Ezugi

September 5, 2022

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Numrat e fundit në Wikipedia zbulojnë se Mbretëria e Bashkuar është shtëpia e më shumë se 2.1 milionë lojtarëve në internet. Nëse kjo do të ndodhë, çdo grumbullues ambicioz i përmbajtjes së kazinosë në internet do të dëshirojë të marrë një pjesë të këtij tregu të iGaming. Epo, Ezugi së fundmi njoftoi se kompania kishte siguruar lejen për pushtet faqet e drejtpërdrejta të kazinove në MB. Këtu ka më shumë rreth marrëveshjes:  

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Operimi sipas Licencës Evolution

Në vitin 2018, Evolution Gaming përfundoi një marrëveshje prej 18 milionë dollarësh për të blerë Ezugi. Në atë kohë, Ezugi ishte i vetmi konkurrencë reale për Evolution në treg kazino live. Tani pse gjithë këto histori? Marrëveshja zbulon se Ezugi do të përdorë licencën UKGC të Evolution për të ofruar 11 lojëra live emocionuese dhe pasuruese në çdo kazino live Ezugi në MB. 

Kjo marrëveshje e re shënon një hap të rëndësishëm për Ezugin, pasi kompania po kërkon të zgjerojë apelin e saj në treg. Ezugi mori lojëra, studio dhe certifikata sigurie nga Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar. Lojtarët në çdo kazino live në MB të fuqizuar nga Ezugi në internet do të kenë akses në tituj të kërkuar si Lucky7, Dragon Tiger, Blackjack Pafund, Andar Bahar dhe më shumë. Do të mësoni më shumë rreth lojëra të disponueshme drejtpërdrejt më vonë në këtë postim lajmesh. 

Deklaratë Zyrtare

Sipas Pang Goh, Drejtori i Zhvillimit të Biznesit të Ezugi, marrja e certifikatave nga UKGC nënkupton angazhimin e kompanisë për të arritur nivelet më të larta të industrisë. Ai vazhdoi se licenca do të funksionojë nën Evolution Malta Limited dhe se Ezugi është i kënaqur që më në fund lojërat e tij të certifikohen nga Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar.

Kjo nuk është e gjitha. Pang Goh beson se faqet e drejtpërdrejta të kazinove në MB do të përfitojnë ndjeshëm nga ekspertiza e zhvilluesit në përmbajtjen e lokalizuar. Dhe për ta përmbyllur, ai tha se Ezugi është i etur për të filluar këtë kapitull të ri dhe për të ofruar lojërat e tij më të mira për lojtarët në MB. 

Lojërat më të vlerësuara të kazinosë Ezugi Live për të luajtur në MB

Nisur në vitin 2012, Ezugi është një nga shpërndarësit më të mëdhenj të përmbajtjes live. Aktualisht, kompania operon nëntë studio moderne ku transmeton 20+ lojëra të drejtpërdrejta kazino. Megjithatë, vetëm 11 janë përfshirë në marrëveshjen e Mbretërisë së Bashkuar. Më poshtë është një përmbledhje e shkurtër e secilit titull:

Tigri i Dragoit

Dragon Tiger është një lojë emocionuese me temë aziatike e transmetuar nga studioja LATAM e Ezugi. Loja është e disponueshme për t'u luajtur 24/7 dhe përmban rregulla relativisht të thjeshta. Lojtarët thjesht vënë bast në pozicionet e Dragoit ose Tiger dhe fitojnë një pagesë të barabartë prej 1:1. Ekziston edhe një bast Barazimi i cili paguhet në 8:1. Ndryshe nga versioni i Evolution, i cili ka një bast të vetëm anësor, Dragon Tiger nga Ezugi ka tre. Lojtarët mund të bastojnë në Big / Small, Tek / Çift dhe Suit.

Lufta e Kriketit

Lojërat e drejtpërdrejta me temë sportive janë të zakonshme, ku Studio e Futbollit të Evolution është e popullarizuar në mesin e tifozëve të futbollit. Nga ana tjetër, adhuruesit e kriketit mund të provojnë fatin e tyre në Luftën e Kriketit të Ezugit. E lëshuar në tetor 2021, kjo lojë merr frymëzim nga Lufta e Kazinosë, me një sfond të mbushur me lojtarë kriket. Në këtë duel Batsman vs Bowler, skuadra e renditjes më të lartë është fituese. 

Andar Bahar

Andar Bahar është një lojë me temë indiane që është shumë e thjeshtë për t'u zotëruar. Kjo lojë e fatit luhet me një kuvertë me 52 letra me lojtarë që parashikojnë rezultatin e dy pozicioneve, Andar dhe Bahar. Vini re se nuk ka asnjë bast Barazimi këtu. Megjithatë, do të gjeni disa baste të mira anësore si 41 ose më shumë që kanë një pagesë masive 120:1. 

Me fat 7

Lucky 7 është një tjetër lojë letrash e frymëzuar nga Indianët, ku lojtarët parashikojnë që vlera e kartës tjetër të jetë mbi ose nën 7. Parashikimi i saktë i një 7 lart ose 7 poshtë u jep lojtarëve një vlerë pagese 1:1. Nëse është 7, pagesa është 11:1. Kjo lojë përmban gjithashtu dy baste anësore, duke përfshirë Kuq/Zi dhe Tek/Çaf. 

Bakarat

Luaje këtë lojë të pastër nëse nuk dëshiron të luash versione të përdredhura të Baccarat si Andar Bahar dhe Lucky 7. Live Baccarat i Ezugi mbështet lojtarë të pakufizuar, me një tabelë dixhitale për të mbajtur gjurmët e statistikave të lojës. Live Baccarat përmban të gjitha bastet standarde të Baccarat, duke përfshirë Banker, Player, Tie, Player Pair, Banker Pair, etj. 

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta live është një lojë klasike tavoline që përdor rregullat standarde të Ruletës Evropiane. Me fjalë të tjera, rrota përmban 37 seksione, me një xhep zero të gjelbër. Përveç ofrimit të të gjitha basteve standarde brenda dhe jashtë, Live Roulette gjithashtu përmban baste franceze si Orphelins, Tiers dhe Voisins du Zero. Lojtarët gjithashtu mund të bisedojnë dhe të japin bakshish me tregtarin, duke e bërë të gjithë përvojën më realiste. 

Auto-ruletë

Auto-Roulette është një tjetër lojë e drejtpërdrejtë e Ruletës që përdor rregullat evropiane. Por në këtë rast, rrota rrotullohet automatikisht duke përdorur sistemin e certifikuar RNG. Kjo eliminon çdo shqetësim që lojtarët mund të kenë për tregtarët e kazinosë live. Auto-Roulette krenohet me veçori emocionuese si mbështetja e pakufizuar e lojtarëve, bakshishi nga tregtari, biseda e drejtpërdrejtë, modaliteti foto-në-foto në tavolina të shumta, etj.

Adoleshenti Patti

Lojtarët indianë e njohin mjaft mirë këtë lojë. Kjo lojë merr ndikimin e saj nga pokeri, megjithëse është shumë e lehtë për t'u luajtur. Në këtë lojë, lojtari dhe tregtari marrin tre letra me dorën më të fortë që mban ditën. Krahasimet e duarve përdorin rregullat bazë të pokerit. Megjithatë, tregtari ka nevojë për një mbretëreshë ose më të lartë për t'u kualifikuar. 

Bast për Teen Patti

Basti në Teen Patti nuk është asgjë ndryshe nga Teen Patti. Megjithatë, bastet standarde emërtohen Lojtari A dhe Lojtari B. Përveç kësaj, pagesa është pak më e ulët në 0.95:1 krahasuar me 1:1 në bastet Ante dhe Lojtar të Teen Patti.

Blackjack

Adhuruesit e Blackjack gjithashtu kanë diçka për të buzëqeshur me këtë version që ruan shijen origjinale të lojës. Lojtarët mund të bastojnë deri në shtatë vende, me veçorinë Bet Behind që lejon një numër të pakufizuar pjesëmarrësish. Dhe pa harruar bastet anësore 21+3 dhe Perfect Pair.

Blackjack pa kufi

Siç lë të kuptohet emri, Blackjack i Pafund lejon lojtarë të pakufizuar të përballen me tregtarin në të njëjtën kohë. Por për ta bërë lojën më emocionuese, Ezugi prezanton veçorinë Auto-Split. Me pak fjalë, lojtarët mund të ndajnë duart automatikisht në çifte të veçanta.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme