qëllimi i tyre kryesor, që nga fjala, ishte të furnizonin softuer të drejtpërdrejtë të kazinove për kazinotë online aziatike. Fakti që zyrat e tyre të para u vendosën në Filipine e dëshmon këtë.

Edhe pse lojërat e kazinove janë një fenomen mbarëbotëror, çdo rajon ka preferencat e veta specifike. Për shembull, lojtarët në Azinë Juglindore dihet se bien në dashuri me tituj të tillë si Dragon Tiger, baccarat, roulette dhe Sic Bo. Kjo është pikërisht ajo që EntwineTech filloi të ofronte. Në atë kohë, lojërat live ishin ende në fazat e tyre formuese dhe jo shumë lojëra të tilla ishin të disponueshme. Në sfondin e kësaj situate, EntwineTech do të vinte si një dhuratë nga Perëndia.

Legjitimiteti

Ashtu si ofruesit e tjerë me reputacion, EntwineTech nxjerr besim kur bëhet fjalë për gjëra ligjore. Ata kanë dy licenca në Filipine: një nga FCLRC (First Cagayan Leisure and Resort Corporation) dhe tjetra nga PAGCOR (Filipine Amusement and Gaming Corporation). Për më tepër, kompania është e licencuar në Isle of Man, një rregullator i respektuar i lojërave të fatit në Evropë dhe më gjerë. Prandaj, platformat e lojërave EntwineTech janë disa nga kazinotë më të mira të drejtpërdrejta kur bëhet fjalë për sigurinë dhe drejtësinë.

Karakteristikat unike të EntwineTech

Përpara se të thelloheni në veçoritë e ofruesit, është e rëndësishme të hidhni një vështrim në atë që kompania ka arritur për sa i përket çmimeve ndërkombëtare. Në një treg kaq konkurrues të lojërave të fatit, ku çdo ofrues po përpiqet të bëjë më të mirën, edhe një nominim për një çmim është një arritje, e lëre më ta fitosh atë. Nominimet dhe përmendjet mbresëlënëse të kompanisë përfshijnë:

 • Nominim për Operatorin e Vitit të Lojërave Aziatike Live nga eGaming Awards - 2009

 • Nominimi për Softuerin më të mirë nga International Gaming Awards- 2010

 • Star of Software Company nga First Cagayan

  Duke folur për lojëra të drejtpërdrejta, EntwineTech është një emër i respektuar në kazino live, duke ofruar versione të ndryshme të ruletit, baccarat, blackjack (një version), Dragon Tiger dhe Sic Bo. Këto lojëra mund të shijohen në shumë gjuhë, duke përfshirë anglisht, malajisht dhe kinezisht. Dhe ndërsa lojërat vuajtën nga transmetimi me cilësi të ulët në fillim, kompania shtoi më shumë veçori në ofertat e saj për t'i bërë lojtarët të lumtur. Sot, lojërat EntwineTech mund të luhen në HD të plotë dhe në celular. Për më tepër, softueri i kompanisë ofron veçori të tilla si module shtesë për transaksionet bankare, raportimin, menaxhimin e filialeve dhe zhvillimin e programit të bonusit.

Aftësia celulare

Shkathtësia celulare e zhvilluesit është portretizuar ndoshta më së miri në n2-LIVE, një platformë celulare moderne e pajtueshme me të gjithë telefonat inteligjentë, duke përfshirë pajisjet Android, iOS dhe Windows.

Studiot EntwineTech

Siç u aludua më parë, ofertat e EntwineTech nuk ishin aq të shkëlqyera në fillim. Kjo për shkak se kompania ishte shumë e zënë duke modifikuar dhe testuar softuerin e saj për t'u siguruar që ai ofronte gjëra me cilësi të lartë. Prandaj, zhvilluesi nuk hapi një studio menjëherë pas fillimit. Megjithatë, pasi krijoi një produkt të qëndrueshëm dhe mori një licencë filipinase, ofruesi fitoi besimin për të hapur studion e tyre të parë në Manila, kryeqyteti i Filipineve.

Objekti i Manilës nuk vonoi shumë përpara se të tërhiqte vëmendjen e botës së kazinove live aziatike. Me shumicën e ofruesve të programeve kompjuterike të kazinove në Azi që shkojnë për imazhe orientale, EntwineTech dëshironte të injektonte diçka të freskët në venat e gjakut të tregut aziatik. Si rezultat, kompania arriti disi të kombinonte atmosferën e Vegasit me atë të Macau. Kjo ishte një rrugë e rrezikshme pasi askush nuk e kishte imagjinuar ndonjëherë se dy temat do të përputheshin.

Sikur të studio kazino në Filipine nuk ishte e mjaftueshme, zhvilluesi vendosi të hapte një objekt tjetër në Malajzi për të ofruar një përvojë më të mirë për malajzianët. Sot, malajzianët mund të luajnë lojëra EntwineTech ndërsa ndërveprojnë me tregtarët e tyre vendas që flasin gjuhën malajisht. Kjo ishte një lëvizje e zgjuar, duke pasur parasysh se kumari është shumë i popullarizuar në vend.

Studio Letoneze

Në vitin 2018, EntwineTech hapi një studio në Letoni, duke u bërë ofruesi i parë i softuerit të kazinosë live aziatike që nisi një strukturë të tillë në tokën evropiane. Ndërsa ofruesit e tjerë aziatikë (p.sh., Asia Gaming) ndoqën shembullin, pionierja do të mbahet mend gjithmonë kur të kthehen faqet e historisë. Studioja letoneze ndihmoi në lehtësimin e presionit mbi studiot filipinase, duke siguruar që folësit e gjuhës angleze amtare ishin tani në dispozicion për t'i shërbyer tregut evropian. Për tregun aziatik, folësit malajisht dhe kinezë vazhdojnë të merren me biznesin për të siguruar që lojtarët të mos përjetojnë asnjë pengesë gjuhësore.

Lojërat më të njohura të EntwineTech

Nëse ka një zhvilluesi i softuerit që mund të ndihmojë faqet e kazinove në internet të arrijnë një ekuilibër midis lojërave elektronike dhe tavolinave, është EntwineTech. Kjo sepse ata kanë një sy të mprehtë për blackjack live, ruletë live dhe baccarat live. Lojërat variojnë nga varietetet klasike deri te titujt modernë, të gjitha të transmetuara nga studiot e drejtpërdrejta të ofruesit të vendosura në Azi dhe Evropë. Kompania gjithashtu zhvillon lojëra ekzotike tavoline, të tilla si Dragon Tiger dhe Sic Bo. Të gjitha lojërat EntwineTech vijnë me veçori inovative dhe u përshtaten si fillestarëve, ashtu edhe rrotave të larta. Për sa i përket drejtësisë, titujt janë testuar me TST.

Lojëra të drejtpërdrejta nga EntwineTech

Blackjack live

Aktualisht, ofruesi ofron vetëm një variant të blackjack: Big Screen Blackjack. Në thelb, ky është blackjack klasik në një ekran të madh. Ai paraqet opsione të shumta bastesh, duke përfshirë bast pas, çifte dhe shumë dorë. Lojtarët vënë bast direkt në tavolinë dhe ekziston një konfigurim i-Shoe që përdoret për të lexuar modelin dhe renditjen e çdo letre të shpërndarë për të siguruar drejtësi.

Baccarat live

Kategoria baccarat e EntwineTech përmban shumë variante, duke përfshirë sa vijon:

 • Super 6 Baccarat

 • Pikët Baccarat

 • Bakarat tradicionale

 • Dragon Phoenix Baccarat

 • Baccarat Bonus Dragon

 • Baccarat VIP

 • Çift Baccarat

 • Super Baccarat

  Ndërsa rregullat bazë të baccarat live janë të njëjta në të gjitha variantet, secili variant vjen me një veçori shtesë për të tërhequr interesat e lojtarëve.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Deri në katër ruletë live variantet mund të gjenden në kazinotë EntwineTech dhe ato përfshijnë sa vijon:

 • Ruletë e ekranit të madh

 • Ruletë aziatike

 • Ruletë evropiane

 • Ruletë 3D

  Variantet e mësipërme të ruletit ndryshojnë pak bazuar në faktorë si rrota që përdoret. Megjithatë, bazat mbeten të njëjta. Për shembull, Ruleta 3D është në thelb një version dredhi i mirë-ekzekutuar i ruletës origjinale.

Dragon dhe Tigri me shumë porta

Kjo bashkon rregullat standarde të Dragoit Tiger me mitet. Loja përmban tre porta: portat e Qiellit, Njeriut dhe Tokës, ku secila ofron shanse të ndryshme bastesh. Lojtarët mund të bastojnë në një ose më shumë porta në lëvizje.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë lojëra ofron EntwineTech?

EntwineTech fokusohet ekskluzivisht në ofrimin e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë, duke përfshirë ruletin, blackjack dhe baccarat. Kurseni për blackjack, lojërat vijnë në versione të shumta, kështu që lojtarët kanë liri veprimi për të zgjedhur atë që u intereson më shumë. Tituj të tjerë nga kjo kompani përfshijnë Dragon Tiger dhe Sic Bo.

A janë manipuluar lojërat Entwine?

Lojërat EntwineTech janë të certifikuara si të drejta dhe auditohen rregullisht nga Technical Systems Testing, një organizatë me reputacion e pavarur testimi. TST është një degë e drejtpërdrejtë e Gaming Labs International. Prandaj, ka zero shanse që lojërat të jenë të manipuluara. Përveç kësaj, firma është e licencuar nga qeveria filipinase dhe qeveria e Ishullit të Manit. Çdo zhvillues duhet të shënojë të gjitha kutitë për sa i përket cilësisë dhe sigurisë përpara se të marrë një vulë miratimi nga ndonjë prej këtyre autoriteteve rregullatore.

Ku gjenden studiot EntwineTech?

Zhvilluesi ka studio në tre vende, duke përfshirë Filipinet, Malajzinë dhe Letoninë. Megjithatë, zyrat e tyre qendrore janë të vendosura në Filipine.

Ku mund të luhen lojëra EntwineTech?

EntwineTech punon me të paktën 80 të licencuar (kazino online). Kjo do të thotë që lojtarët mund të gjejnë lehtësisht një kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë nga EntwineTech në ueb. Lojtarët duhet të regjistrohen në një nga këto kazino për të hyrë në lojëra. Këto kazino operojnë kryesisht në tregun aziatik, por mund të gjenden edhe në tregun evropian.

Cilat gjuhë flasin tregtarët e drejtpërdrejtë të EntwineTech?

EntwineTech ka punësuar qindra tregtarë vendas që flasin anglisht dhe kinezisht për t'u kujdesur për klientët e tyre në Evropë dhe Azi, respektivisht. Ka edhe tregtarë që flasin malajisht për lojtarët që nuk janë të kënaqur me anglishten dhe kinezishten.

A mbështeten lojërat EntwineTech nga celulari?

Po. Në fakt, shumë pak zhvillues kanë demonstruar aftësi celulare më mirë se EntwineTech. Para së gjithash, lojërat e tyre janë zhvilluar në HTML5. Së dyti, kompania krenohet me të ashtuquajturën platformë celulare n2-LIVE që funksionon pa probleme në pothuajse të gjithë telefonat inteligjentë, duke përfshirë telefonat iOS, Android dhe Windows.

Si mund të fitohet në lojërat EntwineTech?

Lojërat EntwineTech, si çdo lojë tjetër kazino, bazohen në fat, me përjashtim të lojërave të aftësive. Pra, nuk ka asnjë siguri që lojtarët mund të fitojnë. Mënyra më e mirë për t'iu qasur është të luani lojëra për argëtim dhe argëtim. Megjithatë, fitimi nuk është surprizë për lojtarët me strategji dhe fat të mirë.

A ofron EntwineTech ndonjë tavolinë apo lojëra elektronike pokeri?

Për momentin, kompania nuk krijon asnjë tavolinë apo lojëra elektronike pokeri. Në vend të kësaj, ai fokusohet në baccarat, ruletë, blackjack, Dragon Tiger dhe Sic Bo. Por gjërat mund të ndryshojnë në një sekondë, dhe në varësi të kërkesës, nuk do të jetë befasuese të shohësh lojëra elektronike EntwineTech dhe tavolina pokeri atje.

A kanë tabelat EntwineTech kënde të shumta të kamerës?

Epo, kjo varet nga loja që po luan. Për shembull, tavolina e ruletit vjen me dy kënde shikimi.

Cilat variacione baccarat gjenden në kazinotë EntwineTech?

EntwineTech krijon një gamë të gjerë variantesh baccarat, duke përfshirë Super 6 Baccarat, Traditional Baccarat, Points Baccarat, Baccarat Pair, Super Baccarat, VIP Baccarat, Dragon Phoenix Baccarat dhe Dragon Bonus Baccarat.