Ezugi

February 26, 2022

Ezugi bën debutimin e madh në Tregun Live në Mbretërinë e Bashkuar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

I themeluar në vitin 2012, Ezugi ka arritur të krijojë një emër si një nga zhvilluesit më të mirë të softuerit të kazinosë live. Kompania aktualisht krenohet me 78 tavolina të transmetuara nga nëntë studio moderne të përhapura në mbarë botën. Epo, biblioteka e gjerë e lojërave të Ezugi do të dalë në tregun e Mbretërisë së Bashkuar që nga janari 2022. Kjo hyrje shënon një moment historik të rëndësishëm për Ezugi, duke pasur parasysh që MB është një nga juridiksionet më të sigurta dhe shumë të populluara të lojërave të fatit.

Ezugi bën debutimin e madh në Tregun Live në Mbretërinë e Bashkuar

Operacioni nën ombrellën e Evolution

Ndjekësit e mprehtë të lajmeve të kazinove në internet do të kujtojnë se Evolution bleu Ezugi në vitin 2019 në një marrëveshje prej 18 milionë dollarësh. Kjo do të thoshte se Ezugi tani do të operonte nën markën gjithnjë në zgjerim të Evolution Gaming, e cila përfshin kompani si NetEnt, RedTiger dhe Big Time Gaming.

Prandaj, nuk është për t'u habitur që Ezugi hyn në tregun e rregulluar rreptësisht të lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar nën licencën Evolution UKGC. Mos harroni se Evolution dhe Ezugi janë tashmë aktive në tregje të tjera nëpër Evropë, SHBA dhe Amerikën Latine. 

Pas këtij lëshimi, MB kazino live lojtarët do të kenë akses në 11 lojërat me performancën më të mirë të Ezugit, me numrin që pritet të rritet më tej në të ardhmen. Koleksioni përfshin Lucky 7, Dragon Tiger, Andar Bahar, Teen Patti, Blackjack Unlimited dhe më shumë.

Çfarë thanë ata për nisjen

Ashtu siç pritej, Ezugi nuk humbi kohë përpara se të zbulonte detajet e marrëveshjes. Sipas Pang Goh, Drejtori i Zhvillimit të Biznesit të Ezugi, kjo hyrje shënon një hap të rëndësishëm për rritjen e saj. Ai tha se marrja e licencimit të UKGC është një tjetër dëshmi e përpjekjeve të kompanisë për të rritur lartësitë më të mëdha të industrisë.

Goh shtoi se licenca do të jetë nën Evolution Malta Limited dhe se kompania është e kënaqur që lojërat e saj të certifikohen në rajon. Si përfundim, Drejtori i Zhvillimit të Biznesit shprehu besimin se operatorët në MB do të përfitojnë jashtëzakonisht shumë nga biblioteka e gjerë dhe inovative e lojërave të Ezugi. Nuk ka dyshim për këtë!

Biblioteka e lojërave Ezugi

Siç u tha më parë, industria e lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar do të mirëpresë të paktën 11 lojëra Ezugi. Më poshtë është një përmbledhje:

Lufta e Kriketit

Kjo është një nga më të fundit lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë nga zhvilluesi i dekoruar i lojës. Nisur në tetor 2021, Cricket War është një lojë me ritme të shpejta, me dy letra, e bazuar në konceptin e famshëm të Luftës së Kazinosë. Rregullat e lojës janë vetë-shpjeguese, një kartë për Bowler dhe një tjetër për Batsman. Këtu, qëllimi është të parashikohet skuadra me vlerën më të lartë të kartës ose barazimin. Asgje tjeter!

Me fat 7

Në maj të vitit të kaluar, Ezugi debutoi Lucky 7 me temë indiane. Kjo lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë ka një koncept të thjeshtë. Lojtarët parashikojnë vetëm nëse letra e shpërndarë është nën 7 (7 poshtë), mbi 7 (7 lart) ose 7 me fat. Bastet 7 poshtë dhe 7 lart kanë një raport kthimi prej 1:1, me fatin 7 që paguan më shumë. në 11:1. Mos harroni, loja luhet duke përdorur tetë kuverta letrash. 

Andar Bahar

Andar Bahar është një tjetër variant i kazinosë live nga Ezugi që synon audiencën indiane. Kjo lojë e drejtpërdrejtë transmetohet në cilësi HD nga studioja e zhvilluesit Casino Marina në Colombo, Sri Lanka. Në këtë bast, Andar dhe Bahar janë bastet kryesore që paguajnë në një raport 1:1. Ekzistojnë gjithashtu tetë baste anësore për të rritur pagesën e përgjithshme dhe argëtimin. Plus, ju mund të bakshish shitësin. Interesante, hë!

Adoleshenti Patti

Teen Patti është një lojë letrash e zakonshme në Indi dhe pjesë të tjera të Azisë Jugore. Loja rrjedh ndikimin e saj nga pokeri dhe është e thjeshtë për t'u luajtur. Objektivi këtu është të kesh një dorë më të fortë se dora e tregtarit. Si lojtari ashtu edhe tregtari do të marrin tre letra në fillim të raundit të basteve. Për më tepër, ka dy baste anësore 3+3 dhe çift ose më mirë. 

Blackjack

Blackjack klasik i Ezugi është një nga variantet më të përhapura të blackjack live sot. Në këtë lojë, lojtarët mund të bastojnë nga një nga shtatë vendet, me një numër të pakufizuar lojtarësh që vënë baste nga Bet Behind. Objektivi i lojës mbetet i njëjtë: merrni një vlerë prej 21 pa humbur. Ekzistojnë gjithashtu dy baste anësore, përkatësisht Çiftet perfekte dhe 21+3.

Blackjack pa kufi

Blackjack i pakufizuar është një tjetër variant i blackjack-ut nga Ezugi që duhet ta luani patjetër. Siç sugjeron emri, loja lejon një numër të pakufizuar lojtarësh blackjack të bashkohen në tryezë dhe të luajnë në të njëjtën kohë kundër tregtarit. Dhe për të shtuar emocionin më të madh, kjo lojë strehon çiftet e përsosura dhe 21+3 baste anësore. Lejohet gjithashtu bakshishi nga tregtari.

Tigri i Dragoit

Së fundmi, luani drejtpërdrejt Dragon Tiger dhe shijoni një përvojë të ngjashme me baccarat. Kjo lojë ka tre baste kryesore anësore, Dragon, Tiger dhe Tie. Loja fillon pasi kruperi ka tërhequr dy letra për pozicionet Dragon dhe Tiger. Dora me vlerën më të lartë të dorës fiton. Vini re, megjithatë, se raporti i pagesës është 96.27%. 

Të tjera të njohura Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë Ezugi përfshijnë:

  • Sic Bo
  • 32 letra
  • Poker me 3 letra
  • Ruletë Jackpot
  • Baccarat Nuk ka komision
  • Auto Ruletë
  • Bast Blackjack prapa
  • Ruletë OTT
  • Ruletë e drejtpërdrejtë
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme