Ezugi

April 11, 2022

Si të luani dhe fitoni Luftën e Kriketit Live nga Ezugi

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Pas gati një dekade në industrinë e lojërave të fatit në internet, marka Ezugi (një Evolution) ka një vend të veçantë në industrinë e kazinove live. Kompania aktualisht krenohet me më shumë se 20 lojëra të ofruara në kazinotë më të mira live në botë. 

Si të luani dhe fitoni Luftën e Kriketit Live nga Ezugi

Në tetor të vitit të kaluar, Ezugi njoftoi synimin e saj për të dominuar tregun indian pas nisjes së Luftës së Kriketit. Është një shfaqje e drejtpërdrejtë e kazinosë me ritme të shpejta e frymëzuar nga koncepti ikonik i Luftës së Kazinosë. 

Pas publikimit të kësaj loje, Drejtori i Zhvillimit të Biznesit të Ezugi, Pang Goh, tha se misioni i kompanisë është të kuptojë demografinë e ndryshme të tregut dhe cili është pasioni i tyre. Ata vazhduan se lojtarët indianë janë të apasionuar pas kriketit, kështu që filloi Lufta e Kriketit. 

Si të luani Cricket War?

Pra, po e mbështesni Bowler ose Batsman për të fituar ndeshjen? Me pak fjalë, kjo është ajo që ka të bëjë me Lufta e Kriketit. Është një lojë me dy letra që përmban rregulla vetë-shpjeguese. Në fakt, nëse keni luajtur Live Dragon Tiger ose Live Andar Bahar nga Ezugi, nuk do të keni asnjë problem duke luajtur këtë lojë. 

Kjo lojë live kazino fillon duke vendosur një bast $1 deri në $5,000 për raund. Bastet vendosen në rezultatet e Bowler, Batsman ose Tie. Pasi të pranohet basti, kruperi do të shpërndajë një kartë të vetme në të dy pozicionet. Në përgjithësi, raundet e lojës janë me ritëm të shpejtë, me vetëm dy letra në lojë.

Objektivi kryesor i lojës është të parashikojë pozicionin me kartën me vlerën më të lartë. Kështu, për shembull, nëse vini bast në Bowler dhe ai prodhon kartën me vlerën më të lartë në fund të raundit të basteve, ju fitoni. 

Ndërkohë, të gjitha kartat me numër ruajnë vlerën e tyre aktuale. Gjithashtu, Ace paguan më shumë, i ndjekur nga Mbreti, Mbretëresha dhe Jack. Një gjë tjetër, kostumet e kartave janë të parëndësishme në Luftën e Kriketit Live. 

Shanset dhe pagesat e drejtpërdrejta të luftës së kriketit

Ezugi dha shumë pak për shanset dhe pagesat në këtë lojë live kazino. Por nëse ka ndonjë gjë, pozicionet Batsman dhe Bowler kanë një pagesë 1:1. Me fjalë të tjera, ju merrni një kthim të numrave çift prej 1 herë sa herë fiton basti juaj.

Siç pritej, basti Tie është më shpërblyesi dhe po aq më sfiduesi për t'u goditur. Por është gjithashtu më shpërblyesi, me lojtarët me fat që marrin një pagesë 10:1. Për sa i përket RTP, loja nuk shkon keq me 96.27%. Çfarë është më e mira, lojtarët kanë një shans 50.27% për të arritur një fitore me bastet Bowler dhe Batsman. 

Baste anësore të luftës së kriketit të drejtpërdrejtë

Fatkeqësisht, është një çështje relativisht e zhveshur në Live Cricket War. Kjo për shkak se kjo lojë e drejtpërdrejtë me letra kazino nuk përmban asnjë baste anësore për të rritur pagimin. Prandaj, lojtarët duhet të mbështeten vetëm në instinktet e tyre për të arritur pozicionin e duhur. 

Por në anën më të ndritshme, zhvilluesi i kushtoi vëmendje të veçantë rrethimit të lojës. Ideja është të ofrohet një mjedis unik sportiv që i teleporton menjëherë lojtarët në fushën e kriketit. Përveç kësaj, tregtarët veshin uniforma të frymëzuara nga kriket, të cilat me siguri do t'i vlerësoni. Për më tepër, sfondi i studios ka televizorë të mëdhenj që transmetojnë ndeshje kriket. Pra, në përgjithësi, estetika e lojës është në top-barazim.

Vetëkuptohet gjithashtu se gjuha kryesore e lojës dhe e krupierit është anglishtja. Sigurisht, shumica e lojtarëve indianë nuk do të kenë ndonjë problem me këtë. Megjithatë, ka shumë gjasa që krupierët që flasin gjuhën Hindi do të hyjnë në studio së shpejti. Gjithashtu, ndërfaqja e përdoruesit mund të bëhet e disponueshme në gjermanisht, frëngjisht, spanjisht, hindisht dhe gjuhë të tjera. 

Strategjitë dhe këshillat më të mira të luftës së kriketit

Lufta e Kriketit Live është thjesht një lojë fati. Si e tillë, asnjë strategji nuk mund të zvogëlojë skajin e shtëpisë ose ta mposhtë shtëpinë. Pra, këshillohuni që të ulni pritshmëritë tuaja për të fituar për të mos u zhgënjyer kur fillojnë vijat e humbjeve. 

Për më tepër, natyra e shpejtë e kësaj loje live mund të jetë një lajm i keq për buxhetin tuaj. Raundet e shpejta të basteve mund të shterojnë shpejt bankrollin tuaj përpara se të fitoni ndonjë gjë të konsiderueshme. Pra, krijoni një buxhet të rreptë bastesh përpara se të luani këtë lojë.

Por nuk janë të gjitha lajmet e këqija. Për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar, është më mirë t'i përmbaheni basteve Bowler dhe Batsman, pasi avantazhi i shtëpisë ka të ngjarë të jetë i ulët në këto pozicione. Megjithatë, pagesa mund të jetë më e vogël në krahasim me bastet Tie. Prandaj, fitoni sasi të vogla por më shpesh. 

Mendimet përfundimtare të luftës së kriketit

Ezugi bëri një punë solide duke krijuar një lojë me tematikë kriket që u pëlqen lojtarëve të kazinosë me përvojë dhe fillestare. Loja transmetohet në HD me cilësi të lartë me krupierët e veshur me kriketë që i bëjnë lojtarët të ndihen ngrohtë dhe rehat. 

Por vini re se raundet e basteve janë super të shpejta, gjë që mund t'ju lërë pa një bankroll brenda një kohe të shkurtër. Gjithashtu, mungesa e basteve anësore mund të jetë një zhgënjim për shumë lojtarë. Por në përgjithësi, ajo renditet atje lart me hitet e tjera të suksesshme Ezugi si Andar Bahar dhe Dragon Tiger. Tifozët e futbollit mund të shikojnë gjithashtu Football Studio nga Evolution Gaming.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme