Evolution Gaming

January 29, 2022

Publikimet e reja më të mira të Evolution në 2021

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Viti pothuajse ka mbaruar dhe të gjithë janë të zënë duke bërë bilanc. Por këtu në LiveCasinoRank, shikimi prapa në sukseset e padyshim zhvilluesit më të mirë të softuerit të kazinosë live, Evolution, është më i rëndësishëm. Viti ka parë që Evolution prezantoi publikime krejt të reja me teknologji të përparuar dhe pagesa të këndshme. Pra, pa u lodhur shumë, më poshtë janë disa lojëra të njohura të kazinosë live nga agregatori në 2021.

Publikimet e reja më të mira të Evolution në 2021

Gjuetia e thesarit të Gonzo-s

Mbani mend slot origjinal Gonzo's Quest i 2011 nga NetEnt? Pasi Evolution bleu markën në fund të vitit 2020, ishte vetëm çështje kohe para se titulli të kthehej. Ashtu si me lojën origjinale, Gonzo's Quest Treasure Hunt paraqet eksploruesin aventuresk spanjoll, Gonzo, megjithëse këtë herë atij i është bashkuar një tregtar i drejtpërdrejtë për të udhëhequr lojtarët.

Në këtë lojë, lojtarët zgjedhin gjashtë gurë me ngjyra të ndryshme, secili me një vlerë shumëzuese të bashkangjitur (65x, 20x, 8x, 4x, 2x dhe 1x). Siç pritej, gurët me vlerë më të lartë janë më sfidues për t'u gjetur. Kjo lojë live kazino ka gjithashtu veçorinë Prize Drop dhe një vlerë maksimale shumëzuese prej 20,000x të shumës. Shtoni përvojën VR dhe kjo është loja për të luajtur këtë sezon festash. 

Cash ose Crash

Evolution konsiderohet gjerësisht si 'babai' i shfaqjeve të lojërave live, të cilën kjo lojë e përmbledh në mënyrë të përsosur. Ai përmban një RTP tërheqëse (kthimi te lojtari) prej 99,59% dhe një kufi maksimal bast prej $1,000. Kjo e bën Cash ose Crash një nga lojërat më të mira të kazinosë live për rolerë të lartë dhe lojtarë të rastësishëm. 

Të luash Cash ose Crash është shumë e thjeshtë. Thjesht zgjidhni një shumë të bastit dhe prisni që tregtari të tërheqë topin. Nëse është një top i gjelbër, atëherë mund të vazhdoni të luani, të merrni të gjithë ose të merrni gjysmën. Por nëse është topi i kuq 'i lig', raundi i lojës përfundon. Përveç kësaj, zbarkimi i topit të artë ju lëviz një pikë lart në shkallë dhe rrit vlerën e shumëzuesit. Shumëzuesi maksimal? 50,000x.

Fan Tan Live

Edhe këtë vit Evolution u përpoq të rrethonte territorin e saj aziatik duke lëshuar Fan Tan. Kjo është një lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë që synon lojtarët kinezë ose ata që dinë një ose katër gjëra rreth kulturës kineze. Ai përmban një RTP më shumë se mesatarja prej 98,75% dhe një kufi maksimal bast prej $5,000.

Për të luajtur Fan Tan, lojtarët zgjedhin rruazat e mbetura pasi tregtari të ketë përfunduar procesin e renditjes. Rruazat e mbetura mund të jenë 1-2-3-4. Ky është Fan Bet, i cili është edhe basti kryesor. Raporti i pagesës? 2.85:1. Ju gjithashtu mund të vendosni baste anësore si tek (1 ose 3) ose çift (2 ose 4) dhe të vogla (1 ose 2) ose të mëdha (3 ose 4). Pagesa e basteve anësore është 0.95:1.

Lightning Blackjack

Nëse jeni adhurues i Evolution, atëherë tashmë dini diçka për gamën e tij të lojërave live Lightning. Në nëntor, Evolution ishte e lumtur të njoftonte shtimin e Lightning Blackjack në atë katalog. Kjo lojë live kazino transmetohet në kohë reale nga studio e Evolution në Riga, Letoni dhe ruan rregullat bazë të blackjack-ut. 

Por Lightning Blackjack ndryshon pak nga Blackjack standard. Ai shton vlerat e shumëzuesit nga 2x në 25x. Për t'u kualifikuar për këtë shpërblim, vlera e dorës fituese të lojtarëve duhet të jetë 17 ose më pak, 18, 19, 20, 21 ose Blackjack. Megjithatë, një tarifë e detyrueshme 100% zbritet për të financuar shumëzuesin. Pra, për shembull, nëse vini bast 5 dollarë, një shumë e barabartë zbritet nga portofoli juaj për të financuar argëtimin. 

konkluzioni

Ky vit ka qenë një vit mjaft i suksesshëm për Evolution nëse publikimet e mësipërme janë diçka për të shkuar. Përveç këtyre partneriteteve, Evolution gjithashtu arriti të nënshkruajë marrëveshje blerjesh për emra të njohur si Big Time Gaming dhe DigiWheel. Mos harroni, BTG është shpikësi i mekanikut të njohur të lojërave elektronike Megaways.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme