Evolution Gaming

April 16, 2021

Arsyet për të luajtur Craps Live Dealer të Evolution sot!

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Hyni në ndonjë kazino online dhe mund të zgjidhni të luani lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë si blackjack, ruletë, baccarat, Texas Hold'em e kështu me radhë. Por deri kohët e fundit, craps live në internet ishte një temë krejtësisht e harruar. Kjo është e çuditshme, duke marrë parasysh që loja është një nga lojërat më të njohura të tavolinës në Las Vegas. Më në fund, megjithatë, Lojëra evolucionare jep, ashtu siç pritej. Por a ia vlen vërtet loja pritja?

Arsyet për të luajtur Craps Live Dealer të Evolution sot!

Live Craps Më në fund bën rrugën e saj për të jetuar kazinotë në internet

Në nëntor të vitit të kaluar, Evolution lançoi lojën e parë të drejtpërdrejtë të craps me tregtarë. Siç është norma me këtë furnizues, loja është vendosur në një studio autentike nëntokësore dhe gjithëpërfshirëse. Kjo lojë inovative përfiton plotësisht nga përparimet e teknologjisë duke qëndruar besnike ndaj versionit origjinal.

Sipas Evolution, lojtarët në të gjithë botën kanë kërkuar prej vitesh lojëra të gjalla. Kompania më në fund iu dorëzua kërkesave të tyre për të sjellë këtë lojë të vendosur në mure me tulla të datuara me foto bardh e zi. Deri më tani, nuk është ende e qartë nëse zhvilluesit e tjerë të softuerit do të ndjekin hapat e Evolution.

Pse loja mori pak kohë për të dalë drejtpërdrejt

Para së gjithash, kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë janë në biznes për të siguruar që lojtarët të marrin atë që duan. Me pak fjalë, ata ofrojnë vetëm lojëra që mendojnë se do të godasin. Ndërsa shumica e tyre kanë zero shqetësime duke ofruar lojëra si blackjack, ruletë, baccarat dhe Texas Hold'em, faqet e drejtpërdrejta nuk kanë luajtur ende me idenë e ofrimit të katrahurave, për çfarëdo arsye.

Për ekspertët e lojërave të fatit në internet, një pjesë e arsyes pse loja nuk ka arritur është sepse lojtarët nuk mund të hedhin zare në internet. Siç mund ta dini tashmë, hedhja e zarit është një pjesë thelbësore e lojës mut. Pra, lënia jashtë kësaj veçorie jetike eliminon pjesën argëtuese të lojës. Sigurisht që do të jetë interesante të shihet se si Evolution lundron në këtë territor të paeksploruar.

Si të luani lojërat e drejtpërdrejta në internet të Evolution

Rregullat e të luajturit të lojërave të drejtpërdrejta në internet nuk janë të ndryshme kur luani lojën në një kazino me bazë tokësore. Sidoqoftë, Evolution ndryshoi disa gjëra pa sakrifikuar modën ikonike të lojës, duke e bërë atë miqësore për fillestarët. Më poshtë janë hapat për të filluar me craps live online:

  • Gjeni një kazino në internet që ofron këtë lojë, më pas regjistrohu. Mos harroni, ju duhet të bëni pak kërkime për të gjetur kazinonë e duhur. Pasi të zgjidhni një faqe kumari, bëni një depozitë, më pas zgjidhni lojën në seksionin Live Dealer.

  • Tani është koha për të vendosur një bast. Por përpara kësaj, kaloni në "Easy Mode UI" nëse jeni një lojtar i ri. Lojtarët e trajnuar të craps mund të vazhdojnë në modalitetin e paracaktuar. Sido që të jetë, ju mund të vendosni një bast duke klikuar kutitë me emrat e basteve në to. Pas kësaj, klikoni përsëri për të zgjedhur shumën e çipit për të vënë bast.

  • Më pas, do të shihni një krah mekanik që gjuan zarin. Ndryshe nga pritshmëritë e shumë njerëzve, kruperi nuk bën asgjë në këtë rast. Kjo eliminon çdo ndërprerje njerëzore nga fotografia, duke e bërë lojën pa gabime.

  • Pas hedhjes së zareve, gjurmoni statusin tuaj të bastit në seksionin "Numrat e mi". Do të shihni statusin e bastit me çdo numër që mund të fitojë diçka dhe shumën e fitimit në këndin e poshtëm djathtas. Pavarësisht nëse keni fituar apo jo, ju mund të duartrokasni dhe brohoritni ndërsa prisni për rezultatin. Siç pritej, ekziston një dhomë bisede ku lojtarët mund të diskutojnë disa çështje të lojës me shokët e kazinosë dhe të bisedojnë me krupierët e Evolution.

    A ia vlen të luhet loja?

    Ndërsa asgjë nuk mund të zëvendësojë katrahurat me bazë tokësore, është mirë të shohësh Evolution duke provuar këto ujëra të paprovuara. Loja është e disponueshme në telefonin inteligjent ose kompjuterin tuaj dhe basti minimal është 1 deri në 5 dollarë. Sigurisht, ky mund të jetë një lajm i keq për rolet e lartë, por në përgjithësi, kjo lojë live kazino në internet ia vlen të provohet. Argëtohu!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme