Rishikimi i lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë Gunsbet - Account

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
BonusBonus $300 +100 Rrotullime Falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Account

Account

Gunsbet Casino ofron një procedurë të lehtë regjistrimi dhe lojtarët që synojnë të krijojnë një llogari do të bëhen shumë shpejt. Gjithçka që duhet të bëjnë është të klikojnë në butonin Regjistrohu dhe të futin të dhënat e tyre. Kur krijoni një llogari, lojtarët do të duhet të zgjedhin heroin e tyre dhe ata mund të zgjedhin midis Sherriff, Billy, Bonnie dhe Fatty. Lojtarët mund të përdorin gjithashtu mediat e tyre sociale, si Facebook dhe Google për t'u regjistruar për një llogari.

Kur krijoni një llogari, është shumë e rëndësishme të vendosni të dhënat e sakta personale sepse më vonë, çdo lojtar do të duhet të kalojë një procedurë verifikimi. Kumari është një biznes shumë i përgjegjshëm dhe lojtarët fillestarë ndoshta nuk janë aq të vetëdijshëm për këtë fakt.

Megjithatë, lojtarët e rinj janë skeptikë dhe madje të frikësuar për dërgimin e dokumenteve në një kazino online. Për këtë arsye, ne do të shpjegojmë pse është e rëndësishme të verifikoni një llogari dhe pse lojtarët nuk duhet të kenë frikë ta bëjnë këtë.

Për të verifikuar llogarinë e tyre, lojtarët duhet të dërgojnë kopje të dokumenteve ligjore që mund të përfshijnë disa nga ato që vijojnë:

 • Një kopje e pasaportës, patentës së drejtimit ose letërnjoftimit kombëtar.
 • Një kopje e një karte bankare me të cilën bëhet një depozitë.
 • Një kopje e faturës së shërbimeve.

Lojtarët duhet të dërgojnë dëshmi të identitetit, adresës dhe mënyrës së pagesës që përdorin për të financuar llogaritë e tyre.

Kur të verifikoni një llogari?

Lojtarët këshillohen të verifikojnë llogarinë e tyre pasi të regjistrohen, por nuk janë të detyruar ta bëjnë këtë. Ata mund të eksplorojnë kazinonë dhe të shohin se çfarë ka për të ofruar dhe madje të bëjnë një depozitë për të luajtur për para të vërteta. Gjithsesi, nëse fitojnë, ata do të duhet të verifikojnë llogarinë e tyre përpara se të mund të kërkojnë një tërheqje. Arsyeja pse ne sugjerojmë verifikimin e menjëhershëm është që të mos ketë vonesa kur të bëhet tërheqja.

Si të identifikoheni

Kur krijoni një llogari, lojtarët duhet të krijojnë një emër përdoruesi dhe fjalëkalim unik që mund ta përdorin sa herë që duan të hyjnë në llogarinë e tyre. Është shumë e rëndësishme të dilni gjithmonë kur lojtarët kanë mbaruar së luajturi në një kazino, veçanërisht nëse ndajnë një kompjuter me një të mitur.

Si të zhbllokoni dhe të llogarisni

Marrja e një njoftimi nga kazinoja juaj e preferuar që thotë se llogaria juaj është e bllokuar nuk është aspak lajm i këndshëm. Mund të ketë shumë arsye të ndryshme pse Gunsbet Casino mund të bllokojë një llogari, kështu që ne do të shqyrtojmë më të zakonshmet këtu. Çdo lojtar duhet të përpiqet t'i shmangë këto në mënyrë që të mund të ketë llogarinë e tij aktive.

Lojtarët të cilëve u janë bllokuar llogaritë do të marrin një njoftim në momentin që do të identifikohen. Ata do të marrin gjithashtu një email që u thotë se llogaria e tyre është e bllokuar. Kjo zakonisht bëhet kur kazinoja dëshiron të mbrohet nga hakerat ose në shumicën e rasteve kur një lojtar shkel rregullat.

 • Shumë përpjekje për hyrje të pasuksesshme – Lojtarët mund të habiten, por në shumicën e rasteve, një kazino bllokon një llogari për të mbrojtur llogarinë e një lojtari kur dikush vazhdon të identifikohet me detajet e llogarisë së tij. Gunsbet Casino ka një veçori sigurie që zbulon përpjekje të shumta hyrjeje për një llogari specifike. Kjo zakonisht bëhet nga hakerat që përpiqen të hamendësojnë fjalëkalimin. Fatmirësisht, lojtarët mund të kontaktojnë me Mbështetjen e Klientit dhe të riaktivizojnë llogaritë e tyre.
 • Procesi i verifikimit të dështuar – lojtarët që nuk arrijnë të verifikojnë llogarinë e tyre rrezikojnë t'u bllokohet llogaria. Për të verifikuar një llogari, lojtarët duhet të dërgojnë kopje të dokumenteve ligjore për të verifikuar identitetin e tyre. Gunsbet është një kazino e licencuar dhe atyre u kërkohet të verifikojnë të gjithë lojtarët e tyre si pjesë e "Njih klientin tënd".
 • Kumar për të mitur - vetëm lojtarët që janë në moshë madhore mund të krijojnë një llogari në Gunsbet Casino. Zyrat e rregullores janë shumë strikte kur bëhet fjalë për lojtarët e mitur dhe kazinove u kërkohet të parandalojnë të miturit që të luajnë në kazinonë e tyre.
 • Llogari dublikatë – lojtarët lejohen të kenë vetëm një llogari në Gunsbet Casino. Kazinotë gjurmojnë llogaritë e kopjuara përmes adresës së tyre IP, dhe madje lojtari përdor një emër përdoruesi dhe detaje të ndryshme të llogarisë, ata ende rrezikojnë t'i bllokojnë llogarinë e tyre.
 • Duke përfituar nga bonuset – Gunsbet ka një ofertë mirëseardhjeje shumë fitimprurëse për të tërhequr lojtarë të rinj. Bonusi i mirëseardhjes është i disponueshëm vetëm një herë kur lojtarët bëjnë depozitën e tyre të parë. Lojtarët që krijojnë shumë llogari vetëm për të përfituar nga bonusi i mirëseardhjes, ose ndonjë bonus tjetër, rrezikojnë t'u bllokohen të gjitha llogaritë.
 • Aktivitet i dyshimtë – Kazino Gunsbet përdor softuer që mund të zbulojë aktivitetin e dyshimtë të lojtarëve. Disa nga modelet që konsiderohen të dyshimta përfshijnë shuma fikse bastesh në duart e pokerit ose vendosjen e basteve maksimale në makinat e fatit në kohë të caktuara.
 • Pastrimi i parave – Kazinotë u ofrojnë kriminelëve një mundësi të mirë për të legjitimuar fondet e paligjshme, kështu që ky është një shqetësim i madh. Gunsbet është i detyruar me ligj të raportojë një llogari që dyshohet se po pastron para.
 • Fitimet e mëdha – kazinotë në internet duhet të balancojnë fitimet dhe fitimet e tyre çdo muaj. Kur një lojtar është jashtëzakonisht me fat brenda një periudhe të shkurtër, kazinoja do të sinjalizohet. Ajo që lojtarët duhet të mbajnë mend këtu është se kazinoja nuk do t'i ndalojë ata për të fituar të mëdha. Ata do të shikojnë vetëm lojtarët që fitojnë vazhdimisht baste me rrezik të mesëm dhe të lartë, le të themi si numërues letrash në Blackjack Live.
 • Shkelja e të dhënave – për fat të keq, kriminelët përpiqen rregullisht të shkelin kazinotë në internet. Për fat të mirë, Gunsbet Casino përdor masat më të fundit të sigurisë për të parandaluar çdo akses të paautorizuar. Kur ndodh një shkelje e të dhënave, zakonisht rregullohet shumë shpejt dhe lojtarët këshillohen të ndryshojnë fjalëkalimin e tyre përpara se të luajnë.
 • Termat dhe Kushtet e shkelura – kur një lojtar krijon një llogari, ata pajtohen me termat dhe kushtet e tyre. Fatkeqësisht, lojtarët që thyejnë ndonjë nga rregullat rrezikojnë t'u bllokohen llogaritë e tyre. Në shumicën e rasteve, lojtarët thyejnë këto rregulla duke krijuar llogari të shumta dhe duke ofruar të dhëna të rreme personale.

Pra, në këtë pikë, lojtarët ndoshta po pyesin se çfarë mund të bëjnë për të zhbllokuar llogaritë e tyre. Së pari, është të qëndroni të qetë dhe të ndiqni këto këshilla të dobishme:

 • Lexoni Termat dhe Kushtet – kur kaloni rregullat e kazinosë, lojtarët mund të gjejnë arsyen pse llogaria e tyre është bllokuar. Ndonjëherë arsyeja mund të jetë kaq e thjeshtë, siç është përdorimi i mënyrës së gabuar të pagesës.
 • Kuptoni pse u ndaluan - pasi një lojtar të ketë kaluar rregullat, ai mund të shohë pse llogaria e tij është bllokuar. Gjetja e arsyes pse një llogari është bllokuar do t'i ndihmojë lojtarët të gjejnë një mënyrë për të rregulluar problemin.
 • Kontaktoni me Mbështetjen e Klientit – nëse një lojtar nuk mund të gjejë arsyen pse i është ndaluar përdorimi i shërbimeve të kazinosë, gjëja më e mirë për të bërë është të kontaktoni Mbështetjen e Klientit. Ata do të jenë në gjendje të shqyrtojnë çështjen dhe të gjejnë se cili është problemi. Ajo që lojtarët duhet të mbajnë mend këtu është se ndonjëherë nuk do të jetë e mundur të hapet llogaria e tyre, veçanërisht nëse ata kanë shkelur termat dhe kushtet.

Si të mbyllni një llogari

Bixhozi është një aktivitet argëtues, por për fat të keq për disa njerëz, mund të kthehet në një varësi që mund të çojë në pasoja të rënda. Të varurit nga bixhozi mund të përfundojnë duke humbur gjithçka që kanë, përfshirë shtëpitë e tyre dhe të përkeqësojnë marrëdhëniet e tyre me të afërmit.

Hapi i parë për t'u marrë me një varësi është të pranosh se dikush ka një problem, i cili është gjithashtu hapi më i vështirë.

Kazino Gunsbet ka një seksion në faqen e tyre të internetit të dedikuar për Kumarin e Përgjegjshëm ku lojtarët mund të gjejnë detaje të plota mbi mjetet që kazino ka për të ofruar.

Kur dikush kupton se ka një problem kumari, zakonisht është kur ata janë shumë të thellë në këtë çështje. Pra, ne sugjerojmë lojtarët të kalojnë shenjat e mëposhtme të cilat janë një tregues i qartë se dikush ka një problem:

 • Lojtarët që luajnë kumar më gjatë se sa synojnë në çdo seancë.
 • Lojtarët që shpenzojnë më shumë para për lojërat e fatit sesa synojnë.
 • Lojtarë që humbasin ndjenjën e kohës kur luajnë bixhoz.
 • Lojtarët që neglizhojnë fushat e tjera të jetës së tyre për të kaluar më shumë kohë duke luajtur bixhoz.
 • Lojtarët luajnë kumar me qëllim që të fitojnë paratë që kanë humbur.
 • Lojtarët që luajnë kumar me paratë që duhet të përdorin për diçka tjetër.
 • Lojtarët që huazojnë para për të luajtur.
 • Lojtarët që hezitojnë t'u tregojnë njerëzve zakonet e tyre të lojërave të fatit.
 • Lojtarët që pendohen për sa para kanë humbur në lojërat e fatit.
 • Lojtarët që ndihen të shqetësuar kur u mohohet mundësia për të luajtur.

Kufijtë e lojërave të fatit

Gunsbet Casino i lejon lojtarët të vendosin kufij ditore, javore ose mujore për sa para mund të bastojnë. Kjo është një mundësi e shkëlqyeshme për lojtarët që të mbajnë më shumë kontroll se sa luajnë bixhoz. Lojtarët mund t'i vendosin vetëm ato kufij, ose mund të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe pasi të jenë vendosur këto kufij, do të jetë e pamundur të shpenzojnë më shumë sesa mund të përballojnë.

Vetëpërjashtimi

Lojtarët që besojnë se kanë një problem me kontrollin e zakoneve të tyre të kumarit, mund të konsiderojnë vetë-përjashtimin e tyre nga kumari. Vetëpërjashtimi do të thotë që lojtarët nuk do të jenë në gjendje të luajnë në asnjë nga lojërat e kazinosë gjatë një periudhe të caktuar. Gjatë kësaj periudhe kazinoja nuk do të dërgojë asnjë email promovues. Dhe, pasi të përfundojë periudha e vetëpërjashtimit, lojtarët mund të fillojnë të luajnë gjithashtu lojërat e tyre të preferuara.

Mbyllja e një llogarie

Lojtarët që kanë të bëjnë me një çështje serioze të varësisë ndaj lojërave të fatit duhet të konsiderojnë mbylljen e llogarive të tyre përgjithmonë. Për disa, kjo mund të duket drastike, por është e vetmja mënyrë. Gjëja më e mirë që një lojtar duhet të bëjë këtu është të kontaktojë Mbështetjen e Klientit dhe të diskutojë opsionet e tyre. Ekzistojnë opsione të ndryshme në dispozicion dhe lojtarët duhet të dinë se pasi të mbyllin përgjithmonë llogarinë e tyre, nuk do të jenë në gjendje ta hapin atë përsëri.

Gunsbet ka shpallur një nga projektet më premtuese të bashkëpunimit në historinë e saj
2021-09-18

Gunsbet ka shpallur një nga projektet më premtuese të bashkëpunimit në historinë e saj

Gunsbet - një nga kazino online me vlerësim më të lartë platformat në tregun modern, së fundmi është nënshkruar për bashkëpunim me SoftSwiss – një platformë që posedon një nga librat sportiv më të avancuar në industri. 

Njoftimi i Platformës së Librave Sportive të Filialeve Alpha në Kazino Gunsbet
2021-08-13

Njoftimi i Platformës së Librave Sportive të Filialeve Alpha në Kazino Gunsbet

Filialet Alpha janë padyshim një nga programet më të mëdha të filialeve të Kazinosë që funksionojnë vetëm me kazinotë e rangut më të lartë. Ata e nisën udhëtimin e tyre që nga fillimi i vitit 2021. Dhe sot e kësaj dite, kompania dihet se përfaqëson disa nga kazinotë më të mira në internet atje.