Luaj First Person Dragon Tiger Sot - Fito para të vërteta

First Person Dragon Tiger është një lojë e shkëlqyer për lojtarët që kënaqen duke luajtur lojëra tavoline. Lojtarët mund ta luajnë lojën në pajisje portative, duke përfshirë telefonat inteligjentë, tabletët dhe kompjuterët. Çdo gjë që ndodh gjatë lojës është nën kontrollin e tyre.

Pjesëmarrësit mund të zgjedhin kur duan të vizatojnë dhe kur dëshirojnë të tregtojnë. Lojtarët zgjedhin dy letra nga një këpucë me tetë kuvertë pasi vendosin me sukses bastin e tyre. Njëra letër i jepet Dragoit, ndërsa tjetra shkon te Tigri. Cilado dorë që ka një vlerë më të madhe karte fiton. Vazhdoni të lexoni më poshtë rreth First Person Dragon Tiger në kazinotë live.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është First Person Dragon Tiger?

First Person Dragon Tiger është një i thjeshtuar version i baccarat popullor në vendet aziatike nga ofruesit e programeve të njohura të kazinosë live. Të lojë live nga Evolution përdor një gjenerues të numrave të rastësishëm. Ndërfaqja e përdoruesit është e krahasueshme me versionin live, por lojtarët kanë kontroll të plotë mbi lojën. Një lojtar ka opsionin të merret ose të mos merret. Në fund të ekranit, ka një buton marrëveshjeje.

Një kartë për Dragoin dhe një për Tigrin vendosen përballë; karta me vlerën më të lartë fiton raundin. Aces kanë një vlerë më të ulët të kartës se Mbretërit. Loja ka grafikë mahnitëse. Lojtarët përdorin tetë kuvertë në këpucë, por ata mund të mbajnë gjurmët e numrit të tyre. Në këtë lojë hibride në kazinotë live, individët mund të kapin një prirje të vërtetë.

Si të luani Dragon Tiger në personin e parë

Përpjekja e Zhvilluesit Evolution për t'u ofruar lojtarëve të kazinosë live një përvojë kumari pa probleme dhe më të mira të mundshme është demonstruar në First Person Dragon Tiger. Tabela e kontrolleve ndodhet në qendër të poshtme të ekranit dhe shfaq një paraqitje virtuale të tabelës aktuale. Vendndodhja e kafshëve në tavolinë është dallimi kryesor midis First Person Dragon Tiger dhe versioneve të tregtarit të drejtpërdrejtë të kazinosë.

Variantet e drejtpërdrejta përmbajnë prerje të kafshëve, ndërsa Personi i Parë përdor pamje vizuale në tryezë. Ai ofron një pamje të qartë të të gjitha informacioneve të lidhura me lojën, si bilanci, basti aktual dhe çipat e disponueshëm. Grafikat e lojës janë hiper-realiste, duke përfshirë ngjitjet prej druri.

Rregullat e Tigerit të Dragoit të Vetit të Parë

Nuk ka shumë mundësi për kompleksitet në Dragon Tiger. Është po aq bazë sa një lojë kazino. Çdo raund, Dragoit dhe Tigrit u shpërndahen dy letra. Dragon Tiger synon të parashikojë me saktësi se cila anë merr kartën me vlerë më të lartë. Lojtarët mund të bastojnë në të dyja anët ose një barazim përpara se të zbulohen letrat. Pagimi lidhet me një raport 11:1, i cili është relativisht i lartë.

Për të ofruar një llojllojshmëri, Evolution përfshiu një bast anësor të quajtur Suited Tie. Ky është thjesht një variant i bastit Tie. Megjithatë, lojtarët parashikojnë që të dy letrat janë të të njëjtit kostum. Pavarësisht rrezikut të lartë, kjo lojë ka potencialin për të dhënë një fitim 50:1.

Mbivendosja e ndërfaqes është e thjeshtë, duke përfaqësuar natyrën e drejtpërdrejtë të kësaj loje kazino. Ai ka gjithashtu rezultatet e 200 lojërave të mëparshme në të. Ky është një lajm fantastik për ata që duan të ndjekin trendet. Për shkak se këpuca përzihet midis raundeve, kjo zakonisht është e pamundur me Dragon Tiger nga Evolution. Loja e kazinosë First-Person Dragon Tiger, nga ana tjetër, përzien kartat siç do të bënte një kazino online me tregtar të vërtetë të drejtpërdrejtë. Kjo rezulton në rezultate më të barabarta, por ofron gjithashtu strategji të reja.

Çfarë është thelbësore për t'u marrë parasysh kur luani lojën?

Gjatë lojës me para të vërteta, duart e lira janë gjithmonë të disponueshme. Këto tregojnë se dy letra kalojnë nëpër këpucë pa asnjë bast. Ky privilegj zakonisht rezervohet për tabelat me limit të lartë, por përdoret vetëm për ndjekjen e trendeve.

Në Dragon Tiger, vlerat e kartës janë kritike. Fituesi është karta me vlerën më të lartë. Por do të ishte më mirë që lojtarët të përcaktonin së pari vlerën e letrave. Lajmi i mirë është se njeriu nuk do të duhet të mësojë asgjë të re. Çdo kartë ka një vlerë numerike unike. A është emërtimi i vogël dhe është i barabartë me një, 2 është i barabartë me dy, e kështu me radhë. Në Dragon Tiger, Mbreti ka vlerën më të lartë.

Pagesat e Personit të Parë Dragon Tiger

RTP për bastin primar (Dragon vs. Tiger) është 96.27 përqind. Basti Tie ka një kthim 89.64 për qind te lojtari. Basti Suited Tie paguhet deri në 86.02 për qind të rasteve. Ka lloje të ndryshme bastesh që përfshijnë 1 me 1 Dragon, Tiger 1 me 1, Një Barazim 11 me 1 dhe 50 me 1 Barazim të përshtatshëm.

Për shkak se loja ofron një opsion barazimi, një nga veçoritë e lojës është se nuk ka asnjë diferencë të faqeshënuesit. Kjo i jep kazinosë një avantazh në të gjitha garat, pavarësisht nga rezultati. Megjithatë, lojtari përfiton nga kjo veçori e barazimit. Është një bast anësor opsional me një pagesë 11:1.

Bastet në lojërat e kazinosë drejtpërdrejt ndahen në dy gjysma, njëra për kazinonë dhe tjetra për lojtarin. Kur letrat në barazim janë të të njëjtit kostum, ato paguhen 50:1. Pjesëmarrësit kanë një shans për të fituar të mëdha kur ata janë mjaft të guximshëm për të aksioneve në këtë rezultat. Për më tepër, rezultati kthen pesëdhjetë përqind të aksionit fillestar. Kufijtë e aksioneve ndryshojnë në kazinotë live më të mira dhe të besueshme, duke filluar nga 1 Euro deri në dhjetë mijë euro.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi