Kazinotë kryesore të Evolution Craps Live në 2024

Live Craps

Vlerësimi

Total score8.7
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
WriterArdit KrasniqiWriter

Si i vlerësojmë dhe i renditim kazinotë e drejtpërdrejta me Craps Evolution

Në CasinoRank, ne krenohemi me ekspertizën tonë të gjerë në kazinotë dhe lojërat e drejtpërdrejta, veçanërisht në Evolution Live Craps. Si një autoritet ndërkombëtar në këtë fushë, ne analizojmë dhe renditim me përpikëri kazinotë live që ofrojnë këtë lojë inovative bazuar në disa faktorë kyç. Qëllimi ynë është të drejtojmë lojtarët në mbarë botën gjetja e përvojës më të mirë të craps live.

Bonuset për lojëra live në kazino

Bonuset janë një aspekt thelbësor i lojës live të kazinosë. Ata u ofrojnë lojtarëve një mundësi për të rritur financimin e tyre, për të zgjatur kohën e lojës dhe për të rritur shanset e tyre për të arritur fitore të mëdha. Në rastin e Evolution Live Craps, bonuset mund të përmirësojnë ndjeshëm përvojën tuaj të lojërave. Shikoni bonuset më të mira për lojën e drejtpërdrejtë të kazinosë.

Lojërat dhe ofruesit e drejtpërdrejtë të kazinosë

Cilësia e lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë dhe ofruesve ndikon shumë në përvojën e përgjithshme të lojërave. Me Evolution Live Craps, lojtarët mund të presin cilësi të nivelit të lartë pasi Evolution është një ofrues kryesor në industri. Shumëllojshmëria dhe cilësia e lojërave të ofruara mund të krijojë ose prishë një kazino të drejtpërdrejtë. Mësoni më shumë rreth lojërave dhe ofruesve të kazinosë live.

Aksesueshmëria në celular

Në epokën e sotme dixhitale, aksesi në celular është thelbësor. Kjo i lejon lojtarët të shijojnë lojërat e tyre të preferuara, si Evolution Live Craps, në çdo kohë, kudo. Një kazino live që ofron një përvojë të qetë celulare, me grafikë të cilësisë së lartë dhe lojë të qetë, renditet lart në listën tonë.

Lehtësia e regjistrimit dhe depozitimit

Një proces i drejtpërdrejtë regjistrimi dhe depozitimi është një faktor kyç në renditjen tonë. Lojtarët duhet të jenë në gjendje të fillojnë shpejt të luajnë Evolution Live Craps pa ndonjë vonesë ose komplikim të panevojshëm. Një kazino live që e bën këtë proces pa probleme ofron një përvojë më të këndshme lojrash.

Menyra pagese

Një aspekt tjetër i rëndësishëm që ne konsiderojmë është disponueshmëria e mënyrave të ndryshme dhe të sigurta të pagesës. Lojtarët duhet të jenë në gjendje të depozitojnë dhe tërheqin fitimet e tyre me lehtësi, duke përdorur mënyrën e tyre të preferuar të pagesës. Kjo shton komoditetin dhe kënaqësinë e luajtjes së Evolution Live Craps. Mësoni më shumë rreth mënyrave të ndryshme të pagesës.

Rishikimi i Craps Live nga Evolution

Live Craps by Evolution

Live Craps by Evolution është një lojë emocionuese kazino në internet që sjell eksitimin dhe pezullimin e një kazinoje live në komoditetin e shtëpisë tuaj. Kjo lojë është një ofertë e spikatur nga Evolution, zhvilluesi i lojërave me famë botërore i njohur për lojërat e tyre të kazinosë live me cilësi të lartë.

Loja bazë e Live Craps është krijuar për të kopjuar përvojën reale të kazinosë, e kompletuar me ngutje dhe nxitim të një tavoline me craps. Shkalla e RTP (Kthimi te lojtari) për këtë lojë është një konkurrues 99,17%, duke e bërë atë një zgjedhje joshëse për lojtarët që kërkojnë një lojë me kthim të lartë. Madhësitë e disponueshme të basteve variojnë nga një minimum me rrezik të ulët deri në një maksimum me aksione të larta, duke u ushqyer të gjitha llojet e lojtarëve.

Një nga veçoritë unike të Live Craps nga Evolution është loja e tij gjithëpërfshirëse. Lojtarët transportohen në një mjedis realist të kazinosë, i kompletuar me një tregtar profesionist dhe ndërveprim në kohë reale. Eksitimi i Live Craps qëndron në paparashikueshmërinë e tij, me çdo hedhje të zareve që sjell një mundësi të re për një fitore. Kjo lojë me të vërtetë përmbledh emocionin e lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë, duke e bërë atë një domosdoshmëri për t'u provuar për çdo entuziast të kazinosë.

VeçoriPërshkrim
LojëCraps live
Lloji i lojësZare
FurnizuesiEvolucioni
RTPNdryshon në varësi të llojit të bastit (Zakonisht rreth 98.6% për baste kalimi/mos kalimi)
PaqëndrueshmëriaE mesme
Min Bast1,00 dollarë
Max Bet1000,00 dollarë
Karakteristikat e bonusitFunksioni i basteve me shumë rrotullime
Përputhshmëria celularepo
Viti i lëshimit2020

Live Craps Rules and Gameplay

Rregullat dhe lojërat e drejtpërdrejta të Craps

Craps është një lojë me zare ku lojtarët vënë bast në rezultatin e një hedhjeje, ose një sërë hedhjesh, të një palë zare. Është i njohur për grupin e gjerë të opsioneve dhe fazave të basteve, duke e bërë atë një nga lojërat më dinamike të kazinosë.

Live Craps nga Evolution përmban një tryezë të personalizuar dhe të dizajnuar posaçërisht, me të gjitha zonat tradicionale të basteve. Loja është filmuar duke përdorur kënde të shumta kamerash, duke siguruar që lojtarët të mos humbasin asnjë moment aksioni. "Shitësi", personi që hedh zarin, përfaqësohet nga tregtari në këtë version online, duke siguruar integritetin dhe drejtësinë e lojës.

Loja e Craps luhet në dy faza kryesore: "Dilni Roll" dhe "Point Roll"

Dil Out Roll: Kjo është faza fillestare ku fillon loja. Lojtarët vendosin bastet e tyre në Pass Line ose Don't Pass Line. Rrotullimi i parë i gjuajtësit përcakton drejtimin e lojës.

  • Nëse xhiroja e daljes është 7 ose 11 (e njohur si "natyrale"), bastet Pass Line fitojnë.
  • Nëse rrotullimi është 2, 3 ose 12 (të quajtura "muta"), bastet "Mos Kaloni Line" fitojnë (edhe pse 12 ndonjëherë mund të jenë një shtytje në varësi të rregullave të shtëpisë).
  • Çdo numër tjetër (4, 5, 6, 8, 9 ose 10) përcakton "pikën", duke e çuar lojën në fazën tjetër.

Pika Roll: Në këtë fazë, gjuajtësi vazhdon të hedhë zarin derisa ose të hedh sërish numrin e pikës, duke fituar baste Pass Line, ose të hedh një 7 (një "shtatë-out"), i cili fiton baste Mos Kaloni Line. Cikli pastaj fillon përsëri me një listë të re të daljes.

Live Craps ofron një mori opsionesh bastesh, të kategorizuara në baste me shumë rrotullime, baste me një rrotullim dhe baste me propozime të lojtarëve. Këtu janë disa nga më të zakonshmet:

Lloji i bastitPërshkrimPagesatShanset për të fituar
Linja e kalimitVini bast për fitoren e gjuajtësit (7 ose 11 në ndeshjen e daljes, ose goditni pikën përpara 7-tës)1:149.29%
Mos e kaloni linjënBast kundër gjuajtësit (2 ose 3 në ndeshjen e daljes, ose 7 para pikës)1:147.93%
Eja bastAshtu si Pass Line, por pasi të vendoset pika1:1Varet nga pika
Mos hajde bastLike Mos Kalo, por pasi të vendoset pika1:1Varet nga pika
Vendosni basteVini bast në një numër të caktuar pikësh që do të hidhet përpara një 7Ndryshon (p.sh. vendosja e 6 ose 8 paguan 7:6, ndërsa 5 ose 9 paguan 7:5)Ndryshon
Bastet në terrenBast me një rrotullim në 2, 3, 4, 9, 10, 11 ose 121:1 (2:1 për 2, dhe ndonjëherë 3:1 për 12)44.44%
Bastet e propozimeveBast për rezultate specifike (p.sh., rrotullimi tjetër është 2)Këto kanë pagesa më të larta, të tilla si 30:1 për 2 ose 12, për shkak të rrezikut të tyre më të lartë.Ndryshon

Live Craps Rules and Gameplay

Karakteristikat dhe raundet e bonusit

Live Craps, një lojë emocionuese e ofruar nga Evolution, është e mbushur me veçori unike dhe raunde bonusi që i mbajnë lojtarët të angazhuar dhe argëtuar. Një nga veçoritë domethënëse të Live Craps është loja e tij gjithëpërfshirëse. Loja është vendosur në një studio realiste, nëntokësore, të stilit speakeasy, duke i bërë lojtarët të ndihen sikur po luajnë në një kazino të vërtetë.

Loja gjithashtu ofron një "Modalitet të lehtë" për fillestarët, i cili thjeshton rrjetin e basteve dhe e bën më të lehtë për lojtarët e rinj të kuptojnë lojën. Për lojtarët me përvojë, ekziston një "Modalitet Live" që ofron një rrjet më kompleks bastesh, duke shtuar një shtresë shtesë emocioni dhe sfide.

Për sa i përket raundeve të bonusit, Live Craps ofron shanse të shumta për lojtarët për të rritur fitimet e tyre. 'Come Out Roll' është raundi fillestar në Live Craps. Nëse lojtari hedh një 7 ose 11, ata fitojnë menjëherë. Nëse hedhin një 2, 3 ose 12, ata humbasin. Megjithatë, nëse ata vendosin ndonjë numër tjetër, ai numër bëhet 'pika'. Më pas loja kalon në 'Rundin e Pikave', ku lojtarët përpiqen të hedhin përsëri numrin e pikëve përpara se të hedhin një 7.

Live Craps gjithashtu ofron baste 'Multi-Roll' dhe baste 'One Roll', duke u dhënë lojtarëve mundësi të shumta për të fituar. Bastet 'Multi-Roll' qëndrojnë derisa të fitohen ose humbasin, ndërsa bastet 'One Roll' shlyhen në një hedhje të zarit.

Strategies to Win at Live Craps

Strategjitë për të fituar në Craps Live

Nëse jeni duke kërkuar për një strategji optimale për të rritur shanset tuaja për të fituar në Live Craps, është e rëndësishme të kuptoni rregullat bazë dhe strategjitë e basteve. Së pari, mbani mend gjithmonë se kjo është një lojë fati, por bërja e basteve të zgjuara mund të përmirësojë ndjeshëm shanset tuaja.

Strategjia më e zakonshme është të bësh baste 'Pass Line' ose 'Mos Pass'. Këto baste kanë një avantazh të ulët shtëpie, që do të thotë se ju keni një probabilitet më të lartë për të fituar në krahasim me bastet e tjera. Një strategji tjetër është të bëni baste 'Eja' ose 'Mos Haj' pasi të jetë vendosur pika.

Këshilla strategjike:

  • Njihni bastet: Kuptimi i basteve dhe shanset e tyre është vendimtar në Craps. Përqendrohuni në bastet me shanset më të mira dhe avantazhin më të ulët të shtëpisë, të tilla si Pass Line dhe Come Bets.
  • Menaxhoni bankrollin tuaj: Vendosni një buxhet dhe qëndroni në të. Gabimet mund të jenë të shpejta, ndaj është e rëndësishme të menaxhoni paratë tuaja me mençuri.
  • Luaj Shanset: Marrja e koeficienteve në Pass Line dhe Come Bets mund të zvogëlojë ndjeshëm avantazhin e shtëpisë, duke i bërë këto baste ndër më të mirat në kazino.

Mbani mend, çelësi për të fituar në Live Craps është durimi dhe disiplina. Shmangni bastet e rrezikshme me skajet e larta të shtëpisë, të tilla si bastet me një rrotullim. Në vend të kësaj, përqendrohuni në lojën afatgjatë dhe qëndroni te bastet me skajet më të ulëta.

Live Craps by Evolution

Fitimet e mëdha në kazinot e gjalla të Evolution Live Craps

Kur luani Evolution Live Craps në Live Casinos, ju hapni mundësinë për të arritur fitore të rëndësishme. Kjo lojë, me lojën e saj dinamike dhe tërheqëse, ofron mundësi të shumta për të arritur çmime të mëdha dhe për të marrë çmime të konsiderueshme. Eksitimi i hedhjes së zarit, i kombinuar me pritjen e rezultatit, krijon një përvojë të pakrahasueshme lojërash.

Për më tepër, mjedisi zhytës i Live Casinos e rrit më tej këtë emocion. Ndërsa angazhoheni me tregtarë profesionistë dhe lojtarë të tjerë në kohë reale, pothuajse mund të ndjeni energjinë e një kazinoje të vërtetë që nga shtëpia juaj. Pra, pse të presim? Zhytuni në botën e Evolution Live Craps dhe bëhuni gati për të festuar fitore të mëdha. Mbani mend, çdo hedhje e zareve mund të jetë bileta juaj për një fitore të rëndësishme!

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Me sharmin irlandez dhe një aftësi për analiza kritike, Fiona Gallagher është bërë zëri i besuar i LiveCasinoRank për komente të paanshme. Duke tërhequr lojtarët me komentet e saj të sinqerta dhe tregimet magjepsëse, Fiona është fari që udhëheq lojtarët në detet e gjera të zgjedhjeve të drejtpërdrejta të kazinove.

Send email
More posts by Fiona Gallagher

Çfarë është Live Craps nga Evolution?

Live Craps është një lojë e njohur kazinoje, e mundësuar nga Evolution, ku lojtarët bastojnë në rezultatin e një hedhjeje ose një serie hedhjesh, të një palë zaresh. Është një lojë fati që luhet shpesh në kazino fizike, por Evolution e ka sjellë atë në platformën online që të gjithë ta shijojnë.

Si mund të luaj Live Craps në platformën e Evolution?

Për të luajtur Live Craps, duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj në platformën e Evolution. Pasi të regjistroheni, do ta gjeni lojën në seksionin e kazinosë. Klikoni mbi të për të hapur ndërfaqen e lojës dhe për të filluar të vendosni bastet tuaja. Loja ndjek rregullat tradicionale të Craps, por mund të gjeni gjithashtu një udhëzues brenda ndërfaqes së lojës nëse keni nevojë për ndihmë.

Cilat janë rregullat e Live Craps?

Rregullat e Live Craps janë të njëjta me Craps tradicionale. Lojtari, i njohur gjithashtu si gjuajtës, hedh zarin. Lojtarët e tjerë vënë bast për rezultatin e xhiros. Qitësi fiton nëse rrotullimi i parë është 7 ose 11. Nëse rrotullimi i parë është 2, 3 ose 12, atëherë gjuajtësi humbet. Çdo numër tjetër bëhet numër pikë.

A është Live Craps një lojë aftësish apo fati?

Live Craps është kryesisht një lojë fati. Rezultati varet tërësisht nga hedhja e zarit, e cila është e rastësishme. Megjithatë, ka disa aftësi të përfshira në zgjedhjen e basteve të duhura për të vendosur, pasi disa baste kanë shanse më të mira se të tjerat.

A mund të luaj Live Craps falas në platformën e Evolution?

Jo, nuk mund të luani Live Craps falas në platformën e Evolution. Ju duhet të depozitoni para të vërteta në llogarinë tuaj për të luajtur. Megjithatë, ju mund të shikoni të tjerët duke luajtur për të marrë një ndjenjë për lojën përpara se të filloni bastet.

Si mund t'i rris shanset e mia për të fituar në Live Craps?

Ndërsa Craps është një lojë fati, të kuptuarit e lojës dhe opsioneve të saj të basteve mund të rrisë shanset tuaja për të fituar. Rekomandohet t'i përmbaheni basteve më të thjeshta, si Pass Line ose Don't Pass Line, veçanërisht nëse jeni fillestar.

Cili është skaji i shtëpisë në Live Craps?

Përparësia e shtëpisë në Live Craps varet nga lloji i bastit që vendosni. Edge house për bast Pass Line është 1.41%, që konsiderohet mjaft e ulët për lojërat e kazinosë.

A është e sigurt të luash Live Craps në platformën e Evolution?

Po, është e sigurt të luash Live Craps në platformën e Evolution. Evolution është një ofrues me reputacion i lojërave të kazinosë në internet dhe ata përdorin masa të avancuara sigurie për të garantuar sigurinë dhe drejtësinë e lojërave të tyre.

A mund të luaj Live Craps në celular?

Po, mund të luani Live Craps në celular. Platforma e Evolution është miqësore me celularin, kështu që ju mund të shijoni lojën në smartphone ose tablet.

Cili është basti minimal në Live Craps?

Basti minimal në Live Craps ndryshon në varësi të kazinosë. Sidoqoftë, Evolution në përgjithësi ofron një gamë të gjerë opsionesh bastesh për t'u kujdesur për të gjitha llojet e lojtarëve.

Fakte të shpejta mbi kazinotë

Programe kompjuterikePrograme kompjuterike (1)
Evolution Gaming
Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme