Ezugi

January 17, 2022

Ezugi's Blackjack Salon Prive është jashtë - Si të luani

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Ezugi nuk është padyshim i ri në botën e blackjack live. Shumica mund të kujtojnë Blackjack-in jashtëzakonisht të suksesshëm të Pafund, i cili mbështet një numër të pafund lojtarësh. Epo, më 18 nëntor 2021, kjo markë në pronësi të Evolution e ngriti pak shifrën pasi njoftoi debutimin e Blackjack Salon Prive. Pra, çfarë ofrohet me një produkt kaq ekskluziv?

Ezugi's Blackjack Salon Prive është jashtë - Si të luani

Çfarë është Blackjack Salon Prive?

Blackjack Salon Prive është një variant live blackjack që u jep lojtarëve një përvojë të plotë VIP në kazinonë e tyre të preferuar live. Në fakt, Ezugi pretendon se është produkti më luksoz në portofolin e tij të lojërave deri më tani. 

Në këtë lojë krejt të re, lojtarët mund të marrin tryezën e tyre, që do të thotë se ata luajnë me ritmin e tyre. Lojtarët mund ta çojnë këtë nivel luksi edhe më tej duke zënë të gjitha shtatë vendet e disponueshme. Kjo tabelë private e blackjack-ut u jep lojtarëve me role të larta bastet maksimale të mundshme. E thënë thjesht, Blackjack Salon Prive është për ata që duan të gëzojnë privatësi të plotë dhe të diktojnë kur të shpërndahen letrat. 

Sipas CEO në Ezugi, Kfir Kugler, objektivi kryesor është t'u japë lojtarëve të kazinove në internet një trajtim të veçantë, pavarësisht se çfarë pajisje përdorin. Kugler shtoi se ky produkt është i përshtatur për lojtarët me stil të lartë që duan të ndjehen si VIP-at në dhomë. Nuk ka dyshim për këtë!

Si të luani Blackjack Salon Prive?

Ashtu si shumica e varianteve të blackjack live nga Evolution Gaming, Blackjack Salon Prive përdor 8 kuverta me 52 letra. Natyrisht, letrat përzihen me dorë përpara se të shpërndahen në çdo raund. Pas ndezjes së lojës, cilësimet e avancuara të personalizimit lejojnë lojtarët të vendosin ritmin e lojës. Ju gjithashtu mund të ndryshoni krupierin, të kërkoni një tryezë private ose të kërkoni një përzierje të hershme.

Pas kësaj, tregtari do të bisedojë me ju ndërsa ata përgatisin lojën. Më pas, lundroni në fund dhe zgjidhni çipat e basteve. Sigurisht, kjo është ajo që do të bëni gjithsesi në shumicën e titujve të Evolution live blackjack.

Ngjashmëritë me variantet standarde të blackjack nuk mbarojnë këtu. Objektivi i lojtarit është që të mundë dorën e tregtarit dhe të krijojë një blackjack (vlera e dorës 21) pa u shkatërruar. Marrja e një blackjack të drejtpërdrejtë nënkupton automatikisht një pagesë më të madhe. 

Çdo raund bastesh fillon kur kruperi i shpërndan lojtarit dy letra përballë. Gjithashtu, ata i bëjnë vetes (shtëpisë) një fytyrë lart dhe një fytyrë poshtë. Më pas, mund të vendosni të ndaheni, paloseni, dyfishoni ose goditni. Cilido veprim që zgjidhni, tregtari do të vazhdojë të shpërndajë letra me të dyja duart deri sa të përfundojë raundi. Dora më afër 21 e kryen lojën.

Është gjithashtu jetike të theksohet se basti i sigurimit zbatohet në këtë lojë. Pagesa? 2:1. Por siç mund ta dini tashmë, marrja e këtij basti anësor favorizon vetëm shtëpinë. Bastet e tjera anësore të disponueshme janë Perfect Pairs dhe 21+3.
Nevojitet bilanc i kazinosë live prej 6,000 €? 

Ka një arsye të mirë pse kjo lojë nuk është për ata me zemër të dobët. Ajo vjen me deri në tre tavolina 'Super VIP', secila me një limit bastesh. Kjo është mjaft e zakonshme në disa lojëra Evolution këto ditë, të tilla si Diamond VIP (1,000 € limit minimal) dhe Grand Fortune.

Këtu janë kufijtë e tabelës Blackjack Salon Prive:

  • Blackjack Salon Prive 1: bast minimal prej 1500 €.
  • Blackjack Salon Prive 2: bast minimal prej 2000 €.
  • Blackjack Salon Prive 3: bast minimal prej 3000 €.

Për arsye të dukshme, vetëm lojtarët me bilanc kazino prej 6000 € ose më shumë do t'i aktivizojnë këto tabela. 

Mendimet përfundimtare të Ezugi's Blackjack Salon Prive

Falë kufirit të lartë të tryezës, kjo lojë me siguri nuk do t'u tërheqë shumë njerëzve. Por nëse mund të paguani me hundë, atëherë do të fitoni një trajtim VIP blackjack si kurrë më parë. Çfarë është më mirë, RTP 99,29% është mjaft konkurrues. Në përgjithësi, kjo lojë live ia vlen paratë për lojtarët e aftë me oreks për të fituar shumë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme