Rishikimi i lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë Gunsbet - Responsible Gaming

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
BonusBonus $300 +100 Rrotullime Falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Lojtarët duhet të kenë një përvojë të këndshme sa herë që hyjnë në kazino. Luajtja e lojërave duhet të sjellë gëzim dhe jo zhgënjim. Fatkeqësisht, për disa lojtarë bixhozi mund të bëhet një problem i madh dhe gjërat mund të dalin shpejt nga duart e tyre. Varësia ndaj lojërave të fatit është një çështje serioze dhe kushdo që merret me këtë problem mund të kontaktojë një nga organizatat e mëposhtme:

Gunsbet Casino dëshiron që lojtarët e tyre të shijojnë lojërat e tyre në çdo kohë dhe për këtë arsye, ata e marrin seriozisht lojën e Përgjegjshme. Ata duan të ofrojnë një burim argëtimi për lojtarët që janë në moshë madhore për të luajtur kumar.

Gunsbet është një kazino e licencuar dhe ka partneritet me zhvillues softuerësh që ofrojnë lojëra që zhvillohen sipas standardeve më të larta.

Vetëpërjashtimi - Lojtarët që hasin vështirësi në kontrollin e sasisë së kohës dhe parave që shpenzojnë për kumar, këshillohen të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit. Lojtarët mund të kërkojnë që llogaria e tyre të mbyllet përkohësisht ose përgjithmonë. Ajo që duhet të kenë parasysh është se pasi një llogari mbyllet përgjithmonë, ajo nuk mund të hapet më. Për këtë arsye, lojtarët duhet të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe një agjent klienti do t'i ndihmojë ata të marrin një vendim të mirëinformuar. Lojtarët mund të fillojnë duke mbyllur llogarinë e tyre për një periudhë të caktuar, dhe nëse kjo nuk funksionon, atëherë ata duhet ta mbyllin atë përgjithmonë.

  • Limitet e luajtjes - Lojtarët mund të vendosin kufij të lojës, të tilla si kufijtë e humbjes dhe basteve për seancë, ditë, javë ose muaj.
  • Kontroll i realitetit – lojtarët mund të përfshijnë veçorinë e kontrollit të realitetit që do t'u kujtojë atyre sa kohë kanë luajtur dhe sa kanë fituar dhe humbur.

Parandalimi dhe Trajtimi

Varësia nga kumari, ashtu si çdo varësi është e vështirë për t'u trajtuar dhe do të kërkojë shumë përpjekje nga ofruesi i lojërave të fatit, por edhe nga lojtari i kumarit. Shumë zhvillues softuerësh janë të përkushtuar të dhurojnë për kërkime në parandalimin dhe trajtimin e problemeve të lojërave të fatit. NetEnt është një mbështetës financiar i GambleAware në MB dhe gjithashtu i organizatës ndërkombëtare Gambling Therapy.

Ajo që është e rëndësishme me varësinë ndaj lojërave të fatit është zbulimi i hershëm. Kur problemet e kumarit bëhen të dukshme, ka shumë të ngjarë që zakonisht është tepër vonë dhe lojtari ka humbur kontrollin mbi lojërat e tij të fatit.

Kumarxhinjtë problematikë kanë vështirësi të pranojnë se kanë një problem dhe priren të ndryshojnë operatorin kur këshillohen të pranojnë masa mbrojtëse.

Ne i sugjerojmë kujtdo që merret me varësinë nga kumari të kontaktojë një nga organizatat e mëposhtme për këshilla dhe udhëzime:

Gunsbet ka shpallur një nga projektet më premtuese të bashkëpunimit në historinë e saj
2021-09-18

Gunsbet ka shpallur një nga projektet më premtuese të bashkëpunimit në historinë e saj

Gunsbet - një nga kazino online me vlerësim më të lartë platformat në tregun modern, së fundmi është nënshkruar për bashkëpunim me SoftSwiss – një platformë që posedon një nga librat sportiv më të avancuar në industri. 

Njoftimi i Platformës së Librave Sportive të Filialeve Alpha në Kazino Gunsbet
2021-08-13

Njoftimi i Platformës së Librave Sportive të Filialeve Alpha në Kazino Gunsbet

Filialet Alpha janë padyshim një nga programet më të mëdha të filialeve të Kazinosë që funksionojnë vetëm me kazinotë e rangut më të lartë. Ata e nisën udhëtimin e tyre që nga fillimi i vitit 2021. Dhe sot e kësaj dite, kompania dihet se përfaqëson disa nga kazinotë më të mira në internet atje.