GetSlots - Responsible Gaming

Age Limit
GetSlots
GetSlots is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

GetSlots Casino ofron një seksion të përgjegjshëm të lojërave të fatit që i ofron çdo lojtari ndihmën dhe mbështetjen që i nevojitet në çdo kohë. Lojtarët që kanë të bëjnë me varësinë e lojërave të fatit mund të kontaktojnë gjithashtu një nga organizatat e mëposhtme për udhëzime dhe këshilla:

Kumari duhet parë gjithmonë si një aktivitet argëtues që lojtarët mund të kënaqen në kohën e tyre të lirë. Për fat të keq, disa lojtarë mund të merren me lehtësi dhe të fillojnë të shpenzojnë shumë para dhe kohë.

Ne do të shqyrtojmë disa rregulla bazë që lojtarët duhet të kenë parasysh kur fillojnë të luajnë online:

Përdorni gjithmonë mjetet e ofruara – GetSlots Casino ofron mjete të ndryshme për të ndihmuar lojtarët të qëndrojnë në kontroll të lojërave të fatit. Një nga ato mjete është "Kontrolli i realitetit", i cili do të dërgojë sinjalizime duke u treguar lojtarëve se sa kohë kanë kaluar duke luajtur, sepse është e mundur të rrëmbeheni kur luani. Një tjetër mjet shumë i përdorur është kufiri i depozitave. Lojtarët mund të vendosin një kufi në shumën që depozitojnë dhe pasi të arrijnë kufirin, ata nuk do të jenë në gjendje të bëjnë një depozitë të re.

Gjithmonë lexoni Termat dhe Kushtet – Ne e dimë se ka shumë rregulla të përfshira këtu, por është mirë të dimë se çfarë përfshihet një lojtar.

Luaj gjithmonë falas – Lojtarët që shpenzojnë shumë para duke luajtur bixhoz duhet të konsiderojnë të luajnë disa lojëra falas. Ne e dimë që nuk do të ketë shpërblim në fund kur luani me para virtuale, por le ta pranojmë, jo çdo seancë me para të vërteta përfundon me fitime të mëdha.

Si ndikon varësia ndaj lojërave të fatit te lojtarët

Varësia nga kumari mund dhe do të dëmtojë jetën e dikujt. Lojtarët mund të tërhiqen lehtësisht kur luajnë, veçanërisht pasi fitojnë shumë. Ideja për të goditur simbolet e duhura dhe për të arritur atë fitore të madhe mund t'i bëjë ata të luajnë më shpesh dhe të depozitojnë fonde që nuk mund të përballojnë t'i humbin në radhë të parë.

Lojtarët që janë të shqetësuar për zakonet e tyre të lojërave të fatit mund t'i bëjnë vetes pyetjet e mëposhtme:

  • A luani kumar me një shumë të madhe parash për të marrë të njëjtën ndjenjë eksitimi?
  • A luani shpesh me më shumë sesa mund të përballoni të humbni?
  • Vazhdoni shpesh të luani për të rikuperuar humbjet?
  • A merrni shpesh para hua ose shisni gjëra për të pasur më shumë për të luajtur?
  • A ndiheni ndonjëherë të stresuar, të shqetësuar ose të dëshpëruar për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
  • A i kritikojnë njerëzit e afërt zakonet tuaja të lojërave të fatit?
  • A ndiheni ndonjëherë fajtor për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
  • A mendoni se mund të ndaloni kur jeni duke fituar?

Duam të theksojmë se këto pyetje janë një pikënisje e mirë, por përgjigjja e tyre nuk do të jetë e mjaftueshme për të konfirmuar se një lojtar ka një varësi nga bixhozi. Është e vetëkuptueshme që lojtarët duhet të jenë të sinqertë kur u përgjigjen këtyre pyetjeve dhe nëse janë të shqetësuar në çdo kohë ata duhet të kontaktojnë një profesionist të trajnuar të shëndetit mendor. Ata do t'i ndihmojnë ata me udhëzime dhe këshilla dhe do të bëjnë një diagnozë të saktë dhe do të sugjerojnë një plan të mundshëm trajtimi.

Llojet e varësisë ndaj lojërave të fatit

Jo çdo lojtar do të përjetojë të njëjtat simptoma ose nivel intensiteti. Varësia nga kumari, ashtu si çdo varësi mund të jetë shumë e poshtër në fillim, dhe lojtarët as që do ta kuptojnë se kanë një problem të vërtetë. Kur ata e kuptojnë se kanë të bëjnë me varësinë e lojërave të fatit është zakonisht kur janë thellë në probleme financiare. Për t'i ndihmuar lojtarët të kuptojnë nëse kanë një varësi apo jo, ne do të shqyrtojmë llojet më të zakonshme të çështjeve:

Kumarxhinjtë kompulsivë – lojtarët të cilët nuk janë në gjendje të kontrollojnë dëshirën e tyre për të luajtur bixhoz edhe kur e dinë se nuk mund të përballojnë humbjen quhen kumarxhinj kompulsivë. Ky është lloji më serioz i varësisë ku lojtarët vendosin baste dhe rrezikojnë pa marrë parasysh pasojat.

Kumarxhinj - këta lojtarë janë shumë të ngjashëm me kumarxhinjtë kompulsivë. Ata duket se e kanë nën kontroll situatën, sepse mund të qëndrojnë për muaj të tërë pa luajtur bixhoz, por pasi të lindë dëshira për të luajtur bixhoz do t'i marrë përsipër.

Kumarxhinj social – disa lojtarëve u pëlqen ideja për të qenë me njerëz të tjerë dhe për të luajtur kumar. Këta lloj njerëzish mund të gjenden në pistën e hipodromeve ose në sallën e bingos.

Ëndërrimtarë – lojtarë që luajnë bixhoz të nxitur nga ideja se si mund të jetë jeta nëse fitojnë shumë. Vendosja e basteve është pjesa më emocionuese për këta lloj lojtarësh, sepse pritjet janë të mëdha.

Shikuesi - disa lojtarë besojnë se mund të parashikojnë rezultatin e lojës. Disa madje janë supersticiozë dhe besojnë se nëse veshin këmishën e tyre të preferuar do t'i ndihmojnë të fitojnë.

Kërkuesit e emocioneve – disa lojtarë e duan adrenalinën që mund të ofrojë kumari.

The Escapist - lojtarët priren t'i drejtohen kumarit si një mënyrë për t'u larguar nga shqetësimet dhe problemet që kanë. Në këtë mënyrë ata harrojnë gjërat të paktën për një kohë.

Eksperti – disa lojtarë janë shumë të përkushtuar për të mësuar çdo truk në libër, duke shpresuar se kjo do t'i ndihmojë ata të fitojnë shumë. Këta lojtarë zakonisht priren të bastojnë në sporte ose të luajnë Blackjack ku ekziston mundësia e numërimit të letrave.

Fituesi – disa lojtarë duan të fitojnë për të drejtat e mburrjes, vetëm për t'u treguar të gjithëve se kush është më i miri. Gjithsesi, kur fillojnë të humbasin, inkurajohen të vazhdojnë të luajnë kumar.

Total score8.4
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2020
BonusetBonuset (1)
Bonusi high roller
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Gjermane
Norvegjeze
Polake
Çeke
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (15)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDebit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Instabet
Litecoin
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
Venus Point
Visa
Yandex Money
iDebit
MonedhatMonedhat (10)
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Jeni Japonez
Krona Norvegjeze
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Tenge Kazakistanez
Zloty Polak
ShtetetShtetet (11)
Australia
Austria
Finlanda
Gjermania
Hungaria
Kanadaja
Norvegjia
Polonia
Republika Çeke
Shqipëria
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (35)
Amatic Industries
Authentic Gaming
Belatra
Betsoft
Booming Games
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Felix Gaming
GameArt
Habanero
IGT (WagerWorks)
IgrosoftLuckyStreakMicrogaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nucleus Gaming
Platipus Gaming
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic Play
Quickspin
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Thunderkick
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet