Gunsbet Live Casino Rishikoni - Responsible Gaming

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Lojtarët duhet të kenë një përvojë të këndshme sa herë që hyjnë në kazino. Luajtja e lojërave duhet të sjellë gëzim dhe jo zhgënjim. Fatkeqësisht, për disa lojtarë bixhozi mund të bëhet një problem i madh dhe gjërat mund të dalin shpejt nga duart e tyre. Varësia ndaj lojërave të fatit është një çështje serioze dhe kushdo që merret me këtë problem mund të kontaktojë një nga organizatat e mëposhtme:

Gunsbet Casino dëshiron që lojtarët e tyre të shijojnë lojërat e tyre në çdo kohë dhe për këtë arsye, ata e marrin seriozisht lojën e Përgjegjshme. Ata duan të ofrojnë një burim argëtimi për lojtarët që janë në moshë madhore për të luajtur kumar.

Gunsbet është një kazino e licencuar dhe ka partneritet me zhvillues softuerësh që ofrojnë lojëra që zhvillohen sipas standardeve më të larta.

Vetëpërjashtimi - Lojtarët që hasin vështirësi në kontrollin e sasisë së kohës dhe parave që shpenzojnë për kumar, këshillohen të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit. Lojtarët mund të kërkojnë që llogaria e tyre të mbyllet përkohësisht ose përgjithmonë. Ajo që duhet të kenë parasysh është se pasi një llogari mbyllet përgjithmonë, ajo nuk mund të hapet më. Për këtë arsye, lojtarët duhet të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe një agjent klienti do t'i ndihmojë ata të marrin një vendim të mirëinformuar. Lojtarët mund të fillojnë duke mbyllur llogarinë e tyre për një periudhë të caktuar, dhe nëse kjo nuk funksionon, atëherë ata duhet ta mbyllin atë përgjithmonë.

  • Limitet e luajtjes - Lojtarët mund të vendosin kufij të lojës, të tilla si kufijtë e humbjes dhe basteve për seancë, ditë, javë ose muaj.
  • Kontroll i realitetit – lojtarët mund të përfshijnë veçorinë e kontrollit të realitetit që do t'u kujtojë atyre sa kohë kanë luajtur dhe sa kanë fituar dhe humbur.

Parandalimi dhe Trajtimi

Varësia nga kumari, ashtu si çdo varësi është e vështirë për t'u trajtuar dhe do të kërkojë shumë përpjekje nga ofruesi i lojërave të fatit, por edhe nga lojtari i kumarit. Shumë zhvillues softuerësh janë të përkushtuar të dhurojnë për kërkime në parandalimin dhe trajtimin e problemeve të lojërave të fatit. NetEnt është një mbështetës financiar i GambleAware në MB dhe gjithashtu i organizatës ndërkombëtare Gambling Therapy.

Ajo që është e rëndësishme me varësinë ndaj lojërave të fatit është zbulimi i hershëm. Kur problemet e kumarit bëhen të dukshme, ka shumë të ngjarë që zakonisht është tepër vonë dhe lojtari ka humbur kontrollin mbi lojërat e tij të fatit.

Kumarxhinjtë problematikë kanë vështirësi të pranojnë se kanë një problem dhe priren të ndryshojnë operatorin kur këshillohen të pranojnë masa mbrojtëse.

Ne i sugjerojmë kujtdo që merret me varësinë nga kumari të kontaktojë një nga organizatat e mëposhtme për këshilla dhe udhëzime:

Total score7.6
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (8)
"Sport-Specific" Bonuses
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
Kodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (21)
Angleze
Bullgare
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Hungareze
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Kroate
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Ruse
Sllovake
Sllovene
Spanjolle
Tajlandeze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (49)
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bejsbolli
Biatlon
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Craps
Dota 2
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Futsalli
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Motorsport
Pai GowPoker
Politika
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Sic Bo
Skijimi
Skvosh
Slotat
Snooker
StarCraft 2
Tenis tavoline
Tenisi
Vaterpolo
Video Poker
Volejbolli
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
MonedhatMonedhat (14)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Jeni Japonez
Koresë së Jugut Won
Koruna Çeke
Krona Norvegjeze
Reali Brazilian
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Tenge Kazakistanez
Zloty Polak
ShtetetShtetet (8)
Australia
Bullgaria
Estonia
Hungaria
Republika Çeke
Tajlandë
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
PlaysonPlaytechPragmatic PlayPush GamingQuickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet