Ezugi

November 27, 2022

Ezugi bën debutimin në Mbretërinë e Bashkuar me marrëveshjen inxhinierike të Playbook

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Mbretëria e Bashkuar është një nga tregjet më të sigurta dhe më të mëdha të iGaming në botë, me numrat më të fundit që tregojnë se mbi 40 milionë banorë të Mbretërisë së Bashkuar luajnë lojëra kazino në internet. Nuk është çudi që zhvilluesit e lojërave dhe operatorët e kazinove live online duan një pjesë të këtij tregu të rregulluar. 

Ezugi bën debutimin në Mbretërinë e Bashkuar me marrëveshjen inxhinierike të Playbook

Më 25 tetor 2022, Ezugi njoftoi se kishte përfunduar një marrëveshje me Playbook Engineering për të zgjeruar shtrirjen e saj në Mbretërinë e Bashkuar. Marrëveshja do të bëjë që Ezugi të ofrojë lojërat e saj të drejtpërdrejta të kazinove të certifikuara nga MB në tetë markat e kazinove në internet të operatorit. Kompania e licencuar nga UKGC operon markat e kazinove të drejtpërdrejta si BetZone, Rhino dhe Vickers.

E themeluar në vitin 2012, Ezugi tani është pjesë e ombrellës së gjerë Evolution Gaming që përfshin markat kryesore si NetEnt, Red Tiger, DigiWheel dhe Big Time Gaming. Playbook Engineering u bë operatori i parë i kazinosë live në MB që bashkëpunoi me Ezugi, duke shënuar një moment historik të rëndësishëm për grumbulluesin e përmbajtjes së drejtpërdrejtë.

Siç pritej, kjo marrëveshje do të përfitojë nga i gjithë lobi i drejtpërdrejtë i kazinosë së Ezugi për lojtarët e Playbook Engineering në Mbretërinë e Bashkuar. Lojtarët do të kenë akses në tituj të njohur si Lucky 7, Andar Bahar, Teen Patti, Blackjack Salon Prive, Dragon Tiger, Royal Poker dhe më shumë. 

Playbook përshëndet përzierjen e jashtëzakonshme të lojërave të Ezugit

Shefi i kazinosë së Playbook Engineering, Ceiron Jones, e lavdëroi shpejt marrëveshjen e fundit. Zyrtari tha se rritja e ofertave të tyre ka qenë objektivi kryesor në vitin 2022 dhe ata janë të kënaqur që përfshijnë përmbajtjen e certifikuar nga UKGC të Ezugi në platformën e tyre. Jones lavdëroi fokusin e Ezugit në zhvillimin e përvojave unike të lojtarëve, për të cilat Playbook është i ngazëllyer. 

"Ezugi ka një përzierje të shkëlqyer lojërash dhe ne jemi të sigurt se lojtarët në MB do t'i pëlqejnë ato. Blackjack Salon Privé në veçanti, i cili synon posaçërisht për rolet e larta, është një përshtatje e përkryer për një numër operatorësh tanë. Ne jemi tashmë duke parë këta tituj rezonojnë me klientët dhe mezi presin reagimin e lojtarëve”, tha Ceiron Jones_._

Nga ana e tyre, Balraj Bambhra, Menaxher i Llogarisë Kryesore të Territorit në Mbretërinë e Bashkuar të Ezugi, tha se marrja e përzierjes së tyre të pasur të lojërave në MB nëpërmjet platformës së respektuar Playbook është një hap i rëndësishëm dhe emocionues për kompaninë. Zyrtari tha se kjo marrëveshje do të rriste dukshmërinë e kompanisë midis operatorëve dhe lojtarëve në MB. 

Vini re se Playbook është një nga platformat më të mëdha globale të lojërave që ofron shërbime për operatorët e themeluar dhe të rinj të iGaming. Sipas operatorit, bastet kanë të bëjnë me argëtimin dhe ato i ndihmojnë operatorët e tyre të blejnë, mbajnë dhe argëtojnë lojtarët. Platforma e tyre gjithëpërfshirëse përfshin libra sportive, kazino live, kazino në internet, përmbajtje virtuale, CRM, promovime dhe më shumë. 

Lojëra të reja Ezugi për lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar

Marrëveshja e Playbook Engineering nuk mund të shpallej në një kohë më të mirë për të gjitha palët e përfshira. Ezugi së fundmi e ka zgjeruar Katalogu i lojërave të kazinosë live me EZ Dealer Roulette. Kjo lojë unike ruletë e drejtpërdrejtë prezantohet në Thai në një ambient studio moderne dhe moderne. Loja përdor rregullat standarde evropiane të ruletës, që do të thotë se lojtarët e Mbretërisë së Bashkuar nuk do të luftojnë për ta kapur atë. 

Pang Goh, Drejtor i Zhvillimit të Biznesit të Ezugi, tha se EZ Dealer Roulette përdor video të para-regjistruara, duke e bërë atë të përsosur për lojtarët ku lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë janë të paligjshme. Zyrtari tha se EZ Dealer Roulette do të jetë në dispozicion në më shumë gjuhë së shpejti. 

Përpara këtij lançimi emocionues, Ezugi kishte njoftuar debutimin e Royal Poker për të rritur ofertën e tij tashmë të fortë të video pokerit. Sipas Pang Goh, Royal Poker i ka rrënjët në Evropën Lindore dhe u ofron adhuruesve të pokerit diçka ndryshe. 

Royal Poker përdor pesë letrat standarde si loja tipike e pokerit, dhe dora më e fortë fiton. Por Royal Poker shton një kthesë të re në këtë lojë klasike me letra duke i lejuar lojtarët të blejnë një kartë të gjashtë. Lojtarët gjithashtu mund të marrin sigurim për duar të forta dhe t'i blejnë tregtarit të drejtpërdrejtë një kartë shtesë për të ndihmuar krupierin të kualifikohet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme