Evolution Gaming

February 22, 2022

Evolution nis Bac Bo për fansat e Dice-Baccarat

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Viti nuk mund të kishte nisur më mirë për Evolution Gaming. Ashtu si tifozët e ruletit ende po festojnë debutimin e Lightning Roulette, kompania njoftoi prezantimin e lojës me zare të frymëzuar nga baccarat, Bac Bo. Specialisti i kazinosë live e njoftoi këtë më 26 janar 2022. Pra, çfarë është saktësisht Bac Bo dhe si luhet?

Evolution nis Bac Bo për fansat e Dice-Baccarat

Çfarë është Bac Bo?

Sipas Todd Haushalter, Shefi i Produkteve të Evolution, Bac Bo është një produkt unik që ndërthur stilin e dy lojërave ikonike, Sic Bo dhe Baccarat. Ai tha se loja u jep lojtarëve të kazinosë live një dimension krejtësisht të ri të lojërave me eksitimin e "të fitosh nga pas" që e bën baccarat popullor. Haushalter arriti në përfundimin se Bac Bo përmban lojë të thjeshtë dhe rregulla në krahasim me baccarat standarde live.  

Bac Bo është hyrja më e fundit në katalogun e lojërave gjithnjë në rritje të Evolution, i cili gjithashtu dyfishohet si lëshimi i tyre i dytë në 2022. Në thelb, është një lojë me zare, por relativisht e ngjashme me baccarat dhe Sic Bo. Nuk është çudi që emri Bac nga baccarat dhe Bo nga Sic Bo. Interesante!

Thënë kështu, ka dy pozicione bastesh (Lojtar dhe Bankier) në vend të tre të disponueshme në Dragon Tiger. Në këtë lojë, dora me totalin më të lartë fiton. Mbani mend, ai përdor zare në vend që të luajë letra.

Si të luani Bac Bo

Siç u tha më parë, nuk ka asgjë komplekse në lidhje me lojën në këtë Varianti i evolucionit live. Thjesht aktivizoni kazinonë e drejtpërdrejtë dhe zgjidhni lojën nën seksionin "kazino live". Më pas, vendosni bast duke zgjedhur vlerën e monedhës dhe duke shtuar monedhat në pozicionin tuaj të preferuar. Më pas, tregtari do të telefonojë për të shënuar përfundimin e seancës së basteve.

Pas vendosjes së një basti, kruperi do të shtypë një buton të rrumbullakët. Më pas, zari i kuq dhe blu në pozicionet e tavolinës do të lëkunden rreth dhjetë sekonda. Vini re se ka dy zare në çdo pozicion të lojës - ato të kuqe në Banker dhe blu në pozicionin e lojtarit. Pasi të ndalojë lëkundja, tregtari i drejtpërdrejtë do të shpallë rezultatet. Rezultatet do të shfaqen gjithashtu në tabelën e lojës. Totali më i lartë i dorës fiton. Ekziston edhe një bast Barazimi, i cili paguhet mjaft mirë në 88:1. Është kaq e thjeshtë!  

Tabela e pagesave Bac Bo live

Edhe pse loja është e ngjashme me baccarat në shumë mënyra, ajo ndryshon në strukturën e pagesës. Ky variant live ofron situata shumë më fitimprurëse sesa baccarat standarde live. Për të qenë më të saktë, basti i ndërlikuar Tie tani mbart një pagesë masive prej 88x, e cila është thjesht e parezistueshme. Gjithashtu, kjo lojë live kazino vendos baste të shumta barazimi për t'i bërë gjërat argëtuese dhe shpërblyese.

Më poshtë është tabela e pagave Bac Bo:

  • Lojtari – 1:1
  • Bankier – 1:1
  • Barazimi – 88:1
  • Barazimi 2 ose 12 – 88:1
  • Barazimi 3 ose 11 – 25:1
  • Barazimi 4 ose 10 – 10:1
  • Barazimi 5 ose 9 – 6:1
  • Barazimi 6, 7 ose 8 – 4:1

Nëse je fillestar, është e zakonshme të ngecesh duke u përpjekur të kuptosh këto pagesa. Tani për ta bërë më të drejtpërdrejtë për ju, një pagesë 1:1 nënkupton marrjen e një çipi plus bastin fillestar. Pra, kjo do të thotë që ju merrni 1$ për çdo 1$ që vini bast. Me sa duket, basti Tie paguan më së shumti, megjithëse mund të jetë sfidues për të goditur.

Shënim: Bastet Lojtar dhe Banker kanë kufij të aksioneve prej 1 € deri në 10,000 €, ndërsa bastet e barazimit janë maksimumi 500 €. Gjithashtu, 90% e bastit tuaj Banker/Lojtar rimbursohet nëse basti Barazimi fiton. Plus, nuk përmendet askund komisioni "i padrejtë" prej 5% për shtëpinë për çdo fitim të bastit të Banker.

Bac Bo veçori shtesë

Si fillim, Evolution nuk jep shumë informacion rreth RTP. Por shkalla optimale e kthimit Bac Bo është rreth 98,87%, e cila garanton fitore të shpeshta. Megjithatë, RTP mund të bjerë paksa me bastin Tie.

Një tjetër veçori emocionuese për Bac Bo është udhërrëfyesi i baccarat në fund të ekranit. Kjo tabelë thjesht tregon statistikat e rezultateve tuaja. Seksioni i basteve tregon gjithashtu numrin e aksioneve në bastet e mëparshme dhe numrin e lojtarëve të basteve në opsione të ndryshme bastesh. Kjo mund t'ju japë një udhërrëfyes të qartë të basteve më të nxehta dhe më të ftohta.

Mbrapa Bo: Vlerësimi përfundimtar

Nëse jeni adhurues i baccarat-it, atëherë Bac Bo duhet të jetë interesant për të luajtur. Loja është e drejtpërdrejtë, dhe studio e artë është e ngrohtë dhe mikpritëse. Gjithashtu, shuma maksimale prej 10,000 € u ofron lojtarëve të guximshëm një shans me fat për t'u larguar me një shumë që ndryshon jetën.

Është gjithashtu e zakonshme të jesh skeptik për të luajtur këtë lojë live të kazinosë të bazuar në fat në fillim. Por nëse hidhni një vështrim të mprehtë, do të vini re se tregtari nuk e prek zarin në asnjë moment. Gjithashtu, vrimat e zarit nuk kanë objekte metalike ose magnetike brenda. Me pak fjalë, rezultatet ndodhin pikërisht para syve tuaj. 

Të pëlqen kjo lojë? Ju gjithashtu mund të shikoni të tjera lojëra të drejtpërdrejta si Dragon Tiger dhe Football Studio nga i njëjti zhvillues. Të dyja lojërat përdorin një kartë të vetme ose çdo pozicion në vend të dy zareve. Kënaquni!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme