Renditja e kazinove më të mira Gold Deluxe drejtpërdrejta

Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë janë zgjeruar në mënyrë dramatike vitet e fundit dhe lojtarët e lojërave në internet duket se i shijojnë ato më shumë se titujt e tjerë. Lojërat e kazinosë live në desktop dhe celularë janë në trend dhe çdo ofrues i softuerit të kazinosë live po përpiqet të përmbushë kërkesën. Gold Deluxe (GD) është një nga kompanitë që fuqizon një seri faqesh më të mira të kazinove live në tregjet aziatike. Pritësit e tyre nuk janë tregtarët tipikë në platforma të ngjashme; ata shpërndajnë letra duke siguruar një skenë lojrash të ndjeshme.

Pavarësisht lojës, çdo seancë do të drejtohet nga tregtarë tërheqës femra të drejtpërdrejta me qëndrime mikpritëse. Nuk është çudi që Gold Deluxe po ecën shumë më mirë se konkurrenca. Ky rishikim shpjegon pse.

Rreth Softuerit Gold DeluxeGold Deluxe Casino StudiosGold Deluxe Lojërat më të njohura
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth Softuerit Gold Deluxe

Gold Deluxe është një ofrues i kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë, e cila u themelua me emrin e korporatës Gold Deluxe Phil. Ltd. E themeluar në korrik 2011 në Filipine, ajo krenohet me një bazë personeli prej mbi 100 personash. Ofruesi i softuerit Gold Deluxe bashkëpunon me gurutë e industrisë si BlueOcean Gaming dhe fokusohet kryesisht në audiencën aziatike të lojërave të fatit. Megjithatë, portofoli i tyre i produkteve mund të aksesohet në faqet e internetit të ndryshme kryesore nga kontinente të tjera. Loja e tyre më e njohur live është baccarat, e cila është e disponueshme në shumë versione. Marka ka fituar një reputacion të të qenit një ofrues i besueshëm jo vetëm nëpërmjet ofrimit të zgjidhjeve të fundit, por edhe për shkak të informacionit të besueshëm të licencimit.

Studiot Gold Deluxe u licencuan për herë të parë më 12 shkurt 2010 nga First Cagayan, një rregullator i lartë evropian. Gold Deluxe Phil. Ltd mban gjithashtu një leje biznesi nga PAGCOR (Philipine Amusement and Gaming Corporation), një organ licencimi me rritje të shpejtë në Filipine që pritet të arrijë njohjen globale shumë shpejt. Gjuhët kryesore të ofruara nga zhvilluesi janë anglishtja dhe kineze. Sidoqoftë, disa nga lojërat e tyre janë konfiguruar gjithashtu në dialekte të tjera aziatike, duke përfshirë koreanisht, indonezisht dhe vietnamez. Kompania fuqizon mbi 50 kazino të njohura të tregtarëve të drejtpërdrejtë, përveç vendeve të tjera më pak të njohura të lojërave të fatit jashtë Azisë.

Karakteristikat unike të Gold Deluxe

Furnizuesi i lojërave me orientim aziatik nuk ka fituar ende çmime. Siç u la të kuptohet më lart, titujt Baccarat janë specialiteti i markës. Karakteristikat e tyre më të spikatura janë si më poshtë.

Lojëra të drejtpërdrejta në celular

Lojërat e lëvizshme janë në krye të operacioneve të tyre. Furnizimi i videos është me cilësi të mahnitshme, edhe pse lojtarët kanë nevojë për ekrane më të mëdha për ta shijuar atë. Saktësia e transmetimit të drejtpërdrejtë të videos siguron që tavolinat dhe tregtarët të portretizohen me gjithë lavdinë dhe shkëlqimin e tyre.

Lundrimi dhe pagesa pa probleme

Lobi i drejtpërdrejtë i tregtarëve të Gold Deluxe lidhet drejtpërdrejt me pjesën e pasme të kazinosë pritës, duke i lejuar lojtarët të hyjnë në bibliotekën e lojërave pa një hyrje shtesë. Disa sajte i ridrejtojnë lojtarët për të vënë bast nga kuletat e tyre, ndërsa të tjerat kërkojnë që lojtarët të kenë një llogari të kazinosë në bankroll. Shumica e metodave të depozitimit të mbështetura nga Gold Deluxe janë të menjëhershme në mënyrë që klientët të mund të luajnë menjëherë pas depozitimit të fondeve.

Integrimi API

Me një zgjidhje integrale API, kazinotë GD ofrojnë një sipërfaqe HTML5 për të luajtur të gjitha lojërat në çdo shfletues ueb. As softuer i shkarkueshëm dhe as një shtojcë nuk nevojitet për të hyrë në këto sajte. Edhe nëse disa faqe interneti ofrojnë skedarë APK, ato nuk janë të nevojshme sepse të gjitha sistemet operative të kompjuterit duke përfshirë Mac, PC, iOS dhe Android mund të ofrojnë një përvojë universale të shfletuesit shumëkanalësh.

Gold Deluxe Casino Studios

Lojërat GD janë transmetuar drejtpërdrejt nga studiot e Filipineve (Hub i parë dhe kryesor) me kamera HD të cilat mund të shihen të varura mbi tavolina elektronike. Objektet u aktualizuan falë një marrëveshjeje partneriteti me Skywind Group i cili ofron hapësira shtesë në studio në Kosta Rika, Rumani, Kolumbi, Kamboxhia, Uruguai, Bjellorusi, Maqedoni, Bullgari dhe Letoni.

Ndryshe nga shumica e studiove të lojërave të drejtpërdrejta, studioja Filipine nga ofruesi i softuerit Gold Deluxe nuk transmeton tinguj. Kjo do të thotë që tregtarët e tyre të drejtpërdrejtë janë të heshtur, por ata i ekzekutojnë shitësit në një mënyrë të kuptueshme. Studio bën një shfaqje të madhe për tregtarët e saj me të ashtuquajturat 'bukuroshet' e tyre. Krupierët tërheqës me origjinë aziatike janë të përkushtuar për të krijuar një përvojë të këndshme me një personalitet me flluska.

Çfarë është kaq e mrekullueshme me Gold Deluxe Studios?

Sajtet më të mira të kazinove të drejtpërdrejta nga Gold Deluxe arrijnë të japin një përvojë të jashtëzakonshme falë teknologjisë së transmetimit të drejtpërdrejtë. Për të nisur një seancë të lojërave të drejtpërdrejta, lojtarët thjesht klikojnë në një lidhje në faqen e kazinosë që i drejton ata në studio. Teknologjitë dhe sistemet e instaluara janë komplekse, por ato janë të përshtatura për të ofruar një ndërfaqe të thjeshtë.

Lojërat në studiot e kazinosë GD përfshijnë tavolina klasike, si dhe versionet e tyre me shumë baste dhe 3-D. Rrjetat virtuale janë vendosur në shaminë e tavolinave, duke i dhënë një shikim të fshehtë realitetit të shtuar. Ndërsa krupierët nxjerrin letra ose rrotullojnë rrotat, një sistem i specializuar kamerash filmon veprimin. Një pamje e detajuar e tabelës rrit zhytjen e lojtarit, duke i mbajtur ata të lidhur me lojën për më gjatë.

Çdo veprim i kapur nga kamera konvertohet në të dhëna të kompjuterizuara dhe përpunohet nga softueri OCR (Optical Character Recognition). Kamerat janë të optimizuara për OCR, kështu që ato mund të gjurmojnë të gjitha simbolet e kartave, kombinimet e zareve dhe seksionet e rrotave të lojës në lojë. Informacioni i përcjellë më pas do të referohet në bazën e të dhënave të disponueshme dhe rezultatet do të shfaqen në ekran. Nga atje, lojtarët mund të marrin vendime për bastet në varësi të asaj që paraqitet.

Gold Deluxe Lojërat më të njohura

Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë nga zhvilluesi shfaq të njëjtën paraqitje të tabelës dhe tregtarin e vendosur në secilën tabelë. Ka një ndërfaqe dixhitale bastesh në fund të ekranit. Funksione të tjera si statistikat, historia e lojërave dhe udhërrëfyesit gjenden në fund. Shfaqjet dixhitale të letrave në baccarat mund të mbulojnë të gjithë imazhin e tregtarit, por tabela mbetet e dukshme gjatë gjithë lojës. Të ofruesi i softuerit të kazinosë duket se fokusohet në ruletë dhe baccarat, kështu që titujt e pokerit dhe blackjack-ut nuk janë publikuar ende. Për titujt e disponueshëm, zhvilluesi ofron llojet më premtuese të basteve dhe premton të vazhdojë të ofrojë veçori më të avancuara.

Lojëra të drejtpërdrejta

  • Ruletë e drejtpërdrejtë - Dhjetra faqe kazinoje të mirëmbajtura nga GD ofrojnë ruletë të drejtpërdrejtë, një lojë me rrota me ndarje me ngjyra dhe me numër ku topi qëndron pas humbjes së vrullit. Ruleta live GD është në versionin evropian që përmban tre mënyra, përkatësisht ruletën standarde, ruletën 29-59-89-119 dhe ruletën 32-47-71. Bastet e drejtpërdrejta për dy versionet e fundit kanë shanse dinamike. Në çdo modalitet, ndërfaqja mbetet e njëjtë ndërsa transmetimi i drejtpërdrejtë zë një pozicion qendror ndërsa kamera zmadhohet në timonin rrotullues.

  • Live Sic Bo - Është një lojë tradicionale aziatike ku lojtarët vënë bast për rezultatet e një hedhjeje me 3 zare. Lojtarët kanë 30 sekonda për të vënë në lojë.

  • Baccarat live - Bacarat live është në dispozicion në formate të ndryshme dhe ofron baste të ndryshme. Një nga baccarat e preferuara të lojtarëve është tigri i dragoit live, një version i thjeshtuar që përdor vetëm dy letra. Lojtarët parashikojnë se cila kartë midis dragoit (bankierit) dhe tigrit (lojtarit) do të ketë një vlerë më të madhe. Një tjetër opsion përfshin bastet në vlera të barabarta të dy duarve (kravatë). Forma të tjera të bakaratit GD live përfshijnë, Bakarat Live 7-up, Bakarat Live me shumë lojtarë dhe Live 3 fotografi.

    7 Up baccarat është një version i njohur në mesin e klientëve të Singaporit ku një lojtar fillon me një shtatë. Bacarat me shumë lojtarë lejon lojtarë të ndryshëm të marrin pjesë në një tryezë. Së fundi, baccarat me 3 fotografi të drejtpërdrejta u lejon lojtarëve të bastojnë në radhët e dorës, kartat speciale dhe numrin e kartave të fytyrës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Pse lojërat GD kanë ritme të shpejta?

Teknologjia OCR i bën lojërat GD në faqet kryesore të kazinove të drejtpërdrejta vërtet zhytëse dhe dinamike. Ato nuk janë thjesht të transmetuara drejtpërdrejt, por edhe ndërvepruese. Fituesit shpallen menjëherë pas lojës në kohë reale. Nuk ka kohë për shpërqendrime, prandaj lojtarët përqendrohen mirë në lojë.

A është Gold Deluxe një i sapoardhur?

Jo, kompania ka ekzistuar për pak më shumë se një dekadë. Ajo prezantohet si një specialist baccarat edhe pse ka disa lojëra RNG në portofolin e saj.

Me sa kate krenohet studioja GD Philippine?

Studio ka një kat me dizajn bazë. Tavolina të shumta janë vendosur që t'i ngjajnë një kazinoje të vërtetë me tulla dhe llaç.

Çfarë ka në hollin e kazinosë GD?

Përveç lojërave, ka shumë veçori dhe informacione navigimi si kufijtë e basteve, koha e mbetur e basteve dhe statistikat e rezultateve të mëparshme.

A mund të vendosin lojtarët baste të njëkohshme në tavolina të ndryshme në një faqe Gold Deluxe?

Një funksion me shumë tavolina u mundëson lojtarëve të zgjedhin maksimumi tre tavolina dhe të vendosin baste njëkohësisht.

Mund të flisni me tregtarët e GD live?

Fatkeqësisht, softueri GD nuk transmeton tinguj, kështu që kruperi është vetëm i dukshëm, por nuk flet me lojtarët. Opsioni i bisedës së drejtpërdrejtë nuk është gjithashtu i aktivizuar. Ky nuk është një problem pasi lojtarët mësohen shpejt me konfigurimin e qetë.

A është i sigurt softueri GD?

Po. Ofruesi është i licencuar dhe ka qenë në treg mjaft kohë për të krijuar besueshmëri të fortë.

Cilat lojëra të drejtpërdrejta ofrohen në platformat GD?

Ka tre lojëra kryesore: ruletë, baccara dhe Sic Bo. Baccarat është në dispozicion në rreth gjashtë variante.

Sa të aksesueshme janë lojërat GD në celular?

Softueri është i pajtueshëm me teknologjinë HTML5, duke i lejuar klientët të aksesojnë lojërat drejtpërdrejt nga shfletuesit e tyre pa shkarkuar aplikacione.

A pranojnë kazinotë GD lojtarë jashtë Azisë?

Po. Edhe pse zhvilluesi është i rregulluar nga juridiksionet aziatike, lojtarët nga kontinente të tjera janë të lirë të bashkohen me faqet e mundësuara prej tij.