Gioco Digitale Live Casino Rishikoni

Age Limit
Gioco Digitale
Gioco Digitale is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card

Gioco Digitale

Kumari online në Itali lejohet nëse luan në një kazino online në Itali të licencuar nga Agenzia delle Dogane e dei Monopoli (ADM). Kumari është praktikuar në Itali që nga koha e Romakëve të Lashtë. Baccarat dhe bingo janë dy nga lojërat më të njohura të kazinosë në botë që kanë origjinën nga Italia. Nuk duhet të jetë çudi që Italia u bë shteti i parë anëtar i BE që legalizoi, rregulloi dhe licencoi siç duhet lojërat e fatit në internet në 2006.

Gioco Digitale Casino është një kazino lider në internet me bazë në Itali që ka ndërtuar reputacionin e saj gjatë viteve të funksionimit. Ajo ka një holl të drejtpërdrejtë të kazinosë ku studiot më të mira të lojërave vijnë në bord për të siguruar që platforma të ofrojë përvojën më të mirë të lojërave të fatit në jetën reale. Ekzistojnë alternativa të shumta të lojës, të gjitha të kategorizuara mirë për të lejuar akses të lehtë.

Lexoni këtë rishikim të Gioco Digitale Casino për të mësuar më shumë rreth hollit të kazinosë live të platformës.

Pse të luani Live Casino në Gioco Digitale Casino

Gioco Digitale është një destinacion popullor për fanatikët italianë të kazinove. Ai është i ngarkuar me alternativa të shumta të lojërave të kazinosë live, duke paraqitur më shumë opsione lojtarësh. Platforma ka bashkëpunuar gjithashtu me ofruesit kryesorë të softuerit për të siguruar shpërndarje cilësore në përvojat e drejtpërdrejta të lojërave të fatit në kazino.

Gioco Digitale Casino ka opsione të shumta pagese që i lejojnë lojtarët të bëjnë transaksione lehtësisht në platformë. Për më tepër, platforma ka gjithashtu një ekip solid mbështetës që ofron shërbim ndaj klientit 24/7 për lojtarët. Ekziston një seksion i lojërave përgjegjëse për lojtarët që përjetojnë sfida të lidhura me kumarin.

Ekziston një seksion edukativ FAQ dhe një seksion në blog që informon lojtarët për disa çështje të lojërave të fatit. Platforma ka një faqe interneti të pastër me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit që lehtëson aksesin e lehtë të veçorive të kazinosë në internet. Kazinoja në internet është e aksesueshme në shumë pajisje.

About

Gioco Digitale Casino është themeluar në vitin 2006 dhe ka funksionuar për më shumë se një dekadë. Në vitin 2009, Gioco Digitale Casino u ble nga Bwin Interactive Entertainment AG. Ky i fundit u bashkua me PartyGaming PLC në 2011 për të krijuar Bwin Party Digital Entertainment. Ky është pronari dhe operatori aktual i Gioco Digitale Casino. Ajo është e licencuar dhe e rregulluar nga Agenzia Delle Dogane e Dei Monopoli (ADM - Agjencia e Doganave dhe Monopoleve që drejton sektorin publik të lojërave të fatit në Itali).

Games

Gioco Digitale Casino ka një seksion të drejtpërdrejtë të kazinosë që ofron një përvojë lojërash në kohë reale. Mundësohet nga studiot kryesore të lojërave dhe lehtësohet me teknologjinë më të fundit për të siguruar transmetime me cilësi të lartë. Karakteristikat e bisedës lejojnë ndërveprim falas midis lojtarëve dhe me krupierët e jetës reale. Lobi i drejtpërdrejtë i kazinosë është kategorizuar mjeshtërisht për të pozicionuar lojërat në zhanret e tyre përkatëse.

Blackjack live

Blackjack live është një lojë e njohur e kazinosë live në mesin e shumicës së lojtarëve veteranë në kazinotë online. Luhet duke përdorur një kuvertë letrash. Qëllimi është të kesh një dorë më të fortë se tregtari ose lojtarët e tjerë, por të mos kalosh pikën 21. Lojtarët kanë nevojë për aftësi dhe strategji për të fituar në blackjack live. Shumë variacione të lojës ndryshojnë kryesisht në preferencat dhe rregulloret rajonale. Disa nga opsionet live blackjack në Gioco Digitale Casino përfshijnë:

 • Blackjack i pafund
 • Soiree Blackjack
 • Ventuno
 • Të gjitha bastet Blackjack
 • Rregullat e shumicës Blackjack me shpejtësi

Ruletë e drejtpërdrejtë

Live Roulette është një tjetër alternativë e njohur në mesin e fanatikëve të kazinosë. Është një lojë që luhet në një tryezë të rrumbullakët rrotulluese dhe me zare. Është interesante sepse hedhja e zareve shkakton parashikimin e rezultateve të vendosjes së basteve. Ka shumë variacione të Ruletës live. Disa nga opsionet e drejtpërdrejta të Ruletës në Gioco Digitale Casino përfshijnë:

 • Auto-Rulette Live
 • Ruletë e menjëhershme
 • Ruleta Venezia
 • Elevation Mega Fire Blaze Roulette
 • Ruletë italiane

Baccarat live

Live Baccarat është një lojë e njohur me letra që përfshin aksione të larta dhe mega fitime. Ajo luhet nga entuziastët e guximshëm të kazinosë, të cilët në vend të kësaj do të shkonin fort ose do të shkonin në shtëpi. Ka shumë variacione Baccarat live. Disa nga opsionet e drejtpërdrejta të Baccarat në Gioco Digitale Casino përfshijnë:

 • Baccarat me shpejtësi
 • Bakarat rrufeje
 • Bakarat e Madhe
 • Shtrydhje Baccarat
 • Nuk ka Baccarat komisioni

Lojëra të tjera të drejtpërdrejta

Kazinoja në internet nuk i kufizon lojtarët në lojërat e njohura të kazinosë live. Shumë lojëra të tjera unike të kazinosë do të emociononin lojtarë të ndryshëm në varësi të shijeve dhe preferencave të tyre. Disa nga lojërat e tjera të drejtpërdrejta në Gioco Digitale Casino përfshijnë:

 • Monopol
 • Tigri i Dragoit
 • Megaball
 • Marrëveshje ose pa marrëveshje
 • Super Sic Bo

Bonuses

Gioco Digitale Casino u ofron anëtarëve bonuse të mahnitshme për të përmirësuar përvojën e tyre të lojërave. Ndër përfitimet kryesore përfshijnë një bonus mirëseardhjeje dhe bonuse për lojëra specifike. Ka kërkesa për bast që zbatohen përpara tërheqjes së fitimeve të bonusit. Bonuset në platformë kanë një afat kohor skadimi pas aktivizimit. Bonusi universal për të gjithë lojtarët është një bonus 100% deri në 500 €, 300 rrotullime falas dhe 50 rrotullime falas në Book of Ra Deluxe në depozitën e parë. Ju duhet të bëni një depozitë minimale prej 10 € për t'u kualifikuar për bonus.

Payments

Pavarësisht vendndodhjes së centralizuar dhe audiencës së synuar, Gioco Digitale ofron mënyra të shumta pagese për përdoruesit e saj. Kjo u paraqet anëtarëve oferta të shumta, duke e bërë më të lehtë për ta të zgjedhin atë me të cilën janë të përshtatshme. Ndihmon në lehtësimin e transaksioneve në platformë ndërsa bëni depozita ose tërheqje. Disa nga mënyrat e pagesës në Gioco Digitale Casino përfshijnë:

 • Transferte bankare
 • Viza
 • PayPal
 • Skrill
 • Neteller

Monedhat

Ndryshe nga opsionet e shumta të pagesave të ofruara në platformë, Gioco ofron vetëm një opsion monedhe. Ju mund të bëni transaksione në platformë vetëm duke përdorur EUR. Kjo është një monedhë ideale për t'u përdorur pasi është universale në të gjithë Evropën. Megjithatë, me kalimin e kohës ajo duhet të prezantojë monedha të tjera, duke përfshirë kriptovalutat, për të përmbushur kërkesat e tregut.

Languages

Gioco Digitale funksionon vetëm në Itali. Ka shumë kuptim që platforma është e disponueshme vetëm në italisht. Megjithatë, kjo kufizon aksesin e turistëve me bazë italiane ose banorëve afatshkurtër që do të donin të provonin platformën, por nuk dinë të lexojnë ose shkruajnë italisht. Me kalimin e kohës, platforma duhet të prezantojë një gjuhë universale si Italia për t'i dhënë publikut një pamje të përgjithshme të asaj që ofron.

Software

Gioco Digitale Casino ka inkorporuar ofruesit më të mirë të softuerit për të ofruar lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë për lojtarët e saj. Ky veprim prezantoi një listë të gjatë të opsioneve të lojërave të kazinosë live në platformë. Studiot me reputacion të lojërave përdorin teknologji inovative për të siguruar që lojtarët të shijojnë një përvojë magjepsëse lojrash nga komoditeti i shtëpive të tyre.

Për më tepër, partneriteti me tregtarët e drejtpërdrejtë ofroi variacione të shumta të lojërave të njohura të kazinosë live, të cilat prezantuan më shumë opsione për lojtarët. Lobi i drejtpërdrejtë i kazinosë përditësohet vazhdimisht me lojëra të reja të kazinosë live sa herë që një ofrues softuerësh redakton bibliotekën e tij të lojërave. Disa nga ofruesit e softuerit që punojnë me Gioco Digitale Casino përfshijnë:

 • Evolution Gaming
 • Playtech

Support

Gioco Digitale ka një seksion të detajuar FAQ ku pyetjeve të zakonshme të përdoruesve u përgjigjen në mënyrë efektive. Për më tepër, platforma ka një seksion blogu ku postimet në blog mbi lojërat dixhitale postohen për edukimin e përgjithshëm të publikut. Megjithatë, supozoni se keni çështje të ngutshme ose një shqetësim që zgjidhjet e mëparshme nuk mund t'i adresojnë. Në këtë rast, ju mund të kontaktoni ekipin mbështetës të disponueshëm 24/7 përmes Live Chat ose email.

Pse ia vlen të luash Gioco Digitale Casino Live Dealers?

Gioco Digitale Casino është një kazino me reputacion në internet me opsione të shumta lojërash live kazino. Ajo ka bashkëpunuar me zhvillues me reputacion të softuerit të cilët kanë shtuar vazhdimisht lojëra të reja kazino në platformë. Faqja ka një dizajn të rregullt që lejon akses të lehtë të veçorive. Ekzistojnë disa mënyra pagese, megjithëse transaksionet janë të kufizuara në një monedhë.

Gioco Digitale Casino ka gjithashtu një gjuhë të vetme në dispozicion, megjithëse kjo është e kuptueshme duke marrë parasysh audiencën e synuar. Ekziston një seksion i detajuar FAQ për të ndriçuar lojtarët rreth shqetësimeve të përbashkëta dhe një seksion në blog për të edukuar publikun rreth industrisë së iGaming. Platforma ka një ekip solid mbështetës për t'u kujdesur për problemet specifike të lojtarëve.

Total score8.0
Përfitimet
+ Kazino dhe baste sportive
+ Kazino e besuar
+ Shumëllojshmëri e madhe lojërash

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2009
BonusetBonuset (6)
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi javor
Bonusi me depozitë
Kodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Italiane
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (53)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (10)
MonedhatMonedhat (1)
Euro
ShtetetShtetet (1)
SoftwareSoftware (8)