HoGaming Live Kazino dhe Lojëra | Rishikimi dhe vlerësimi 2024

Ndërsa HoGaming është një nga ata ofruesit e programeve të kazinosë live në shkallë të vogël në industrinë e kazinove, kompania ka potencialin të lulëzojë në një nga më të mëdhenjtë. Tashmë, marka ka arritur marrëveshje me disa nga kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet. Është e qartë se kjo është një shenjë e mirë pasi partneritetet janë një nga mënyrat më të mira për të vlerësuar suksesin e çdo ofruesi. Dhe historia thotë se HoGaming është një nga pionierët kur bëhet fjalë për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Prandaj, titujt e kompanisë vlejnë për lojtarët që duan një qasje krijuese dhe autentike ndaj lojërave të fatit në kazino. Megjithëse biblioteka e saj e lojërave mund të mos jetë magjepsëse, ajo ka gjithçka që duhet për të tërhequr çdo lojtar.

Rreth HoGamingHoGaming StudiosLojërat më të njohura të HoGaming
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth HoGaming

E themeluar në vitin 2006, HoGaming është një nga ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live që i kanë rezistuar kohës. Për më tepër, rrënjët e markës datojnë më shumë se 4 dekada. Ajo është në pronësi të familjes Ho, një nga familjet më të shquara në Macau, e njohur për aktivitetet e tyre në kazinotë me tulla dhe llaç. Me një përvojë kaq masive në industrinë e kazinosë, kompania vendosi të zgjerojë pushtimin e saj në botën e internetit.

Fillimisht, HoGaming u përqendrua në të thjeshta, të gatshme kazino live zgjidhje dhe softuer me energji flash. Kjo doli të ishte një tërheqje për kazinotë online të drejtpërdrejta që synonin tregun në Azi. Me vetëm disa ofrues të drejtpërdrejtë të tregtarëve të aftë për të ofruar këto shërbime në atë kohë, HoGaming nuk kishte shumë konkurrencë, kështu që kompania pati sukses në biznes. Lojërat e drejtpërdrejta u bënë një hit i menjëhershëm në fund të viteve 2000, pasi lojtarët tani mund të shijonin një atmosferë autentike kazinoje pa vonesa ose defekte. Që nga viti 2022, HoGaming është i njohur për ofrimin e lojërave live tavoline, duke përfshirë:

  • Blackjack
  • Bakarat
  • Ruletë
  • Sic Bo
  • Tigri i Dragoit

HoGaming është licencuar nga qeveria e Ishullit të Manit, që do të thotë se produktet e ofruesit kanë kaluar standardet e sigurisë për lojtarët. Marka bashkëpunon me kazinotë me reputacion të internetit për të siguruar që lojtarët të mos bien në duart e mashtruesve.

Gjuhët e mbështetura

Lojërat live HoGaming ofrohen në anglisht, vietnamez, kinezisht dhe indonezisht. Gjuhët japoneze dhe spanjolle janë gjithashtu të mbështetura. Nuk duhet harruar se Azia është tregu kryesor i markës, kështu që fakti që tregtarët e drejtpërdrejtë aziatikë shfaqen dukshëm në kazinotë HoGaming nuk është një surprizë.

Karakteristikat unike të HoGaming

Duke mbajtur vëmendjen mbi përparimet teknologjike, pronarët e HoGaming e dinin, që nga fjala e parë, se lojërat celulare do të rriteshin me shpejtësi, dhe ata ishin të përgatitur për këtë. Për të vazhduar me tendencat e lojërave celulare, kompania lançoi platformën e saj celulare live në 2015 dhe lëshoi versionet e lojës HTML5 vitin e ardhshëm për të forcuar aksesin ndër-kanal. Kjo do të thoshte që lojtarët do të shijonin lehtësisht veprimet e drejtpërdrejta në pajisjet celulare Android dhe iOS.

Ata që e kanë ndjekur HoGaming që nga hyrja e tij në hapësirën e lojërave dixhitale e kuptojnë se sa larg ka arritur kompania për sa i përket punës me kamera. Fillimisht, marka u kritikua shumë për transmetimin e saj me cilësi të ulët. Për të zgjidhur këtë problem, kompania bëri mjaft përmirësime, ku fillimi i Grand Studio-s së saj ishte ndoshta më i dalluari. Aktualisht, kompania kuron softuerin e saj desktop dhe celular. Dhe ndërsa kompania nuk lëshon më shpesh një titull të ri, të gjithë titujt e saj plotësojnë standardet e industrisë.

HoGaming Studios

Përveç ofrimit të lojërave fantastike të tavolinës live, marka është e njohur për ndikimin e saj kulturor. Është një nga ofruesit e parë të kazinove të drejtpërdrejta që ka përfshirë kulturën aziatike të lojërave në produktet e saj dhe angazhohet për tregun aziatik. Prandaj, zyrat e saj kryesore janë të vendosura në Filipine.

Kompania ka një studio të madhe atje, me nënseksione të shumta për integrim më të mirë. Dhe me qeverinë filipinase që nuk është aq e rreptë ndaj zhvilluesve të lojërave të kazinosë që synojnë tregjet e huaja, kryesore të kompanisë studio kazino live është i sigurt nga mbyllja në bazë të operacioneve të paligjshme.

Studio estoneze

Përveç studios së saj në Filipine, HoGaming hapi një studio në Estoni në vitin 2012. Ky ishte një urdhër i lartë, me tregun evropian që tani po bëhet objektiv. Për ta bërë punën më të lehtë, marka hyri në një partneritet me një ofrues kanadez të njohur si Chartwell dhe të dy kompanitë do të nisnin një udhëtim për të testuar së bashku ujërat në kontinentin e vjetër.

Bixhozi u shpërblye, dhe kjo është arsyeja pse lojtarët mund të gjejnë lehtësisht një kazino HoGaming me tregtarë të drejtpërdrejtë që mund të flasin rrjedhshëm anglisht. Me tavolinat e ruletit, baccarat-it dhe blackjack-ut që tani janë të disponueshme për njerëzit në Evropë, mund të pretendohet me besim se marka ka qenë një sukses në Evropë.

Tregtarët e studiove

Një arsye pse HoGaming është një markë e respektuar është e saj tregtarët e kazinosë live. Meqenëse kompania ka investuar shumë në Macau, shumica, nëse jo të gjithë tregtarët e saj, janë të trajnuar nga veteranë me përvojë në vend. Kështu, tregtarët marrin një nga trajnimet më të mira, i cili shpejt del në pah menjëherë një lojtar i bashkohet një tavoline të drejtpërdrejtë të tregtarëve HoGaming. Nga sensi i humorit dhe profesionalizmit te mirësjellja dhe gjithçka tjetër në mes, tregtarët e HoGaming kanë çdo tipar dhe atribut të mirë. Sigurisht, ata dinë t'i mbushin ato momente heshtjeje midis kthesave, duarve ose rrotullimeve, në varësi të lojës që luan.

Lojërat më të njohura të HoGaming

Siç u përmend më herët në këtë përmbledhje, HoGaming kryesisht përqendrohet në lojërat me temë aziatike. Po, kompania identifikoi me zgjuarsi vendndodhjen e saj që iku me të. Dhe meqë firma e merr seriozisht estetikën, secila prej lojërave të saj ka një pamje tërheqëse.

Megjithatë, kjo nuk do të thotë se kompania ka kompromentuar në veçoritë e tjera të lojërave. Lojtarët mund të shijojnë lojëra në modalitetin e shkarkimit ose të çastit. Pa dyshim, marka nuk është askund afër Evolution Gaming apo edhe NetEnt, por ka mjaft tavolina për të kënaqur çdo lojtar. Blackjack, roulette dhe baccarat janë, pa dyshim, titujt më të njohur.

Ruleta e HoGaming

HoGaming's ruletë live tabelat përmbajnë shumë të dhëna analitike dhe kënde të shumta të kamerës. Ekzistojnë dy ndërfaqe (me një modalitet dhe shumëzues) dhe dy mënyra shikimi, duke përfshirë Turbo dhe Classic. Gjithashtu i disponueshëm është një veçori zmadhimi dhe lojtarët kanë pesë intervale të ndryshme bastesh për të zgjedhur.

Baccarat e HoGaming

Lojtarët mund të zgjedhin nga ndonjë nga 10 tavolinat e disponueshme baccarat. Shtatë prej tyre janë tavolina klasike, ndërsa pjesa tjetër janë tavolina Grand Studio. Të baccarat live lojërat kanë tre mënyra shikimi, të cilat përfshijnë Turbo, Grand dhe Classic; kështu që lojtarët zgjedhin atë që u pëlqen. Ashtu si ruleta, lojërat baccarat të HoGaming kanë pesë varg bastesh, me një veçori zmadhimi që ka gjetur gjithashtu rrugën e saj në furnizimin me video.

Blackjack i HoGaming

HoGaming's blackjack tavolina ka shtatë ndenjëse dhe dy mënyra pamjeje: Grand dhe Classic. Megjithatë, nëse të gjitha tavolinat janë të zëna, lojtarët mund të përfitojnë nga e ashtuquajtura veçori e bastit prapa, e cila u lejon atyre të vendosin baste pa zënë një vend në tavolinë.

Lojëra të tjera të HoGaming

Për lojtarët që e duan atmosferën ikonike të Makaos, Sic Bo live i HoGaming është një zgjedhje fantastike. Zhvilluesi shtoi shumë përmbledhje analitike në lojë, duke i lejuar lojtarët të shikojnë vazhdimisht numrat e ftohtë dhe të nxehtë, si dhe historinë e rezultateve të fundit. Një tjetër lojë e njohur e zhvilluar nga HoGaming është Dragon Tiger. Ajo është e dashur për dinamizmin e saj dhe tregtarët e trajnuar mirë, dhe përveç mungesës së rregullsisë, loja është e këndshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është HoGaming?

HoGaming është një nga ofruesit më të vjetër të programeve kompjuterike të kazinosë me një histori që daton katër dekada më parë, megjithëse marka hyri në hapësirën dixhitale në fund të viteve 2000. Ajo është e bazuar në Maltë dhe e licencuar në Isle of Man. Prandaj, është një kompani e ligjshme që ofron produkte të sigurta.

Cilat lojëra HoGaming janë të disponueshme në internet?

HoGaming zhvillon shumë lojëra tavoline live, duke përfshirë ruletin, blackjack dhe baccarat. Për më tepër, kompania furnizon Dragon Tiger dhe Sic Bo. Të gjitha lojërat vijnë me veçori emocionuese, duke përfshirë bonuse, tregtarë profesionistë dhe transmetim pa probleme.

Kush janë partnerët e HoGaming?

HoGaming bashkëpunon me dhjetëra kazino në internet për të ofruar një përvojë fantastike lojërash për lojtarët e kazinove. Shumica e kazinove HoGaming janë të disponueshme për tregun aziatik, por ka edhe kazino HoGaming që synojnë tregun evropian. Kompania punon së bashku me Chartwell, një markë kanadeze, për të ofruar shërbime për lojtarët në Evropë.

Cilat janë lojërat më të njohura live HoGaming?

Nuk ka surpriza kur bëhet fjalë për lojërat më të njohura në kazinotë HoGaming. Siç mund të pritej, klasikët si blackjack, baccarat dhe roulette janë mbretërit. I ndjekin nga afër Dragon Tiger dhe Sic Bo.

A ka ndonjë bonus në kazinotë HoGaming?

Po. Të gjitha kazinotë HoGaming ofrojnë bonuse për të tërhequr lojtarët dhe për të siguruar që ata të vazhdojnë të luajnë. Bonuset vijnë në forma dhe madhësi të ndryshme, duke përfshirë bonuset e depozitave të ndeshjeve, bonuset e kthimit të parave, bonuset pa depozite dhe programet VIP.

A mund të luhet një ruletë live në kazinotë HoGaming?

Aktualisht, HoGaming ofron ruletë live me veçori emocionuese, duke përfshirë numrat e ftohtë/të nxehtë, zmadhimin/zvogëlimin dhe analitikën (historinë e rezultateve të fundit, etj.).

Cila është kazinoja më e mirë HoGaming?

Ia vlen të bësh disa kërkime në internet për të gjetur kazinonë më të mirë HoGaming. Fatmirësisht, ka qindra faqe të rishikimit të kazinosë me të gjithë informacionin që duhet të dijë për çdo kazino. Në CasinoRank, për shembull, lojtarët mund të gjejnë disa kazinotë kryesore të HoGaming që ia vlen t'i shikoni.

Ku ndodhen studiot HoGaming?

HoGaming ka studio të vendosura në Filipine dhe Estoni. Studio në Filipine i shërben tregut aziatik, ndërsa ky i fundit ofron shërbime për lojtarët në Evropë.

A mund të luhen lojërat live HoGaming në celular?

Po. Të gjithë titujt HoGaming ekzekutohen në HTML5, që do të thotë se janë të pajtueshëm me të gjitha pajisjet, duke përfshirë desktopët dhe telefonat inteligjentë. Lojtarët me telefona Android dhe iOS mund t'i shijojnë këto lojëra pa humbur asnjë veçori të vetme.

Si mund të luani lojëra HoGaming?

Lojtarët mund të luajnë lojëra HoGaming duke krijuar një llogari në çdo kazino të markës dhe duke bërë një depozitë. Pas kësaj, ata mund të zgjedhin lojën që duan të luajnë dhe të fillojnë të vendosin baste.